Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

podrumski grupnjak-adcom gda 600 mod

Odgovori Odgovori Stranica  <1 78910>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
M.Djon View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj M.Djon Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.siječanj.2016 u 11:38
Baš je interesantno kak ti klinci znaju koji koji .... trebaju "piknuti" Al u smislu nekad dijece , a danas unuka
Na vrh
M.Djon View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj M.Djon Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.siječanj.2016 u 11:39
Hebu nas od rana , a mi smo se tak mučili ? !
Na vrh
M.Djon View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj M.Djon Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.siječanj.2016 u 16:21
A malo sam "čudnovat" ? htio sam reč da klinci ne razumiju "naš" način razmišljanja - doživljaja glazbe , izvore , ma kaj to značilo , jer oni ko i mi u njihovim letima imaju svoju filozofiju zvuka koja se ne mora nužno slagat s našom ? Al ? "svaka ima svoj faktor" ?
Na vrh
Scorpio(DDMF)! View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Scorpio(DDMF)! Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.siječanj.2016 u 12:22
Originalno postano od strane člana: robot robot napisao:

kako je pogibija cd-a izazvala nemir, iskoristio sam blagdanske dane i pokušao osposobiti još jednog podrumaša, koji godinama čeka strpljive ruke. strpljenja neće smjeti nedostajati, jer je riječ o pdr 05 pioneer pržilici sa stable platter mehanizmom, i prilično razigranim service manualom. digitalna pločica uključuje a/d akm konverter, i par klasičnih pioneer pd d/a konvertera. pločica serva, i glave transporta je noćna mora. laser košta cca 500 dolara i apsolutno se ne isplati nabaviti tako da ostaje metoda ajme majko ća si me rodila. tulipan od kojega sam ovo uzeo neispravnog za 500 ćuna, ( iskoristio je moju slabost ka stable platteru), je koristio tweak kojim bi zahebali transport i pržili računalne cd medije,na način da bi prekinuli žicu motora transporta i pomoću vanjske baterije vadili ladicu vani-ukratko kvalificirani slučaj silovanja elektronike. za sada sam nakon 6 sati mozganja uspio rastaviti i sastaviti cijeli transport (koji kada ga rastaviš izgleda u stvari kukavno-đe mi je bila pamet. doduše to sam rekao i nakon vjenčanja...), te osposobiti napajanja tako da je ladica proradila i izlazi i ulazi, no display nemilice blinka "check". trenutno ne vrti spindle motor, a laser rola gore-dolje izgubljen u prijevodu ko muha bez glave. rekao bih da će prije hrvatska vratiti dugove nego ovo proraditi, no kao što castaneda reče, bitno je biti na putu, pa makar bio i kriv...

Najverovatnje je u pitanju problem sa memorijskom baterijom/kondenzatorom (super cap) na Pioneer-u, koji je znao da iscuri i osteti spojeve izmedju gornjeg i donjeg sloja stampe (zakivci).

Cap se moze odstraniti ili zameniti, a potrebno je pazljivo ocistiti plocicu u njegovoj okolini, kao i pazljivo, pod jakim svetlom pregledati zakivke. Najlakse je - kada se plocica gleda ka svetlu, svaki zakivak bi trebao da ima rupu u sredini, kroz koju bi trebalo se vidi svetlo. 

One koji se ne "provide" na drugu stranu je potrebno premostiti (kada se pazljivo gledaju, "pojedeni" imaju crno/zelenu pojavu).

Resenje je licna koja se provlaci kroz zakivak i lemi sa obe strane plocice, popravljajuci kontakt.

Isto tako, trebalo bi pogledati i da elektrolit nije nagrizao i neki deo stampe.

U ovoj temi se moze naci vise detalja:

http://www.diyaudio.com/forums/digital-source/19164-please-help-fixing-pioneer-pdr-555rw-2.html

Gorenavedeni postupak je resio slicne probleme koje sam imao na PDR-04 i PDR-05.

Pozdrav!

Editirao Scorpio(DDMF)! - 13.siječanj.2016 u 12:24
"Everything else is gaslight." (Herbert von Karajan, when he first heard CD audio)
Na vrh
robot View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj robot Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.siječanj.2016 u 22:42
Originalno postano od strane člana: Scorpio(DDMF)! Scorpio(DDMF)! napisao:

Najverovatnje je u pitanju problem sa memorijskom baterijom/kondenzatorom (super cap) na Pioneer-u, koji je znao da iscuri i osteti spojeve izmedju gornjeg i donjeg sloja stampe (zakivci). Cap se moze odstraniti ili zameniti, a potrebno je pazljivo ocistiti plocicu u njegovoj okolini, kao i pazljivo, pod jakim svetlom pregledati zakivke. Najlakse je - kada se plocica gleda ka svetlu, svaki zakivak bi trebao da ima rupu u sredini, kroz koju bi trebalo se vidi svetlo.  One koji se ne "provide" na drugu stranu je potrebno premostiti (kada se pazljivo gledaju, "pojedeni" imaju crno/zelenu pojavu). Resenje je licna koja se provlaci kroz zakivak i lemi sa obe strane plocice, popravljajuci kontakt.Isto tako, trebalo bi pogledati i da elektrolit nije nagrizao i neki deo stampe.U ovoj temi se moze naci vise detalja:http://www.diyaudio.com/forums/digital-source/19164-please-help-fixing-pioneer-pdr-555rw-2.htmlGorenavedeni postupak je resio slicne probleme koje sam imao na PDR-04 i PDR-05.Pozdrav!

ovo je dobar hint, hvala skorpio; pronašao sam taj pis of šit na pločici i samo sam očistio alkoholom, jer nisam kužio funkciju tog korodiranog smeća na pločici. na prvi pogled djeluje na one memo baterije, i izgleda ima istu funkciju... dakako smeće ide van kad uhvatim vremena...   
dakako ako je to jedini uzrok kvara...bilo bi prejednostavno, obzirom na višestruka silovanja transporta zbog mijenjanja audio diska vulgaris računalnim...

Na vrh
robot View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj robot Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.siječanj.2016 u 23:31
malo sam batalio pioneera, nije pomoglo vađenje supercapa i inspekcija pločice i promjena operacionog pojačala koje upravlja spindle motorom...
dida adcom je dobio modernu fensi konkurenciju, dac-modni mačak...

pločica ak 4113 receivera sa displayem, sa jebaja za ciglih 12$. receiver je u modu upravljan atmelom, a pic je zadužen za pogon displaya. cucla lsbj, I2S, sve do 192. ima četiri ulaza koji se preklapaju preko prekidača, ja sam na trojku zafrljio jedan činč, i kvrc, kvrc, uključih ga.
planirao sam akm testirati na adcomu preskačući receiver, filter, pa ga preko logičkog kola direktno sterati u pcm-63, 24/192. no kako đava nikad ne spava rekoh da ga probam malo sa sabreovom pločicom, no ovaj put sa ozbiljnim sulzer napajanjem koje maznuh iz mojeg audio note dac-a (dakako klona). digitalni izvor je računalo, usb to spdif je opet musiland monitor, a software foobar, u wasapi push izlazu...
što reći, nego fino, iznenađjuće dobro...dobro napajanje izvuklo je iz čvaraka maksimum, pa to zvuči vrlo korektno.
sada mi je žao masakrirati adcoma, pa ćemo se malo probati igrati sa nekim pločicama iz podrumske ostave...
ili se baciti u teški trošak u malo kineskog aluminija i sve to utrpati u neku pristojnu gajbu...

što reći nego neka živi kina, jer da ih nema tko zna koliko bi nam farnellovci, mauzeri i kojekakve trule kapitalističke gulikože naplaćivale ovu ljepotu. pa i da ne radi odmara oči u mraku. tarapeutski display.
robot out.

Editirao robot - 31.siječanj.2016 u 23:43
Na vrh
robot View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj robot Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.veljača.2016 u 08:59
malo sam pretjerao sa novotarijama, pa da se vratimo temi, dakle ostao je nezavršen   wildmonkeyinsects tweak
koji se sastoji za one koji su lijeni čitati
"
Try a 470 or 500 ohm resistor in series with 0.22 microfarads; and up the loop to 3rd order by adding a 3300 picofarad cap from the loop filt pin directly to ground. This pin is *extremely* sensitive to noise pickup, keep lead lengths short. This attempts to keep adequate loop phase margin, maintaining settling time and avoiding peaking. Unfortunately there is no single best number here, and elsewhere for that matter.
Notice the vague square law correspondence here, the resistor is about half of the data book, and the cap is about 4x. Coincidence? Synchronicity? Just math...
"
efekt je netko kasnije opisao prilično dobro:
"
I've had this mod in for 2 days now and I must say that it did wonderful things for my Assemblage Dac 2.0. I've done quite a few mods to this unit, and optimizing the loop filter is one of the best so far. I'm using the unit with a Sonic Frontiers SFT-1 transport, supposed to be 10ps rms jitter on it's output. S/PDIF cable. There is more air, seperation and depth to the soundstage. Plus, things like bongo drums are much more realistic. Thanks for the tweak!
"
doduše opalio sam jednog cerafinea na granu napajanja, sa 0,1 decouplingom ispod ploče, pa je teško reći koliko udjela u poboljšanju zvuka ima jedan ili drugi tweak.
u svakom slučaju bolja rezolucija, separacija instrumenata, i stara mantra "prirodniji" zvuk...

u principu to je to, kraj priče. prošao sam lemilom činčeve na ulaz/izlazima preventivno radi hladnih lemova i laku noć mama. problem sa štampanom pločom je što je u pitanju nevjerojatno tvrd lem sa visokim talištem, kojega prvo u principu razrjeđujem svojim srebrenim lemom koji je i inače tvrd, tako da je vađenje i lemljenje dvostrane ploče hebeno pipavo. za tri hebene komponente tweaka izgubio sam dva sata.
i na kraju sam učinio glupost, i promijenio lock led sa briljantno bijelom, pa to noću izgleda kao Sauronovo oko...

Na vrh
robot View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj robot Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.veljača.2016 u 00:29
kako sam ovdje pilio o musiland usb/spdif converteru red je da mu malo pregledamo iznutrice junačke. također sam spomenuo da je uvjerljivo svirao najlošije od digitalnih izvora. do jučer...
sami čvarak je tipični kineski uradak, par čipova, nešto falše elektroničke bižuterije, no svira...    
za obradu usb signala koriste se poznatim cypressovim čipom CY7C68013A
nakon kojeg iđe spartanov xilinx
nakon kojega se digitalni izlaz buferira sa dvije hcu04 logike, jedna za rca, drugi za bnc izlaze. između logika i bezveznog veznog kabela koji ima impedanciju sve ali ne 75 ohma, nalazi se smd kond, smd otpor od 470 u seriju i 75 u paraleli. sve to ide u kineska pulsna trafa za koje po diy krugovima govore da su u stanju od najboljeg spdif signala napraviti elektroničku paštašutu. i one grozne žičurine, avaj, hebat ga zato je i koštao 60 zelembaća...
da mi je pri ruci bio neki osciloskop signal bi vjerojatno izgledao kao fellainieva kosa. ili ona fikusova mjerenja treš spdif signala...ovaj bi sigurno zauzeo visoko mjesto u hall of fame najgorih signala...
ukratko, nisam puno pametovao, jer je thorsten negdje na netu davno modificirao ovaj uređaj time što je ubacio CLC sa osconom na ulaznom regulatoru, izbacio pulsna trafa, i stavio druga, izmijenio otpore i dakako stavio uredni coax do konektora.
kako sam u podrumu sprašio sve kvalitetne dijelove, nisam se baš mogao pres..ti osconima, ostao je jedan elna cerafine,jedan gold tune 10uf, i jedna newava s22083 pulsni trafo koji sam čuvao godinama ko djevica posteljinu za miraz, za neki novi ultimativni dac, pa rekoh da je sprašim...
tweak je puni pogodak (zar ste sumnjali ), zvuk se popunio, instrumenti razdvojili, na tragu nekog dobrog transporta...dobro nije ultimativno, ali to sada svira vrlo korektno, za koplje bolje...a to je cilj ove bolesti, pardon, hobbyja..

newava

Editirao robot - 15.veljača.2016 u 00:34
Na vrh
robot View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj robot Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.kolovoz.2016 u 15:21
što reći nakon višesatnih čeprljanja po kutijama, vađenja i utravanja konektora, žica, dijelova i koječega drugog...prvo, nakon posljednjih tweakova nestao je posljednjih naznaka "digitalne tvrdoće", ma što to smatrali, što je potvrda potrebe kvalitetnih decouplinga u digitaliji. pmd 100 se pokazao posebno zahvalan na kondenzatorske tweakove u okolišu i pokazao se ipak nakon višemjesečnog slušanja subjektivno "boljim" od df1704; posebno u smislu dinamike, širine stagea i podatnog basa. df je flat mašina, inženjerski precizna, dok je pmd kučkin sin koji daje, barem u ovoj konfiguraciji, potpuno drugu dimenziju glazbi koju je najbliže opisati "prirodno", mada je u high fidelity-ju taj pojam prostituiran do jaja.
no ovaj post je drugačiji jer sam morao spomenuti novu digitalnu šljuku koju sam čuo; obzirom da imam frenda koji stalno eksperimentira sa hifijem, a bio je zadrti gramofon freak, nakon što je kod mene počuo digitaliju, mašio se za svoj novčanik i dao se u kupnju digitalne mašine. frend ko frend, posudio mi je u nekoliko navrata po desetak dana svoj novi dac koji se vabi na ime ayre codex...
srce daca je ESS 9018K2M dac, isti kao u pono playeru, da ne davim o povezanosti ta dva projekta, hansenu itakodalje, ionako je ovo dug post. sabreov dac je opak motherf**ker, i kada sam ga čuo kod vukija,a koji je kod sebe imao po običaju šleper projekata-proka pronalazač, po mom skromnom mišljenju elegantno je njegov diy sabre pomeo pod sa badom, i soekrisom. soekris doduše napreduje softwerski i vjerojatno nije bacio svijetlo oružje u prašinu. pa r2r je ionako puno teže i skuplje napraviti nego konkurentske delta sigma, a kada je u pitanju izbor između jeftinijeg i skupljeg rješenja dobro znamo što audio industrija preferira, jeftino ukrcaj, prelakiraj i skupo prodaj (vidi poučak pi/hifiberry/bryston). danas bi pcm 63 koštao brat bratu 200€, a sabre je ispod 50 baksi, i u sebi ima filtere, anti jitter, izlaznu "pumpu" koja daje stabilni i snažni audio izlaz...

sabre je ljuta makinja, obzirom da nisam otvorio ayreovu ciglu, informacije govore o asinhronom usb ulazu, dapače unaprijeđenom streamlenghth usb transferu, i pokojom digitalnom cvebom prije samog dac-a, i nakon toga hansenov omiljeni izlazni sklop, diskretni diamond buffer u a-klasi. cigla ima diskretno napajanje, balansirane i single ended izlaze, čak i pojačalo za slušalice, balansirano, znači ima šuma striborova vjerojatno smd tranzistora. dugmetom se klikne, i kontroliraju ulazi, regulira mod rada, te pojačava zvuk u slušalicama, i preampu. codex može biti iskorišten kao preamp, znači svojevrsni audio multipraktik. inače dugme na rotary encoderu je putem otpalo pa sam ga zamijenio kasnije sa dugmetom sa cijevnog pojačala. džabe piše made in usa boulder colorado, mogli su malo bolje taj dugmić napraviti. to bi bila jedina zamjerka.
obzirom da kući imam 3 raspberry pija, dva hifiberry digi/digi+, moglo se pristupiti digitalnim evaluacijama. codex je došao u kompletu sa cardasovim interkonektima, čak i cardasov usb kabel, koji su vjerojatno skuplji od sve moje podrumske elektronike, uključujući i moju vintage toyotu.
za ovu priliku posuđene su od yoke grado ps500, nakon kojih sam tužno zaključio da su moje grado sr60 obično smeće.
"izvori" su bili moj stari ibm lenovo, koji ima ssd, a umjesto dvd roma je bay u kojem je njegov stari terabajtni hdd, te stolno računalo u midi bazirano na amdovom apu, isto ssd i čopor hdd-a na kojima su fotke, filmovi i glazba po terabajče-dva za svaki folder. playeri su foobar, i moode u raspberriju, i osmc na video verziji, gdje puštam preko digi+ 5.1 koncerte na starinu rotelića rsx 1056. obzirom da za adcoma moram resamplirati sve izvore na 16/44 teško je govoriti o bit-perfekt rezoluciji, tako da je u startu inferioran ayreu, no koliko vidim neki bugarin je napravio odličnu usb to I2S (yoke odma kupio, mothfk..), kojim bi se direktno moglo preko usba goniti nonoversampling sve stare R2R d/a konvertere (vidim da Peđa radi na tome intenzivno), i opet se vraćamo na "staro", ako soekrisa ne računamo za staro, no to je druga priča...
probao sam ovih u par godina (hifiberry sam nabavio odmah od lika iz švicarske, momentalno sam nanjušio dobru stvar i nisam požalio, danas kinezi prodaju iste pločice za par dolara, ja sam pošteno dao 30-tak ojra) razne streaming softvere, kao pi, volumio, rune i moode. ostao sam na moodeu, bio je bolji od ostalih, pa na njemu ostah. inače od trećeg pija da se napraviti nas, pomoću kojega pomoću raspbiana i sambe, uz prethodno instaliranje skripte za prepoznavanje ntfs particija možeš jeftino napraviti solidno online skladište glazbe.
usput, od pija je moj prika programer u roterdamu napravio sustav kojim daljinski otvara vrata garaže, ima alarm, prati potrošnju energenata i pali i gasi iz daljine svjetla. ko gandalf, uzme svoj mobilni telefon i sve sa njim u kući prati, pali i gasi. još da pronađe način kako da daljinski androidom zatvorim usta svojoj ženi, puna šaka brade, dobit će nobelovu nagradu za mir.

codex se vrlo jednostavno priključi stadu, tako da se instalira usb driver sa ayrove stranice, pa onda možeš birati asio, dsd asio, kernel streaming i wasapi izlaze. izoštrene uši bi otkrile vjerojatne razlike, ja nisam posebno eksperimentirao, koristio sam dsd asio radi manje biblioteke sacd iso naslova. nisam primjetio niti neku bitniju razliku u cardasovom usb kabelu i mom stock kabelu sa printera, moj prika kaže da u njegovom sistemu "postoji osjetna razlika". ja to nisam rekao. codex ima i jedan optički ulaz, što je malo iznenađenje, no da su stavili coax vjerojatno nitko ne bi kupovao skupe razvikane d/a konvertere, no i ovako najbijedniji boombox spojen preko optike, ili čak lcd televizija zvuči "highendovski".

usporedba codexa i modificiranog adcoma nije pravedna, ipak je između pmd-a i sabrea gotovo 30 godina razvitka digitalnog zvuka što je u tehnološkim okvirima golemo razdoblje. codex/sabre je detaljan, goleme dinamike, fenomenalnog razdvajanja kanala, pozicioniranja instrumenata, kirurške preciznosti i detalja, te basa sa mudima, možda, ajde, fali nijansa topline u srednjetonskom području ili je to prokleta psihoakustika, pmd 100/pcm63 ima sve to, samo nijansu slabije, no ima onaj "faktor X", neku magiju koju su pacific microsonicsovi inženjeri ukrkali u te čipove.
codex je inače zgodan za godišnji odmor, poneseš laptop, codex i dobre slušalice, i možeš u tibetu uživati u svojoj kolekciji glazbe, rekao bih da nije za tropske krajeve, jer se cigla dobro grije...
odgovor yoki, raspberry pi, čak inferiornija jedinica sa moodeom 2.6 vrti dsd...tangerine dream rybicon dsd..

eh, zaboravih za kraj, codex košta cca 15.000 kod domaćeg distributera, tako da svi oni audiofili tanjeg džepa, u koje i sam spadam, mogu zaboraviti ciglu kao božićni poklon od žene. jedina nada je da će ga kinezi klonirati i prodavati za 200 ojra, ili zavrnuti rukave i napraviti diy verziju cigle...

Editirao robot - 07.rujan.2016 u 15:20
Na vrh
robot View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj robot Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.siječanj.2017 u 18:33
blagdansko je vrijeme, i dok normalni puk razbija kasice i kupuje koješta, to je vrijeme kada se u podrumima žare lemilice, pa ćemo napisati par riječi, možda nekome i bude zanimljivo.
zaplet u priči ima nekoliko dijelova, frendica je ovog ljeta bila u nekoj novčanoj krizi pa prodaje svoju liniju kombiniranu od onkyo pojačala, cd playera i dali blue 2002 kutija; u priču ulazi paralelno po običaju yoke koji ima skladište dijelova, pa mi dade tentov xo modul (okljaštrena verzija, bez logike, par otpornika i pulsnog trafa).
pojačalo nekako uvalih nekom poznaniku, no cd (dx 7333) i dalije neće nitko; na njuškalu se nije javio nitko, frendovi su probali i neće ih, kao otvorili smo kutiju, u njoj midbass ima plastičnu korpu, zvuk je tako-tako, kuku-lele hifi, dok je cd player dobio posebno loše "recenzije", kao da je kanta koja nije ni za podložak za cvijeće. na kraju da skratim za sitne pare uzmem zvučnike i cd, da pomognem priji. kako mi je riknuo laser na pioneeru, računam koristit ću onkya kao transport. spojim ga na adcoma, zvuk bezvezan, tipični konzumni player kakvih su prodavali u snopove kao šparoge.
kako u robotovoj glavi stanuje neumorni neimarski duh, motiviran donekle i dišpetom, idemo se malo zabaviti i modificirati onkya...
otvorim poklopac da vidim junaka bez gaća, unutra čak i nije loše, bar su svi kondovi original rubycon plavci; laser je sony kss-213c...
transport je ksm 213ccm, kojeg doduše meću u kante i highend playere poput fmjcd 36, audio note, denone, exposure, rotele itd...
ili u ruci mandušića vuka svaka puška biti će ubojita...    
dac je toshibin i ima kreativno ime TC9268P, mogao bi ga zamijeniti za narudžbu pakni za toyotu, ili slično. nikad čuo. kristal 16 mhz izgleda maleni jeftinjak, umočen u neki gumeni kondom i dobro našprucan nekom tekućom gumetinom radi vibracija. majko moja ća si me rodila, tu gumetinu sam pola sata čupao kliještima ko zagnojeni kutnjak...

odmah pada u oči briljantni inženjerski rad, regulator 7805, poluamperska m verzija bez hladila, koji je vruć do bola. kada se pojavio na tržištu, vjerujem da su servisi bili puni ovih playera zbog rikavanja ovog dijela, posebno u ljetnim danima. opampovi su jrc, 4 komada dva za line out, jedan je buffer signala drugi izlaz za slušalice, napajaju se neregulirano, napajanje pliva između 7 i 9 v, nije ni čudo da zvuči kao kanta...

operacija ide u dva dijela rekonstrukcija tentovog xo modula, drugi dio je reparacija cedea. spašavanje vojnika onkya II dio...
guido tent je poznata faca u diyerskim krugovima prošlog desetljeća, i poznat je po svom modulu kojeg je brandirao svojim imenom tentlabs i prodavao za nekih 30 tak ojra. xo su bili moduli koji su u sebi uključivali niskošumno flea napajanje clock modula, 3 clock izlaza, izlaz za 1/2 clock frekvencije, 74hc74 dupli flip-flop koji je služio za reclock spdif signala.

tentov clock na slici je rjeđa 8mhz-na verzija, prikladna za neke nad-ove module, u ovom slučaju za onkya treba 16mhz-na verzija...
obzirom da je guido nije javno stavio,a jednom je na diyaudio uvrijeđeno davno komentirao objavu sheme, neću stavljati shemu, no svakom tko se malo verzira za digitaliju stvar je jednostavna, u 74-ku ulazi clock signal 16 mhz iz clock modula, zajedno sa digital out signalom iz serva, koji se unutra reclockira i izlazi iz kola preko otpora od 47 ohma i kondenzatora koji služi kao dc-blocker prema pulsnom trafu, koje nije kao u njegovom slučaju scientific conversion, nego jeftina murata koju sam stavio jer je bila dobavljiva i smd profila. iza murata ne ide mujo, nego dva otpora od 150 i 75, odokativno metnuta od strane moje malenkosti. moj doprinos temi je da se prije dc blocka signal vratio natrag na ploču i izašao preko optičkog izlaza, tako da je i taj signal pročišćen tentovim bronhi bombonom.
clock signali idu iz modula u dac, iz kojega prekidamo liniju prema servu, i direktno "gonjamo" clock u servo. zanimljivo prvotno sam koristio texas instrumentsov 74-ku, no shvatio sam naknadno da imam fairchildovu verziju koja ide do 70 mhz, dok ti radi max u graničnom pojasu clocka od cca 17 mhz. audio recenzenti bi rekli da je "sonična" razlika očita...iz starog gramofona sam izvukao mali trafo, diodni bridge i dodao 4700 panasonic fc-a, kojim posebno napajamo tentovo modul. u cd sam potrpao posljednje zalihe "brand name" elektrolita, te opa 2134, 4 komada, i dakako dvoamperski regulator 7805 S-verziju, te malo vrlo brzih ultra mekih ko duša dioda.

od jednog toroida 2 x 15 v kojeg imah odavno sklopio sam i posebno napajanje 2 x 15 v, te odvojio liniju napajanja opampova od ostatka digitalije.
usput sam u elmatisa nabavio novi transport, no zbog razlike "gljive" iznad spindle motora, morao sam na kraju samo iskoristiti kss 213c laser., upravo radi te "gljive" clamp nije dobro nalijegao i cd nije iz prve proradio. malo sam im spomenuo majku kinesku i vratio stari transport te ga ukrasio novim laserom.

fascinantno, nakon toliko lemljenja sve je radilo.
nakon 24 satnog burn-in a cd player je bio zreo za evaluaciju...što reći, razlika je kao da si izašao iz stojadina i ušao u passata...

Editirao robot - 09.siječanj.2017 u 23:54
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 78910>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,199 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Utjecaj različite duljine ka...