Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

ATC-Acoustic Transducer Company

Odgovori Odgovori Stranica  <1 424344
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.siječanj.2021 u 23:17
a 'klasika' je da i dalje imaš na raspolaganju mogućnost za igranje s uparivanjem amplifikacije. s aktivom tu igricu nemaš, to je složeno i to je to. i jedno i drugo ima svoje prednosti. tebi kao čovjeku koji je orijentiran primarno na muziku, sekundarno na opremu, vjerujem da je aktiva bolji izbor, a to što je i sigurniji izbor je bitno. manje igrice znači lakši i čvršći fokus na muziku
kupujem tehnički ispravni audio
Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.siječanj.2021 u 23:24
Originalno postano od strane člana: zed_alive zed_alive napisao:

a 'klasika' je da i dalje imaš na raspolaganju mogućnost za igranje s uparivanjem amplifikacije. s aktivom tu igricu nemaš, to je složeno i to je to. i jedno i drugo ima svoje prednosti. tebi kao čovjeku koji je orijentiran primarno na muziku, sekundarno na opremu, vjerujem da je aktiva bolji izbor, a to što je i sigurniji izbor je bitno. manje igrice znači lakši i čvršći fokus na muziku

Hehe druže, volim ja jako i opremu ;). Samo što mi se baš ne da nanašati komponente i preštekavati. A volim i igranku, ali meni je gram zadnjih godina takva igranka da se tu ispucam haha. Na relaciji amp-zvučnik želim samo što optimalnije postaviti stvar i gotova priča. Sa gramofonom mi je nekako drugačije - tu fakat volim picajzlati, isprobavati, eksperimentirati. 
Na vrh
Gašo View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: jučer u 11:46
Originalno postano od strane člana: vrbbra vrbbra napisao:

Originalno postano od strane člana: barica barica napisao:

Ipak , nisam ih izabrao , nisu mi zvucali nekej posebno.

Ni meni😀
To vam je zato jer više volite i prepoznajete impresionizam nego realizam.

Editirao Gašo - jučer u 11:47
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Acoustic zen-Satori, ATC SCM 19 V2
Na vrh
vrbbra View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj vrbbra Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 2 sati 11 minuta prije u 20:13
Realnost je da je taj ATC19 prenapuhan u javnosti, izrada mu je besprijekorna a zvuk po meni upitan zamoran dosadan a to nije samo moje misljenje nego dosta iskusnih audiofila s kojima sam razgovarao. Ne komentiram nesto što nisam slušao ali taj zvucnik sam slusao i to u kontroliranim uvjetima i pojačalom ATC. Jedan LS 3/5a od bilo kojeg proizvodaca je puno ugodniji prirodniji po zvuku od tog ATC19. Za mene je zvuk ATC19 zamoran za dugo slusanje.
Na vrh
Gašo View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 1 sati 42 minuta prije u 20:42
Eto, ja sam iskusan audiofil i kažem da nije takohaha.

Sve je nego zamoran, dapaće svaki album ima novi, drugačiji zvuk i novo uzbuđenje.

LS 3/5 je ugodno koloriran, nekom to paše, imao sam kolorirane zvučnike i nisu dugo potrajali jer sam slušao njih a ne ono što je u zapisu pa su mi brzo dosadili.

pozz.

Editirao Gašo - 1 sati 38 minuta prije u 20:46
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Acoustic zen-Satori, ATC SCM 19 V2
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 1 sati 37 minuta prije u 20:47
I komu sad vjerovat?
hm
Bajdvej, inačicu LS3/5 posjedujem skoro dvije godine i dobro znam koliko je to yebeno dobro. I nije koloriran već realan.

Editirao Apparatus - 1 sati 37 minuta prije u 20:47
Na vrh
soundnewsdino View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj soundnewsdino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 1 sati 13 minuta prije u 21:11
Permanentno imam u slušaonici već više od dvije godine barem 1 par Falcon LS3/5a.
Što reći? Malo toga svira kao taj zvučnik. Jednostavno svira kako treba. Klasik...

Za audiofile koji imaju problema s malom sobom naprosto ultimativno rješenje za sva vremena. Ne vidim ni jedan zvučnik koji mu u tome može parirati. Kada ga poslušaš u pravom set-upu shvatiš zašto košta koliko košta...
Na vrh
Gašo View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 1 sati 12 minuta prije u 21:12
Treba vjerovat sebi i točka.
Na vrh
Sveti_Ilija View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sveti_Ilija Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 1 sati 10 minuta prije u 21:14
Nemaš šta vjerovat nego poslušaš i znaš.

Ja bi volio Atc40 v2 pasivne poslušat.
Na vrh
soundnewsdino View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj soundnewsdino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 45 minuta prije u 21:39
Na stranu sada što se nekom više sviđa. O tome ne treba raspravljati...

Kako djelomicno trgujem i profesionalom vrlo sam često od profesionalaca čuo sintagmu o razlici između profesionalnih monitora i hifi zvučnika. Ta je razlika za njih opako pojednostavljena i svodi se na to da hifi zvučnici koloriraju a pro monitori daju točan i sirov zvuk.
Koliko je ta podjela besmislena meni je jasno. Dobar zvučnik je dobar zvučnik bez obzira iz koje game dolazi.
Velika većina aktivnih monitora koje sam čuo (čast izuzecima) ne svira dobro. Bilo je tu Adama, M-Audia, Tannoya, Behringera..itd  .itd...i svima je zajedničko da su generatori frekvencija ...nema tu muzike ma koliko se neki kunu u njih...

Kompanije koje proizvode pro i hifi zvučnike vrlo često, čini mi se, upadnu u zamku "pro zvuka". Meni se to ne sviđa jer izostanak svih onih boja koji čine vrhunski zvuk nije realnost. Baš naprotiv....

Editirao soundnewsdino - 44 minuta prije u 21:40
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 424344
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Akustyk RD12