Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

REL Acoustics

Odgovori Odgovori Stranica  <12345 19>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Dubs View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dubs Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.travanj.2015 u 11:29
Makar me kao početnika nitko nece (i ne očekujem) shvatiti ozbiljno, stoji ona da REL nije običan SW vec SB sistem.

Dodavanjem (skromnijeg, tri puta skromnijeg) RELa T9 u moj sistem, (multiplicirano skromniji od Apparatusovog) zvuk je dobio novu dimenziju, jednostavno se katkad dobije osjećaj da debljina i punoća basa dolazi iz samih frontova a čak i iz satelita kad tako slusam.

Razlika je čujna i vrijedna svake lipe, nije na nivou placebo efekta vec toliko značajna da ce je i gluh osjetiti.
SA Marantz PM11S2/Micromega MyDac(Furutech Formula 2/Black Rhodium Rhythm)/B&W CM9S1+M Short MS905(SupraPly3.4)/REL T9(Monster C 450SW)/KEF 3375
SB NAD302/B&W LM1(Nordost SpellBinder)/AudioLab8000
Na vrh
Johnny View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Johnny Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.travanj.2015 u 12:04
Nikad me nije manje zanimala hifa nego nakon sto sam stavio sub. Samo dobra integracija je kljuc, a ovisi o preferenciji, sobi, ostatku sustava, tehnickim mogucnostima suba i znanju onoga koji slaze.

Jedino sam sad u situaciji da ne znam pogoditi glasnou, ali to je samo kod low res videa bez titlova. Dizem za dijalog, smanjujem za efekte
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.travanj.2015 u 16:12
Inače, novi REL G subovi u ampovima imaju nove tranđe složene baš za audio.
dCS Puccini & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.travanj.2015 u 16:39
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Samo trenutak, preko 200 kubika? To bi bilo preko 80 kvadrata? I to puniš onim lampa Ayonom i keramikom? I što, realističnom glasnoćom? Jesam li ja nešto krivo shvatio?
Nije 80 m2. Boravak s blagovaonicom (jedinstveni volumen) je 45m2, kuhinja 10m2 između kojih nema zida pa zvučnici pune i kuhinju. Međutim, iznad boravka i blagovaonice nema plafona do krova, tako da je prosječna visina oko 4m. Volumen boravka je oko 180m3, a kuhinje oko 25m3.
Zvučnici su osjetljivosti 91-92 dB, pot rijetko ide preko 10 sati.

Cijenim ja REL subove, ne velim da je to loša ideja. Ali mislim da bi prvo trebalo staviti velike trosistemce, a ako nije dovoljno (neovisno je li potreba objektivna, ili subjektina), tek onda sub. Ali, svakom svoje, neću dalje inzistirati.
    Moj HiFi
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.travanj.2015 u 17:03

A što misliš o na primjer SF Aida s dva ili tri para REL G1 subaca, a ja ovdje govorim o jednom, manjem G2? Ljudi kažu sasvim novo i neponovljivo iskustvo. Ili nešto poput Wilson Alexandria monstruma s još monstruoznijim Krell Master Reference subom? Gdje je tu paušalna priča o velikom trosistemcu?

Editirao Apparatus - 14.travanj.2015 u 17:03
dCS Puccini & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
Kalle242 View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kalle242 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.travanj.2015 u 17:14
A ima svega na netu, čak i onaj famoznjak koji je sazidao hornu u sobi i sl. "pacijenti" ;)

Realno u 28m2 ako sam zvučnik može napuniti sobu sa solidnim basom pri velikim a i manjim glasnoćama, ne vidim potrebe za subcem, no tek ćeš vidjeti kad se useliš u novu slušaonu da li ti treba ili ne.

Evo meni npr. uz Thiel ne treba subca u 30ak m2 skup sa kužinom, uz Monitor audio ne bi odmogao... sad jel REL ili nešto drugo... Bože moj aktivna 25ica ili 30ka u zasebnoj kištri koliko god koštala uvijek daje izdašniji bas od dve 17ice ili nečeg sličnog, druga stvar je kvaliteta tog basa i integracija.

Editirao Kalle242 - 14.travanj.2015 u 17:15
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.travanj.2015 u 17:32
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

A što misliš o na primjer SF Aida s dva ili tri para REL G1 subaca, a ja ovdje govorim o jednom, manjem G2? Ljudi kažu sasvim novo i neponovljivo iskustvo. Ili nešto poput Wilson Alexandria monstruma s još monstruoznijim Krell Master Reference subom? Gdje je tu paušalna priča o velikom trosistemcu?

Mislim da je lakše uvjerljivo povezati veliki trosistemac i sub, nego dvosistemac i sub. O tome se radi.
Taj spoj Alexandrie i Krell Master Reference suba nisam čuo, ali bih volio čuti. Aleksandria svira linearno od 20 Hz i u normalnoj slušaoni dodavanje suba nema mi smisla. Jedino možda u nekoj ogromnoj slušaoni koja inače guta bas.
Ako zvučnik svira linearno 20 Hz, onda dodavanje suba može samo pokvariti tu linearnost. Nekom je to atraktivno, naročito za kućno kino, ili neki live koncert da se glasno čuje huk dvorane. Ali ako zvučnik svira 20 Hz linearno, onda se huk dvorane čuje baš onako kako je snimljen. Glasnije od toga više nije HiFi.
    Moj HiFi
Na vrh
spacelab View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj spacelab Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.travanj.2015 u 17:34
Osim REL-a ja bi preporucio i SVS

Editirao spacelab - 14.travanj.2015 u 17:44
Na vrh
Klaus View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Klaus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.travanj.2015 u 18:52
Damire, preporucam radje G1... razlika u cijeni nije prevelika, a za to se dobije prava stvar.

Osobno rabim par G1, i to je ultra prava stvar.

Pozdrav svima iz suncane Opatije. Nakon par godina eto mene ponovo u Hr..

Editirao Klaus - 14.travanj.2015 u 18:54
Beauty is in the EAR of beholder...
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.travanj.2015 u 20:21
Originalno postano od strane člana: Klaus Klaus napisao:

Damire, preporucam radje G1... razlika u cijeni nije prevelika, a za to se dobije prava stvar.

Osobno rabim par G1, i to je ultra prava stvar.

Pozdrav svima iz suncane Opatije. Nakon par godina eto mene ponovo u Hr..

I G2 je prava stvar, budimo bez brige. A ti bi Zorane mogao prozboriti koju o svom sustavu, a naročito o REL-ovima. Kojim zvučnicima rade ekstenziju i tako to. Ako se ne varam daaavno su stigli Krell EVO 400 monoampovi.
Yebeš Opatiju. Živio sam ondje koju godinu. Ništa posebno.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 19>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,283 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: High-End
dCS Puccini MkII
Forum: Prostorna akustika