Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Štekeri, strujni

Odgovori Odgovori Stranica  <12345 95>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.rujan.2013 u 11:06

Za Furutech sam već na nekoliko mjesta čuo da im zvuk i nije baš u skladu s cijenom (razni proizvodi). Ne kažem sad da ništa ne valja, ali zna to biti dosta indikativno.
 Vanguard, Sonar, Sonarquest su kinezi (koliko sam skužio) ... Ne, hvala.

Ok, Wattgate naručen, i prije ovog posta. Vidjet ćemo, samo sad treba čekati 2 tjedna
Gamut CD3-->pasiva (TKD 2508)-->YBA Passion 400-->Soltanus Cricket
Support: SolidTech Radius
IC:Sumić SCBH(x2) - LC:Siltech LS110 mkII - MC:Marohei Maduro S(x5)
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.rujan.2013 u 11:18
Originalno postano od strane člana: olif olif napisao:

Mislim da sam takav crveni, njemački shuko stavio jednom kolegi i susjedu na strujaše koje sam za njih izradio.
U Obi-ju košta tridesetak kuna (ako je to taj), dobro izgleda i čini  mi s boljim od Kopovih i sličnih crnih, koje imam na dva svoja strujaša.
Na trećem imam Furtech konektore (one  cca 300 kn) koji su meni dobri, a imaju i dodane inox cilindre na sebi...

Pa da, sad svi nešto izrađuju strujaše

Kad sam kupovao te svoje Koppove bijaše to prije 15-ak godina, i onda su se pokazali dobrima.
 No, onda je to bio početnički sistem, i nije mi svo ovo vrijeme uopće padalo na pamet s time se igrati, pogotovo jer sam prije nekoliko godina sve IEC konektore promijenio sa Suprom i, iskreno, baš i nisam čuo neku razliku u odnosu na IEC konektor za 10 kn iz Chipoteke (prije isto nekih 15-ak godina, onda su još imali solidnu kvalitetu).
 Zamjena je ionako bila samo zbog puno lakšeg montiranja solid core žice od 2,5mm2.

Na vrh
Siamandi View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Siamandi Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.rujan.2013 u 11:31
Originalno postano od strane člana: Sten Sten napisao:

Za Furutech sam već na nekoliko mjesta čuo da im zvuk i nije baš u skladu s cijenom (razni proizvodi). Ne kažem sad da ništa ne valja, ali zna to biti dosta indikativno.
 Vanguard, Sonar, Sonarquest su kinezi (koliko sam skužio) ... Ne, hvala.

Ok, Wattgate naručen, i prije ovog posta. Vidjet ćemo, samo sad treba čekati 2 tjedna

Sonar je izvorno Japanska firma, i cini mi se da je cak prva pocela Cryogeno tretirati svoje konektore. Kasnije je ime promijenjeno u Sonarquest, (cini mi se negdje prije dvije godine) pres'o pogon u kineza i znamo sto to donosi sa sobom... i to je to... Inace kontakti u konektorima su im medju najboljima, cak i u Sonarquestu. A ovo sto je na blazenom internetu za kupiti od konektora tipa Furutech, Oyaide, Sonarquest, carbon, alloy, rodium special plug, Platinum plated itd. itd, po lamicama (limicima i strojnoj obradi, slicnosti i fuseraju, cini mi se da se svi rade u istoj tvornici u - Kini .
 Drz' se ti Wattgate-a
AUTOBAHN bitte fair fahren
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.rujan.2013 u 12:06
Znači sve od Wattgatea? Od razvodne ploče u kući do uređaja?

Koja je po vama (koji ste se najviše igrali i osluškivali oko struje), najbolja opcija u odnosu cijena/kvalitata za strujno žicovlje i te vražje konektore?

Ja se nikad s tim nisam zamarao, sapravo nisam doma čuo neke drastične razlike, pa više ne znam od kuda početi. Neki DIY ili što?
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), Berkeley Audio - Alpha DAC Series 1 MQA(Soundness mod), Pioneer C-21, Pioneer M-22, ATC SCM 19 V2
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.rujan.2013 u 12:30
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Znači sve od Wattgatea? Od razvodne ploče u kući do uređaja?Koja je po vama (koji ste se najviše igrali i osluškivali oko struje), najbolja opcija u odnosu cijena/kvalitata za strujno žicovlje i te vražje konektore?Ja se nikad s tim nisam zamarao, sapravo nisam doma čuo neke drastične razlike, pa više ne znam od kuda početi. Neki DIY ili što?

Ima i mnogo bolje od Wattgate, samo i mnogo skuplje. Primjerice originalni Oyaide. Osnova njihovih kontakata je materijal koji oni zovu fosfor bronca, a presvučeni su sa srebrom i rodijem (isprobao sam ih, sjajno), ili zlatom i paladijem (nisam čuo).
Najskuplji su od berilij bakra, presvučeni platinom i paladijem. Ni njih nisam čuo.
Furutech ima slični program, Sumić ih koristi na svojim kabelima.
Jasno da to sve ima smisla tek ako je cijeli setup dorastao takvoj nadogradnji. Jer ako zvučni napredak nije jasno čujan, onda je to bacanje novca.
Zato preporučujem oprez.
    Moj HiFi
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.rujan.2013 u 13:18
Pa jeli stvar u setupu ili nečem drugom?

Što ako mi je napon odličan sam po sebi ili setup nije toliko jako osjetljiv na te štekere i kabele?

Koji strujaši su na dobrom glasu a da se mogu nabaviti na metre?

Dali je netko do vas koji su radili struju samo za setup, razmišljao o uporabi Neutrikovih Powercon konektora? Znam da nisu šuko standard ali to je samo za sustav, a slove kao odlični.

Editirao Gašo - 01.rujan.2013 u 13:19
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), Berkeley Audio - Alpha DAC Series 1 MQA(Soundness mod), Pioneer C-21, Pioneer M-22, ATC SCM 19 V2
Na vrh
pupa View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj pupa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.rujan.2013 u 14:31
Originalno postano od strane člana: Sten Sten napisao:

Ne baratam baš s njemačkim pa ne naručujem s njihovog ebaya, a na drugima baš i nema. Šteta, imaju lijep izbor boja

Znali su mi se naći u službi. Spomenuh ti firmu..

http://www.audiofil.hr/forum/forum_posts.asp?TID=12903&PN=15

Na vrh
pupa View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj pupa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.rujan.2013 u 14:38
Isčeprkah jednog u sanduku s kosturima..

Za te pare..  uvijek dragi gost.

Na vrh
olif View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj olif Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.rujan.2013 u 14:39
Evo, sad sam iz zahebancije iz podruma izvukao rinfuzni, gumeni, trožilni kabel (2,5 kvadrata licne) s dodanim, mekim, punim PVC/snake crijevom oko njega. To sam kupio prije nek sam izradio par Tatamata strujaša (dugo tražio u metraži) i bio je najskuplji i najbolje je izgledao.
Krajnje je podatan i nema ni K od krutosti...
Spojio sam neki crveni schuko; njemački Emil Lux od 22 kn i na drugu stranu solidan IEC (45 kn, bakrena legura svi kontakti i šarafi).
I za čudo, to uopće ne svira loše !
Pače, čini mi se da je srednji spektar i vokal još otvoreniji, a bas možda malkice zaobljeniji i s (možda) manje udarca.
Prijašnji kabel je Isotek Highperfomance (rinfuza), isti IEC, a shuko je neki crni od dvadesetak kuna.
Bumo to danas probali u varaždinskoj Županiji, mortik legne.
Neka iskustva od kolega govore da strujaš možada traži još više sinergije od ostalih kabela, glede spajanja u različitim sustavima.
Kod mene je Amigov srebrni lego samo tako, a kod drugog kolege već manje...
Mislim da Sten podrazumijeva tu i drugu stranu konekcije strujaša (IEC), koja je također važna.

Gore je onaj danas urađeni "obični" strujaš, a dole Isotek sa Frutekima.

Editirao olif - 01.rujan.2013 u 15:15
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.rujan.2013 u 15:56
 Pa ne vidim baš logiku da bi bila manje važna od šuko utikača. No, možda griješim, nisam se puno igrao s mrežnim konektorima. Za mjesec dana bit ću malo pametniji po tom pitanju.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 95>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,305 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audiofil.net klub
KLUB 10.11.2018 Monitor Audi...
Forum: Audio komponente