Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Raspberry pi

Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 54>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
nu!me! View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nu!me! Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.veljača.2014 u 14:08
350kn s karticom ;)

ali nebitno...
da na to treba dodati jos par sitnica, kao i na sve uredjaje, tako da se nebi zamarao popisom kablova...
pola stvari koje si naborjao, vecina ili ima doma, ili se moze naci u pola cijene ;)

ma nebitno...

kao sto sam vec naveo, meni je zanimljiv radi I2S, ne kao izvor preko izlaza za slusalice...
ekpa na diyaudio goviri da to sve skupa ne zvuci lise...

ali ostaje jos ovaj problem spajanja vanjskih hdd-ova od par Tb...jer ako tu ima problema...hmm...mozda mi vise nebi bio napet...

kod PCa mi je problem sto, ako imam neke dodatne opcije, prije ili poslije cu se zaigrati s njima i onda ce sve otici u papar...

zato mi se ne da stavljati PC kao multimediju...
imao sam
kuciste s VDF
daljinskim
glumilo HTPC

i onda sam poceo instaslirati razno razne glupsti, pa se poremete drajveri, pa kodeci...i tako u krug...

za audio zelim imati poseban izvor, bez dodatnih kerefeka...
da mi slucajno nebi palo na pamet da bi mogao instalirati novi BF4 i igrati ga na televiziji...
PI samo za audio (hajde mozda jos jedan za filmove...mada imam WD kutiju za to)

ako ne bude slajkalo...
imam i drugu soluciju za glazbu...

polako, nek se limeni malo igra, pa cu da vidim kako to radi u stvarnosti :)
"Everything should be made as simple as possible, but no simpler."
Na vrh
robot View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj robot Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.veljača.2014 u 15:09
http://volumio.org/raspberry-pi-i2s-dac-sounds-so-good/   

mislim da stvar obećava, problem sa mnogim (jeftinim) streamerima što defaultno downsamplaju materijal na 48k, što ovaj sustav ne bi trebao raditi. riječ je o zanimljivoj igrački, sa dobrim potencijalima, vrlo praktičnoj, koju kontroliraš sa tabletom (ja koristim galapad), kada dobijem modul sa spdif izlazom javit ću utiske. premda više nemam cijevni setup, nego neko grozno rotelovo kućno kino i jeftina dynaudia .prodo sam dušu tranzistorima, o grozna sudbo...
mislim da treba sačekati da se master yoda ilmzn (hm, ako dr.z. već nije...) ufati stvari i napravi neki audiofiski streamer sa sabre dacom i oled touchscreen ekranom...sve je na tanjuru, treba znanja,volje i vremena. ja nemam od naprijed navedenog naročito, ali imam dobru volju...

Editirao robot - 12.veljača.2014 u 15:11
Na vrh
Toxy View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Toxy Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.veljača.2014 u 15:25

Dosta mu je velik problem napajanje, čak i kada je dovoljno jako oscilacije mu znaju smrdati SD karticu. Ako se misli nešto dodatno spajati na njega treba se uzeti USB hub sa zasebnim napajanjem (USB dac bez vlastitog napajanja dodatno traži struje). Nekima se čini i problematično isključivanje samog uređaja, jer ugasiš ti na njemu OS, ali nema on/off tipke za isključivanje nego ga defakto moraš isčupati iz struje. Ako se koristi 24/7, ekipa zna stavljati dodatni alu hladnjak na njega da se ne pregrijava itd., itd.,.... i kao što je kolega nabrojao kada ga ajmo reći optimiziraš ispadne da si si mogao uzeti normalan polovni komp, a ne se natezati s ovom igračkom, ako je samo audio u pitanju.

Na vrh
nu!me! View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nu!me! Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.veljača.2014 u 15:38
mislim da bi dr.z rekao da se manimo corava posla

moj plan je iza njega staviti hrpu elektronike, malo vece novcane vrijednosti, tako da ako cu dobiti dobar, cist digitalni izvor preko Pi, onda mi nije problem ulupati nesto love u kvalitetno stabilizirano napajanje...
ekran = mozda, ali nepotrebno ako se moze upravljati preko mobaca...(bar za moje potrebe)

bar necu morati kupovati Pi, s obzirom da ce limeni sve to isprobati...pa ako ne bude sljakalo idemo na nesto drugo

Editirao nu!me! - 12.veljača.2014 u 15:43
Na vrh
Toxy View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Toxy Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.veljača.2014 u 15:55
Ma sve OK, ako se neke stvari baš ne shvate previše seriozno. Može to sve skupa dobro svirati, ali onda moraš malo više love dati. Ma uglavno sve znaš, ako se hoćeš malo igrati s time možda sve i dobro ispadne, ako ne idemo dalje za iste pare...
Na vrh
Khadgar2007 View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Khadgar2007 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.veljača.2014 u 16:07
Ako gledaš kvalitetnije napajanje,možda da si pogledaš Salasov shunt regulator ako hoćeš ići tim putem. Negativna strana je  da će ti vjerojatno trebati neki malo jači hladnjak da ohladi taj shunt,jer malina sigurno ne vuče malo struje.
Psihodelični sin cvijeća
Na vrh
denis_vz View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj denis_vz Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.veljača.2014 u 21:04
Ma dok je poanta u poigravanju i istraživanju, sve 5 :)

No, ne treba pretjerati i od te spravice previše očekivati. Nakon par mjeseci istraživanja, odustao sam od bilo kakve ozbiljne audio primjene, bez obzira na sve dodatke, napajanja, i štatijaznam.
Mislim, imam ih par komada doma :) nije da nemam pojma o čemu pričam.... Doduše, od njih radim nešto sasvim drugo, ali jedno vrijeme sam se intenzivno igrao pokušavajući dobiti kvalitetan zvuk upravo za ovakvu "sviralicu" o kojoj priča nu!me!... na kraju odustao...

I krenuo problem rješavati s one strane gdje vidim da ima mjesta za poboljšanja ("klasična" računala).

Ova "igračka" (RasPi) je jako zgodno zamišljena, ali jednostavno koncepcijski ne može šljakati kao ozbiljan izvor zvuka - od nepremostivog problema sa zajedničkim busom s ethernetom, do komponenti koje jednostavno konstrukcijski ne mogu dati "audiofilsku" kvalitetu, koliko god se mi trudili.

Problem je, kako sam već ranije rekao, nastao u tome da su se "audiofilske" priče na RasPiju dohvatili ljudi kojima je "audiofilija" sve iole kvalitetnije od 128 kbps MP3-ce, pa tu vidim osnovni nesporazum.

Svi tvorci raznih distribucija za RasPi ("Daphile", "Volumio", tj. bivši "Rapyfi" itd.) su se ubrzo okrenuli malo ozbiljnijim spravicama ("Cubieboard", "Cubox", "Beaglebone") i o RasPiju uopće više ozbiljno ne raspravljaju... Makar i te druge "spravice" nisu baš bogznašto u audiofilskom smislu.

Jedina iole ozbiljnija sprava u toj klasi je "Wandboard", koju razvija ekipa sa Squeezebox foruma, s prilagođenim LMS serverom. To je od početka rađeno s audiofilskim pretenzijama.
Na vrh
nu!me! View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nu!me! Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.veljača.2014 u 22:05
Denis_vz
dali si se igrao s B verzijom ili samo s prvom generacijom ?

u stilu...ono sto ja trebam do Pi ;
I2S izlaz
jedan usb port radi wifi-a cisto da bi mogao upravljati preko mobaca s njim
drugi usb port na koji bi nakeljio hdd s vanjskim napajnjem

eventualno nakeljiti neki touch screan na to...ali nije mi neka potreba za tim

znaci ne treba mi biti spojen na mrezu,ni internet,ne treba mi skidati torrente i sl.......

Editirao nu!me! - 12.veljača.2014 u 22:11
Na vrh
denis_vz View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj denis_vz Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.veljača.2014 u 22:35
Originalno postano od strane člana: nu!me! nu!me! napisao:

Denis_vz
dali si se igrao s B verzijom ili samo s prvom generacijom ?

S obje :)

Originalno postano od strane člana: nu!me! nu!me! napisao:

I2S izlaz
drugi usb port na koji bi nakeljio hdd s vanjskim napajnjem

eventualno nakeljiti neki touch screan na to...ali nije mi neka potreba za tim

znaci ne treba mi biti spojen na mrezu,ni internet,ne treba mi skidati torrente i sl.......

Sve nabrojano sam i ja imao u vidu, ali je otpalo zbog osnovnog nedostatka: nisam ga mogao natjerati da proizvodi kvalitetan zvuk :)

Sada mi jedan radi kao "kućni kino", tj. preko njega gledam filmove. I to preko običnog USB sticka. Uopće mi se nije dalo gnjaviti s vanjskim diskom... I ovako ide sasvim OK, s obzirom na TV koji imam (srednja žalost) i na to koliko uopće često gledam filmove (jednom-dvaput tjedno)... Ja zadovoljan video sposobnostima :)

Ali audio.... eh, to već ne bu išlo... barem ne na onoj razini/kvaliteti koju bih ja htio. Tu ga moj Igel šije za tri koplja, kratko i jasno.
Na vrh
nu!me! View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nu!me! Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.veljača.2014 u 22:46
Originalno postano od strane člana: denis_vz denis_vz napisao:

[QUOTE=nu!me!]
I2S izlaz

Sve nabrojano sam i ja imao u vidu, ali je otpalo zbog osnovnog nedostatka: nisam ga mogao natjerati da proizvodi kvalitetan zvuk :)

Sada mi jedan radi kao "kućni kino", tj. preko njega gledam filmove. I to preko običnog USB sticka. Uopće mi se nije dalo gnjaviti s vanjskim diskom... I ovako ide sasvim OK, s obzirom na TV koji imam (srednja žalost) i na to koliko uopće često gledam filmove (jednom-dvaput tjedno)... Ja zadovoljan video sposobnostima :)

Ali audio.... eh, to već ne bu išlo... barem ne na onoj razini/kvaliteti koju bih ja htio. Tu ga moj Igel šije za tri koplja, kratko i jasno.

A to nisi dobio jer ;
Si koristio zvucnu od Pi ?
Si koristio USB dac ?
Pa ti je Pi unosio shum ili nesto trece ?

Sorry upirem ali me zanima sta si spajao...
nisi koristio XMOS usb na DAC kombinaciju ?

Ili si imao prekide preilikom reprodukcije ?

Editirao nu!me! - 12.veljača.2014 u 22:47
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 54>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,162 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente