Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Preporuka za PC zvučnike

Odgovori Odgovori Stranica  <123>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Jackson View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Jackson Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.prosinac.2013 u 18:30
Obavezno podigni zvučnike sa stola bliže visini ušiju. To čini čuda za definiciju zvuka!

Ja sam stavio 2 komada kuhinjske ploče ispod svakog zvučnika koji sam odrezao na mjeru, drvene podloške ispod ploče i blu-tack na svakom zvučniku. Tako sam ih dignuo sve skupa oko 9cm. Druge kombinacije su moguće, ali odvojiti od stola ih se mora!
Na vrh
Mitsuoka View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Mitsuoka Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.listopad.2014 u 22:46
Pozdrav, znam da je starija tema, ali i ja bi malo uložio u neko bolje PC ozvučenje, pa da ne otvaram bezveze novu.

Gledam za 2000kn MAudio BX8 D2 ili 1400kn MAudio BX5 D2.

Bas dobro dođe, za igranje i filmove, ali primarna je glazba. Sad, jel 50Hz dovoljno ili da idem ispod 40Hz?

Isplati li se i osjeti li se?

Ima li kakvih iskustava s ovim zvučnicima?

Hvala :)
Na vrh
Toni Planktoni View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Toni Planktoni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.studeni.2014 u 09:52
Nisam mjerodavan jer nemam iskustva u ovim vodama no mogu reći da ako je zvučnik kvalitetan bit ćeš sretan neovisno što piše koliko ide nisko :)
Monitore koje imam idu do 62 Hz i kada bi ih koristio na način kako ćeš ih i ti koristiti nikad nisam pomislio: "arrrrgh fale mi niski".

"Mmmm, plug me in. Amplify our love. Fill my ears with 'I love youuuuuu'."
- Sleep Talking Man
Na vrh
Toxy View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Toxy Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.studeni.2014 u 11:42
Evo kolega je nahvalio ove zvučnike je da su malo skuplji nego ovi gore spomenuti, ali ako se može protegnuti za još koju kunu možda nebi bilo zgorega razmisliti o istima...

Hmmm, nije riječ o stolnom vinu, ali ima veze sa zvučnicima...:)

Na vrh
alexatpos View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj alexatpos Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.studeni.2014 u 20:42
    Prvo cu se ograditi jer nisam imao prilike slusati puno pc zvucnika. Od nekolicine sto sam probao, JBL razine 300 do 600kn su mi se cinili kao razumna varijanta za nivo informacije koju pc pruza, meni kao jako nezahtjevnom korisniku. Na kraju sam isprobao Harman Kardon Soundsticks 3, i nisam mogao vjerovati da nesto za toliko love daje takav zvuk. Preporucujem slusanje, lova je nesto manje od 1500 kn.
http://youtu.be/854CkpM5Lto
Kupio ih...

Editirao alexatpos - 07.studeni.2014 u 20:43
Na vrh
Jackson View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Jackson Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.studeni.2014 u 12:10
Recenzije na netu su zbilja dobre za PSB-ove i Harman. Sad mi ušao crv oko tih PSB-ova, subwoofer već imam spreman, uf...

Jedini je problem što će taj crv raditi i dalje, pa je tu sad pitanje interkonekta između dva zvučnika, upgrade napajanja i strujnog kabela kako piše na blogu, DAC i njegovi intekonekti i evo nas opet na početku

Editirao Jackson - 09.studeni.2014 u 12:19
Na vrh
jazzdil View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj jazzdil Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.ožujak.2018 u 20:11
de ne otvaram novu temu, molim preporuku, tražim aktivne pc zvučnike za ured,
ništa igre, nula multimedija, just music ....
plan je da zvučnike spojim na zvučnu karticu, postavim ih na stol, bilo bi dobro da sviraju barem korektno,...
dosta preporuka u smislu uloženo/dobiveno imaju Kurtzweil KS40A i ne koštaju puno
http://www.mediastore.hr/aktivni-monitori/335-kurzweil-ks-40a-par.html

zapeli mi za oko ovi novi Adami, zanima me jel netko možda uspoređival, dal se zvukovno isplati ova razlika u cijeni od 2.000 kn
http://www.mediastore.hr/aktivni-monitori/3609-adam-t5v-aktivni-studijski-monitor.html

po netu jako hvale Adam A3X, no sad već dolazimo do novaca (4000 kn za par) gdje se može kombinirati neko pojačalce i dobar pasivni zvučnik ...
http://www.mediastore.hr/aktivni-monitori/1103-adam-a3x.html

gdje se u metropoli mogu čuti navedeni zvučnici?

svi prijedlozi dobordošli ...

Editirao jazzdil - 19.ožujak.2018 u 20:12
Micro Utopia Be
Na vrh
zook View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
mrzitelj malih skakutavaca

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zook Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.ožujak.2018 u 11:42
Analogni izlaz zvučne kartice nije neka sreća, zato bih na tvom mjestu tražio zvučnike s ugrađenim DAC-om. Ja sam si prije 2-3 godine kupio Audioengine A2+ i slušam ih u kućnom uredu kad radim na PC-u. Kao near-field monitori su sasvim solidni, s malo podebljanim basom oko 100 Hz, što i nije tako neatraktivno. Bitno je da ih na stolu podigneš na nivo uha nekim podmetcima.
Evo bijelih po dobroj cijeni na Amazonu.
đez je limunada

Na vrh
zook View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
mrzitelj malih skakutavaca

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zook Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.ožujak.2018 u 11:45
đez je limunada

Na vrh
jazzdil View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj jazzdil Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.ožujak.2018 u 16:56
nije loša opcija ova varijanta gde zvučnik ima i DAC, ne moram kupovati zvučnu karticu...
Ove Audioperformance ne šalju do nas, no to več mogu srediti
da li si imal priluku uspoređivati ove dvije varijante zvučnika, sa ili bez DAC-a?
Micro Utopia Be
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,191 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Zagrijavanje pojačala