Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

New cabel...

Odgovori Odgovori
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
parabolis View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj parabolis Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: New cabel...
    Objavljeno: 25.lipanj.2015 u 11:54
   Zelim da iznesem neka svoja iskustv o kablovima, a i cisto da cujem misljenjeforumasa. Pre neki dan sam napravio zvucniki kabel od telefonskog onog plavo belog kabela, znaci svakalicna je 0,6mm debljine pa puta osam licni za svaku zilu....pre tog kabela sam imao oelbach 1.5mm preseka tip je neki 1014 il tako nesto...ok kabel u svakom slucaju....zamenom kabela su sledeci utisci:
-bas kao da je dobio na definiciji...sto bi rekli utegnutiji je...ili je to placebo efecat.
-zvucna slika je detaljnija...bistrija...il je to placebo efff.
-visoki su se smirili, nisu onako iskricavi kap pre....ne lupaju po usima...il je to....znate vec.
-ne znam ni sam sta da kazem ali je investicija od cirka300dinara,u svakom slucaju sve dobro radi , avirecite vase misljenje o celom projectu...system je sledeci...tannoy mercury v1i....cambridge audio 340....cd harman/kardon 7525...interconect je isto hand made(coax kabel).Ja sam zadovoljan rezultatima s obzirom na ulozeno.
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.lipanj.2015 u 13:12
 Mislim da prije svega trebaš naučiti vjerovati sebi tj. naučiti razlikovati "placebo" od stvarnog stanja stvari. To je osnovno. Bez toga, sva eventualna ulaganja u hifi, sva igranja oko sistema, ma koliko jeftina ili skupa bila, nemaju previše smisla.

Pretpostavljam da si relativno nov u ovome, pa ... ima vremena. Samo polako.
Na vrh
parabolis View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj parabolis Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.lipanj.2015 u 14:13
Nov jesam, oko sest god sam u hifi, a placdbo nije sigurno nego sam eto tako...kao zagonetno napisao, promene u zvuku ima sigurno...a meni se svidja kako to svira....
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.lipanj.2015 u 14:52
 Ok, znači nisi baš nov i nema "placeba". Onda nema ni potrebe
za "zagonetnim" pisanjem.
 Bavljenje hifijem je ionako podosta "krivudava" aktivnost, i potrebno je što ćešće govoriti, neuvijeno i direktno, o onome što se čuje, dakle o svom neposrednom iskustvu. Ionako je previše prepisivanja, tuđih mišljenja, linkova (slikovnih i slovkanih), a to ne pridonosi baš nečemu.

"Telefonci" mene osobno ne zanimaju, ali vjerujem da ima ljudi kojima bi nečije iskustvo iz prve ruke dobro došlo, iako se već dosta pisalo o tome.
Na vrh
jerga View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj jerga Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.lipanj.2015 u 15:57
Nije to nikakav placebo efekt. Tu je jako vazna i ona tvoja rečenica da si zadovoljan rezultatom u odnosu na uloženo. Koliko dugo ćeš biti zadovoljan, e to je drugo pitanje.
Na vrh
parabolis View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj parabolis Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.lipanj.2015 u 07:46
Pa da,stvarno sam zadovoljan, svaki dan kad dodjem s posla odma uklj cd player i svira do kasno u noc....znaci polako se usvirava kabel, zvuk je za sada ne promenjen kao i prvi i drugi....dan....a definicija zvuka je kao i u mom prvom postu....ne mogu a da ne krijem zadovoljstvo....sledeci korak je pravljennje novog interconecta sa klotz kablovima, pa kada to uradim javljam utiske.
Na vrh
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Edison Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.svibanj.2018 u 23:13
Ne znam gdje bih ovo smjestio, a u ovoj temi se govori o kabelima.

Evo jednog zanimljivog clanka koji ukazuje da se u kabelima mogu desavati stvari o kojima ne razmisljamo, a ne bi bilo lose i o tome malo razmisliti... Tek da shvatimo koliko toga jos ne znamo.

Zanimljiva je zavrsna recenica clanka: "Ako otkrijete neku pojavu koja krsi poznate zakone fizike, prvo dobro provjerite kabele".   mig

Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.svibanj.2018 u 07:57
Originalno postano od strane člana: Edison Edison napisao:

Ne znam gdje bih ovo smjestio, a u ovoj temi se govori o kabelima.

Evo jednog zanimljivog clanka koji ukazuje da se u kabelima mogu desavati stvari o kojima ne razmisljamo, a ne bi bilo lose i o tome malo razmisliti... Tek da shvatimo koliko toga jos ne znamo.

Zanimljiva je zavrsna recenica clanka: "Ako otkrijete neku pojavu koja krsi poznate zakone fizike, prvo dobro provjerite kabele".   mig

Fora, iako je malo blesavo što to nisu prije skužili.
    Moj HiFi
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.svibanj.2018 u 17:54
Originalno postano od strane člana: amigo amigo napisao:

Fora, iako je malo blesavo što to nisu prije skužili.

Pa da...trebali su samo pitati Sumića ili Kabela, oni odavno ugrađuju taj princip u svoje referentne serije proteza
Na vrh
syss View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
hedonist daltonist

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj syss Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.svibanj.2018 u 18:01
meni je nebac dao kabele koje dan danas imam i zadovoljan sam s njima, ali da sam ih kupio situacija se ne bi promijenila

airbassflex i stavio qed terminologiju na akciji.

napravio i jumpere od istih.
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,236 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Opera Mezza mki ili Sonus Fa...