Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Colibri Labs radionica/slušaonica

Odgovori Odgovori Stranica  123 6>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
denisg View Drop Down
Groupie
Groupie

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj denisg Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Colibri Labs radionica/slušaonica
    Objavljeno: 16.veljača.2015 u 09:48
Poštovani kolege Audiofili, audiofilijom sam zaražen više od dvadeset godina, promijenio sam desetke komponenti, također napravio nekoliko provjerenih uradi sam uređaja, ali ono što sam čuo u radionici Colibri Labs na Kastvu pomaknulo/preokrenulo je moje poimanje visokovjernog zvuka a pogotovo reprodukcije koncertnih snimki.

Sve počelo telefonskim pozivom i dogovorom Sinišom Kraljićem vlasnikom Colibri Labsa da dođem poslušati integrirac Gryphon Atillu, Siniša je rekao da će pripremiti sistem sa svojim novim dvostaznim zvučnikom baziranim na Scan Speak jedinicima i kablovima vlastite proizvodnje.

Po dolasku kod Siniše i ulaska u Hirošimu, naziv za Colibri Labs radionicu/slušaonicu koja naime izgleda kao da je bomba pala, jer razni dijelovi za zvučnike nalaze posvuda, testne zvučničke kutije, cd-i, bužiri za kablove, snopovi kablova koji su spojeni na naponski razvodnu letvu izgleda kao grupni sex zmija različitih debljina, uz svaki kabel koji je trenutno uključen nalazi se barem još jedan koji čeka na testiranje. Nemoguće je bilo ne primjetiti veliku količinu Furutech konektora koji se također nalaze posvuda, na pitanje zašto Furutech i to najskuplja serija, odgovor je bio jednostavan, zato što su najbolji i najmanje utjeću na zvuk.

Pogledom na spojenu aparaturu ostao sam lagano razočaran umjesto jer željenog Gryphona bila je spojena Pass kombinacija predpojačalo u dvije kutije i izlazno pojačalo, detalje nisam zapamtio samo znam da je izlaz 2x250W, Accuphase cd player 510 i novi zvučnik Electrum, sve je to bilo spojeno najnovijom serijom kablova Guru Extreme.

Nestrpljivo sam čekao 'ozbiljno' slušanje dok je Siniša objašnjavao svoju filozofiju 'živog zvuka' koju želi dobiti sa svojim kablovima i zvučnicima, već na maloj glasnoći dalo se naslutiti da je sistem obečava ali ništa me nije moglo pripremiti na ono što je uslijedilo.

Kada je slušanje počelo ostao sam iznenađen rezolucijom, transparentnošču, timbralnom točnosti instrumenata, brzinom, naime zvuk u sistem je stvarno 'živ', nakon početnog šoka i osluškivanja zvukova, opustio sam se i počeo slušati glazbu, Sinša je mijenjao cd-e i dojam realnosti se nije mijenjao, zvuk je taman takav kakav bi trebao biti, izvođači su trodimenzionalni sa puno zraka oko njih, kao da su ispred mene niti jedan dio zvučnog spektra ne 'iskače', gitare, udaraljke, vokali, gudači, rock bendovi, jazz tria kvarteti... toga dana kao da su bili kod Siniše u posjeti.

Nakon nekog vremena pomislio sam da možda sviraju trosistemski Mystico zvučnici koji su nalazili pored Electruma koji se sastoje od dvije kutije, visokotonac i srednjotonska jedinica se nalaze u jednoj dok je bass u drugoj zasebnoj kutiji, ali pogled na stražnju stranu zvučnika me je razuvjerio, teško je povjerovati da sav taj 'živi' izlazi iz samo dvije
jedinice, bass nije najdublji koji sam čuo ali ono što je odsvirano je u točno, korektno i brzo, bez bumijanja i sličnih nuspojava.

Nakon cca sat vremena spojili smo Grypona Atillu, moram priznati da me jako interesiralo kako će se 'mali' integrirac nositi sa močnom Pass kombinacijom budući da je cca 2,5 puta slabiji i gotovo toliko jeftiniji, na moje iznenađenje sve ostalo isto osim pozornice koja je neznatno manja, dok što se tiće samog opisa zvuka mogu napraviti samo copy/paste gornjeg odlomka. Atilla se nosila odlično sa svim glazbenim žanrovima i nije gubila dah čak ni pri večim
glasnočama, dapaće pri vrlo glasnom slušanju (sva sreća što se Hirošima se nalazi u podrumu kuće) zvuk je i dalje ugodan za slušanje, samo vas manjak tolerancije ukučana ili susjeda može omesti u nesputanom uživanju u glazbi satima.

Ili možda supruga koja vas podsjeća da ne zakasnite na ručak i ne zaboravite kupiti salatu po putu, i tako nakon četiri sata umjesto predviđenih sat, sat i pol, sa Atillom ispod ruke uputio sam se kući, nakon ovog malo je reći ugodnog iskustva poželio sam čuti Gryphon u mojem sistemu.

Po odlasku probao sam sažeti dojmove, te moram priznati da nikad nisam čuo bolji zvuk, realniji, neposredniji, kasnije u razgovoru sa kolegom po hobiju, koji me je pitao kakva je zvuk svijetliji, tamniji, hladniji, ovakav, onakav, odgovor je bio onakav kakav treba biti i to je za mene jedini ispravan odgovor, to je zvuk sa kojim bi mogao živjeti dugo, jako dugo.

U šali sam pitao Sinišu da li bi iznajmio Hirošimu zajedno sa sustavom za slušanje, odgovor je bio ne, ali da sam dobro došao na slušanje kada god mi vrijeme dopusti.

I to se desilo slijedeće subote kada me je dočekao prototip Mystico Grande, četvero sistemski zvučnik visine cca dva metra, kako to zvuči? Fantastično, ali najbolje je doći u Kastav i poslušati 'živi' zvuk u živo.

lp

Editirao admin - 16.veljača.2015 u 23:01
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.veljača.2015 u 09:56
Što reći? Zna se da je Siniša veliki meštar.
    Moj HiFi
Na vrh
zook View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
mrzitelj malih skakutavaca

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zook Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.veljača.2015 u 10:08
@denisg: ajde malo povećaj font, teško je čitati    
đez je limunada

Na vrh
Denza View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan
7 of 9

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Denza Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.veljača.2015 u 11:24
Vrlo je izvjesno kako ce Sinisa uskoro, vjerujem prije ljeta, prezentirati svoju tvrtku i svoje proizvode u klubu.
Mislim da ce to biti odlicna prilika da se i malo sira publika upozna sa novim proizvodima Colibri Labs-a.
Rekao bih, lijepa i primjerena promocija HR konstruktora i HR proizvoda.
Disconnected from the collective
Na vrh
Johnny View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Johnny Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.veljača.2015 u 13:51
Vidio sam tog Gryphona u oglasniku i googlao ga malo. Izgleda high end i iako je to integrirac sa "samo" dva para izlaznih tranzistora po kanalu amp ima muževno napajanje sa čini mi se 800 VA toroidom.
Na vrh
tumbak View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tumbak Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.veljača.2015 u 13:56
Da, i Gryphonovi početni modeli rade sjajno, i sam opet nakon 4-5 godina posjedovanja esoteric CD/SACD uređaja nabavio scorpia, i iznenadio se ogromnom promjenom nabolje, jer ipak Gryphoni najbolje rade zajedno. Toliko da sam počeo razmišljati o zamjeni callista za atilu, samo kada se malo oporavim od ove investicije.
Članak je bilo zanimljivo pročitati, čak sam se nasmijao dijelu sa atillom ispod ruke
prodao sam se čistoj A klasi, ali ću zadržati i cijevi
Na vrh
tumbak View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tumbak Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.veljača.2015 u 13:56
Na vrh
Kalle242 View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kalle242 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.veljača.2015 u 14:07
Atillu čuo u par navrata, čini se da je Diablo dosta bolja, ali i dosta skuplja solucija.

Kad smo već kod Gryphona, ti ampovi i jesu high end i po zvuku i izradi, nema tu pogovora. Jedino bi zaobišao seriju callisto poradi nepouzdanosti, čuo sam svakakvih priča o samozapaljenjima i sl. no nekolicina ljudi je opet vrlo zadovoljna.

Već neko vrijeme ložim stari gryphon tabu century, ukratko jedan od najboljih ampova što sam imao, a imao ih. Snage i rezolucije u izobilju.
Na vrh
tumbak View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tumbak Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.veljača.2015 u 14:12
Originalno postano od strane člana: Kalle242 Kalle242 napisao:

Atillu čuo u par navrata, čini se da je Diablo dosta bolja, ali i dosta skuplja solucija.

Kad smo već kod Gryphona, ti ampovi i jesu high end i po zvuku i izradi, nema tu pogovora. Jedino bi zaobišao seriju callisto poradi nepouzdanosti, čuo sam svakakvih priča o samozapaljenjima i sl. no nekolicina ljudi je opet vrlo zadovoljna.

Već neko vrijeme ložim stari gryphon tabu century, ukratko jedan od najboljih ampova što sam imao, a imao ih. Snage i rezolucije u izobilju.

Moj callisto radi super, prijašnji vlasnik ga je upgradao. Inače, probaj si neki CD od gryphona, jedno sa drugim sjeda fantastično, kao kombinacija si pašu.

Na vrh
remi View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj remi Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.veljača.2015 u 15:36
Inače, probaj si neki CD od gryphona, jedno sa drugim sjeda fantastično, kao kombinacija si pašu.[/QUOTE]

Sa gornjim se nikako ne slažem. Ta sinergija koja se često spominje možda pije vodu kod kombinacija amp-zvučnici i amp-preamp. I tu čak često nije stvar u sinergiji nego u potrebnoj tehničkoj kompatibilnosti.

Kod izvora zvuka imamo odlične, osrednje itd. Odličan player će u apsolutno svakom dobro postavljenom sustavu biti odličan. Isto se usudim ustvrditi i gramofone.

Osobno sam čuo Kolibrije uradke i rade maestralno...čestitke Siniši na pravom entuzijazmu, dugogodišnjem trudu i peglanju istog proizvoda, jer je to jedini put do extra kvalitete.

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 6>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,199 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Krell s300i
Forum: Retro audio