Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Raspberry pi

Odgovori Odgovori Stranica  <1 55565758>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
ear_drum View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj ear_drum Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.veljača.2019 u 18:27
Originalno postano od strane člana: popol_vuh popol_vuh napisao:

ear_drum, kakva je tvoja ocjena ovog Tomanekovog napajanja? Ima li u tom cjenovnom razredu (ili jeftinijem) nešto smislenije po tvojem mišljenju?

Raspitujem se za napajanje koje bi išlo na (modanu) varijantu RPI3 + digi pro+.

Tomanek mi se čini vrlo solidnim. Imam i njegove letve s filterima, nekoliko kablova. Malo je koji put problematično naručivanje i čekanje. Teško je to uspoređivati s drugim napajnjima jer za RPI nisam baš nešto isprobavao druga napajanja. U tom cjenovnom razredu baš i nema puno ponude osim kineza.
Vjerujem da ti tu može dobro pomoći i gasho i složiti napajnje.
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.veljača.2019 u 19:03
Originalno postano od strane člana: popol_vuh popol_vuh napisao:

ear_drum, kakva je tvoja ocjena ovog Tomanekovog napajanja? Ima li u tom cjenovnom razredu (ili jeftinijem) nešto smislenije po tvojem mišljenju.

Imam Tomaneka. I Gašino.
Gašino je bolje. Muzikalnije, čvršći, brži bas.
Na vrh
VU metar View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj VU metar Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.veljača.2019 u 21:28
Ovo deluje zanimljivo, htio bi čuti mišljenja https://volumio.org/primo
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.veljača.2019 u 13:51
Rpi i njegovi dodaci/kartice su zapravo DIY orjentirani proizvodi, ako si voljan eksperimetirati mogu se dobiti zavidno dobri rezultati po pitanju izvora.
Osobno u slobodnim trenucima volim eksperimetirati bazom, recimo digi pro karticom koju koristim. uz malo promišljanja i eksperimentiranja u hardver domeni došao sam i još uvijek dolazim do napredaka.
Što se tice OS playera probao sam dva tri, moode još nisam, trenutno koristim Volumio koji se pokazao prilicno bolji or Rune audio price.

Što se Pia i kartica tice, moguce je poraditi na kvaliteti napajackih opcija, separacija groundova i napajanja, dorađivanja tog segmenta price donose lako cujne napretke.

Evo pred koji dan, ponukan ovom listom od dobre do najbolje opcije, slozio sam induktivnu separaciju grounda i glavnog 5V napajanja koje s Pia dolazi na Digi pro karticu, i pokazao se opet znacajan napredak. Odspojio/skalpelom razrezao dolazne ground i V+ linije i stavio na to mjesto mali diferential mode induktivitet, prilicno visokog međuinduktiviteta, tipa 4mH, i stvar je prosvirala prilicno bolje od dosadašnje modifikacije.

Teoretski, izolirao sam ground i V+ od potencijalnog VF smeca sa samog Rpi motherboarda.

Ima tu prostora za napredovanje, i najgore je uštekati stock varijantu sa stock vanjskim napajanjem u obliku malo jaceg wall plug punjaca za mobitele, donjeti prosubdbu i apriori odbaciti ovu platformu kao dobar glavni izvor dig signala.

Editirao Gašo - 11.veljača.2019 u 13:57
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), Berkeley Audio - Alpha DAC Series 1 MQA(Soundness mod),Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2
Na vrh
nu!me! View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nu!me! Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.veljača.2019 u 14:34
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Rpi i njegovi dodaci/kartice su zapravo DIY orjentirani proizvodi, ako si voljan eksperimetirati mogu se dobiti zavidno dobri rezultati po pitanju izvora.
Osobno u slobodnim trenucima volim eksperimetirati bazom, recimo digi pro karticom koju koristim. uz malo promišljanja i eksperimentiranja u hardver domeni došao sam i još uvijek dolazim do napredaka.
....
Evo pred koji dan, ponukan ovom listom od dobre do najbolje opcije, slozio sam induktivnu separaciju grounda i glavnog 5V napajanja koje s Pia dolazi na Digi pro karticu, i pokazao se opet znacajan napredak. Odspojio/skalpelom razrezao dolazne ground i V+ linije i stavio na to mjesto mali diferential mode induktivitet, prilicno visokog međuinduktiviteta, tipa 4mH, i stvar je prosvirala prilicno bolje od dosadašnje modifikacije.

Teoretski, izolirao sam ground i V+ od potencijalnog VF smeca sa samog Rpi motherboarda.
....

nemas volje otvoriti jednu temu i tamo nakrcati fotke sto i kako modificirati , kao vodic za totalne neznalice ?
kao rpi nije skup a ni napon nije nesto velik da bi se nekog moglo stresti...pa nes ti stete ako se nesto i spali haha

Editirao nu!me! - 11.veljača.2019 u 14:35
"Everything should be made as simple as possible, but no simpler."
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.veljača.2019 u 16:17
Nemam volje raditi tutorial korak po korak, pa specifikacije elemenata, pa gdje ih kupiti i zašto, potreban alat..

RPi3+Digi Pro(Soundness mod), Berkeley Audio - Alpha DAC Series 1 MQA(Soundness mod),Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2
Na vrh
nu!me! View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nu!me! Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.veljača.2019 u 16:33
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Nemam volje raditi tutorial korak po korak, pa specifikacije elemenata, pa gdje ih kupiti i zašto, potreban alat..

Samo par fotki, precvikao zicu tu i tu da bi dobio to i to ?

Doduse, kuzim te, ni ja nebi imao volje sve i svasta...slike bi jos mogao nakeljiti...al mi se nebi dalo pisk***ti ;)

Editirao nu!me! - 11.veljača.2019 u 16:33
"Everything should be made as simple as possible, but no simpler."
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.veljača.2019 u 16:43
nema tu zica, nije to razvodni ormar, sve sitno i pimplavo.haha jedan krivi potez i bajbaj.
Na vrh
ear_drum View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj ear_drum Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.veljača.2019 u 18:14
Jedna od prednosti Alo DigiOne Signature je što su  napajnje RPI-a i njegovo "smeće" odvojeni od "čistog" napajanja kartice.
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.veljača.2019 u 19:04
To je svakako prednost, no nije loše prigusiti i smece u samom Piu, jer i on je dio price bez obzira koliko je cist napon na samoj SPDIF kartici.
Dakle treba doraditi napajanja samog Pia. Nemojmo zaboraviti da Pi isto kao i vecina PC maticnih, nije zamišljen kao samo za audio uređaj.
Ima tu još mogucih dorada.

Kod Alo DigiOne Signature je malo zbunjujuce što WM8804 spdif transciever čip leži na "zmazanoj" ploci, on bi također trebao biti na što boljem napajanju i galvanski odvojen od samog Pia ako se zeli postici maksimum.

Također, vidiljivo je da gotovo svi koriste WM8804 kao rijesenje, a ima toga još na tržistu, ne kažem da je taj čipac loš, samo bilo bi cool probati i ostalo što se nudi.

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 55565758>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Strujna pamet
Forum: Uradi sam