Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Accuphase

Odgovori Odgovori Stranica  <1 232425
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
tatamata View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan
grnčarija rules

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj tatamata Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.svibanj.2020 u 20:33
Esoteric se doista trudio napraviti "best ever" snimke klavira, njihov zavidni nivo sam spomenuo na ovom forumu
Priču o jednoj drugoj Esotericovoj snimci klavira (nekako mislim da sam i nju spomenuo) možete pročitati ovdje
Ova zadnja je vrhunski snimljena no izvedba Chopena mi je malo li-la. Poslušati Pogorelića na DG.

prava hifa svijetli u mraku.
Na vrh
AU-US-HR View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj AU-US-HR Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.svibanj.2020 u 00:20
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Jedino mi nije jasno u tom prelazu s Accua na drugo, prica li se tu o digitalnim izvorima, pojacalima, ili vi menjate sve komplet povuceni iskustvom?

Moze biti konfuzno kaj sam tu nadrobil, no lakse bi mi bilo sve to napisati i objasniti direktno na English. Btw: prijelaz s Accua kod mene je bil tek nakon 20+ godina...pocel sam sa integrated, pa pre-amp & power a onda sam se kasnije (prije cca 7 godina) prebacil na Krell-a FPB te prosle godine na iBias od Krell-a novu seriju. U medjuvremenu sam imal Nagra Jazz pre-amp (izvrsni pre-amp) a kaj se tice SACD pocel sam sa Accu, te sam preset na Wadia, vratil se opet na Accu - to je bilo prije 10g i zadnjih oko 7 godina sam na Esoteric SACD s time da sam promjenil 2 modela SACD u tih 7 godina i to bi bilo to. Naravno u tom periodu sam imal dosta drugih brendova na slusanje doma (na posudbu) onak za testiranje, no najbolja mi je referenca od kolege o kojemu sam napisal, njegov sistem je apsolutni vrh.
bye now...
Na vrh
AU-US-HR View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj AU-US-HR Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.svibanj.2020 u 00:27
Originalno postano od strane člana: tatamata tatamata napisao:

Esoteric se doista trudio napraviti "best ever" snimke klavira, njihov zavidni nivo sam spomenuo na ovom forumu
Priču o jednoj drugoj Esotericovoj snimci klavira (nekako mislim da sam i nju spomenuo) možete pročitati ovdje
Ova zadnja je vrhunski snimljena no izvedba Chopena mi je malo li-la. Poslušati Pogorelića na DG.

nemam tu snimku od Chopena tak da nebrem komentirati. Budem provjeril s kolegom ali kolko sam upoznat nema ni on tu snimku. Ja najvise imam SACD od LINN records te od Sony ali prave od Classical label nabrijane reference DSD plus 2L.no. preporucujem svakome da testira i vidi sam za sebe kaj je apsolutni vrh u SACD, DXD, DVD-A i BluRay audio.

Editirao AU-US-HR - 12.svibanj.2020 u 00:28
bye now...
Na vrh
AU-US-HR View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj AU-US-HR Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.svibanj.2020 u 01:46
Originalno postano od strane člana: Sten Sten napisao:

Originalno postano od strane člana: AU-US-HR AU-US-HR napisao:

Imal sam sansu posjetiti Nakamichi Research Concert Hall & Esoteric Audio corp ko VIP musterija. Kaj se tice VIP tretmana nema tu glupiranja s “crvenim” tepihima i slicno nego direktno u “glavu” imal sam sansu da slusam grand piano od Yamahe i Bosendorfer-a te istu reprodukciju snimljenu i  pustenu via blind room.... itd do kraja.
Vrlo impresivno.

Nije mi samo jasno ...
Oni pred tobom snimaju taj klavir dok si tamo, ti to slušaš, onda ti puštaju tu snimku toga što si slušao (u nekoj vrsti blind testa), no zapravo može biti snimka, a možda i netko (ponovo) svira (jer "live" bi značilo upravo to).
Moguće da sam krivo shvatio, ali malo mi se nejasno čini.

I btw. 4K, da ne govorim 8K ...
Ima tu nečega smislenog za pogledati? Jer ja baš ne nađoh.
Naravno, ne mislim na nekakav "up-scale" full HD-a..

da pojasnim, kad sam dosel pustili su mi par snimka koji su bili prije snimljeni (classical & jazz). Nakon toga pianist je svoje odradil od Gershwina prvo na Yamahu a onda na Bosendorfer grand piano. To je bilo snimano "in real-time" te su mi pustili te snimke na Esoteric Grandioso P1 / D1. Imal sam sanse to cuti na Wilsone, Revel, te same Bosendorfer VC7 i to bi bilo to kaj se tice "blind test-a". 

Posle toga imal sam oko 2 sata za sebe da vrtim svoju kolekciju SACD i DxD master files da sve to cujem i usporedim sa onim kaj ja imam i kaj sam cul na drugim mjestima i to bi bilo sve.

A sad kaj se tice 4K & 8K tu si jednim dijelom u pravu. Ima svega i svacega no ouno toga je danas 2K izvorno te re-mastered na 4K i/ili 8K. Imam u svojoj kolekciji filome koji su snimljeni i obradjeni digitalno u 6.5K rezoluciji a na kraju je zavrsilo ko 4K master, Primjer ti je "jocker" movie. Drugim recima, to znaci da je tak film ultra HD pure 4K potpuno vjeran prikaz gotovog filma kakav je prikazan u kinima, pa je tesko zamisliti kako bi to moglo izgledati bolje u 4K.

Imam neke filome koji su snimljeni pomocu Arri Alexa 65 kamera u 6.5K i zavrseno u 4K, kvaliteta slike je apsolutno nevjerojatna. Dok se to usporedi sa Apple 4K TV i/ili Netflix 4K streaming to je isto ko "sunce i mjesec" dvje planete svaka za sebe!

Treba isto naglasiti da jako veliki broj novih filoma je 2K digital intermediate pa onda upscale na 4K te se vide neka poboljsanja ali nije to to. Cak je i Aquaman izvorno na 2K pa upscale na 4K. Apple TV 4K imam od 2017 kad je na trzistu i sve je to OK - ali to nije ni priblizno dok stavim pravi ultra HD Blu Ray i gledam ga na moj Samsung 8K ili na Loewe 4K nebitno. 

Ista je pjesma sa SACD/ DSD itd zato svakome preporucam da testriraju Nordic Sound (2L.no) label pa da vide kaj je SACD, DXD, stereo, multi-channel itd.

Editirao AU-US-HR - 12.svibanj.2020 u 01:48
bye now...
Na vrh
bibo View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj bibo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.svibanj.2020 u 09:31
Originalno postano od strane člana: tatamata tatamata napisao:

Potvrda svega napisanog plus mala nadopuna.Imam ta dva navedena SACDa plus treci iz serije Esotericovih referentnih snimaka klavira. Snimka Zarafiantsa je definitvno najbolja izmedju tri nabrojena, nastala je povodom 30 godina Esoterica i odlucili su napraviti naj od naj. Dovukli su najbolji Steinway, iznajmili najbolji prostor u Tokyu, najbolji klavirstimer, najbolji mikrofoni itd.... Rezultat je zaista impresivan... ja bolju snimku klavira nisam cuo... zgodan dodatak je sto neke trakove imate snimljene sa dvije pozicije mikrofona, ..... svakako poslusati a ako to mozete na Megijima zadovoljstvo ce Vam biti jos vece.......

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 232425
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,154 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Prostorna akustika
Ambiophonics iliti sto kad m...
Forum: Uradi sam