Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Accuphase

Odgovori Odgovori Stranica  <1 22232425>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
spacelab View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (2) Pohvala (2)   Citiraj spacelab Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.svibanj.2020 u 22:54
Tako je svejedno jel high end, top end, ultra high ili reference ultra platinum high end. 

Editirao spacelab - 08.svibanj.2020 u 22:55
Na vrh
kela View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj kela Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.svibanj.2020 u 07:27
Originalno postano od strane člana: spacelab spacelab napisao:

Tako je svejedno jel high end, top end, ultra high ili reference ultra platinum high end. 
Ako pricamo na obicnom forumu onda nije. Kada pricamo ovdje gdje se ocekuje da se pozna tematika i da se ne iznose kriva tumacenja onda je bitno.
Po tome je i Onkyo high-end jer eto to kao nije bitno gdje spada koji brand ili neki uredjaj..
Ocekujem da ljudi znaju profesionalno pricati o temi na ovom forumu a ne da se znanje skuplja na temelju necijih izjava i to se prihvati bez pogovora..
Na vrh
kela View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj kela Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.svibanj.2020 u 07:34
I kakvu onda poruku saljemo ljudima, pogotovno novima koji ulaze u svijet hife. Takvim nacinom ce biti usporedbe Bosse vs Accuphase da je to sve isto.. Jer eto kao nije bitno.
Na vrh
Sveti_Ilija View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj Sveti_Ilija Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.svibanj.2020 u 07:49
Koa božja tematika?
Tko može reći gdje su granice između kojeg END-a?
U kojoj sobi, sa kojim zvučnicima i sa kojim sluhom i poznavanjem glazbe je bilo tko čuo haj end i ultra haj end pa da kaže koja je razlika?
I opet koji god bio END daleko je to od live slušanja.
Piše se BOSE i razlika komercijalne firme koja radi livestyle uređanje i ljepi značke na mrežice auto zvučnika sa Accuphaseom je nemjerljiva i sad koja je to firma nemjerljivo bolja od Accuphase-a?
Sa Accuphaseom si došao na nivo (višim modelima) gdje možeš napredovat malo uz X puta veću cijenu ili da možeš kupit nešto drugačije i što osobno nekom više odgovara.

Inače Onkyo grand integra A-510 i 388, 588 su itekako ozbiljni uređaji
Na vrh
Darco View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Darco Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.svibanj.2020 u 08:17
Zato sam i napravio onu drugu off topic temu gdje se jos nisam pozabavio drugim segmentom....kategorije i klase.

http://www.audiofil.net/forum/forum_posts.asp?TID=15131&title=offtopic-a-opet-sr-svega

Pa da ne frljite po simpaticnoj temi o ovim japancima, slobodno Kela daj svoj doprinos i niveliraj po svojim kriterijima koji su koji (dali po brandu ili modelu, tvoj odabir).

Neka novima bude lakse, kad si vec spomenuo

Editirao Darco - 09.svibanj.2020 u 08:29
Predstavnik neukih. Počnimo sa domaćim stvarima
Na vrh
Gašo View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.svibanj.2020 u 09:23
Ok, temu o klasnim razlikama među brendovima i uređajima mozete nastaviti u zasebnoj, ako ju netko (recimo Kela) otvori.

Neka ovdje Accuphase bude centar price.
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Acoustic zen-Satori, ATC SCM 19 V2
Na vrh
AU-US-HR View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj AU-US-HR Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.svibanj.2020 u 01:24
da napisem jos par utiska / moje osobno misljennje...

Imal sam sansu posjetiti Nakamichi Research Concert Hall & Esoteric Audio corp ko VIP musterija. Kaj se tice VIP tretmana nema tu glupiranja s “crvenim” tepihima i slicno nego direktno u “glavu” imal sam sansu da slusam grand piano od Yamahe i Bosendorfer-a te istu reprodukciju snimljenu i  pustenu via blind room.

Od 5 puta 2 puta sam bil u krivu (izmedju live and reprodukcije na Esoteric). To mi se nije nikad dogodilo i od tog trenutka sam se zagrijal za Esoteric a ne opet po sistemu “rekla-kazala” pa ja imam ovo moje kosta tolko vise itd. Takvom glupiranju nema mjesta u hi-fi, high-end, ultra high-end niti u bilo kojoj drugoj bransi.

Nije uopce bitno tolko kaj ja imam, nego da Vam dam neke okvirne vrijednosti. Moj cjeli system (ne ukljucujuci video 4K, 8K etc.) – audio je oko 45-50K$. E sad osoba koja je professor i principal contrabassoonist njegov sustav (kabli) sve skupa ako se baci na hrpu (svi njegovi kabli) bi bili cca. 35-40K$ - skoro ko sve moje audio komponente.

Onako od oka njegov system je oko cca. 400K$ - dobro ste procitali nije “typo”. U cemu je poanta nikad nismo razgovarali o tome kolko je kaj on platil nego samo o high-fidelity usporedbe ovoga nasprem onoga. Ovak kaj se tice Amera njih je iznimno tesko razbiti u njihovom samouvjerenju oko njihove hi-fi industrije. Daleko od toga da nije vrhunska, no uvjek ima nesto, negdje, ne samo skuplje nego i bolje.

Zadnjih par godina on je na Esotric presel, prije je sve manje vise bilo Krell kaj se tice power amp, a pre-amp Jadis, pa je tu bil i Accuphase M-1000 monoblokovi mrcine, Madrigal, Goldmund etc. To je bilo kod njega ne kod mene i to nije bila posudba nego kupljeno.

A sad natrag na Nakaimchi Research Concert Hall, u ono vreme susret s Dragon CD reference player (koji je hermeticki zatvoren kod transporta) je bil jedan dozivljaj to videti, te opipati  i cuti kak sve to sljaka na B&W, Revel & Wilson speakers.

Nakon svega toga, te solidne komparacije A/B live performance na piano – pa onda opet na Esoteric slusanje istog u blind room @  Nakamichi Research Concert Hall - to me jednostavno prebacilo prije vise od 10 godina na Esoteric od Accuphase te sam onda prvi put napustil Accuphase i kupil novi Esoiteric SACD u Singapore. Kak sam i prije navel ja koristim XLR Acronlik-Esoteric isto za Krell iBias amp, no kolega je otisel u stratosferu on koristi Esoteric’s ES-LINK na Grandioso P1X / D1X koji ima nadogradu na 5 verziju a podrzava jos siri spektar vrhunskih formata kvalitete zvuka (max. 22.5MHz DSD i 768kHz / 48-bitni PCM)

Esoteric’s ES-LINK struktura sa vise vodica omogucuje prijenos audio podataka i bit clock signal. To se razlikuje od redovnog digitalnog prijenosa jer modulacija signala nije potrebna na strani posiljatelja i nije potrebna obrada demodulacije na strain prijemnika, cime se dramaticno smanjuje opterecenje same digitalne obrade.

U svojoj kolekciji imam SACD hybridne, ciste SACD (stereo & multichannel) DXD master files, standardne CD, HDCD, DVD-A, & BluRay (stereo & multichannel). Ima tu svega i svacega te imam re-master od Gitanes Jazz label standardne CD izvorni re-master od DAT i to je dan danas “mrak” prema nekom “smecu” koje imam od SACD remaster koje nema tri ciste s DSD/SACD.

Kaj se tice LINN records imam hybrid SACD te stereo & multichannel i nema se tu kaj puno filozofirati sve je na mjestu. Narada Jazz label je iznimno dobra kaj se tice njihovih snimki imam nesto jazz-a & new age od njih. No prave DSD snimke koje imam od Sony classical je mrak isto ko i par referentnih snimki od Esoteric SACD, ali kaj se tice ovih ili onih labels nema do Nordic Sound 2L.no – od njih imam SACD stereo-miltichannel, DVD-A, te BluRay (audio) ultra HD. Netreba imati Esoteric audio komponente da se dozivi kvaliteta od 2L.no label to je po meni nedodirljivo kaj se tice same “sterilnosti” a to mislim na samu “transparentnost”. Ja sam sa sobom donesel svoju kolekciju oko 10 vrhunskih snimki koje sam imal sanse isprobal u Nakamichi Researach Concert Hall te u Esoteric Audio korporaciji, i meni dan danas stoji pred “ocima” njigov slogan kad udjes u njihov R&D korporacijski odjel – Pride and Mission of “ESOTERIC” They are to reproduce the Original Master Sound!

Po mojem misljenju stoje iza toga 100% a to govorim iz osobnih iskustva. Ako se ko ne slaze sa navednim nema problema “idemo-dalje” nije mi cilj trosenje vremena na glupiranje kaj je bolje od ovoga ili onoga. i na kraju, ja sam bil takodjet dugi niz godina ljubitelj Wadia ne samo Accuphase ali to su bili oni Wadia “hey days” prije nego su bankrotirali. Danas Wadia nije u digital audio dorasla samome ultra high-end audio trzistu...

LP

PS sad sam tek videl da je ovo rezervirano samo za Accuphase, tak da necu vise pisati ovdje. sorry over-and-outsmijeh Neka moderator prebaci moj post na prikladno mjesto i/ili ako to nije moguce moze ga slobodno obrisati

Editirao AU-US-HR - 11.svibanj.2020 u 01:41
bye now...
Na vrh
Gašo View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.svibanj.2020 u 11:22
Jedino mi nije jasno u tom prelazu s Accua na drugo, prica li se tu o digitalnim izvorima, pojacalima, ili vi menjate sve komplet povuceni iskustvom?

Editirao Gašo - 11.svibanj.2020 u 11:22
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Acoustic zen-Satori, ATC SCM 19 V2
Na vrh
Komandant Data View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Komandant Data Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.svibanj.2020 u 12:07
Originalno postano od strane člana: AU-US-HR AU-US-HR napisao:

PS sad sam tek videl da je ovo rezervirano samo za Accuphase, tak da necu vise pisati ovdje. sorry over-and-outsmijeh Neka moderator prebaci moj post na prikladno mjesto i/ili ako to nije moguce moze ga slobodno obrisati

Nema nikakve potrebe! Već samim spominjanjem Accuphasea u kontekstu ultra high enda zadovoljio si formu (na Kelin užas!).

Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.svibanj.2020 u 18:39
Originalno postano od strane člana: AU-US-HR AU-US-HR napisao:

Imal sam sansu posjetiti Nakamichi Research Concert Hall & Esoteric Audio corp ko VIP musterija. Kaj se tice VIP tretmana nema tu glupiranja s “crvenim” tepihima i slicno nego direktno u “glavu” imal sam sansu da slusam grand piano od Yamahe i Bosendorfer-a te istu reprodukciju snimljenu i  pustenu via blind room.... itd do kraja.
Vrlo impresivno.

Nije mi samo jasno ...
Oni pred tobom snimaju taj klavir dok si tamo, ti to slušaš, onda ti puštaju tu snimku toga što si slušao (u nekoj vrsti blind testa), no zapravo može biti snimka, a možda i netko (ponovo) svira (jer "live" bi značilo upravo to).
Moguće da sam krivo shvatio, ali malo mi se nejasno čini.

I btw. 4K, da ne govorim 8K ...
Ima tu nečega smislenog za pogledati? Jer ja baš ne nađoh.
Naravno, ne mislim na nekakav "up-scale" full HD-a..
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 22232425>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Uradi sam
Izada maske za zvuničke kuti...
Forum: Audio komponente