Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Raspberry pi

Odgovori Odgovori Stranica  <1 4243444546 54>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
nu!me! View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nu!me! Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.siječanj.2017 u 21:26
Evo malo stiva pred spavanje
usporedba 3ke kao izvora
link

Editirao nu!me! - 08.siječanj.2017 u 21:37
"Everything should be made as simple as possible, but no simpler."
Na vrh
nu!me! View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nu!me! Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.siječanj.2017 u 21:34
Kolko kuzim rPi je jednako dobar kao i PC....valjda....

Editirao nu!me! - 08.siječanj.2017 u 21:41
Na vrh
goddard234 View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj goddard234 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.siječanj.2017 u 22:16
Evo još i informacija da PiFi Digi kartica (jeftini pandan Hifiberry-u) radi u Volumiu iz prve, samo se odabere "original" u Playback options.

Preko DX-a dođe taman ispod granice za carinjenje (22,5 baksa) i to sa ružnim ali funkcionalnim kućištem, a usporediv je sa trafo verzijom Digi+, odnosno ima izolaciju SPDIFa.

To će reći da je oko ili čak više od 3 puta jeftiniji od istog, a radi...
Puno bolje od USB-a, a gdje je u odnosu na original ne znam.
Ja sam zaključio da se isplati, pa makar i za par mjeseci eksperimentiranja - ono, 150 kuna???

Editirao goddard234 - 08.siječanj.2017 u 22:17
Na vrh
nu!me! View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nu!me! Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.siječanj.2017 u 07:28
Ne vidim zasto bi spdif bio bolji od USB (tipa amanereo) ako on radi dvostruku konverziju + sto ovisi o reciveru/filteru sa DACove strane i ubijas svu teoretsku prednost koji donosi i2s signal ?

Jasno mi je kad imas dac starije generacije pa si ogranicen na spdif ulaz, ali ako slazes nesto novo...vjerujem da je spdif najgora opcija ?

Na vrh
goddard234 View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj goddard234 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.siječanj.2017 u 20:29
Pa ja nisam ni uspoređivao Amanero niti što slično sa ovom SPDIF karticom, nego RPi spojen s DACom preko svojih nativnih USB portova.
Dobar dio ove teme piše se upravo o njima, odnosno o tome da treba izbjegavat USB vezu zbog nekih kompromisa u dizajnu računala uzrokovanih, valjda, potrebom za niskom cijenom Raspija.

I stvarno, vidi vraga - RPi s ovom karticom svira bolje nego bez nje.

Na vrh
robot View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj robot Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.siječanj.2017 u 08:46
obzirom da u pretežito besplodnim raspravama na ovu temu, koje u pravilu nakon tehničkih rasprava odu u egzistencijalnu filozofiju, na stranici    hifiberry, inače tvorca digi/digi+ i sličnih čvaraka postoji zanimljiva rasprava između konstruktora digi/digi+ kartice daniel matušeka, blogera dim-dima, te blogera petera, koja ima zanimljivih detalja koje vrijedi pročitati
...............
"
There is no way that the manufacturers of a Pi, or anything with a similar price, can put separate clocks in their product, and the effect of the resulting jitter is not noticeable to the vast majority of people, no matter the quality of their audio gear.
The author pretty much says that at the end of the article. If you feel that you may be one of the few with the golden ear and the $10K+ to spend on audio, who would notice this source of distortion, I noticed the DAC+ Pro has separate and presumably jitter-free clocks.
If you are a genuine audiophile then you would want to eliminate any potential sources of distortion, whether you can hear it or not. You should do so even if you can't tell the difference, because distortion adds up, and you might be able to tell in the final result. If you do want to sit in that game, bring money, and lots of it. On the other hand, if you are an audiophile with ears and wallet to match, you probably are not streaming MP3s using a Pi.
Personally, when it comes to the Pi, similar devices, and any directly coupled DAC, I think there is more to be gained from a clean power supply (something that seems to be hackable on the Pro), and the usual precautions to keep the signal path clean and short, after your precious audio signal leaves the circuit board and enters the big bad world full of switching power supplies, bad grounds, EMI and RFI noise, and speakers with 10% distortion.
If you want to have a audio transmission that is jitter-optimized, just use our HiFiBerry DAC+ Pro or Digi+, otherwise the DAC+ standard will be also ok. Some people might hear a difference between the DAC+ standard and Pro, others might not hear it. We're talking about very, very subtle differences here.
........
USB audio on the Raspberry Pi often has problems at higher sample rates, therefore I would recommend our solution. The Digi+ has no I2S output as teh DAC+ Pro has it.

mislim da je smisao jasan, čak i zlatouhi koji čuju distorzije napajanja, nakon svih peglanja dolaze do matične ploče, procesora, rama koji je raj za dodavanje izobličenja. obzirom da u dogledno vrijeme neće napraviti audiofilsku matičnu ploču, procesor, čipset, ram ili prihvatiti stvari onakve kakve jesu i čistiti smeće gdje se to može napraviti...
Na vrh
cariblanco View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj cariblanco Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.siječanj.2017 u 19:18
@Gašo kako ide izrada linearnih napajanja za rpi...ima li kakvih naznaka kad bu gotovo...ili sam to trebao pitati na privatno ?
Na vrh
nu!me! View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nu!me! Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.siječanj.2017 u 18:01
evo radi vlastitog mira, probao sam Daphile na PCu

rPi2 RUNE - jlsounds USB na SPDIF - SPDIF Pass D1 DAC / PCM63P-K2 (malo nabrijana varijanta s jeftovima u izlazu / WM8804 / PMD100) - Pass P1.7 - AlephX - Satori 2 sistemci

PC daphile - jlsounds USB na SPDIF -SPDIF Pass D1 DAC / PCM63P-K2 (malo nabrijana varijanta s jeftovima u izlazu / WM8804 / PMD100) - Pass P1.7 - AlephX - Satori 2 sistemci

meni to svira podjednako
i nevidim smisao slaganja PC sa daphilom a jos manje za koristenje kad se uzme u obzir cijena komponeti, buka, toplina, potrosnja
a toplina i potrosnja su mi glavni orjnetir za slanganje sistema jer sam ekoloski orjentiran

rpi ostaje
sad ide slaganje kvalitetnijeg napajanja
i to je to...
mozda uzmem jos jedan komad rPija za vikendicu
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.siječanj.2017 u 20:33
Originalno postano od strane člana: cariblanco cariblanco napisao:

@Gašo kako ide izrada linearnih napajanja za rpi...ima li kakvih naznaka kad bu gotovo...ili sam to trebao pitati na privatno ?

naštancao ja tucet toga, samo... kutije sad idu u uzradu, plehovinje mi je e uvijek najmucniji dio, dao nacrte, frend bu odradil ostalo po raznim butigama, ja ne stignem, njmu je to u opisu posla, rezanje laserom, savijanje, plastifikacija lasersko graviranje, da izgleda nekak, ne ko delanac.

elektronika gotova odavno.
Na vrh
nu!me! View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nu!me! Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.siječanj.2017 u 21:17
@gasho
sta si slagao za napajanje ? Bazirano oko kojeg regulatora ?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4243444546 54>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Pojačalo Sony TA-FA5ES