Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Apparatus Room

Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 50>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
maltus View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj maltus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.kolovoz.2014 u 11:26
Ah, stanga.
Min 1,5 m duzine, 2" (da se ne spiga kada je tuces), cincana. Pitaj u elektro-ducanu ako imaju gotove cijevi. U svakom slucaju moras napraviti dobre spojeve, galvanski i mehanicki. Koristi bakrene pokositrene kabelske stopice i inox vide, matice i sajbice.
Samo glazbu slusam :)
Na vrh
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Edison Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.kolovoz.2014 u 12:06
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Uyebote, pa to je kopanja... Budući mi smrdi lopata, reci za štangu (kakva). Kak to ide? Macolu imam pa ju bum zatukel do Kine ak treba.

Ne treba do Kine... dovoljno je do Australije... 

Ma napravi to kako treba... iskopas rupu od dva kvadrata, oko metar i pol duboku, stavis fine rahle zemljice i par kila soli, i na to polozis bakrenu plocu povrsine normalna covjeka, spojeno kako je maltus objasnio. Opet malo rahle zemljice i par kila soli (da dobro drzi vlagu), i to zatrpas.
Vjerski obred nije obvezatan...  

Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.kolovoz.2014 u 12:14
Originalno postano od strane člana: maltus maltus napisao:

Ah, stanga.
Min 1,5 m duzine, 2" (da se ne spiga kada je tuces), cincana. Pitaj u elektro-ducanu ako imaju gotove cijevi. U svakom slucaju moras napraviti dobre spojeve, galvanski i mehanicki. Koristi bakrene pokositrene kabelske stopice i inox vide, matice i sajbice.
To ću napraviti. Cevka 2 cola i vužgi. Što znači minimalno 1,5m? Htio bih optimalno. Jel to 2m ili više? A opet da je mogu nabiti u crnu zemlju t.j. da ne bude predugačka. Ovo za spojeve mi je jasno. Izolirat ću ih bitumenom na kraju. To ću spojit samo na utičnice za hifu. Otpor 10 ili manje oma mjerim prema nuli, naravno? Ima li smisla utući n.pr. 3 cijevi i spojiti ih zajedno. Sigurno bi bio manji otpor. Ako da, koliko razmaknute?
dCS Puccini & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.kolovoz.2014 u 12:17
Originalno postano od strane člana: Edison Edison napisao:

Ne treba do Kine... dovoljno je do Australije... 

Ma napravi to kako treba... iskopas rupu od dva kvadrata, oko metar i pol duboku, stavis fine rahle zemljice i par kila soli, i na to polozis bakrenu plocu povrsine normalna covjeka, spojeno kako je maltus objasnio. Opet malo rahle zemljice i par kila soli (da dobro drzi vlagu), i to zatrpas.
Vjerski obred nije obvezatan...  
Pa to je skoro grob. Nisam još dotle doguro. Pljuc, hrać... Daj, nemoj me ti sad pilit. Taman sam se srodio s čekićem od 5 kila, a lopatu vidjet ne mogu. Soli kažeš? A papra ništa?
dCS Puccini & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Edison Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.kolovoz.2014 u 12:22
Postoje propisi i preporuke za uzemljenje, isto kao i za gromobranske instalacije. Pred 20-tak godina sam iz biblioteke bio posudio bas knjigu o tome, i bilo je prikazano dosta nacina i preporuka za izvodjenje dobrog uzemljenja. Pravi posao za DIY-era... 

Na vrh
maltus View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj maltus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.kolovoz.2014 u 12:25
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Originalno postano od strane člana: maltus maltus napisao:

Ah, stanga.
To ću napraviti. Cevka 2 cola i vužgi. Što znači minimalno 1,5m? Htio bih optimalno. Jel to 2m ili više? A opet da je mogu nabiti u crnu zemlju t.j. da ne bude predugačka. Ovo za spojeve mi je jasno. Izolirat ću ih bitumenom na kraju. To ću spojit samo na utičnice za hifu. Otpor 10 ili manje oma mjerim prema nuli, naravno? Ima li smisla utući n.pr. 3 cijevi i spojiti ih zajedno. Sigurno bi bio manji otpor. Ako da, koliko razmaknute?

Onda je dost 3x 1,5 m i razmaknute 5-6 m u istostranicni trokut. Spoji ih sa trakavicom. U tvom gradu i je sama zemljica, vise/manje pa nece biti problem sa otporom. Sol mi se bas ne svida iako je teorija dobra. Ipak ona previse nagriza, pa sta god mi o tome pricali.
Na vrh
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Edison Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.kolovoz.2014 u 12:32
Ako ces nabijati cijev u zemljicu, daj je prije malo pripremi. Pozeljno je da izgleda kao cijev od "sharca" (ono sto je Lj. Samardzic nosio preko ramena u partizanskim filmovima). Mozes staviti i 3 takve. Stavis ih u priblizno istostranicni trokut i povezes trakom za gromobransku instalaciju.

U cijevi stavis soli...  

Na vrh
maltus View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj maltus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.kolovoz.2014 u 12:35
Pa mislim ono, ovi sa obale samo na sol misle 
Na vrh
Ivi Skoj View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Ivi Skoj Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.kolovoz.2014 u 12:53
Mislim da ti deči koji saniraju klizište na cesti iza Podsusedskog tunela imaju neke čudne sprave za bušenje zemlje. Vise ko spajdermeni i sa nečim buše i postavljaju mreže na nizbrdicu.
Obučeš manduru staviš šljem, infiltriraš se u ekipu i čas posla savladaš pravljenje rupa.
Ništa jednostavnije, a možda i sol imaju po nabavnoj cijeni.
Siguran sam da ti je to najjednostavnije.
Moja žena ima odgovor na sva pitanja.
Na vrh
zook View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
mrzitelj malih skakutavaca

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zook Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.kolovoz.2014 u 13:04
Ma yebo to sve. Zažalit ćeš. Puno je to lopatanja i čekičanja. Odustani na vrijeme.
Kupi si ajfon i slušalce i prst u uvo.
đez je limunada

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 50>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Uradi sam