Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

SACD

Odgovori Odgovori Stranica  <1 91011
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.studeni.2017 u 11:10
Auduofili kao slusaju, a zapravo ne slusaju.

Koliko je tu na forumu bilo kvalitetnih postova, ali đabe za vecinu.
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.studeni.2017 u 11:30
Originalno postano od strane člana: alexatpos alexatpos napisao:

Mislim kako nisi procitao pazljivo.
 Dsd, kao i lacquer za vinyl i cd koji on spominje su formati koje je on slusao Prije nego sto je napravio mastering, koji slusatelji dobiju kao gotov proizvod, koji se opet, itekako razlikuje od 'sirovog' odnosno onog na kojem on 'radi'....

U tom kontekstu sam postao link, ('vjernost snimci' rasprava) a Gasho je pisao o tome,no, nitko ga nije previse 'slusao', tada....
Da, vjernost snimci koja se tako kolokvijalno naziva, a može se zvati i drukčije. Dakle ono što dobiješ u šake u obliku diska ili u obliku fajla na kompu i što u konačnici slušaš. Zaboli tebe patka za stvarnu snimku kojom se bavi ton majstor, remaster ili kako se god zvao jer ti nemaš baš nikakvog utjecaja na to, time se audiofili ne bave, a nije ni u domeni audio sustava. Pa ni čitanje ni drobljenje o tomu nije produktivno. Ukoliko nisi ton majstor. Dakle sustav isključivo služi vjernoj reprodukciji "snimke". I što tebi zaboga još nije jasno? Možda nije meni?
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
dan the man View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dan the man Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.studeni.2017 u 11:49

Dsd, kao i lacquer za vinyl i cd koji on spominje su formati koje je on slusao Prije nego sto je napravio mastering, koji slusatelji dobiju kao gotov proizvod, koji se opet, itekako razlikuje od 'sirovog' odnosno onog na kojem on 'radi'....

U tom kontekstu sam postao link, ('vjernost snimci' rasprava) a Gasho je pisao o tome,no, nitko ga nije previse 'slusao', tada....

Komplicirano. Izvukoh iz toga, kako je rekao, 'Tonallity problems' unatoč povećanoj rezoluciji.
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.studeni.2017 u 12:53
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Da, vjernost snimci koja se tako kolokvijalno naziva, a može se zvati i drukčije. Dakle ono što dobiješ u šake u obliku diska ili u obliku fajla na kompu i što u konačnici slušaš. Zaboli tebe patka za stvarnu snimku kojom se bavi ton majstor, remaster ili kako se god zvao jer ti nemaš baš nikakvog utjecaja na to, time se audiofili ne bave, a nije ni u domeni audio sustava. Pa ni čitanje ni drobljenje o tomu nije produktivno. Ukoliko nisi ton majstor. Dakle sustav isključivo služi vjernoj reprodukciji "snimke". I što tebi zaboga još nije jasno? Možda nije meni?
Dakle, najvece drobljenje i jeste tvrdnja da se trazi vjernost snimci, za koju naravno nitko nema pojma kako bi trebala zvucati.
Oko te glupe tvrdnje koja sluzi kao opravdanje za sve, je najveca magla.
Na vrh
tatamata View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan
grnčarija rules

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tatamata Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.studeni.2017 u 14:45
Zalud najbolji studiji, zalud beskrajni masterinzi i filtriranja, zalud kompresiranje i expandiranje, dodavanje eha, preslagivanje, kemijanje, bubnjanje i nasnimavanja i skidanja šuma, i kemijanja snimkom najvećih ton majstora u tom poslu, ali gospodo moja, ako piše da je nešto basson koncert, očekujem i da ga čujem na snimci. I mogu reći ovo je dobro snimljen fagot ili isto tako mogu reć ovo je arificijelno smeće u kojem nema više ni s od snimke i nije ni za rit obrisat. I nitko mi ne može uzeti pravo na verifikaciju. Ma koliko malo znam o  produkciji i masteringu.

Pa neće me valjda tonac uvjeravat da je nešto dobro, ili loše. Ili ćemo svi u školu da nas nauče nekoj novoj igri u kojoj ćemo samo klimati glavom bez prava na osobni sud o snimci.

Editirao tatamata - 13.studeni.2017 u 14:49
prava hifa svijetli u mraku.
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.studeni.2017 u 15:10
A jel itko uopće izdaje snimke bez tonske intervencije?
Na vrh
soundnewsdino View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj soundnewsdino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.studeni.2017 u 15:16
Originalno postano od strane člana: tatamata tatamata napisao:

Zalud najbolji studiji, zalud beskrajni masterinzi i filtriranja, zalud kompresiranje i expandiranje, dodavanje eha, preslagivanje, kemijanje, bubnjanje i nasnimavanja i skidanja šuma, i kemijanja snimkom najvećih ton majstora u tom poslu, ali gospodo moja, ako piše da je nešto basson koncert, očekujem i da ga čujem na snimci. I mogu reći ovo je dobro snimljen fagot ili isto tako mogu reć ovo je arificijelno smeće u kojem nema više ni s od snimke i nije ni za rit obrisat. I nitko mi ne može uzeti pravo na verifikaciju. Ma koliko malo znam o  produkciji i masteringu.

Pa neće me valjda tonac uvjeravat da je nešto dobro, ili loše. Ili ćemo svi u školu da nas nauče nekoj novoj igri u kojoj ćemo samo klimati glavom bez prava na osobni sud o snimci.

Odlično napisano. Nešto sam slično napisao u jednoj drugoj temi. Uistinu nema šanse da znamo kako je snimka nastala i koliko je u nju intervenirano. No ako dovoljno često slušamo "live" glazbu, snimke možemo jedno usporediti s živim zvukom. Jednostavno nema druge...
Na vrh
Zundapp View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Zed

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Zundapp Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.studeni.2017 u 16:45
Nesto gledam ovaj video na YouTube i razmisljam, kako zapravo gitara od Matthew Bellamy zvuci? 

Zed
Na vrh
moog View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj moog Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.studeni.2017 u 17:30
Originalno postano od strane člana: zed_alive zed_alive napisao:

A jel itko uopće izdaje snimke bez tonske intervencije?

Rijetki. Plemena, zborovi i slicni izvodjaci, koji zele pustit prirodno i "kako je", te oni cijem je izdavacu bitno da sve zvuci "4 real". Pa i oni budu minimalno procesljani, da nis ne izbija, booma ili ide u peak. Tu i tamo se dogodi i neki jazz band, koji tezi realnosti. Ako je izdavac opasan (Real World itd), onda i tzv. "nativno" to nije, nego je upakirano tako da se svidi publici trulog zapada.
Ako smo cjepidlake, moze se raspravljat o tome da li je intervencija vec samo paljenje mix pulta, kroz koji putuju instrumenti i vokali. 
I'm a Blackstar ✴
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 91011
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,125 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: High-End
SET