Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Focal Scala Utopia III

Odgovori Odgovori Stranica  <1 1516171819>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
tatamata View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan
grnčarija rules

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tatamata Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.rujan.2020 u 20:29
Originalno postano od strane člana: Darco Darco napisao:

A vjerujem kako Ilija ima solidbnu kolicinu iskustva u hifi svijetu i domacoj sceni

Ilija ne treba imati solidnu količinu iskustva u hifi svijetu i domaćoj sceni da bi opravdavao svoj post. Naime taj post je Ilijino osobno mišljenje i ima pravo na njega.

Kao što ja još uvijek mislim da na ovom forumu postoje ljudi koji se nipošto ne slažu s njim, ja osobno pogotovo. I imam pravo na to mišljenje. I neću ga opravdavati. Što ispada malo bahato s moje strane no baš tako je postupio i Ilija.
prava hifa svijetli u mraku.
Na vrh
nino View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.rujan.2020 u 20:34
Originalno postano od strane člana: tatamata tatamata napisao:

Originalno postano od strane člana: Darco Darco napisao:

A vjerujem kako Ilija ima solidbnu kolicinu iskustva u hifi svijetu i domacoj sceni

Ilija ne treba imati solidnu količinu iskustva u hifi svijetu i domaćoj sceni da bi opravdavao svoj post. Naime taj post je Ilijino osobno mišljenje i ima pravo na njega.

Toliko je osobno da ne znamo ni što je napisao :-)
Creek Evo 50A /Audiolab M-DAC+ (Cardas Golden Presence XLR) /Marantz SA8003 (Chord Clearway coax) /Pioneer N-50 (Atlas Hyper Integra coax) /Sonus Faber Olympica I (Kimber 8TC)
Na vrh
Darco View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Darco Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.rujan.2020 u 20:43
I pozitivan smajli i negativan smajlic bi bio rezime osobnog iskustva, ali ljudska priroda uvijek sumnjičavije gleda prema negativnom smajliću i traži dodatna objašnjenja, za razliku od pozitivnog koje je po bon tonu prihvatljivije, a opet može biti pogrešno. Zanimljivoobrvahaha.

Poanta je kako nema potrebe jednostrano objasnjavati neko iskustvo u vezi drugog (pogotovo mozda bliskog nekim ljudima), a tog drugog nema u prepisci. I iz tog razloga sam spomenuo kako je i smajlić bio previše.

Editirao Darco - 15.rujan.2020 u 20:46
Predstavnik neukih. Počnimo sa domaćim stvarima
Na vrh
ziki View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj ziki Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.rujan.2020 u 20:56
Post je napisan tako da ispada da ilija ima iskustva s mnoštvom Botićevih radova pa je donio generalni zaključak prikazan u sprdajućem tomu. Zato i tražih pojašnjenje.
Na vrh
Darco View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Darco Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.rujan.2020 u 21:14
Sve korektno Ziki....i ja bih tražio pojašnjenje. 
Dapače, nisam dugo vidio neku "barem malo iskričavu"" komunikaciju....pa bi mi dobro doslo malo razonode.....a i da moderatori malo zarade volontersku plaćuhaha 

Predstavnik neukih. Počnimo sa domaćim stvarima
Na vrh
Sveti_Ilija View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sveti_Ilija Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.rujan.2020 u 21:32
@ Glava
ne velim ja da valjda koji puta ne uspije barem polemit kako treba jer ipak što se alepha i tecnha tiče postoje gotovi moduli ali moje iskustvo bolje da ne pišem a čak sam molio i bratića da ne ide po forumu blatit čovjeka. Znači radi se o više različitih uređaja.
Ja neću dalje o ovom, možda Ilizimn nešto nekad napiše ja ne.
U biti bio sam samo ponukan state of the art zvučnicima kako ih je kolega nazvao pa onda vrhunska amplifikacija pa Dioklecijan.

Na vrh
jazzdil View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj jazzdil Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.rujan.2020 u 22:07
Za razliku od audiogona ili nekih drugih foruma te klase, gdje ljudi govore iz svojeg osobnog iskustva, uz međusobno uvažavanje, glavni problem audiofil.net-a bi najbolje opisao Clint Eastwood svojom znamenitom "Mišljenje je kao i šu***k, svatko ga ima".

Kaj netko misli o micro utopijama, Focalu ili nekom drugom brendu, ravna mi Bosna, svako gleda iz sebe, pa tako i moja malenkost koja jest u zadnjih 20tak i kusur leta pogledala u prosjeku cca  100 koncerata jazza i klasike godišnje, elementarna matematikom dolazi se do okvirne brojke debelo iznad 2000 (a ne radi se o zg jam sessionina nego o eminentnim imenima), pa iz toga koncertnog iskustva  i doživljaja pokušavam u svom domaćinstvu stvoriti iluziju te magije kroz hifi...

No, ne razumijem prije svega nekulturnu potrebu da se blati čovjek koji nije više član foruma, koji ima ogromno diy iskustvo i osobno je napravio mnogo replika passovih pojačala, a kojeg usput znam osobno.

Ajd bok.

Micro Utopia Be
Na vrh
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sveti_Ilija Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.rujan.2020 u 22:29
Govorim iz svog osobnog iskustva, kao što sam i napisao.
Ja nekulturan?
E pad kad me već potežeš za jezik sa svojim mišljem kojie si naveo u citatu, mene je mogla ubit struja potvrđeno od kolege koji ipak ima više diy i svakog drugog iskustva od svih nas ovdje a odgovor na to od tvog diy-era "a šta sad, iša bi u zatvor i gotovo".
Da ne govorim da su pojačala imala brum, da su mase krivo vođene, da su kutije pojčala bile pune pokapanog lema koji je zveckao, kako su lemljene buksne od zvučnika, krivo spojeni transformatori itd itd.
Jesu ti to dovoljne činjenice, ali čak se od toga ništa ne bi ni otkrilo da je pristao popravit pojačalo, ali ne prva rečenica je bila ja ću to naplatit iako je pojačalo bilo staro godinu dana pa sam oda otišao tu kod susjeda koji se za glavu hvatao kad je otvorio.

Jesu vam to dovoljne činjenice.
Jedno je tu se prepirat oko gluposti a drugo je ovo što sam napisao.

Editirao Sveti_Ilija - 15.rujan.2020 u 22:33
Na vrh
ziki View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj ziki Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.rujan.2020 u 22:30
Gdje postoje gotovi moduli za Tehno?
Na vrh
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sveti_Ilija Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.rujan.2020 u 22:36
Nema za techno, krivo sam napisao ali to je sve untra plug n play sa ebaya osim onog što ide na hladila.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1516171819>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Uradi sam
Izada maske za zvuničke kuti...
Forum: Audio komponente