Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

ATC-Acoustic Transducer Company

Odgovori Odgovori Stranica  <1 3536373839>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.ožujak.2020 u 10:15
Originalno postano od strane člana: zuti mrav zuti mrav napisao:

Pa nema nikakve žuči. Ljudi podijelili i svoja iskustva, tebi i Zedu se to nikako nije svidilo. Onda nema smisla razmjenjivati iskustva.
Ne sićan se teme di su manje više svi ishvalili neki zvučnik ili bilo šta drugo, ka u ovoj.

Mislim na one koji su bez vlastitog iskustva na temelju jednog aspekta Kalletovog iskustva počeli nakon toga selektivno čitati i implicitno gurati neke teze, koje su na kraju završile u onome što u prethodnom postu navodim. To je ono što nazivam žuči. Stvarna iskustva su poželjna.

Prestajem s natezanjem sad.

Editirao popol_vuh - 25.ožujak.2020 u 10:16
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.ožujak.2020 u 10:23
Originalno postano od strane člana: zuti mrav zuti mrav napisao:

Pa nema nikakve žuči. Ljudi podijelili i svoja iskustva, tebi i Zedu se to nikako nije svidilo. Onda nema smisla razmjenjivati iskustva.
Ne sićan se teme di su manje više svi ishvalili neki zvučnik ili bilo šta drugo, ka u ovoj.

nije stvar u nesviđanju, ukusi su različiti, i to je ok. ali ako zvuk koji po meni (i ne samo po meni) naginje većoj vjernosti proglašava faličnim u određenom aspektu, onda je to pitanje neslaganja u kriterijima vjernosti zvuka

na onoj snimci, mi možemo sad pričati o tome šta je ta snimka prenijela a šta nije, i to je u redu. ali ja sudim po onom što se čuje na snimci. sa slušalicama, dakle, to na snimci, nekome je to transparencija zvuka. meni je to prenaglašena transparencija i neprirodan zvuk. za koji ne mogu reći da nije atraktivan i da ne zvuči dobro (čuje se i lijepi timbar, vokali zvuče čarobno, i tako). ali meni to osobno nije ultimativna vjernost, nego skrojeni atraktivni zvuk

nemam ništa protiv da netko preferira takav zvuk, pa njegova stvar, njegov sustav, apsolutno je legitimno. ali ako se to sa snimke proglašava boljim zvukom, a odstupanje od takve vrste hifi zvuka manom, onda moram izraziti svoje neslaganje s tim konstatacijama
kupujem tehnički ispravni audio
Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.ožujak.2020 u 10:32
Originalno postano od strane člana: zed_alive zed_alive napisao:

na onoj snimci, mi možemo sad pričati o tome šta je ta snimka prenijela a šta nije, i to je u redu. ali ja sudim po onom što se čuje na snimci. sa slušalicama, dakle, to na snimci, nekome je to transparencija zvuka. meni je to prenaglašena transparencija i neprirodan zvuk. za koji ne mogu reći da nije atraktivan i da ne zvuči dobro (čuje se i lijepi timbar, vokali zvuče čarobno, i tako). ali meni to osobno nije ultimativna vjernost, nego skrojeni atraktivni zvuk...

Ali ljudi, slušate prostor, odbijance, sve perverzije koje se dešavaju sa zvukom u prostoru, pa onda mikrofon, pa onda sistem putem kojeg tu reprodukciju reproducirate. Budimo ozbiljni.

Vidim inače da ljudi po jubitou takve "usporedbe" rade i nikada nisam mislio da ćemo na ovom forumu takve stvari gledati s ičime drugim nego podsmjehom. Da ne kažem nešto gore.

Editirao popol_vuh - 25.ožujak.2020 u 10:34
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.ožujak.2020 u 10:43
Originalno postano od strane člana: popol_vuh popol_vuh napisao:

Ali ljudi, slušate prostor, odbijance, sve perverzije koje se dešavaju sa zvukom u prostoru, pa onda mikrofon, pa onda sistem putem kojeg tu reprodukciju reproducirate. Budimo ozbiljni.

Vidim inače da ljudi po jubitou takve "usporedbe" rade i nikada nisam mislio da ćemo na ovom forumu takve stvari gledati s ičime drugim nego podsmjehom. Da ne kažem nešto gore.

al opet griješiš, ja ne ocijenjujem tom snimkom ni sustav niti zvučnike. čitavo vrijeme pričam isključivo o snimci
kako god uzmeš, ne zvuči svaka snimka dobro, ni jednako dobro
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.ožujak.2020 u 10:59
inače, neozbiljno je i uspoređivati zvučnike na osnovu impresija iz različitih prostora, pa se uredno radi u audiofiliji...
Na vrh
ZlyM View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj ZlyM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.ožujak.2020 u 12:51
Ne mogu shvatiti zašto uvijek žuč. Stvarno, apsolutno nitko nije rekao ništa loše protiv ATC-a. Dapače ovo izgleda kao dobra tema za informiranje svakome tko planira bližu ili dalju eventualnu kupanju zvučnika (neovisno floorstander ili standmount). Dosta korisnih informacija, pa čak modela i razmišljanja o odabiru tipa zvučnika. Nisu se modeli izvlačili napamet ili iz bilo kakve zlobe. I to bi trebala biti svrha foruma, širenje iskustava i točnih informacija, u suprotnom imamo jednoumlje. I u konačnici, opet se nitko nije usprotivio činjenici da je ATC19 jedan od bestbuy i "obavezno poslušati" zvučnika. 
Avalon Symbol, Primaluna Dialogue 2, Ayre QB-9 DSD
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.ožujak.2020 u 13:12
Originalno postano od strane člana: ZlyM ZlyM napisao:

Ne mogu shvatiti zašto uvijek žuč. Stvarno, apsolutno nitko nije rekao ništa loše protiv ATC-a. Dapače ovo izgleda kao dobra tema za informiranje svakome tko planira bližu ili dalju eventualnu kupanju zvučnika (neovisno floorstander ili standmount). Dosta korisnih informacija, pa čak modela i razmišljanja o odabiru tipa zvučnika. Nisu se modeli izvlačili napamet ili iz bilo kakve zlobe. I to bi trebala biti svrha foruma, širenje iskustava i točnih informacija, u suprotnom imamo jednoumlje. I u konačnici, opet se nitko nije usprotivio činjenici da je ATC19 jedan od bestbuy i "obavezno poslušati" zvučnika. 
Nije se suprostavio, ali su oduševljenje korisnika u kojem nije bilo pretjeranih hvalospjeva ili korištenja superlativa kao velebni i štojaznam, prozvali svakako pa i sektaškim ponašanjem i iz nekog poriva tražili pravdu u usporedbama, pa je nastao mali kurcšlus bezveze

Ja sam samo naveo cinjenice i na Too loudu i ovdje , da se radi o zvučnicima koji koriste za klasu natprsjecno kvalitetne  i robusne drivere i oko toga im se vrti filozofija, i nisam to samo ja tvrdio, nego i puno stranih recenzija. Ta filozofija izgleda jako dobro funka.

Na kraju pohvaljen je i sam brend koji nije jeftin, ali osjecaj je da daje jedan od boljih odnosa cijena kvaliteta.

To nije islo zbog reklame, nego zbog toga što je to činjenica.

Mislim da je dovoljno napisano, i da tema može na zimski san.

Editirao Gašo - 25.ožujak.2020 u 13:14
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP,Canare 4S8, ATC SCM 19 V2
Na vrh
donkimizer View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj donkimizer Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.ožujak.2020 u 14:42
Originalno postano od strane člana: zook zook napisao:

Ček, ček, jel vi to stvarno ocjenjujete zvuk zvučnika s jubitu videa? Pa jeste li vi normalni?glup
Ja sam dosad mislio da sam na audiofilskom forumu.
Ovo mi se više čini kao forum za kompijuterske igrice namjenjene trinaestogodišnjacima.

Ne, ja volim čitat grafove i pričat gluposti. A kad smo kod toga, iz grafa je neizmjerno jasno zašto C1 ne zvuči kao 99% drugih zvučnika na tržištu, tako da me pozitivne impresije uopće ne čude.
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.ožujak.2020 u 15:11
Originalno postano od strane člana: donkimizer donkimizer napisao:

Ne, ja volim čitat grafove i pričat gluposti. A kad smo kod toga, iz grafa je neizmjerno jasno zašto C1 ne zvuči kao 99% drugih zvučnika na tržištu, tako da me pozitivne impresije uopće ne čude.

pojasniš? intrigantno

Na vrh
donkimizer View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj donkimizer Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.ožujak.2020 u 16:20
Originalno postano od strane člana: zed_alive zed_alive napisao:

pojasniš? intrigantno

Pa praktički sam ti već rekao. :D
Nema punu baffle step kompenzaciju, tako da je svjetliji/detaljni/analitičan zvuk bez muljavosti neizbježan. Stoga bez obzira ne njegove druge vrline/mane, ovo će ipak biti ključna točka svake usporedbe.

Editirao donkimizer - 25.ožujak.2020 u 16:20
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3536373839>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Hi Fi Osiguraci