Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Neobavezne slušalice ;)

Odgovori Odgovori Stranica  <1 181920
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
donkimizer View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj donkimizer Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.rujan.2020 u 11:45
To sve da uštekaš i u čevap svirat će. Koliko sam ja doživio sa svojima, tek one tamo šta se vrte preko 200 Ohma trebaju malo amplifikacije. Ali, ne bi to ja ništa uštekavao direktno u lap bez nekog malog eksternog DACa barem.
Na vrh
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Edison Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.rujan.2020 u 21:31
Originalno postano od strane člana: Ivi Skoj Ivi Skoj napisao:

Gdje je Edison kad ga trebaš, moram se sam boriti sa nisko visoko omskim naglavnjacima.
Bude to čemu sa laptopom i ipadom ili samo na struju?

U moru sam, dok se jos moze, ali svaki dan mu temperatura lagano pada... Ali evo, izronit cu radi tebe...   mig

Dakle, sve su ovo niskoohmske slusalice: 16, 24 i 44 ohmske. To mozes potjerati prakticno sa svakim uredjajem, pa i onim manjim na baterije. Radit ce dobro npr. s ipadom ili laptopom. Pa biraj koje ti se najvise svidjaju na glavi i u usima.

Ali... uvijek ima ali, to su sve vrlo kvalitetne slusalice. I cijena im to pokazuje. Da bi zaista cuo sto mogu, treba im dobro pojacalo za slusalice. S ovim malim prdavcima od sviralica ce raditi dobro, ali steta je ne cuti ih kad rade odlicno. Za ovakav tip slusalica koje traze dosta struje da se pokazu, cjevna pojacala za slusalice nisu izbor. Potrebno je dobro tranzistorsko pojacalo za slusalice, dobar izvor i onda pocinje pravi party.

Nedavno dosao audiofil s otoka na kopno da cuje kako njegove Audeze LCD (neki broj) sviraju s pravim pojacalom za slusalice. On ima vrhunsku malu sviralicu od nekoliko tisuca dolara (player, DAC, pojacalo, jaka baterija) i tjerao je slusalice time. Poslusao sam i slusalice su vrhunske i s tim playerom to dobro svira. Nakon toga sam ja izvukao nekoliko svojih pojacala za slusalice, a koja su pogodna za nisku ohmazu. Dva pojacala su jako dobro zasvirala, a jedno od tih je Aleph za slusalice. To je jako pojacalo za tu namjenu koje moze dati oko 3,5W i na 8 ohmskim zvucnicima. Sto reci, covjek je shvatio da slusalice mogu puno vise nego li sto je on do tad cuo.

Moj ti je savjet, nemoj kupovati takve slusalice za male sviralice. Kupi neke jeftinije i bit ces jednako zadovoljan. Ako bas zelis takve slusalice, zasluzuju i dobro pojacalo za slusalice. Znam da tvrtka koja se znakovito zove Schiit pravi jako dobra i ne previse skupa pojacala za tu namjenu.

Na vrh
Ivi Skoj View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Ivi Skoj Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.rujan.2020 u 23:37
Ma imam te jeftinije akg bežične, samo mi ih mali otme pa da imam još jedne.
Prvo sam pomislio neke slične, ali onda ipak pa šta će mi dvoje istih pa možda koju kilu teže da budu neka razlika.
Sad za one preko soma ojra i nisam baš zainteresiran tako da sam nekako ubrao da je to neka klasa iznad.
Nisam baš previše živio sa slušalicama pa sam malo pogubljen.
Baš nešto pomislim da sam na tragu nečega pa se izgubim u prijevodu.
Dragi Lastane ako ne čujem razliku izmedju strujnih kablova možda slušalice nisu za mene.
smijeh

D. jel si to mislio na nešto ovako https://audiodream.hr/proizvod/cyrus-soundkey/
Moja žena ima odgovor na sva pitanja.
Na vrh
pule View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj pule Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 7 sati 50 minuta prije u 21:03
Pogledaj si nove zatvorene AKG K371, super su, odnosno bolje od vecine puno skupljih kad govorimo o opcenitom i uravnotezenom balansu ali i udobnosti na usima. Ima i BT verzija ako ti je bitno bez kabela.
Na vrh
djigibao View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj djigibao Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 6 sati 53 minuta prije u 22:00
Originalno postano od strane člana: pule pule napisao:

Pogledaj si nove zatvorene AKG K371, super su, odnosno bolje od vecine puno skupljih kad govorimo o opcenitom i uravnotezenom balansu ali i udobnosti na usima. Ima i BT verzija ako ti je bitno bez kabela.

Neke recenzije na Youtube govore da su AKG K361 bolje...

Editirao djigibao - 6 sati 53 minuta prije u 22:00
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 181920
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Neobavezne slušalice ;)