Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Štekeri, strujni

Odgovori Odgovori Stranica  <1234 95>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.kolovoz.2013 u 09:25
 Ajd' ako nije problem, jer mi još uvijek nije jasno kako to sve šljaka.
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.kolovoz.2013 u 09:31
Originalno postano od strane člana: Sten Sten napisao:

Imam sivu Supru s onim debelim plastičnim šarafom.
Wattgate mi je bolji utikač, bolje zvuči.
    Moj HiFi
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.kolovoz.2013 u 13:44
 Damn! Sad me vjerojatno čekaju veći troškovi. Onda budem naručio jedan, pa da ih ipak usporedim.

Damn! Neko je od spojo teme ... ajd dobro.

Damn! Svi IEC utikači su mi Supra.

Editirao Sten - 31.kolovoz.2013 u 13:44
Na vrh
spacelab View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj spacelab Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.kolovoz.2013 u 15:56
Originalno postano od strane člana: amigo amigo napisao:

možeš li malo pojasniti, što točno bolje zvuči kod Wattgate-a ?

Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.kolovoz.2013 u 20:27
Originalno postano od strane člana: spacelab spacelab napisao:

Originalno postano od strane člana: amigo amigo napisao:

možeš li malo pojasniti, što točno bolje zvuči kod Wattgate-a ?

S Wattgate utikačima zvuk je nešto mirniji, s tamnijom pozadinom, ali razgovjetniji, s jasnijim detaljima.
Ne znam jeli to radi toga što su moji Wattgate utikači cryo tretirani, ili postoji i razlika u materijalu.

Moj HiFi
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.kolovoz.2013 u 20:31

Damn! Sad me vjerojatno čekaju veći troškovi. Onda budem naručio jedan, pa da ih ipak usporedim.

Damn! Neko je od spojo teme ... ajd dobro.

Damn! Svi IEC utikači su mi Supra.
Ako imaš volju eksperimentirati, kupi najprije jedan par. Pusti da se usvira i onda usporedi. Ja imam strujne kabele od OCC srebra, koji prilično reagiraju na utikače. Ne tvrdim da će velika razlika biti na svim strujnim kabelima.

Moj HiFi
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.kolovoz.2013 u 23:25

Prije cca. 10 dana sam na kabel od zida do razvodne letve umjesto dugogodišnjeg Koppovog utikača stavio Supru, iskreno, ne očekujući baš nešto. Nešto me smetalo u zvuku, pa kako sam pomalo iscrpio ostale opcije bilo je "ajmo i to probati".

Supra je ostala u sistemu, a razlika je tolika da sad namjeravam promijeniti sve Koppove.

Wattgate će biti naručen jedan par, vjerojatno već sutra (nađoh po cca. 190kn - dobra cijena za to), pa ćemo vidjeti.
Ja sam uvijek za experiment, štoviše, mislim da je to neka vrst esencije ovog hobija.
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.kolovoz.2013 u 23:30
Originalno postano od strane člana: Siamandi Siamandi napisao:

Ako je za do 16A i za male novce, moja preporuka: Mennekes :
Po masivnosti i sl. ne ostavlja neki dojam, ali ne usporava i ne zatamnjuje zvuk kao mnoge i mnogo skuplje, sto je vec puno. Za cijenu vidi o'dje http://www.ebay.de/itm/MENNEKES-10837-SCHUKO-Stecker-AMAPLAST-IP-44-orange-/271111272527

Ne baratam baš s njemačkim pa ne naručujem s njihovog ebaya, a na drugima baš i nema. Šteta, imaju lijep izbor boja

Može li malo preciznije o "ne usporava i ne zatamnjuje zvuk kao mnoge i mnogo skuplje"? Koji su to skuplji "pali" na ispitu? Jesi probao možda tu Supru i Wattgate?
Na vrh
olif View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj olif Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.rujan.2013 u 07:56
Mislim da sam takav crveni, njemački shuko stavio jednom kolegi i susjedu na strujaše koje sam za njih izradio.
U Obi-ju košta tridesetak kuna (ako je to taj), dobro izgleda i čini  mi s boljim od Kopovih i sličnih crnih, koje imam na dva svoja strujaša.
Na trećem imam Furtech konektore (one  cca 300 kn) koji su meni dobri, a imaju i dodane inox cilindre na sebi.
U jednom  elektro dućanu u Čakovcu sam kupio odlično izgledajući Legrand razvodni T utikač, koji je, mislim i bolje "zvučao" osd običnog, pa bi trebalo možda pogledati njihove bolje serije Schuko štekera. Nažalost, nisu imali izbor ostalih utikaća Legrand...
http://hr.rsdelivers.com/product/legrand/0-503-42/schuko-plug-2pe-rubber-black/7542198.aspx

Na vrh
Siamandi View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Siamandi Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.rujan.2013 u 10:36
 Sten pa probao sam Vanguard, Sonar, Sonarquest, Furutech i Wattgate. Nemas straha, po meni je Wattgate najbolji. Furutech je dobar ako ga tretiras sa DeoxIT-om, inace je skoro pa los. Oyaide nijesam probava, Supra sam imao samo na njenom origigi LoRoad kabelu 3x2,5 pa mi je kabel bio malo iskricav i hladan, ali zavidno dubokog bassa, neko voli taj svjetli zvuk. A ovaj Mennekes mi se pokazao izvrstan za novce, bolji od prva dva gore navedena (Vanguard i Sonar pa cak i od netretiranog furutech-a). Naravno, da varijacija ima puno i previse. Npr. nece sa svakim kabelom (konstrukcijom i materijalom) razlike biti jednako uocljive. Na nekima razlika nece uopce biti. Neki kabeli diktiraju promjenu u zvuku svojom duljinom puno vise nego sami konektori, itd. Nadalje na trzistu ima puno Chineese fake-ova. To nemoram govoriti da nije dobro, to vec i  na Marsu znaju. Ima i nesto jako dobro iz Kine, ali da ne spamam temu, mozes me na PM.
 Uglavnom, da ne ispada da relativiziram, Kad su se razlike cule, Wattgate mi je bio uvjerljivo najbolji.
 E da onaj spor i taman zvuk je davao Sonar i netretirani Furutech na bakrenim kabelima.

Editirao Siamandi - 01.rujan.2013 u 10:47
AUTOBAHN bitte fair fahren
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 95>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audiofil web