Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Uvoz polovne (HIFI) robe u Hrvatsku

Odgovori Odgovori Stranica  <1 789
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Kabel View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kabel Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.kolovoz.2017 u 10:57
Možete nositi sto hoćete! Pogotovo ako je rabljeno... samo neka izjava da je roba rabljena u slučaju da naša policija i carina na teritoriju RH može tražiti neki dokument. Bitno je da nije ukraden!
Nedavno sam nosio uređaje u vrijednosti 60.000€ i nitko me nije pitao ništa
Most Internet trolls are narcisstic, sadistic and psychopatic in nature.
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.kolovoz.2017 u 12:41
Kakva točno izjava? Netko nešto bez veze našvrlja na papiru ili mora biti ovjereno kod javnog bilježnika, navedno točno "to i to"?
Na vrh
Fantocci View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Fantocci Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.kolovoz.2017 u 13:18
Kupoprodajni ugovor, koji je uredno napisan (sa svim podacima i potpisan sa obe strane) niti slučajno nije bez veze nešto, nego ima itekakvu pravnu težinu. A ne košta ništa i ne treba biti ovjeren kod bilježnika, ako se obe strane slože oko toga.

Pa i kad kupuješ polovni auto obično sastaviš neki ugovor, pa zašto ne bi i za zvučnike?

Ugovorom mašeš cariniku ispod nosa i time dokazuješ, da roba nije ukradena, kao što kaže Kabel.
Ako ne vjeruje, neka zove prodavača (neka bude i tel. broj na ugovoru).

Editirao Fantocci - 04.kolovoz.2017 u 13:25
Na vrh
gadafi View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj gadafi Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.kolovoz.2017 u 14:07
Originalno postano od strane člana: Fantocci Fantocci napisao:

Danas ih zanima samo droga, oružje i emigranti, za ostalo ih zaboli...

Pa zar hifi nije droga?obrva
Jango Fett:"Latin house je komercijala koja se pušta prije prelaska na narodnjake."
Na vrh
M.Djon View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj M.Djon Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.kolovoz.2017 u 14:34
Originalno postano od strane člana: Kabel Kabel napisao:

Možete nositi sto hoćete! Pogotovo ako je rabljeno... samo neka izjava da je roba rabljena u slučaju da naša policija i carina na teritoriju RH može tražiti neki dokument. Bitno je da nije ukraden!
Nedavno sam nosio uređaje u vrijednosti 60.000€ i nitko me nije pitao ništa
Dok ne pita jel opalo s kamiona * , moras iimati bilo kakav papir sa identifikacijom  prodavatelja ? pa si bez brige i pameti , ak Te neko pita pokažeš . on zapiše i Bok ! PROVJERENO ! . da
Na vrh
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj Edison Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.kolovoz.2017 u 14:52
Mozda ide na "Majke mi" ko u bivsoj drzavi...  mig

Negdje 80-tih na granici Italije i bivse drzave pri povratku iz Trsta, brkati carinik ulazi u autobus Trst-Rijeka i pita putnike imaju li sto za prijaviti. U oko mu upada, kao i svima nama, mladi cigo mrsav u gornjem dijelu tijela, ali neobicno "jak" od pojasa nanize.

- Sta imas za prijavit?

- Nista, majke mi...

- Hajde priznaj koliko si traperica obukao jedne na druge!

- Tri, majke mi!

- Hajde, da te ne skidam, priznaj pravi broj pa cu te pustit...

- Devet, majke mi...

I pustio ga...   haha

Na vrh
elpi View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj elpi Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.kolovoz.2017 u 17:46
Bez razlike koja je vrijednost robe koja se nalazi u automobilu ili u rukama, ima porezna policija bilo u SLO ili u HR li ostala EU, koja po EU propisu može pitati za račun, kao kad i ideš iz prodavaone, bifea, benzinske pumpe... račun moraš imate kod sebe. Dakle, ako prodavač nema originalni račun, naglašavam "originalni", kod javnog bilježnika treba izjava o kopiji ili računa kojega ti napiše prodavač i to je to. Usluge javnog bilježnika nisu skupe barem ne u SLO za neke sitnice.
Svakako, neki vjerodostojan račun moraš imati uz sebe, jer konačni račun može biti visoki!

eLPi
Na vrh
Kabel View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kabel Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.kolovoz.2017 u 19:18
Može biti izjava, ili nazovimo račun u kojem piše - taj o taj prodao tom i tom za 123€ ti i to...dole potpisi obojice. Ne mora biti ovjereno kod bilježnika!
Inače ovjera kod javnog bilježnika služi tome da se automatizmom neki dokument tretira pravno punovažeći, bez potrebe dokazivanja identiteta itd itd.. interno napisan dokument bez ovjeravanja kod bilježnika ima istu težinu, jedino što se eventualno mora dokazivati autentičnost potpisa, a taj postupak traje i košta. Javni bilježnik je državna institucija suda i zato je postupak brzi i jednostavniji.
Most Internet trolls are narcisstic, sadistic and psychopatic in nature.
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.kolovoz.2017 u 19:25
Tako nešto mi je rekao i prijatelj koji radi u Poreznoj.
 Pa da si pojednostavim stvari (i gubitak vremena u traženju odvj. ureda u nepoznatom stranom gradu u subotu u rano popodne - što može biti i lagano nemoguća misija), uspio sam dogovoriti primopredaju u HR. Onda ne treba ništa i nema apsolutno nikakve bojazni. Kraj priče.
Na vrh
markica View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj markica Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.kolovoz.2017 u 00:58
Originalno postano od strane člana: Sten Sten napisao:

Blic pitanje, ali molim samo 100% sigurne odgovore. Malo gledam preko neta neke Zakone, pravila, ali da bi bio siguran ... nema šanse.

Ako kupim nešto od privatne osobe iz EU (konkretno Slovenije, ali nebitno) dakle ne postoji nikakav račun, nego lova iz ruke u ruku, recimo kupim zvučnike ili motorku ili bicikl ili neku vitrinu ... nebitno, ali tako neki tip robe ... Z
 Znam da nema carine, ali da li se plaća PDV ili BILO KOJI drugi namet? Ili MORA biti 100% free, tipa "aha, ništa, prođite samo, do viđenja"?

Kolega Sten kpusti ye. Ipak EU ima i dobrih jednostavnih i vidljivih prednosti. Ništa se ne plaća. Točka
GamuT DI 150, Revel Ultima Studio, Linn Akurate CD/SACD/DVD-A, MIT MH-750 Magnum, MI-350 CVT Terminator

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 789
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,145 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Utjecaj različite duljine ka...
Forum: Retro audio