Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

podrumski grupnjak-adcom gda 600 mod

Odgovori Odgovori Stranica  <1 15161718>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
robot View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj robot Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.listopad.2017 u 00:42
steta nisam ga nikad čuo, koliko se sjećam pločica je bila velika, digitalija malo nabacana, pitanje koliko je tu dobar bio layout..posli je išao pmd 100 i balansirani 4 kom pcm 63..onda diskretni jfet izlaz i golemi jenseni pio...šuma striborova dijelova...
večeras sam spojio samo nonos dac, stavio dobru mobile fidelity the wall i uživao u novim slojevima glazbe..što me podsjetilo na tezu da je jedan od važnih faktora revivala,oliti povratka cijevi iz ropotarnice povijesti činjenica da one dobro zvuče sa tranzistorima...dakako ne uvijek i u pravilu, ali postoji neka magična sinergija između trioda i tranđi, i to se u slučaju majika potvrdilo. ovaj dac sam inače slušao na setu i visoko osjetljivim zvučnicima i nikada nisam skužio koliko je u stvari ovo dobar d a konverter, jer sam sve uzroke kvalitete prebacivao na 2a3 pojačalo, a dac je bio u sjeni..jako dobra rezolucija majika čisto visoko i srednjetonsko područje, uvjetno tranzistorski zvuk u donjim oktavama je u odličnoj sinergiji sa cijevnim izlazom dac a...zanimljivo je da majik ima i dosta dobar izlaz za slušalice, također bez kondezatora na putu signala, a kada se one uključe, automatski se izlazni tda prebacuju u muting, i pojačalo je sa isključenim izlazom praktički postalo samo pojačalo za slušalice, što je prilično praktično...
dakle pravilo je da nema pravila....

Editirao robot - 08.listopad.2017 u 00:46
Na vrh
nu!me! View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nu!me! Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.listopad.2017 u 08:27
da, malo nabacana digitalja

bilo je to dobro napravljeno, leyaut je bio ok napravljen, nije bilo nikakvih nestabilnosti u radu, zaheb je jedino sto spencer nije ostavio zraka oko elemenata pa je hebada to popraviti ako nesto rikne...

inace imao je neki wm na ulazu pa pmd100 pa pcm63k2 pa jfetovi i BGu paraleli sa jos necim...bez pio...

koliko je to dobar DAC mislim da dovoljno govori cinjenica da sam naletio na samo jedan ili dva oglasa da se prodaju.

(a napravljeno ih je hrpu)

danas ga je neisplativo ici raditi jer su cijene djelova astronomske
a kad se sjetim da sam ih platio oko 200$

jednako tako i prodavati...ali ja sam ufatio 600$ pa mi nije zao

dobro sam ga i prodao kad vidis da se za 200eura poslozi zvjerka sa AK4490 koja svira vrhunski
"Everything should be made as simple as possible, but no simpler."
Na vrh
robot View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj robot Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.listopad.2017 u 10:56
stavi malo sliku nek raja vidi kako se nekada trošilo na dijelove, i bar si znao da su (većinom) pravi, a ne fake...sada kad vidim boju printa jensena, ili kojekakve "made for audio" (implicira da se na audio primjenjuju drugi fizikalni zakoni od "obične" elektronike/elektrike...u audio dijelovima izgleda elektroni lete organizirano i zabijaju se u zvučničke zavojnice kao kamikaze u a klasi :)))...)...
originalni passov dac je dobro zamišljen za ono vrijeme, no imao je boljku tadašnje digitalije, a to da su receiveri bili ograničeni 16/48, a digitalni filteri sirovi, kasnije je to značajno poboljšalo, sada te dacove direktno gone iz kojekakvih programibilnih cveba i omogućava rad i to sve sitnije, nema više onih digitalnih pločica od metra kvadratnog sa tonama jittera, danas ima sva sila audio formata u digitaliji, dsd... no sekcija koja se nalazi iza izlazne nožice pcm 63 se nije od onda promijenila niti za dlaku...mislim da si uzeo krivi primjer modernih d/a konvertera, po meni jedini pravi nasljednik ad 1865/pcm63 je soekris, i to je za mene prava pila za istraživanje...
imam još jednu digitalnu pločicu ad 1865, i još imam lundahlova signalna trafa, to je isto odličan zvuk, trafo direktno na izlazu...nažalost mana ovog mog cijevnog d/a konvertera je samo jedan ulaz, no dalo bi se riješiti sa akm receiverom (kojega imam sa lijepim ekranom, ali kinez mi nije ostavio način kako da receiver natjeram na izlaz 18 ili 20 bita burr brown serial data protokolu). možda novi zadatak, na ovaj cijevni hardware staviti novu verziju ad 1865 pločica koja primaju sve formate...

Editirao robot - 08.listopad.2017 u 10:58
Na vrh
nu!me! View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nu!me! Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.listopad.2017 u 11:15
soakrisa, nisam pratio u zadnje vrijeme, (kako sam ipak ciljao na multikanalni dac ala ES9038PRO) nadam se da se rijesio djecjih bolesti (znas da je bilo nekoliko generacija/verzija...) ali ovo malo * od AK sam naveo cisto jer ljepo radi a nije skupo a uz to cita sve ove kvazi audiofilske formate ;)

kakav je soakris naprema nekom drugom ''modernom'' dacu ne znam,nisam ga nikad cuo, ali ako se ne varam netko je rekao da mu je drazi kineski, diyinhk ES9018 ali zestoko modificiran haha (do neprepoznatljivosti) haha pa i nije bas za usporedbu haha

Editirao nu!me! - 08.listopad.2017 u 11:15
Na vrh
robot View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj robot Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.listopad.2017 u 20:58
u svakom slučaju popodne sam se igrao sa cijevima, od zadnjeg slušanja cijevnog daca prošlo je brat bratu 5 godina, pa sam zaboravio koja je cijev ostala...danas sam čak morao pritegnuti neke kontakte unutra..i vidio da je cijelo vrijeme svirala jan philipsova 5687 koja mi je "najgore" svirala, pa sam je stavio neka se loži...

5687 je inače cijev srednjega pojačanja inicijalno korištena u cijevnim računalima, audio note ga praktički koristi kao driver u svim svojim pojačalima, znači nije baš neka kanta...
obzirom da je danas državni praznik izvadila se iz ulja :)) najbolja 5687 koju imam poznata tungsolka black T plate bucko i vjerojatno je jedna od najboljih 5687-ca, to je ova u sredini, lijevo je ibm ova, druge dvije tungsolke su desno..

ova u sredini ima odlične visoke i dobar bas, sa majikom svira odlično ponovno potvrđujući pravilo da cijevi još nisu mrtve :)...sada na internetu ide skoro 100$ komad...ja je kupio za stotinjak kuna prije 10 tak godina...pa samo ovdje gore ima preko 1000 kn u cijevima, a to je samo dio podrumske kolekcije...koliko su te cijene skočile za nevjerovati...placo

Editirao robot - 08.listopad.2017 u 21:01
Na vrh
nu!me! View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nu!me! Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.listopad.2017 u 22:33
Cisti #_#/:#^×
Ne znam ni tko daje tolko love...
Ustvari znam, daju ovi penzici koje hvata nostalgija, pa sad mogu priustiti nesto iz mladih dana
To sta sve te cjevi sviraju katastrofa to ih pretjerano ne smeta jer ionako ne cuju iznad 10kHz
Pa to njima super...glavno da svjetli u mraku
Na vrh
maltus View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj maltus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.listopad.2017 u 22:39
Pazi kaj pricas!
Ne cuju iznad 10k ccccccc mig
Samo glazbu slusam :)
Na vrh
robot View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj robot Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.listopad.2017 u 23:43
nuga nije nikad probo' cijevi, zato ti mačak prede po zvučnicimahaha mačak audiofil čuje iznad 30 khz, a ti radiš sa običnim visokotoncima, kupi mu supertweeter.. do 100 khz.
koja si ti nesrića, pa normalno da mi po stare dane leže svijetle i transparentne stvari, nekada sam volio "engleski" zvuk...a majik je kao britansko pojačalo, njeguje tradicije britanskog zvuka...
ovo bih nazvao povratak staroj ljubavi, nonoversamplingu i cijevima kad to čuješ bacit ćeš onu aluminijsku skalameriju, toni gee takozvane zvučnike, mačku i djevojku kroz prozor i početi novi život kao obraćenik i propovijedati cijevnu bibliju po robotu ....nikad ti nije kasno sine za spasenje dušehaha

Editirao robot - 08.listopad.2017 u 23:44
Na vrh
maltus View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj maltus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.listopad.2017 u 06:31
Ljepo si to napisal.
Samo nikako da shfatim tvoju sliku ispod nick-a! smijeh2
Samo glazbu slusam :)
Na vrh
nu!me! View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nu!me! Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.listopad.2017 u 08:38
nu njega..da mi visoki ne ide do 30kZh...pa blentone idje on do 45khz...bar u osi haha
je da malo vristi...ali idje proteza
nis ne znas..drz se ti cjevi..to ti je transparentnije haha

Editirao nu!me! - 09.listopad.2017 u 08:50
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 15161718>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,186 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS