Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

podrumski grupnjak-adcom gda 600 mod

Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 10>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
robot View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj robot Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.travanj.2015 u 23:14
@gašo ne znam što su sve metnuli u pmd-ov čip no u odnosu na npc 5813/df 1700 rezultat je nemjerljivi pomak unaprijed. ne treba zaboraviti da je ovaj adcomov dac potpisan ultra analogom, a ti ljudi su u znali u svoje vrijeme napraviti dobre stvari.
što se tiče duela filtera, ovog puta bih proglasio pobjednika, a on je pmd-100.
popodne sam ugurao pločicu sa df 1704 filterom i ne radi. crknut. kineska klasika, jebla ih riža koju su pojeli. možda u budućnosti naručim negdje iz pouzdanijih izvora navedeni čip pa ga isprobam. ima ga i conrad?!
   no, na neki način mi nije žao, jer me ova kombinacija pmd-100/pcm63/ad 8620 jednostavno oduševila u svim parametrima. kako postoje regulatori posebno za opampove, filter, receiver, + i - granu dac-a postoji još prostora za nadogradnje, recimo eventualno reclock bclk signala, decoupling pmd-a, no to je samo finalni polishing, glavnina je napravljena, tako da čisto sumnjam da će se lemilica ugrijati uskoro...
kako imam priličnu kolekciju reference recordings hdcd naslova, fenomenalne snimke su dobile hdcd enkodiranjem novu dimenziju, a ostali non-hdcd cd i su dobili na rezoluciji, analognom štihu.
posebno dobro zvuči musiland monitor 01, usb-spdif uređaj kojega sam nabavio za smiješnu cijenu, hm, u kini i radi. u kombinaciji sa foobarom ipak bolje zvuči od raspberry pi-i2s wolfson 8804-spdif izlaza. kako je raspberry ovisan o napajanju i vrsti softwarea, vjerojatno i tu ima mjesta za napredak. sada treba uhvatiti vremena i malo uživati u podrumskom setupu.
@yoke, halo bing, čuvaj clock za neke druge projekte kojih ti bogau fala imaš. i dakako čekamo izvješće o tvojim pcm 63 p-k.
ako ne proradi rado ću udomiti te sirotane
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.travanj.2015 u 23:35
Još ostaje probati pmd200

Nisam uspoređivao al kažu ljudi da je još bolji.
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.travanj.2015 u 23:39
Imao sam cdp sa cdm9pro, pmd100, pcm 63k, doradio to do kocena... A onda ga je sadasnji satrao na potenciju u svim segmentina, nije bilo povratka, žena zabranila.
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.travanj.2015 u 23:42
Opet uvijek bi imao volio imati onaj vrazji EAD 7000 MK3 kao rezervu.
Na vrh
nu!me! View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nu!me! Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.travanj.2015 u 09:17
Originalno postano od strane člana: robot robot napisao:

@yoke, halo bing, čuvaj clock za neke druge projekte kojih ti bogau fala imaš. i dakako čekamo izvješće o tvojim pcm 63 p-k.
ako ne proradi rado ću udomiti te sirotane

si vidio cijene K-ova i K2 u zadnje vrijeme...
nisu normalni...
ali ne bunim se

"Everything should be made as simple as possible, but no simpler."
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.travanj.2015 u 10:25
Originalno postano od strane člana: robot robot napisao:

@gašo ne znam što su sve metnuli u pmd-ov čip no u odnosu na npc 5813/df 1700 rezultat je nemjerljivi pomak unaprijed. ne treba zaboraviti da je ovaj adcomov dac potpisan ultra analogom, a ti ljudi su u znali u svoje vrijeme napraviti dobre stvari.
što se tiče duela filtera, ovog puta bih proglasio pobjednika, a on je pmd-100.
popodne sam ugurao pločicu sa df 1704 filterom i ne radi. crknut. kineska klasika, jebla ih riža koju su pojeli. možda u budućnosti naručim negdje iz pouzdanijih izvora navedeni čip pa ga isprobam. ima ga i conrad?!
   no, na neki način mi nije žao, jer me ova kombinacija pmd-100/pcm63/ad 8620 jednostavno oduševila u svim parametrima. kako postoje regulatori posebno za opampove, filter, receiver, + i - granu dac-a postoji još prostora za nadogradnje, recimo eventualno reclock bclk signala, decoupling pmd-a, no to je samo finalni polishing, glavnina je napravljena, tako da čisto sumnjam da će se lemilica ugrijati uskoro...
kako imam priličnu kolekciju reference recordings hdcd naslova, fenomenalne snimke su dobile hdcd enkodiranjem novu dimenziju, a ostali non-hdcd cd i su dobili na rezoluciji, analognom štihu. 
Kako već šturo napisah, uopće ne čudi tvoje zadovoljstvo PMD100/PCM63 kombinacijom. Umene Krell KPS20i koji ih čuva u njedrima i to je praktički sam vrh red buka. Taj je plejer napravljen bez kompromisa pa su meštri napisali kompletni rekonstrukcijski softver (kak oni to zovu), a dig. filter je brzi Motorola DSP (šljaka na 80MHz) kojeg filaju spomenutim algoritmom. Čušpajz zatim ide u dva para (diferncijalno ) PCM63P-K te u analognu sekciju u A klasi bez veznih kondova. Jazavci još custom softwareom filaju i input receiver 8412 (plejer ima i brdo ulaza) i cijede najbolje iz njega. Naravno, za kontrolu lasera brine također njihov software. Dakle, nakon nekoliko generalija, poanta: u to doba (sredina 90-ih) HDCD je bio još sasvim vruć proizvod i Krell Digital nije mogao do HDCD algoritma kojeg bi onda prema potrebi u paketu hendlao spomenuti Motorola DSP. Budući je modifikacija za KPS20i s HDCD-om kao opcijom, morala na tržište, odlučili su uvaliti PMD100. Kad se pojavi HDCD, PMD100 preuzima ulogu kompletnog digitalnog filtera i custom Krell filter spava. Rezultat je još koju stepenicu bolji zvuk s upravo nevjerojatnom autentičnošću. Reko bi čoek analogno jedan na jedan. RR HDCD su među najboljim redbuk snimkama na tržištu, a vjerojatno su i najbolje. Nažalost, komparativni test nije moguć jer ne postoje identične snimke s HDCD subkodom i bez njega. Barem ne dostupne. I bez toga, jako se lijepo čuje sasvim nova dimenzija zvuka i to izvan svake sumnje. Dakle, ako govorimo o usporedbi Krell custom digitalnog filtera (među najboljima) i integriranog PMD100, ovaj potonji se ne znoji u usporedbi nego ukupnu reprodukciju ladno diže do samog limita redbuka. Sapienti sat.

Editirao Apparatus - 23.travanj.2015 u 10:27
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.travanj.2015 u 10:55
Btw, Robertinjo, imaš li HDCD na fizičkom mediju i gdje si nabavljao? Ako su ti na hardu, neću te ni pitati kako si ih se domogao.
Jednostavno ih obožavam i kanim ih sustavno nabavljati na cedeima kad hifu stavim ad acta (uskoro). Zasad ih nemam niti 10, a samo su dva Reference Recordings. Sirot'nja.
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.travanj.2015 u 14:01
Eto koliko su razlicite percepcije vrhunske snimke i vrhunske reprodukcije.

Istina HDCD dodaje jedan bolji nivo osjecaja prisutnosti ali se nebi nikako složio da su RR snimke ponajbolje na trzistu, dapace vecina materijala je producirana bombasticno sa neprirodno nagruvanim basovima i nekako sivim nepitkim zvukom. Daleko je to od života ali istina zvuci atraktivno i hifisticki , pogotovo ljudima koji su malo zaboravili kako orkestri zvuce uživo, ili žele da im timpani sruše sobu.

Ima daaaleko boljih snimaka, obicno su davno snimljene, ali i danas ima boljih, živopisnijih.

Stvar osobnog shvacanja.
Na vrh
robot View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj robot Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.travanj.2015 u 22:31
@appy-veliki dio cedeteke sam prebacio na hard, uz postojeću...ima tu living sterea, sheffild labsa, rr, telarca, harmonia mundi i drugih izdanja. za razliku od gaše mislim da su rr dobre, no većina izdanja je glazbena pila. "obična" glazba nažalost nije hdcd enkodirana, osim izdanja grateful deada, dire straitsa, neil younga, nekada su ubačeni u neke kompilacije, kao što sam danas slučajno otkrio na "the essential ravi shankar", dvije stvari su hdcd enkodirane...   

a sada mali trik, ubacivanjem koda u foobar, dobit ćete detektor hdcd materijala...

što se tiče pmd-ovog čipa, nakon što je napravljen beta-samplovi su poslani rane '95 mark levinsonu, audio alchemyju i adcomu, nakon čega ostalima.sljedeći model iza moga, adcomov gda 700 ga ima, tako da sam na neki način ovim postom odao tribute tom prvom radu. 2017 godine istječe licenca hdcd-u tako da možda i vidimo source code, i u čemu je kunst cijele priče. koliko mi je poznato hdcd mastering konzola košta nekih 60k, tako da glazbena industrija nije tako gramziva i štedi na svemu, bi mogao biti praktički na svakom proizvedenom cd-u, pa tko voli neka izvoli.
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.travanj.2015 u 22:39
Nema tu mastering konzole, nego se radi o A/D konverteru model 2, iz radionice Pacific Microsonicsa koji je jedini na trzist imao mogucnost patentiranog enkodiranja HDCD (sub)koda.

Što je uopce HDCD?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 10>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Utjecaj različite duljine ka...