Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Focal Scala Utopia III

Odgovori Odgovori Stranica  123 19>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Brico View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Brico Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Focal Scala Utopia III
    Objavljeno: 28.prosinac.2013 u 10:12
I tako dođe Božić, ja sjedim, čekam, dođe i prođe ponoć a Djed Božićnjak meni ništa ne donosi. Ženi donio novu televiziju (koju sam dan ranije nepažnjom razbio), dici hrvatske apoene, baki svašta, nećacima svašta, a meni ništa. Tužan odem u krevet (a bio sam dobar cijelu godinu - radio i trudio se, šutio, čistio, kuvao i štedio) s čvrstom odlukom da odmah ujutro odem u Božićgrad i tamo nabavim nešto što će me razveseliti. Ujutro ja, sin i njegov prika (sve mlade glazbene snage) sjedamo u Peugeot Expert Typee i krećemo na sjever. Tamo je, svi mi kažu, Božićgrad.
Bilo je to jutro 26. 12. 2013.

Nastavit će se ...
*** DOĐE MI DA ODEM! ***
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.prosinac.2013 u 10:26
 Onda će bit da smo se krajcali u Božićgradu.
 Naime, vidjeh neku družinu koja se gadno mučila s Utopijama, zauzeli cijeli haustor 
Na vrh
Brico View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Brico Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.prosinac.2013 u 10:54
Doći ćemo i do toga. Sad moram skuvat juhu i očistit kuću. Pa se javim.
*** DOĐE MI DA ODEM! ***
Na vrh
Brico View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Brico Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.prosinac.2013 u 11:13
Evo me.
I tako nas troje odjezdimo u noć, prateći zvijezde i bježeći od izlaska najdraže zvizde prema sunovratu. Putovanje i raspored zaustavljanja diktirala je prostata i količina gladi kod ovo dvoje tinejdžera. Iznad Zadra odlučimo okrenuti prema zvijezdi sjevernjači i krenemo put "gori". U Liki temperatura veća nego "doli", kod nas. I jezdimo i jezdimo i dođosmo do Metropolisa, ali i do dileme - još na sjever ili negdje skrenuti. I krenemo prema kraju gdje sunce izlazi. I vozimo se tako jedan sat, kadli - vidim neku pukotinu u oblacima desno od nas. Gledam tablu - piše Novska. Furija me vodila do tad pa ću je poslušati i sad. Skrenemo na jug, te se vozamo dok ne nabasamo na jedan gradić, u njem jedna zelena kućica a do nje kafić. Već umorni stanemo, kadli iz kućice izađe jedan lik (jako poznat) te s nama popriča. Izjadam se kako pratim sudbu i tražim Božićgrad ali ga ne nalazim. Pita čovo - a šta si zaželio, ja kažem - nove zvučnike, a on će na to - ima u Cara svega, samo dođ'te. I tako mi uđesmo u zelenu kućicu.
Bilo je to podne 26.12.2013.

Nastavit će se ...

Editirao Brico - 28.prosinac.2013 u 11:59
*** DOĐE MI DA ODEM! ***
Na vrh
Brico View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Brico Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.prosinac.2013 u 11:57
A kad unutra, blaga svakojega. I meni počne svitati. Čovac je Car, imenom Božo, ima blaga koje, čujem, dijeli - pa ja sam našao ono što sam tražio. I dok tako kontempliram, u desnom kutu rožnice primjetim nešto veliko, relativno lijepo, crno bijele boje i svira. Pitam što je to, kaže čovo - a Fokali. Ja bi to. Može. Imaš kutiju za njih? Imam. I spusti neku kartušinu veličine pola auta. Kaže to je za jedan, gore mu je i druga. A meni mrak, di ću s tim. Ma kakvi, ne da čovac, a i sin se urotio s njim, staće nema problema. I dok smo se tako vrtili i znojili, naiđe još jedan čestitar i sada znam da je to bio Sten. Dođemo do kara a kad ono ne more stat (kar je dužine 5,10 m). Ja opet da ću odustat a čovac da ne dolazi u obzir. I tako skinu oni meni treći red sjedala, uvale kutije unutra, što ću, čovjek se potrudio. Uđemo opet u onu zelenu kućicu, pitam što tražiš za ono. Što daš. Sjetim se ja nečega - imam svoje Gamute, može li to. Može. Koliko? Kol'ko daš. I šta još? Nema veze - kad budeš imao daćeš nešto. A ja se tada sjetim - pa imam nekih kovanica koje neznam čemu će mi, pa pitam može li to. Može, kaže. Jel dosta? Nije, al' daćeš kad budeš imao.
Dobar neki čovjek, pomislim, pa ga počastim s tri dara: uljem, vinom i orahnjačom. A on meni uzvrati prasetinom i hrenom (domaćim). Stvarno čovjek i po.
Bilo je to kasno popodne 26.12.2014.

Nastavit će se ...
*** DOĐE MI DA ODEM! ***
Na vrh
moog View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj moog Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.prosinac.2013 u 12:08

Editirao moog - 28.prosinac.2013 u 12:08
I'm a Blackstar ✴
Na vrh
Brico View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Brico Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.prosinac.2013 u 12:08
Malo ilustracijaiz Božićgrada:

*** DOĐE MI DA ODEM! ***
Na vrh
Brico View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Brico Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.prosinac.2013 u 12:14
Jošte malo:

*** DOĐE MI DA ODEM! ***
Na vrh
moog View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj moog Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.prosinac.2013 u 12:39
Se smije psovat na forumu?
I'm a Blackstar ✴
Na vrh
Brico View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Brico Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.prosinac.2013 u 12:41
I tako u smiraj toga 26 dana mjeseca prosinca, na Stipanje, krenusmo, nahranjeni i darivani, prema sunovratu. Nedugo zatim naiđosmo na poznate krajobraze koji oplakuju Metropolis. Kada dođosmo, tamo se opet okrjepismo, uz dvije pince odlične Bearcity pive. Kada zazove sneni zov povučemo se svak u svoje odaje.
Sutradan izjutra u našem konaku potučemo sve što se moglo za zajutrak, pa se razmilimo Metropolisom. U vječitoj potrazi, moj sinak nađe prave božićne metropolske čevape. Udremo po toj slatkoranoj deliciji i kada su sva čula dobila uncu domaćega luka krenusmo najzad povratno u našu luku.
Mrak je pao. Kar je ostavljen ispred kuće, četiri paora uhvate prvu kutiju i krenusmo put boravišta. O susid, sretan Božić, što je to - ma ništa, bijela tehnika. Uđemo u dnevni boravak, gazdarica sjedi, gleda u onu vražju kutiju koju sam dva dana prije razbio i morao nabaviti novu, i šuti. Di si ti nesrićo jedna - evo me ženo doša san. A šta je ovo, jesu li to zvučnici. Tehnički jesu, s time da ti se potkrala gramatička greška. Koja, otkrila je kada smo donijeli i drugu kutiju. Muk. Pozdravljam se s ljudima koji mi pomogoše. Doviđenja i svako dobro. Malo ulja i čokolade. Da se nađe.
Mali mudro odleti vani, ćer u kinu gleda Hobite. Ja i žena sami, božepomozi. A koju gospu si ovo donija doma. Ženo ti si meni najdraža, nikad te ne bi prevarija. Dobro, šta je ovo, jesi ti pri sebi. Ženo ti meni najbolje kuvaš. Na dam se ja, pola od pola života sam s njom.
A luda čovika, miluje me štrigunskim pogledom moja najdraža, otvaraj silo nečista te kutije da vidin šta je to. Oprezno, kako već znaju oženjeni hifisti kad zaseru motku s novim ljubimcem, razrežem traku otvorim kutiju i izvučem Fokala.
Iz oluje se sunce probije u trenu, iz mržnje se rodi ljubav, zaiskri u oku onaj plam. I kaže nisu loši. Ej, nisu loši, to je najveća pohvala koju sam dobio u ovih nekoliko desetljeća bavljenja mjuzom.
Ma šta nisu loši, super su. Vidi kako ti se ovaj srebrni dio uklapa s kvakon na vratima. A dobri su, sviđaju mi se. Gospo fala ti, sutra ću očistit kuću i skuvat juvu.
Tako je završio 27. 12. 2013.

PS. Ženo, oš u krevet. Neću, boli me glava. Aj spavat.

Nastavit će se ...

Editirao Brico - 28.prosinac.2013 u 14:39
*** DOĐE MI DA ODEM! ***
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 19>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA