Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Colibri Labs radionica/slušaonica

Odgovori Odgovori Stranica  <1 3456>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
moog View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj moog Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.ožujak.2015 u 23:04
    Evo malo supporta Colibriju:

Prvi

Drugi
I'm a Blackstar ✴
Na vrh
Robert_Ri View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Robert_Ri Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.siječanj.2016 u 19:58

Pozdrav članovima foruma,

Kao što se vidi iz naslova, zovem se Robert i živim u Rijeci.

Slušanjem glazbe i muzikom se bavim još od sredine 80-ih godina kada mi je moj otac kupio prvo pojačalo, zvučnike i gramofon Grundig. U to vrijeme to je za mene bilo veliko zadovoljstvo, a i zvuk je bio za taj sustav ugodan.

Prvi napredak u 90-ima bio je Technics pojačalo i CD player, što je za to vrijeme  bio standard, da bi nešto kasnije došao do tada popularnog Sony MiniDisc-a. Mogu reći da je moj ulazak u svijet audiofila bio kada sam nabavio pretpojačalo Parasound i Hafler 9180 pojačalo s Mos Fet tranzistorima koje je bilo izuzetno toplog i brzog zvuka u kombinaciji s američkim Dahlquist DQ 28 zvučnicima. CD player je bio Harman Kardon koji je bio za to vrijeme sasvim pristojan. Sustav je bio spojen s tvorničkim strujnim kablovima i debelom crveno-crnom žicom za zvučnike – ona koju smo mogli kupiti na metar. Iznenađenje je bilo kada sam zvučnički kabel zamijenio Monster zvučničkim kablovima, a običan tvornički interkonekt s Monster Interlink 400.

Glazba koju slušam je širokog spektra, pretežito jazz (Diana Krall, Patricia Barber, Cassandra Wilson, itd…), ali nađe se tu klasika i pop, rock, dance... Glazbu slušam od malena više kao hobi, a veliki utjecaj ostavio je svojevremeno i rad u disco klubovima.

Danas imam Accuphase pojačalo i CD, Sonus Faber Liuto zvučnike povezane s Furutech, Nordost i Wireworld žicama. Prostorija u kojoj je sustav smješten nije velika, cca. 14 m2. To je ujedno slušaona i polivalentna radna soba kao svojevrsni kompromis, iako bi cijeli audio sustav jednom trebalo prenijeti u veći dnevni boravak…

Želio bi pohvaliti ovaj forum gdje se mogu pročitati iznimno korisne informacije, prijedlozi i savjeti u vezi cijelog spektra audiofilskih tema, o čemu se često među članovima razvije interesantna interakcija.

Prije dva dana došao je kod mene sa svojim strujnim kablovima audiofil Siniša Kraljić iz Colibri audio i na testu smo imali struju Guru Signature  (test na http://tooloud.co/struja-s-potpisom/) i novi model kabela Guru Extreme. U odnosu na moj Valhalla, Furutech Alpha 3 i FP-S35N (novi Furutech strujni) terminiran s E50 R  i FI-50 R, kada smo spojili Colibri kablove, sustav je prosvirao još bolje. Prilikom uključenja sve se proširili u zvučnoj slici, bolji timbar, više zraka, poboljšana mikro i makro dinamika, odličan raspored instrumenata. Zaista vrijedi poslušati…

Nedavno sam imao prilike poslušati u slušaoni/radionici radionici Colibri Labs novi dvosistemski samostojeći zvučnik Electrum SE Signature. Kao audiofil imao sam prillike čuti  više vrhunskih twoway i threeway zvučnika respektabilnih brendova, ali ono što sam doživio u slušaonici pomaknulo je pojam o mogućnostima kako twoway zvučnici mogu svirati i iznijeti vrlo zahtijevnu glazbu kao big band, simfonijski orkestar, jazz, elektronsku glazbu, ukratko sve što smo probali bilo je izrazito čisto, dinamično i točno u cijelom spektru – ukratko, živa glazba. Osjećaj je kao da elektronike nema, samo instrumenti i prostor gdje je snimano. To je priča za sebe…

Sve lijepo pozdravljam,

Robert

Na vrh
Robert_Ri View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Robert_Ri Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.siječanj.2016 u 08:43
Renomirani web portal Monoandstereo dodijelio je nagradu za zvučnik Colibri Labs Electrum:

http://www.monoandstereo.com/2016/01/colibri-labs-electrum-loudspeakers.html
Na vrh
Robert_Ri View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Robert_Ri Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.siječanj.2016 u 08:50
Dvojica audiofila izrazili su želju da nešto napišu vezano za novi zvučnik iz Colibri Labs radionice,
Colibri Labs Electrum SE Signature , a s obzirom da nisu registrirani na forumu njihov tekst je niže:

1. "Kada mi je Sinisa prvi put rekao da radi zvucnik i da ga dodjem poslušati jer je napravio dobru stvar,pomislio sam da je on jos jedan u nizu entuzijasta koji misle da mogu napraviti zvucnik koji se moze nositi sa renomiranim brendovima poput Sonus Fabera,MBL,Martin Logana,B&W i niza drugih koje sam imao prilike cuti,zaista nisam vjerovao da cu doci kod njega i dozivjeti do sada najugodnije audiofilsko iskustvo,Electrum SE Signiture vizuelno daje poruku ja sam jako ozbiljan zvucnik ,meni osobno jedan od ljepsih,ali to nije nista prema zvuku kojeg daje, zvuk je savrsenstvo sve sto treba imati on ima, a ima i jos nesto, ima jednu posebnu vibru nesto sto do sad nisam dozivio kod drugih zvucnika,rekao sam Sinisi nakon par poslusanih pjesama da sam ustanju nirvane i nisam mu lagao, bas me oduševio, ne sam da se može nositi sa renomiranim bredndovima nego je od mnogih bolji i to osjetno bolji.Sve pohvale Sinisi, bravo.
Igor Host"

2. "Nakon prezentacije novih Electrum SE zvucnika iz Colibri Labs radionice, ostao sam ugodno iznenadjen, da nekazem bez rijeci. Zvucnici izgledom plijene na prvi pogled, ali zvuk je ipak nesto posebno, moram priznati impresivan. S obzirom da se radi o ‘two way’ kutijama, dubina te preciznost basa je daleko od ocekivanog. Zvucnici jednostavno plijene cistocom zvuka, otvorenoscu, a pogotovo izvanrednim prirodnim, punim zvukom. Bio je to pravi uzitak slusanja.
Nedjeljko Kapetanović"

Pozdrav,
Robert
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.siječanj.2016 u 14:33
 Robert, ovako napisano to zvuči kao reklama, ništa više. Vjerojatno zato se nitko drugi i nije javio u temu ove godine. 

A dijelom i što je napisano; "savršenstvo", i to na prezentaciji ... To može ozbiljno shvatiti samo netko tko je jako nov u svemu ovome.

Ne govorim ništa o zvučniku samom jer ga nisam imao prilike poslušati, samo o tome kako se govori o njemu.
 U krajnjem slučaju, za 90 000 kn bi morao svirati fenomenalno (ne bih baš upotrebljavao riječ "savršeno", jer to je uvijek pretjerivanje), no prezentacije su prekratko vrijeme za realnu (pro)ocjenu komponente. Bilo koje.

Da su ta dva "audiofila" stavili taj zvučnik u kontekst nabrojanih Logana, Sonusa, B&W i sličnih (i to konkretnih modela), onda bi to bilo zanimljivo za pročitati. Naravno, to bi bilo moguće samo ako su imali sve te zvučnike doma u vlasništvu ili bar tjedan-dva na intenzivnom slušanju.

Ovako... ako je samo prezentacija/slušanje kod nekog drugog (i to samo jedna), to može biti samo jako pozitivan dojam, ništa više.

Na vrh
Robert_Ri View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Robert_Ri Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.siječanj.2016 u 16:38
Poštovani,

Mogu se složiti da je riječ „savršenstvo“ nedovoljno definirana i da je istu potrebno staviti u kontekst s ostalim renomiranim zvučnicima. Ali nije to u ovome svemu bitno. Ovdje se radi o stavu ljudi koji su izrazili svoje mišljenje na temelju dojma koji su stekli slušajući novi proizvod - Electrum SE Signature u fazi proizvodnje i testiranja zvučnika u razdoblju 3 mjeseca i koji su koliko je meni poznato „audiofili“ s više od dvadeset godina iskustva i imali su prilike slušati sustave u najuglednijim hifi dućanima diljem svijeta, jer im je to posao omogućio. Osim toga potpisani su imenom i prezimenom.

Osobno posjedujem Sonus Faber zvučnike i moje mišljenje je, na temelju višestrukog slušanja, da taj novi proizvod zaslužuje samo pohvale. Iako imam odlično Accuphase pojačalo i CD player, kombinacija Sanders Magtech mono/blokovi, CD Accuphase, Colibri labs novi Guru extreme interkonekt, zvučničkih i strujnih kablova kao i navedenih zvučnika povezanih u jednu cjelinu daje dojam vrhunske reprodukcije zvuka, dinamike, prostora i detalja koja me svaki puta ostavlja zadovoljnim. Ne govorim o cijenama proizvoda, već o vlastitom dojmu. Pa, tome ovaj forum i služi, a to je razmjena iskustva i mišljenja, zar ne?

S poštovanjem,
Robert   
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.siječanj.2016 u 17:52
Ovo je forum u kojem je bilo puno dobrih tema, rasprava, razmjena mišljenja, no ovo sigurno nije jedna od takvih tema. Razmisli(te) zašto. Toliko od mene.
Na vrh
remi View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj remi Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.siječanj.2016 u 18:53
Svaki pozitivan osvrt o nekom proizvodu ujedno je i reklama. Problem je jedino kada je ona plaćena, a to nije navedeno. Zašto se hrpa drugih forumaša nije javila...vjerojatno ih nije bilo mnogo koji su ovaj uradak uspjeli poslušati.

Evo i moj osvrt. Slušao sam iste zvučnike dosta davno u ranoj radnoj verziji i mogu izraziti samo pohvale, izuzetan zvuk po svim parametrima koje zvučnik čini boljim od većinu konkurencije u klasi. Bravo od moje malenkosti.

Vlasnik sam hifi dućana, +35 godina sam u ovom hobiju, bio sam i ostao vlasnik ponajboljih hifi komponenti svijeta, a takve i sam prodajem. Želim reći da sam sve drugo, samo ne hifi novajlija.

Iz posebnog entuzijazma, iskustva i bezgraničnog vremena uloženog u razvoj, rađaju se i posebni proizvodi, koji onim nečim odskaču. Iz pozitivne energije Siniše i znanja koje mu je svakom danom sve veće, jednostavno i zasluženo dogodio se odličan proizvod.

Pa ako je i reklama, evo da ju izreče trgovac koji ovaj zvučnik osobne ne prodaje.
Na vrh
soundnewsdino View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj soundnewsdino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.siječanj.2016 u 20:13
Ovakav "potpisani marketing" nije prvi puta viđen na ovom forumu (sjetih se nekih internetskih terora od prije) i ne pomaže onom koga se pokušava reklamirati. Čak naprotiv. Otuda i mršav odziv..
Onaj tko potpisuje zvučnike od 12.000 eura treba naći drugi i primjereniji način za reklamu koji, eto, uvijek nešto košta ali i govori nešto o onome tko reklamira...
neprimjereno...

Editirao soundnewsdino - 24.siječanj.2016 u 20:25
Na vrh
marantz65 View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj marantz65 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.siječanj.2016 u 21:16
Ima audiofil klub u Zagrebu, čini mi se i jedan u Rijeci, Splitu?.
Pa nek Colibri (dogovori i) sleti na kakvu prezentaciju...

Editirao marantz65 - 24.siječanj.2016 u 21:16
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3456>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,195 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Kupujem Izlaz Primare A30.2-...