Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Raspberry pi

Odgovori Odgovori Stranica  <1 484950
Korisnik
  Tema Pretraži Tema Pretraži  Opcije teme Opcije teme
Gašo View Drop Down
Best Of The Best
Best Of The Best
analogni šnelšvaser

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.ožujak.2017 u 08:37
Update

Rpi radi na linearac spojen mimo micro usb konektora i zaštite od unpolanja.

Nedavno stigla Digi+Pro spdif kartica, slušao to jedno tjedan dan, bolje od obične, ali nekako lagano zagasito to radi.

Jucer izvadio Digi+pro i prvo zdampirao pcb s donje strane bitumenskom samoljepljivom plocicom, drugo....Digi+pro ima lokalni regulator napona sa glavnih 5V na 3.3V, radi se o elementu u SOT32-5 kucistu, po kodu nisam skuzio koji je tocno model, ali svejedno promjenio za fantasticni TI-ev LP5907MFX-3.3, kojih imam mali stok. Radi se o iznimnom kvallitetnom LDO regosu u istom kucistu i pinoutu.

Što reči, Digi+Pro proradio, ne preuvelicavam, odmah čujno bolje, nestala zagasitost, slika se prilicno razjasnila i dobilo krajnju definiciju.

Kad malo bolje razmislim(trenutno slusam mjuzu), napredak u odnosu na stock varijantu je ogroman.

Editirao Gašo - 11.ožujak.2017 u 08:52
Na vrh
dan the man View Drop Down
HiperAktivan
HiperAktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dan the man Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.ožujak.2017 u 10:42
Gašo, ima li kakve razlike između običnog svičera, ifi svičera, linearnog napajanja?
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best Of The Best
Best Of The Best
analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.ožujak.2017 u 10:51
ifi ne znam kaj je.

Ima, linearac, barem ovaj moj ne proizvodi smece u Piev ground, i u plus rail naravno, bolje anulira od samog Pia proizvedeno smece, ali samo ako se zaobiđe Piev zaštitni ulazno napajački sklop(odmah iza micro usb konektora). Ta zastita je malo loose karika.

Moj linearac ima strasno brz odziv jer je feedforward konstrukcije, pa pokolje vecinu Pievog interno stvorenog smeca.

Al spomenuo sam ultimativni projekt izrade napajanja koje kompletno izbacuje pievu tvorničku shemu napajanja.

Odustao sam od izrade klasicnog vanjskog napajanja, preskupo ispalo, a sam pi ne dozvoljava po difoltu optimalne rezultate, bez modifikacije ništa.
Jedino kaj mogu ponuditi trenutno je modul linearca, dakle gotova slozena plocica, samo treba zakaciti trafo i slozit kutijicu. Modul ima na sebi sve polotano, od zalihe do regulacije,ukljucujuci dva USB konektora, ON/OFF toggle prekidac, indikaciju rada. Uz njega ide kvalitetan napajacki USB/micro USB kabel od nekih 25cm(što krace to bolje).

Cijena nije paprena, samo da vratim materijal, pa tko hoce, na PM.
Dajem ruku u vatru da za ovu namjenu nema boljeg.

Trafo paše ovaj

Editirao Gašo - 11.ožujak.2017 u 11:10
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best Of The Best
Best Of The Best
analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.ožujak.2017 u 11:37
Da još malo dopišem cisto za info, iako nije bas u redu korisiti forum za to, kad slozim ultimatvnu varijantu napajanja u ponudit cu to kao platformu sa predmontiranim Piem 3B jer spjajanje zahtjeva modifikaciju pieve maticne i više direktnih spajanja (izvoda) na plocicu napajanja.

Zapravo ce kompletan pi biti montiran na napajanje koje ce biti pievih gabarita kao podplocica, jedno što ce trafo dodati još jednu širinu Pia na strani onog multipin konektora za kartice. Na Pi ce dalje svi konektori biti dostupni kao i lako montiranje kartica, al ce paket biti pljug & play, korsnik kači gore što želi i samo ušteka sve na struju.

Isplati se potruditi oko ovoga jer fakat radi vec sad mrakača kao audio izvor.

Svaki čip/sekcija Pia, ce imati svoj izvor napajanja, ukljucujuci i USB konektore koji napajaju vanjske storiđe.

Mislim da još nije nije napravio takvo rjesenje.

Editirao Gašo - 11.ožujak.2017 u 11:44
Na vrh
dan the man View Drop Down
HiperAktivan
HiperAktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dan the man Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.ožujak.2017 u 11:38

To je ovo ifi iPower cca 60USD
Na vrh
VU metar View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj VU metar Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.ožujak.2017 u 14:44
Postoji li falsifikat Raspi? Jel' ono što se prodaje na Aliju sve oriđiđi ili treba biti oprezan?
Čak i ako nisam u pravu - ja nisam u krivu...
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best Of The Best
Best Of The Best
analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.ožujak.2017 u 16:00
Kakav Ali? Odeš na Modmypi i bez brige si, a i u Chopiteci ih ima.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 484950
  Podijeli temu   

Pređi na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: High-End
dCS Puccini & U-Clock
Forum: Uradi sam