Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Neobavezne slušalice ;)

Odgovori Odgovori Stranica  <1 202122
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
hudo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj hudo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.studeni.2020 u 21:29
Hifiman he400s koje sam imao su radile odlicno, a kvaliteta izrade je bila sukladna cijeni - to su jedne od najjeftinijih planara i nemoze se ocekivati neka luda metalna/drvena konstrukcija, nego je veci dio plastican. Al barem zbog toga su iznimni lagane i ugodne za nosit, puno puno lakse od LCD2. Dobar ulaz u tu kategoriju slusalica hifiman he400i je popularan, jeftin i hvaljen model, ali naravno plastican.
Kakve god slusalice se uzmu treba paziti da se dobro upari sa pojacalom, posto neke, kao LCD3, mogu onda zvucati vrlo zatvoreno.
Pi2AES RoPieee - Yggdrasil / Music Hall 7.1 - PrimaLuna Prologue Prem pre - Pass XA30.5 - Focal 1028be
Na vrh
ziki View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj ziki Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.studeni.2020 u 22:05
Originalno postano od strane člana: hudo hudo napisao:

Hifiman he400s koje sam imao su radile odlicno, a kvaliteta izrade je bila sukladna cijeni - to su jedne od najjeftinijih planara i nemoze se ocekivati neka luda metalna/drvena konstrukcija, nego je veci dio plastican. Al barem zbog toga su iznimni lagane i ugodne za nosit, puno puno lakse od LCD2. Dobar ulaz u tu kategoriju slusalica hifiman he400i je popularan, jeftin i hvaljen model, ali naravno plastican.
Kakve god slusalice se uzmu treba paziti da se dobro upari sa pojacalom, posto neke, kao LCD3, mogu onda zvucati vrlo zatvoreno.

Čitao da su znali krepavati driveri, a kod serije 4XX da su pucele ove plastike za širenje slušalica. Pojačalo imam, neće biti problem.

Editirao ziki - 24.studeni.2020 u 22:22
Na vrh
hudo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj hudo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.studeni.2020 u 22:38
Originalno postano od strane člana: ziki ziki napisao:

Čitao da su znali krepavati driveri, a kod serije 4XX da su pucele ove plastike za širenje slušalica. Pojačalo imam, neće biti problem.

Ako mogu pitat, koje pojacalo?
Ja sam bas u potrazi za nekim upgradeom sa trenutnog xDuoo TA10, koje radi dobro ali bi htio probati nesto bolje, ako to ima smisla sa LCD2.
Pi2AES RoPieee - Yggdrasil / Music Hall 7.1 - PrimaLuna Prologue Prem pre - Pass XA30.5 - Focal 1028be
Na vrh
ziki View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj ziki Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.studeni.2020 u 22:42
Imam Lehmann Audio Black Cube Linear.
Na vrh
hudo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj hudo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.studeni.2020 u 23:35
Originalno postano od strane člana: ziki ziki napisao:

Imam Lehmann Audio Black Cube Linear.

Izgleda dobro, nisam cuo za ovo pojacalo. Za planare ja obicno ciljam barem 1-2W na 50tak omha, ali ovisi o modelu, mozda bude dovoljno. Cjevni hibridi obicno imaju oko 1W ali nadoknadzuju bojom, teksturom i pozornicom, dokle SS ide i preko 2-3W, sto planarne sluske vole.
Na vrh
donkimizer View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj donkimizer Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.studeni.2020 u 02:07
Originalno postano od strane člana: hudo hudo napisao:

Hifiman he400s koje sam imao su radile odlicno, a kvaliteta izrade je bila sukladna cijeni - to su jedne od najjeftinijih planara i nemoze se ocekivati neka luda metalna/drvena konstrukcija, nego je veci dio plastican.

Nije uopće do materijala neg se raspadaju. I Sennheiser ima plastikanere a neki od njih su praktički neuništivi. A znam da je i Audeze znao imat konstrukcijskih problema što mi i nije baš prihvatljivo s obzirom na cijenu.
Na vrh
hudo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj hudo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.studeni.2020 u 10:53
A neznam, meni se u dvije godine nista nije raspalo ili pokvarilo, nemam neke zamjerke na kvalitetu izrade i izdrzljivost.
Na vrh
pamadu View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj pamadu Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.studeni.2020 u 13:44
Slazem se svakako, 1w minimum za planere. Obavezno klasicno zvucnicko pojacalo po mogucnosti na lampe.
Kada ih spojim na 6f6 cca 3w predivno radi (gornji spektar odlican, ima basa ali se osjeti negostatak snage) dok se ne spoji na jace pojacalo poput PP kt88 cca25w tu se cuje razlika prvenstveno zbog dovoljne snage (bas je odlican, ali nema finese SE pojacala).
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 202122
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 3,195 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Retro audio
PIONEER A-400
Forum: Audio komponente