Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Audioquest Clear 3 ili Argent+

Odgovori Odgovori Stranica  <1 789
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Gašo View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
analogni šnelšvaser

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.prosinac.2013 u 17:28
Originalno postano od strane člana: jerga jerga napisao:

Vidim da imamo više kandidata za Nobelovu nagradu za fiziku. Dečki, u krivu ste u potpunosti ali ako mislite da je ipak tako kako kažete uzdrmati ćete prirodne znanosti iz temelja!
Ispeci pa reci.

Opiši jedan razlog zašto bi dimenzija sobe ograničavala promjenu tlaka ispod neke frekvencije.

Veće sobe jedino imaju prve refleksije valova na nižoj frekvenciji jer je soba dovoljno duga da niskofrekventni zvučni val odradi punu amplitudu i kao takav bude reflektiran u opet punom obliku. U manjim sobama niskofrekventni val se razvije tek ako apojiš direktni val i refleksiju zajedno. Ali opet imaš područja zbrajanja i oduzimanja tlakova tog vala, opet akustika, mala i velika soma, svejedno.

Glavno pitanje je može li zv. sustav odraditi niske frekvencije dovoljno kvalitetno da uopće bude vrijedno spomena. Nemoj zaboraviti da je to izuetno zahtjevno područje za svaki zv. sustav i samo ih nekolicina odrađuje "dno" spektra kako valja.

Sad bi mogao kobasu napisati ali ima li smisla?

Editirao Gašo - 17.prosinac.2013 u 18:10
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Acoustic zen-Satori, ATC SCM 19 V2
Na vrh
jerga View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj jerga Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.prosinac.2013 u 18:00
Originalno postano od strane člana: adrian adrian napisao:

Dragi Jerga, kako sam i naslutio, rasprava je krenula u pogrešnom smjeru i zato sam predožio da stanemo na loptu.  Mene su zanimala navedena dva kabela. Sve poslije toga je Admin trebao pobrisati. A sad, ko zna šta će biti dalje. Ostalo mi je samo nejasno, koje frekvencije sam čuo kad sam pustio test tonove od 20Hz pa do 63Hz?  Ili mi se možda učinilo.

Adrian, ti si aktivan forumaš pa si dobro naslutio kamo to ide. Budući sam nov na forumu (neovisno što blijedoliki misli) ja nisam to mogao niti pomisliti. A ma...Bili smo konstruktivni u početku, a ako te bude šta zanimalo o tim starijim kabelima slobodno se javi na pp.
Ja prelazim na ribolov na moru, tamo je neka druga atmosfera. Pa, pa...

Na vrh
adrian View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj adrian Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.prosinac.2013 u 18:02
Originalno postano od strane člana: jerga jerga napisao:

Originalno postano od strane člana: adrian adrian napisao:

Dragi Jerga, kako sam i naslutio, rasprava je krenula u pogrešnom smjeru i zato sam predožio da stanemo na loptu.  Mene su zanimala navedena dva kabela. Sve poslije toga je Admin trebao pobrisati. A sad, ko zna šta će biti dalje. Ostalo mi je samo nejasno, koje frekvencije sam čuo kad sam pustio test tonove od 20Hz pa do 63Hz?  Ili mi se možda učinilo.

Adrian, ti si aktivan forumaš pa si dobro naslutio kamo to ide. Budući sam nov na forumu (neovisno što blijedoliki misli) ja nisam to mogao niti pomisliti. A ma...Bili smo konstruktivni u početku, a ako te bude šta zanimalo o tim starijim kabelima slobodno se javi na pp.
Ja prelazim na ribolov na moru, tamo je neka druga atmosfera. Pa, pa...

“Sa znanjem raste i sumnja.” Goethe
Na vrh
spacelab View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj spacelab Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.ožujak.2020 u 15:48
Ima li netko iskustva s kabelom Audioquest Sterling 2, da li ga je netko uspoređivao sa Argentom, Clearom, Dragonom ili nekim Nordostom?  Koja je razlika između Sterlinga 1,2,3 i + ?
Na vrh
ZlyM View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj ZlyM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.ožujak.2020 u 16:47
Vrhunski top kabel, teško je naći boljega za sadašnju cijenu. Pogodan za biwire terminaciju. Zamijenio ga sa Dragonom, ali svejedno obiteljsko srebro ostaje kući. Razlike između verzija su u broju, materijalu i promjeru vodiča, a za Argent je klasu ispred. Meni osobno je i od Clear-a za klasu ispred, mada se s tom tvrdnjom određen broj audiofila neće složiti.
Istinski hiend.

Editirao ZlyM - 20.ožujak.2020 u 16:52
Na vrh
jerga View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj jerga Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.ožujak.2020 u 16:55
Gledam kad sam se to raspisao a da se ne sjećam, kad ono 2013. godina haha
Na vrh
spacelab View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj spacelab Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.ožujak.2020 u 19:12
Očekujem komentar Apparatusa i ostalih štovatelja Audioquesta     hm
Na vrh
vdem View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj vdem Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.ožujak.2020 u 19:23
Za taj kabel ti ne treba komentar. To kupiš i čekaš Dragona u zasjedi.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 789
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Dobre SH prilike
Forum: Retro audio