Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

ATC-Acoustic Transducer Company

Odgovori Odgovori Stranica  <1 373839
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
donkimizer View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj donkimizer Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.ožujak.2020 u 01:42
Originalno postano od strane člana: zed_alive zed_alive napisao:

aj pls raspravite to, da vidimo na čemu smo s tim zvučnikom

Pa nema se tu kaj raspravit, zvučnik je tak postavljen (i nije jedini), razlozi su nebitni ak je rezultat dobar. No istina je da to kaj su napravili poprilično odstupa od norme. O cjelokupnom dojmu osobno nemam kak prosudit dok ih ne čujem, al već znaš da ak nejde do 20, to nije moj par cipela. haha
Na vrh
bepone View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj bepone Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.ožujak.2020 u 23:16
Originalno postano od strane člana: hudo hudo napisao:

Jedna stvar koja me zbunjuje kod ATC zvucnika, sta stvarno ovakva nemala kutija od SCM40 (http://atcloudspeakers.co.uk/hi-fi/loudspeakers/entry-series/scm40/) ide samo do 48hz na -6db?

u sobi 40tka ide ispod 30, ima prijatelj, pre pre prekonzervativne su te brojke kod njih ne treba ih citat
Na vrh
bepone View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj bepone Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.ožujak.2020 u 23:26
Originalno postano od strane člana: popol_vuh popol_vuh napisao:

Originalno postano od strane člana: Kalle242 Kalle242 napisao:

...ponekad je malo zvuci malo grubo i tvrdo...

Vrlo zanimljiva impresija. Ni blizu moje, kao niti ovo što dan kaže za tamniji karakter. Ali dobro je da čujemo različite dojmove.

EDIT:

Ranije je bepone pisao da baca oko malo čak i na SCM40...bilo bi zanimljivo čuti je li slušao/uzeo i impresije.

propustio sam priliku za 1600 eurica u kopru 6 god stari! bio sam u inozemstvu! nikad vise nece biti takve cijene! ali znam da su isli u zg! mozda ima netko na forumu
Na vrh
donkimizer View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj donkimizer Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.ožujak.2020 u 23:29
Originalno postano od strane člana: bepone bepone napisao:

u sobi 40tka ide ispod 30, ima prijatelj, pre pre prekonzervativne su te brojke kod njih ne treba ih citat

Dobra je brojka, samo je zatvorena kutija pa pada 12db/oct nakon toga, što znači puno više bajsa neg basrefleks sa identičnom F6 točkom.
Na vrh
bepone View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj bepone Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.ožujak.2020 u 23:47
Originalno postano od strane člana: zed_alive zed_alive napisao:

a krivac numero uno -> akustika prostora

spajao sam i žice i komponente koje ima Gašo. sad imam doma Yamahu koju sam slušao kako radi kod njega. bazično isti DAC-ovi itd. i ja ne mogu dobiti zvuk kao on sa istim svime, jer mi akustika ne da

i upravo radi svih igri u vlastitom prostoru sam siguran da je akustika prostora numero uno u čitavoj hifi priči. najkritičniji i najnelinearniji element

tocno
bas sam mjerio neke zvucnike koje delam, na 5cm, na 20 cm na metar, u prostoru,
tocno se vidi kako nestaje kohezija frekvente karakteristike i nastaje kaos! rupe i izbocine 10tak dB ne da se to cuje nego jako smeta ovisi koji mod sobe se pogodi.. soba je 50% zvuka zvucnik jos 40% ostatak amp (i kablovi     )
Na vrh
bepone View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj bepone Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.ožujak.2020 u 23:49
Originalno postano od strane člana: donkimizer donkimizer napisao:

Dobra je brojka, samo je zatvorena kutija pa pada 12db/oct nakon toga, što znači puno više bajsa neg basrefleks sa identičnom F6 točkom.

da puno sam pricao o tih 50 ucinilo mi se prevelika f, pretel me umirio, da oni to mjere u nekim prevelikim hangarima sa visokim stropom! ne moze tu bit nikakvog bassa... samo se to donese doma u sobu i evo svega,
Na vrh
bepone View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj bepone Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.travanj.2020 u 00:06
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

I bajdvej, ti zvučnici uopće nisu jeftini. 3 soma jura je već prilično ozbiljan iznos za zvučnik od kojeg se onda opravdano dosta i očekuje. Ja nigdje ne vidim kurcšlus.

ATC ne kupujes novo, a sigurno nije jeftin zvucnik ..ima ih puno na tryistu i to je dobra stvar za s/h..
je pogledao tko koliko dodju aktivne verzije i veci modeli, 25, 35 ,40 , 50 , 70 , 100 , 110 , 150 , 200 i 300... zvucnici i cijene su namjenjene profi studijima koja se bave ozbiljnom produkcijom...40,50,60.000E... mi si mozemo prisutit ovih par, malih, "prenosivih" 19,20,40.. i to je to.. za ostalo prosjecni hrvat je preveliki siromah
Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.travanj.2020 u 10:17

propustio sam priliku za 1600 eurica u kopru 6 god stari! bio sam u inozemstvu! nikad vise nece biti takve cijene! ali znam da su isli u zg! mozda ima netko na forumu

To je poklon, doslovno. To je jako dobra s/h cijena za 19icu, a ne 40ku. Znam jer sam dosta dugo pratio oglase u okolici i europi.

Sa kojim pojačalom frend gura svoju 40ku?
Na vrh
bepone View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj bepone Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.travanj.2020 u 17:30
pa da! jos u kopru je bio! 60 km od mene, 2 sata vamo tamo! super stanje! vec sam isplakao svoje
ima par pojacala, Sun Audio VT-25 2 x 1,3w , to ne vjerujem da spaja na ATC jer su 80 i nesto dB pretihi za 1w lampi...Lamm 6C33C single ended 20w, ima D klasu a sa strane aktivne ATC 110 .. , na moje pitanje da li se osjeti razlika pasive 40 i ormarica aktive 110 se samo lagano nasmijao
Na vrh
bepone View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj bepone Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.travanj.2020 u 17:40
za nas obicne i brizne ne treba ici ispod 19 to je vec ok za manje prostorije, pa do 40.. poslije tog volumena postanu preskupi i preglomazni..ove ostale 80, 100, 300 litara aktiva se uzima ako imas studio, i bavis se produkcijom...a ne u manji prostor i naguravat se s djecom ..zvucnik je ravan kao puska , ne "laze" ..
pratim te manje, kao long term projekt, bit ce za testirat pojacala.. gledan na to kao alat....samo drugi put moran malo brze reagirat :D
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 373839
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Dodatni pribor
Razvodni ormar
Forum: Audio komponente