Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Raspberry pi

Odgovori Odgovori Stranica  <1 4142434445 52>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
analogni šnelšvaser

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.prosinac.2016 u 18:38
Probat cu sve to.
Namjera mi je audio karticu napajati zasebnim napajanjem.
Na vrh
nu!me! View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nu!me! Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.prosinac.2016 u 16:32
Dali netko zna kako ubaciti yammat fm da svira unutra volumia, moode playera ili slconog ? (Trenutno imam moode player)

Edit: rjeseno

Editirao nu!me! - 02.siječanj.2017 u 12:28
"Everything should be made as simple as possible, but no simpler."
Na vrh
Brane View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Brane Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.siječanj.2017 u 18:14
Pozdrav nu!me!
ako nije problem mozes li reci koji je yammat fm url stream
LP
Brane
Na vrh
nu!me! View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nu!me! Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.siječanj.2017 u 18:29
Originalno postano od strane člana: Brane Brane napisao:

Pozdrav nu!me!ako nije problem mozes li reci koji je yammat fm url streamLPBrane

Ev ga...
http://192.240.102.133:12430

Na vrh
Brane View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Brane Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.siječanj.2017 u 18:49
radi! hvala
Na vrh
djdeva View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj djdeva Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.siječanj.2017 u 17:12
Evo ovako, odlučio sam se za kupovinu Raspberry Pi 3, model B (Chipoteka), te mi treba pomoč!

Uglavnom razlog iz kojeg sam se odlučio za kupnju istog je taj što želim promjeniti izvor zvuka, koji mi je trenutno laptop, te bi ga tu i tamo iskoristio za gledanje filmova tako da se ne moram zezati sa spajanjem laptopa na TV. Oprema koju posjedujem su Dynaudio XEO 3 sustav znači DAC/pojačalo/zvučnici u jednom.

Znači R-Pi bi bio spojen na TV putem HDMI-a, a R-Pi bi spojio na XEO Transmitter, dok bi mi na R-Pi bio spojen vanjski HDD na kojem mi je glazbena kolekcija. E sad nakon pročitanih 43 stranice ove teme došao sam do zaključka da je spajanje R-Pi na DAC (što je u mom slučaju XEO Transmitter) putem USB nekvalitetno, te da je najbolje nabaviti neku od kartica s spdif izlazom (The HiFiBerry Digi+, The HiFiBerry Digi+ PRO), te bi tako spojio na Toslink ulaz na Transmitteru. Također vidim da je i linerano napajanje dobrodošlo kao i neki Kali Reclocker (nemam pojma šta je to).

Što se tiče samog software-a naveli ste nekoliko Rune, Daphileom, Volumio , koji su koliko sam skužio svi namjenjeni isključivo audio reprodukciji, ali mene zanima da li ima neki koji je dobar za audio ali da može i video tu i tamo vrtiti.

Eto volio bi da mi date i prijedloge za dodatke za R-Pi, znači za kartice sa spdif izlazom, napajanje i što bi već bilo korisno uzeti.
Na vrh
djdeva View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj djdeva Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.siječanj.2017 u 17:17
Originalno postano od strane člana: djdeva djdeva napisao:

Evo ovako, odlučio sam se za kupovinu Raspberry Pi 3, model B (Chipoteka), te mi treba pomoč!

Uglavnom razlog iz kojeg sam se odlučio za kupnju istog je taj što želim promjeniti izvor zvuka, koji mi je trenutno laptop, te bi ga tu i tamo iskoristio za gledanje filmova tako da se ne moram zezati sa spajanjem laptopa na TV. Oprema koju posjedujem su Dynaudio XEO 3 sustav znači DAC/pojačalo/zvučnici u jednom.

Znači R-Pi bi bio spojen na TV putem HDMI-a, a R-Pi bi spojio na XEO Transmitter, dok bi mi na R-Pi bio spojen vanjski HDD na kojem mi je glazbena kolekcija. E sad nakon pročitanih 43 stranice ove teme došao sam do zaključka da je spajanje R-Pi na DAC (što je u mom slučaju XEO Transmitter) putem USB nekvalitetno, te da je najbolje nabaviti neku od kartica s spdif izlazom (The HiFiBerry Digi+, The HiFiBerry Digi+ PRO), te bi tako spojio na Toslink ulaz na Transmitteru. Također vidim da je i linerano napajanje dobrodošlo kao i neki Kali Reclocker (nemam pojma šta je to).

Što se tiče samog software-a naveli ste nekoliko Rune, Daphileom, Volumio , koji su koliko sam skužio svi namjenjeni isključivo audio reprodukciji, ali mene zanima da li ima neki koji je dobar za audio ali da može i video tu i tamo vrtiti.

Eto volio bi da mi date i prijedloge za dodatke za R-Pi, znači za kartice sa spdif izlazom, napajanje i što bi već bilo korisno uzeti.

I da nakon svega kolika bi razlika bila u samoj kvaliteti zvuka između te kombinacije s R-Pi i mog laptopa (HP star 5 godina). U skoroj budučnosti namjeravam nabaviti malo bolji DAC (Chord Mojo).
Na vrh
Schultz View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Schultz Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.siječanj.2017 u 18:27
Čisto for d rekord...

Imao RasPi3B, jutros došao HifiBerry DAC+ Pro, instalirao Rune Audio, uputio sve na NAS i radi.... Pljug and pray. Bez problema.... Nisam ozbiljno slušao ali ima vremena....
Na vrh
ear_drum View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj ear_drum Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.siječanj.2017 u 19:35
Ja RPI USB konekciju na DAC nisam probao, tako da preporucam da to probas, prije odbacivanja navedene mogucnosti.
Za spdif si vec dobio preporuke.
Sto se tice videa, tu ti ostaje instalirati Openelec s Kodi-jem ili Raspbian ili sl. pa onda na to instalirati Kodi +/- MPD

Editirao ear_drum - 06.siječanj.2017 u 15:07
Na vrh
nu!me! View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nu!me! Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.siječanj.2017 u 11:08
napokon da je i chipoteka spustila cijenu rPi-ja....
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4142434445 52>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,182 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Marantz Esotec sm/sc 6