Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Štekeri, strujni

Odgovori Odgovori Stranica  <1 939495
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
zden View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zden Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.prosinac.2016 u 09:33
Originalno postano od strane člana: Ivi Skoj Ivi Skoj napisao:

Vas dva još igrate ping-pong preko cijelog foruma?

Ma nije bitno, važno da se svi dobro zabavljamo, nego jel bi se u ovo unamjesto produžnog dalo zapiknuti više utikača i da li je to neka vrsta napredne tehnologije?

Kaj ti je to neka žnora za brijaći aparat ili žemski depilator??
zden
Na vrh
olif View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj olif Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.ožujak.2017 u 16:16
" border="">

Kako sam nekako dobavio Egypt Cotton crijeva i crijeva od čiste svile (za kabele, više dimenzija), odlučih preraditi stare kabele.

Znači, skidanje stare (na nekima vrlo debele, krute i nepodatne) izolacije sa bakrenih vodića (nula i faza).

Nakon toga slijedi poliranje golih vodića, uglavnom samo pamučnim krpama.
Jedan par vodića sam i "kuhao" u pečnici , ali je proces dugotrajan, pa su ostali prošli samo poliranje.

Sljedeći korak je uvlačenje goiih vodića u pamučno ili svileno crijevo (potonju već potroših).
Neke vodiće sam (zasebno svaki) omotao i teflonskom trakom (19 x 0,20mm), prvenstveno kod svile, koja nije tako gusta kao pamuk.
Kod večine sam sva tri vodića, skupno omotao teflonom, a kod nekih pamiučnih je bilo bez teflona.
Bakreni oklop koji je bio kod nekih kabela sam izostavio iz ustroja svugdje, (neki kažu ; kvari zvuk).

Nakon toga slijedi blago upletanje sva tri vodića (teflon skupno, samo oko nekih, da lakše uklize u Cooton Snake), terminacija termobužirom (izvana i onim skupljim, debljim sa ljepilom u sebi).

Završno ide uvlačenje u bijeli Egypt Cotton Snake ili onaj blago šareni na samo zadnjem kabelu. A jedan (zlatkasti ) je izvana u svili.
I naravno, mjerenej i ispis osnovnih podataka o kabelu srebrnim eddingom (0,8 mm). Jer se kasnije inače pozabi ustroj kabela.

Ovaj zadnji na slici ima i Furutech konektore (s dodatkom metalnih clindara na sebi).
Ostali imaju Kopp ili Legrand šuko štekere te neke dost solidne, full bakrene (2-3i vrste) IEC konektore.

Tako preradih kolegi 4 strujaša, a sebi 4-5.
Za vodiće sam koristio tri vrste bakrenih žica (dvije su OFC).
Sve su licnaste, ali s različitim debljinama licni.
Najboljim se (ne baš na svim komponentama/sustavu) pokazao vodić od 7 licni, ukupnog presjeka cca 3 mm2.
Jedan debeli (oko 4 mm ili i više, s tankim licnama) je npr. malo zatvoreniji, možda i "samozatajniji", ovisi sve to kamo ga spajaš.
Jer su strujaši najviše "svojeglavi" od svih kabela.

Eto......

Na vrh
Kabel View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kabel Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.ožujak.2017 u 17:56
Lijepo je vidjeti da se nešto radi
Ovaj od 7 lični bi bio bolji da je uz njih ubačeno bar 1mm2 licni od 0.3mm OD ili 0.4mm. Probajte u nekom slijedećem projektu ubaciti 5 solid core 0.8mm i cca 15 komada od 0.3mm (mislim na vanjski presjek). Na uzemljenje može samo 0.3mm, da bude bar malo mekši...
Bilo bi super kada bi negdje pronašli starih 0.8mm bakrenih telefonskih žica. To je dosta čist bakar iz Bora, onaj bijeli i plavi...
Lp
Ovo i ono
Na vrh
olif View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj olif Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.ožujak.2017 u 18:21
Hvala na savjetu !

Svakako ću probati malo "izmješati" licne, da se vidi rezultat.

A onaj stari telefonski bijelo-plavi sam negdje imao, čak sam nekad davno probao iz njega plesti zvučnički kabel. Nije bilo loše...
Na vrh
Kabel View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kabel Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.ožujak.2017 u 18:40
Jako dobar bazni materijal iz kojeg se da dosta izvući! Za diy jedan od boljih, a košta skoro pa ništa 😊
Ovo i ono
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 939495
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,211 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Nadogradnja Rega RP3