Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Štekeri, strujni

Odgovori Odgovori Stranica  123 95>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
MATIJA View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj MATIJA Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Štekeri, strujni
    Objavljeno: 30.kolovoz.2013 u 07:28
Originalno postano od strane člana: Sten Sten napisao:

Btw. imaš nekog kandidata u smislu "pozdanog proizvođača"?

Topla preporuka za "Vimar" serija "Idea" ; modularno slaganje, robusni elementi, kvalitetni materijali, čvrste kontaktne priključnice...ja sam izabrao talijanski standard za hi-fi,( pronašao takve 16 A šuko kutne utikače) tako da u jedan modul možeš nasložiti mislim do 8 utičnica što je cca veličine 4 standardne šuko utičnice, boju i materijal maske (plastika, metal, drvo) biraš prema želji...ugradio prije 15-tak godina u bivši stan a prilikom preseljenja uzeo ih sa sobom i namontirao u novi, stanje nakon toliko godina je gotovo identično prvotnom a novokupljene (falilo mi nešto) su iste kvalitete poput ovih starih...
utikači za hi-fi otprilike ovako

Editirao MATIJA - 30.kolovoz.2013 u 07:49
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.kolovoz.2013 u 11:28
 To mi izgleda nešto pomalo "advanced" u odnosu na uobičajenu ponudu, pa baš i nisam pohvatao "kud što ide", i bi li ja imao mjesta za to.
 A ovaj zadni link ne radi  
Gamut CD3-->pasiva (TKD 2508)-->YBA Passion 400-->Soltanus Acoustics Cricket Support: Solid Tech Radius
IC:Sumić SCBH(x2) - LC:Siltech LS110 mkII - MC:Marohei Maduro S(x5)
Na vrh
MATIJA View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj MATIJA Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.kolovoz.2013 u 12:05
Ma nije uopće, prilagođavaš recimo broj utičnica u kutiji  svojim potrebama, rekoh da mi se čini da u jednu kutiju stane do 8 modula utičnica i to izgleda prilično elegantno a električki jako korektno... ovako izgleda 1 modul utičnice...uslikat ću u stvari  kako je to kod mene...

Editirao MATIJA - 30.kolovoz.2013 u 12:08
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.kolovoz.2013 u 23:15
Je li tko malo ozbiljnije naslušavao schuko štekere u zadnje vrijeme?
Nešto se ovih dana zanimam s time, pa kako sad stvari stoje bit će potrebno to mijenjati u sistemu.

S druge strane, kako ih je popriličan broj u mom sistemu, nemam namjeru (niti toliko viška novaca) ići na neke egzote od 100-200 eura po komadu, nego max. do 300 kuna.

Problem je što, naravno, nemam priliku probati takve stvari (osim da pokupujem po jedan komad od svačega, što je suludo), pa bi koja dobro elaborirana riječ nekakvih usporedbi svakako bila dobrodošla.

Dosad imam jako dobra iskustva sa Suprom (i to mi je zasada izbor), ali ako bi se možda za koju kunu više dobio bolji konektor (zvučno, sve ostalo nebitno) ... vrlo rado.

Btw. malo je glupo spominjati, ali ...
Tko želi polemizirati o svrsishodnosti i ulozi strujnih konektora glede cjelokupnosti zvuka sistema, lijepo ga molim da to učini u nekoj drugoj temi.

A one koji imaju što za reći, ali ipak iz već poznatih razloga neće javno, može slobodno, i vrlo rado, na PM.
Gamut CD3-->pasiva (TKD 2508)-->YBA Passion 400-->Soltanus Acoustics Cricket Support: Solid Tech Radius
Na vrh
Jackson View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Jackson Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.kolovoz.2013 u 00:22
Zar nije jeftinije/jednostavnije staviti jednu/par dobrih utičnica i na spojiti kvalitetnu letvu?
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.kolovoz.2013 u 00:35
Ne kužim.
Na vrh
Siamandi View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Siamandi Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.kolovoz.2013 u 00:48
 Mislim da je Sten mislio na ovako nesto:

Ako je za do 16A i za male novce, moja preporuka: Mennekes :
Po masivnosti i sl. ne ostavlja neki dojam, ali ne usporava i ne zatamnjuje zvuk kao mnoge i  neke mnogo skuplje opcije, sto je vec puno. Za cijenu vidi o'dje http://www.ebay.de/itm/MENNEKES-10837-SCHUKO-Stecker-AMAPLAST-IP-44-orange-/271111272527

Editirao Siamandi - 01.rujan.2013 u 10:46
AUTOBAHN bitte fair fahren
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.kolovoz.2013 u 01:11
Da, tako nešto. Ovo bi si mogao i naručiti za probu. Pogledat ću malo bolje sutra.
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.kolovoz.2013 u 06:43
Na strujnim HiFi kabelima kvaliteta utikača je mnogo važnija nego nam se čini. To koriste specijalizirani proizvođači, nudeći visokokvalitetne proizvode po astronomskim cijenama.
VH Audio prodaje Wattgate cryo tretirane utikače relativno pristupačne cijene.
Osobno preferiram gole mesingane kontakte, više nego pozlatu, jer pozlata zatopljuje zvuk. Naravno, pravi rodij i paladij još su bolji, ali i cijene su paprene.
Na eBayu ima mnogo kineskih kopija ovog i onog branda po vrlo niskoj cijeni. Utikači su naizgled izrađeni besprijekorno, no ja sam se uvjerio u iznimno loš zvučni učinak fake Oyaide utikača s rodijskim kontaktima. Pretpostavljam da taj sloj nema mnogo veze s rodijem.
Ako bih to uzimao, uzeo bih isključivo kontakte od golog mesinga gdje bar vidiš od čega je kontakt. Takvi, mesingani, ne zvuče loše, iako Wattgate, možda radi cryo obrade, i dalje zvuči bolje, artikuliranije i mirnije.

Editirao amigo - 31.kolovoz.2013 u 07:00
    Moj HiFi
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.kolovoz.2013 u 09:04

Da, gledao sam baš taj Wattgate (360), i to je otprilike najviše što bih dao za utikač.

Amigo, jesi probao možda usporediti Supru i Wattgate?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 95>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,215 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Nadogradnja Rega RP3
Forum: Audiofil.net klub