Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Raspberry pi

Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 53>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
robot View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj robot Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.travanj.2014 u 00:51
dobra rakija, loše žene i šljaka u željezari su recept da dobar bluz; alkohol čini stvari boljima u životu.
kada se baviš samogradnjom ili kada pokušaš sastaviti nešto što je u beta fazi, a čopor nervozne djece ti zuji oko glave, žena zvoca da su se u kuhinji pojavili mravi, to nije dobra karma za rad, posebice rad koji uključuje nekakve sd kartice, formatiranje istih, i pisanje redova slova i očekivanja da će iz auspuha izaći spasonosni sony philips interface format, u narodu opće poznat kao spdif. nasreću u kući ima dobre rogaćuše i kada je sve polijegalo, robot je omirišao zrak, strignuo ušima i nalio dobru čašu rogaćuše. po nekoliko neuspješnih formatiranja kartice, i svakojakih digitalnih mučenja, volumio nije proradio.
nakon junačke čašice sjetih se da sam na bespućima interneta naletio na ovog momka, (svaka mu dala)
https://sites.google.com/site/picoreplayer/home/how-to-1
mala instalacija nekih 50 mb, znači brzo dizanje sustava, ok. uz player ide logitech media server. sve instalirah, u browseru pronađem uređaj na mreži, uključim varijantu hifiberry digi, znači I2s to spdif, momentalno zasvijetli optički izlaz. gut. radi bežićno sa d-linkovim wifi stickom. na tabletu instaliraš logitechov upravljački program koji omanama nađe pi player. radi bez klikova, trzanja, ko mali titov omladinac.
prelazimo u drugi dio prostorije gdje se nalazi robotov 5.1 sustav, hifi za domaćice. nema više cijevi, ah tugo.
kada sam spojio coax i pronašao flac kolekciju na računalu koje je šuškalo u drugoj sobi, i kada je to zasviralo rekoh sebi, malo ću popit prije spavanja i poslušat ovu malu piz.ju. prvo, šta god pustim rotel pokazuje, 44, 96, 88,2, hdcd, dts....znači wolfson sve pušta ništa ne carini, mamicu mu njegovu. ima bit da je bit perfect. e sada klasični flacovi sviraju solidno, onako na brzake proletim poznatu kolekciju. svira dobro.
kada sam se dofatio dts cd kolekcije i kada sam pustio beck, bogarta i appicea, digoh obrve, a kada je zasvirao peter gabriel bes of dts cd 5.1, mercy street, i don t give up, hendrix best of dts, purple haze, poželih da sam u onoj zemlji gdje legaliziraše onu zelenu tvar. hipijevski rečeno 5.1 je trip, a 2.0 je travuša. prva puca psiićki, a druga je za raju. hebena iskustva dolaze nakon puštanja rolling stonesa best of 88,2, gimme shelter zvuči baš kao gramofon, mick ima čisti vokal, basevi duboki, sve svira kako treba. moram opet naliti čašu rakijice. idemo na immersion box doors, waiting for the sun, la woman, impresivan remaster. hd tracks, diana krall, hepi krismas. dosadna audiofilska pila, predvidljivo do zadnje note, ali lipo je čut. opet peter gabriel, linnovi sampleri na 88,2. nevjerojatno dobro. layla hd tracks, đe me nađe, ko da sjediš u onom sunset studiju, ćućaš baksu pive i slušaš đem sešn. pored toga,
samo ležiš na kauču, ločeš, i skrolaš na tabletu. povremeno mičeš volumen na receiveru. dušu dalo za anginu pektoris.
da skratim, mala piz.ja svira odlično, nažalost nemam cijevi u sustavu da bih dao precizniju ocjenu, no u svakom slučaju, imam dojam da wolfson daje vrlo čisti signal. ukratko pravi sistem za baku i deku, bracu i seku, za manje para teško ćete naći bolje, reko bi cigo.
dobar dac, pojačalo i pripadajući zvučnici, konj, i par koltova, pljoska i što više treba pravom muškarcu?
e, i rasbpberry pi...

Editirao robot - 19.travanj.2014 u 00:59
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.travanj.2014 u 10:15
Konj davno crko pa sam od njega napravio kobaje, koltovi zahrđali u šupi, a malina tri koma četrmajst nikad neće ukuću (osim na mala vrata da ja ne znam) i jedino me brlja drži.
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
Zoll View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Zoll Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.travanj.2014 u 11:22

Nešto si krivo shvatio, kako se da pročitati iz Robijevog posta on je spominjao što sve treba pravom muškarcu.
prava hifa svijetli u mraku
Na vrh
vdem View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj vdem Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.travanj.2014 u 14:49

Šta se comp audia tiče: Pravi muškarac već ima jačalo i zvučnike, treba mu računalo i dac. Spojeno žicom. I gotovo. Sve preko toga, điđe-miđe, telefoni, tableti, wirelessi, konverter ovaj i onaj... su za... one druge.

Na vrh
robot View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj robot Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.travanj.2014 u 21:38
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Konj davno crko pa sam od njega napravio kobaje, koltovi zahrđali u šupi, a malina tri koma četrmajst nikad neće ukuću (osim na mala vrata da ja ne znam) i jedino me brlja drži.

kad malo pogledaš sa hardverske strane malina je zbilja malo neishranjena.     

Originalno postano od strane člana: vdem vdem napisao:

Šta se comp audia tiče: Pravi muškarac već ima jačalo i zvučnike, treba mu računalo i dac. Spojeno žicom. I gotovo. Sve preko toga, điđe-miđe, telefoni, tableti, wirelessi, konverter ovaj i onaj... su za... one druge.

eto šta ti je današnja mladost, nema se sluha za nove tehnologije. danas je sve u moderno, u cloudu, glazba, država. sve je otišlo u raspberi pi materinu.
Na vrh
vdem View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj vdem Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.travanj.2014 u 11:40

Ma ima se sluha za moderno. Ako hoću moderno i nekritički prema kvaliteti onda upalim jubito. I sve 5.

Nekako ne vidim smisla kompromitirati hifi (tj kvalitet zvuka) inzistiranjem na lifestyle funkcionalnosti istog.

Što jednostavnije - to bolje.
Na vrh
denis_vz View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj denis_vz Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.travanj.2014 u 12:29
Hm, zanimljivo...

Robot, ako sam dobro skužio, Wolfson kartica ima SPDIF digitalni izlaz, kojega onda šalješ u pojačalo (ili imaš još jedan DAC, u koji to sve skupa ide???).

U principu bi Wolfson kartica mogla služiti umjesto vanjskog DACa: iz njezinog analognog izlaza bi se moglo štekati direktno u ulaz pojačala... Nisam siguran za kvalitetu zvuka u tom slučaju, ali moglo bi se probati. U njezinim specifikacijama kažu da ide do 24/192.

Mislim da ću u svakom slučaju nabaviti jednu tu karticu za eksperimentiranje :)
Na vrh
beboni View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj beboni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.travanj.2014 u 17:35
....šalje spdif signal na vanjski DAC.
I'm not sure how i got here, but i'm glad i did.
Na vrh
robot View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj robot Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.travanj.2014 u 18:28
Originalno postano od strane člana: denis_vz denis_vz napisao:

Hm, zanimljivo...

Robot, ako sam dobro skužio, Wolfson kartica ima SPDIF digitalni izlaz, kojega onda šalješ u pojačalo (ili imaš još jedan DAC, u koji to sve skupa ide???).

U principu bi Wolfson kartica mogla služiti umjesto vanjskog DACa: iz njezinog analognog izlaza bi se moglo štekati direktno u ulaz pojačala... Nisam siguran za kvalitetu zvuka u tom slučaju, ali moglo bi se probati. U njezinim specifikacijama kažu da ide do 24/192.

Mislim da ću u svakom slučaju nabaviti jednu tu karticu za eksperimentiranje :)

ne znam da li smo se razumjeli ja koristim "ogoljenu" verziju koju je izradila ekipa iz crazy audija
   http://www.hifiberry.com/hbdigi

wolfson je napravio karticu nakon što sam je naručio, i ima daleko više opcija, uz minijaturno pojačalo. kako je ovo na neki način verzija squeezeboxa, možda čak i bolja, kojega sam vidio i slušao na odličnim sustavima i d/a konverterima, zvuk o kojem mnogi tzv. "audiofili" mogu sanjati, ne bih podcjenjivao ovu igračku. za sve one koji imaju gomilu kvalitetno ripane ili downloadane glazbe ova stvar je puni pogodak zbog cijene i funkcionalnosti. prije sam koristio musilandov usb-spdif koji je išao u ad 1865 dac sa cijevnim izlazom, potom u solidan cijevni sustav i nakon toga sam rijetko palio svoj solidno modificirani cd player, koji je praktički cijelo vrijeme bio samo transport. spdif izlaz hifiberryja mi se čini bolji od musilanda, jer je u pitanju minimalizam - I2S ide u wolfsonov čip koji u sebi prema specifikacijama ima najmanju vrijednost intrisinc jitter od svih komercijalno poznatih spfif receivera, poput legendarnog cs 8412-14-16, yamahinih, itd. dok klasični spdif receiveri rade tako da rekonstruiraju prijemni signal preko internog pll kruga, wolfson sinkronizira dolazni signal sa unutarnjim pll, sprema ga u buffer, te ga nezavisno od ulaza isporučuje vani. prema specifikacijama jitter je 50 ps, gledao sam na mreži usporedbe wolfsona i konkurencije, gdje je wolfson superioran u tom poslu, za tri koplja. to znači da je od zapisa hdd-a do spdif izlaza prilično čist put, i što ćete zvučno postići ovisi o kvaliteti(sinergiji) dac-a, pojačala i zvučnaka.
dobar sabre-dac da se nabaviti za relativno male novce, i mogao bi se okladiti da ovako sklepan diy sustav može parirati zvučno daleko skupljim streamerima sa imenima.
u tzv."dječijoj" sobi imam jedu prastaru modificiranu pioneerovu liniju sa q-acoustic zvučnicima, koju punim ultrajeftinim dacom kupljenim na ebayu za 30$. cijeli dan svira stream internetskog radia koji kontroliraš telefonom. sve skupa nabavljeno za manje od 100€, a svira ko podmazano. ovakvu malu igračku sa malim dacom da se uvaliti u neki stari receivar i imaš androidom upravljanu staru mašinu...

Editirao robot - 20.travanj.2014 u 18:33
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.travanj.2014 u 22:01
Kao prvo, ne znam koliko puta se traba ponoviti da jedan čip ne čini zvuk uređaja.
Dakle spekse možete samo gledati komentirati kao zasebnu kategoriju i oni ne garantiraju zvučne rezultate.

Drugo, moj savjet iz višegodišnjeg iskustva. Zaobiđite ime Wolfson. Vrlo bugoviti proizvodi ne trepe ni male nestašluke okoline.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 53>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,156 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Uradi sam
Strujni kabel
Forum: Retro audio