Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pazite se lažnjak kabela

Odgovori Odgovori Stranica  <12345 30>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.siječanj.2014 u 11:32
Originalno postano od strane člana: jerga jerga napisao:

Vidim da si krivo razumio moje riječi...pod razlika sam mislio u proizvodnji kabela. I fake kabel netko treba proizvesti, terminirati, spakirati itd. Zato smatram da su cijene izuzetno visoke, nemoj mi reći da u nekom high end kabelu ima nečega čime može opravdati svoju cijenu. Nema! Al je cijena takva kakva jest i to je tako. Zato blažen internet pa možeš po cijeloj planeti njuškati za kakvom SH žicom!
Odnos cijene i rezultata/kvalitete je vrlo rastezljiv pojam, ali da materijali, način izrade i sve vezano uz proizvodnju nekog kabla utječu na njegov "zvuk" to definitivno stoji.
Razni proizvođaći imaju razne pristupe koji opet različito koštaju u proizvodnji pa time predefiniraju i cijenu proizvoda, a na krajnjem kupcu je da odluči što mu paše.

Nije da branim proizvođaće ,ali tvoju primjedbu onda možemo upotrebiti na sve audio proizvode ako ih "mjeriš" samo prema koštanju materijala.

RPi3+Digi Pro(Soundness mod), Berkeley Audio - Alpha DAC Series 1 MQA(Soundness mod),Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2
Na vrh
jerga View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj jerga Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.siječanj.2014 u 11:35
A onda ovisi i o porijeklu bakra, npr. na onom iz Srbije se najbolje čuje Severina
Bez zajebancije, ovisi i o tome, o primjesama (nečistoćama) u rudi bakra/srebra koje su svugdje različite pa ovisi odakle neki proizvođač nabavlja sirovinu ali tu smo već u domeni znanstvene fantastike.
Važno da se čuje bolje
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.siječanj.2014 u 11:41
Bakar je bakar. Kemijski element. A koliko je čist i kako je žica vučena ovisi o proizvođaću, a to je tek početak priće.

Tak da ne treba raditi sprdnju oko ničega.

I ja sam se smijao kad su ljudi tvrdili da se konektorui(RCA) čuju, a izgleda da sam ih i sam počeo primječivati, to valjda dolazi sa nivoom kvalitete sistema ili...

Ali bilo mi je puno lakše kad to nisam primječivao.
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), Berkeley Audio - Alpha DAC Series 1 MQA(Soundness mod),Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2
Na vrh
jerga View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj jerga Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.siječanj.2014 u 11:48
Gašo, slažem se s tobom, sve je relativno. Ali hoćeš-nećeš kabeli su ipak konstrukcijski najjednostavniji od svega u Hi Fi ju. Međutim ovdje govorimo o hifi ili još bolje o highend kablovinji pa ono što vrijedi drugdje ovdje ne vrijedi. Kao i za barke, ista vida ali u specijaliziranoj butigi za barke košta barem duplo. A pretpostavka je da ako imaš za barku imaš i za duplo skuplju vidu.
Na vrh
adrian View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj adrian Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.siječanj.2014 u 11:53
Ja na sve to gledam ovako:
Uzmimo Audioquest kao primjer. Njihov Type 4 kao entry level. Izrađene je od x i y materijala. Njihov Wild Wood je izrađen od x, y i z materijala. Razlika* u korištenom materijalu je max 1000%. Mislim na uloženu količinu i cijenu istog.
Prvi terminiran 3m par košta 229$ drugi 22.800$ . Da li to opravdava i toliku razliku u prodajnoj cijeni?

Editirao adrian - 02.siječanj.2014 u 11:59
“Sa znanjem raste i sumnja.” Goethe
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.siječanj.2014 u 12:57
Originalno postano od strane člana: jerga jerga napisao:

Gašo, slažem se s tobom, sve je relativno. Ali hoćeš-nećeš kabeli su ipak konstrukcijski najjednostavniji od svega u Hi Fi ju. Međutim ovdje govorimo o hifi ili još bolje o highend kablovinji pa ono što vrijedi drugdje ovdje ne vrijedi. Kao i za barke, ista vida ali u specijaliziranoj butigi za barke košta barem duplo. A pretpostavka je da ako imaš za barku imaš i za duplo skuplju vidu.
O konstrukciji i njenoj jednostavnosti bi se isto dalo diskutirati.

Ima kablova koje je moguće napraviti i ručno a ima čija konstrukcija traži strojnu proizvodnju (pa velika večina).

Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.siječanj.2014 u 13:01
Originalno postano od strane člana: adrian adrian napisao:

Ja na sve to gledam ovako:Uzmimo Audioquest kao primjer. Njihov Type 4 kao entry level. Izrađene je od x i y materijala. Njihov Wild Wood je izrađen od x, y i z materijala. Razlika* u korištenom materijalu je max 1000%. Mislim na uloženu količinu i cijenu istog.Prvi terminiran 3m par košta 229$ drugi 22.800$ . Da li to opravdava i toliku razliku u prodajnoj cijeni?

Tvoja kalkulacija se bazira čisto na materijalima pa je fulana.

A tako isto ne prićaš o tvorničkoj cijeni nego o dučanskoj.

Ljudi ajde razmislite prije nego što nešto ustvrdite, i na kraju ima li ovo uopće smisla.

Ja nisam neki kupac tvorničkih kablova ali ako ne znam i ne mogu sam postići nivo kojeg tražim moram tražiti tvorničko.

Zašto na kraju diskutirati o stvarima koje su cijenom nedostižne i zapravo nezanimljive?

Odgovor na tvoje pitanje je; Opravdava ako je moguće prodati i kupac vidi u tome ono što traži.

Editirao Gašo - 02.siječanj.2014 u 13:04
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.siječanj.2014 u 13:34
Ooooo, zar opet? Ne tražite logike u cijenama žica, naročito vrhunaravnih, jer je naći nećete. Cijene su takve jer je takva politika, proizvođača i dilera. Njima se jednostavno sviđa ultramasno zaraditi (dileri pokupe daleko najviše), a ti kupi ili nemoj. A kuknjava da su kabeli daleko i neusporedivo najprecjenjenije komponente, pomaže koliko i šumeće tablete protiv gripe. Sreća da se pravi kabeli kupuju samo jednom, barem kod ljudi koji znaju što žele. Ja sam tu muku odvalio.
Na vrh
bais View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj bais Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.siječanj.2014 u 13:44
U čemu je ovdje zapravo problem?
Zar bi netko kupio bilo što u SH bez slušanja?
Spojiš brate u sistem i odmah skužiš razliku. Jer razlika se čuje.
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.siječanj.2014 u 13:48
Problem piše u naslovu teme a ovo ostalo je OT.

Razlika je čujna, ali ak uzmeš fake ne čuješ orginal.

Editirao Gašo - 02.siječanj.2014 u 13:53
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 30>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,220 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Multipak 2019.
Forum: Uradi sam