Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

SACD

Odgovori Odgovori Stranica  <12345 11>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.lipanj.2015 u 01:10
Originalno postano od strane člana: M.Djon M.Djon napisao:

I uho se more prevarit , ko i oko ?
malo puno teže.

Oko varaš godinama sa 25 plošnih uzoraka u sekundi.

Na vrh
M.Djon View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj M.Djon Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.lipanj.2015 u 08:49
A uho "stereom! ?
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.lipanj.2015 u 10:29
Vratite se temi, odoh.
Na vrh
M.Djon View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj M.Djon Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.lipanj.2015 u 10:35
A dobro .
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.lipanj.2015 u 10:35
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Ja osobno volim naučiti pozadinsku pricu glazbenika i glazbe koju stvara, s kim je surađivao, kako je nastao album...

Dalje proucavam na cijim je albumima jos radio, s kim je svirao. Na kraju tako širim mrežu spoznaja i sve što ide uz to.
Ne slušam glazbu plošno kao da je svaka pjesma koji slušam zasebna slucajno nastala kompozicija bez price.
Isto tako je slucaj da cijeli albumi definitivno imaju smisao i pricu koja odražava stanje i inspiraciju umjetnika u razdoblju nastajanja istog.

Ja ne znam kako netko drugi shvaca glazbu, al ovo gore definitvno bljedi uz koristenje comp audio pristupa. 
...

Album je album, bio na CD-u, ili na HDD-u. Govorim čisto o glazbenom sadržaju koji idemo slušati.

A glede "pozadinske priče" i ostalog ...
 Tu isto comp. audio nije u nikakvom deficitu, jer ionako u CD-bookletima nekad ima, a nekad nema ništa zanimljivog, dodatnog.

Uostalom, tko želi, može preko tog istog comp. dijela priče prosurfati malo, pa dobiti iste te informacije, a vrlo vjerovatno i puno više od toga. Barem u današnje vrijeme informacija ne manjka.
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.lipanj.2015 u 10:53
SACD me ne zanima iz jednostavnog razloga, što si rijetko nađem i običan CD da me baš oduševi glazbom. Format, pa da je i najboljii na svijetu, s kojim ne mogu popuniti barem 70-80% kolekcije mi nije vrijedan razmatranja, a s ovim bi popunio možda 5%, ako i toliko.

Tko želi slušati dobar/bolji (valjda je bolji) zvuk, radi dobrog zvuka samog, ok, ali ja nisam taj. Radije sa sprženog CD-a slušam presnimke dobre glazbe sa ploča i kazeta.

O potrebi da moram zbog toga još mijenjati front-end ne želim ni razmišljati.
U krajnjem slučaju, i da imam SACD player, vjerovatno bih si nabavio koji disk, čisto radi fore. I to bi bilo sve. Naime nisam baš detaljno zagledao, ali ono malo što bacih oko na listu SACD naslova ... nisam se baš našao tamo.

Za kraj, for-the-record, i kao mala zanimljivost...
Jedan SACD (hibrid) tražim već jedno 2 godine (jer mislim da ne postoji CD izdanje tog meni dragog djela tj, izvedbe) i nisam ga uspio pribaviti.
Na vrh
M.Djon View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj M.Djon Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.lipanj.2015 u 11:21
Na obadva moja oldtimer cd plejera iako "po specifikacijama" ne čitaju hdcd čuje se osjetna razlika ? ( Rotel 970 i AMC cdm7 ? .
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.lipanj.2015 u 11:30
Originalno postano od strane člana: Sten Sten napisao:

Ja osobno volim naučiti pozadinsku pricu glazbenika i glazbe koju stvara, s kim je surađivao, kako je nastao album... Dalje proucavam na cijim je albumima jos radio, s kim je svirao. Na kraju tako širim mrežu spoznaja i sve što ide uz to. Ne slušam glazbu plošno kao da je svaka pjesma koji slušam zasebna slucajno nastala kompozicija bez price. Isto tako je slucaj da cijeli albumi definitivno imaju smisao i pricu koja odražava stanje i inspiraciju umjetnika u razdoblju nastajanja istog. Ja ne znam kako netko drugi shvaca glazbu, al ovo gore definitvno bljedi uz koristenje comp audio pristupa. ...         
Album je album, bio na CD-u, ili na HDD-u. Govorim čisto o glazbenom sadržaju koji idemo slušati.

A glede "pozadinske priče" i ostalog ...

Tu isto comp. audio nije u nikakvom deficitu, jer ionako u CD-bookletima nekad ima, a nekad nema ništa zanimljivog, dodatnog.

Uostalom, tko želi, može preko tog istog comp. dijela priče prosurfati malo, pa dobiti iste te informacije, a vrlo vjerovatno i puno više od toga. Barem u današnje vrijeme informacija ne manjka.
Sve se može. Al ocito nisam jasno stvorio sliku svog stava, ili nisi shvatio.

Ne želim kompjuter u kucnom audio sustavu.
High res pcm ili dsd me uopce ne oduševljava, pogotovo zbog toga što ne nalazim dovoljno meni bitne glazbe u tim formatima. Dapace high-res pcm mi je sumnjiv jer znam koliko ga je lako dobiti iz bilo kojeg sd formata.

Na vrh
ZlyM View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj ZlyM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.lipanj.2015 u 23:38

Kompjuter u moj sustav nece nikada iz dva razloga.
Prvi i važniji je što smatram da posjedovanje velike kolicine glazbe na hdd, udaljene jedan klik dovodi do jedne velike površnosti slušanja i gubljenja svjesnog kontakta sa umjetnikom i cjelinom koju je stvorio(album).
Kod mene to stvara odvratan osjecaj kaoticnosti.

Drugo. Kompjuter nije i nikad nece biti namjenska naprava, pogovotovo ne baš za audio reprodukciju.
On je izuzetan i nezamjenjiv alat u mnogim profesijama pa tako i mojoj. Svaki dan radim u profesionalnom softveru za audio postprodukciju, genijalni alati su na raspolaganju, ali tu se audio signalom manipulira u zatvorenom sustavu gdje je on cista digitalna informacija i nikakave interne smetnje i hardversko podprocesiranje do nekog izlaza ne utjecu na taj signal u smislu elektricne degradacije.

Kada komp postane izvor reprodukcuje, otvara se pandorina kutija puna elektricnih i mehanickih smetnji i inerferenci protiv kojih su se proizvođači vrhunskih namjenskih digitalnih reproduktora borili godinama na sve moguce nacine, oklapanjem, lektricnim i mehanickim razdvajanjima itd.

Prvi razlog je čisto stvar pristupa i osobne prirode, te nije direktno vezan uz visokovjernu reprodukciju glazbe. Stoga ga treba poštovati kao izbor pojedinca.

No drugi razlog je u svojoj suštini kontradiktoran.
U jednom trenutku računalo nije pogodno za reprodukciju, a u drugom je pogodno za profesionalnu audio obradu.
Treba uzeti u obzir da je u oba slučaja informacija (podatak sa kojim računalo radi) = audio zapis. Također taj audio zapis prolazi iste osnovne komponente ili je sa njima u indirektnoj vezi (hard disk, memorija, procesor, sabirnica, kontroler, interno ožićenje, napajanje). Sve se odvija u digitalnoj domeni, a električna degradacija jednako (ne)utječe na informaciju prilikom digitalne obrade kao i prilikom reprodukcije.
Ne tvrdim da je sa računalom sve idelano, uvijek neki problemi postoje, ali navedeni razlozi nikako nisu eliminirajući za računalo. U konačnici, i ti spomenuti namjenski digitalni reproduktori su u stvari računala.

ProAc Response D15, Primaluna Dialogue 2, Ayre QB-9 DSD
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.lipanj.2015 u 10:28
Ja nemam SACD player, ali nekoliko sam ih slušao. Na nekima red book foramt zvuči bolje. SACD je nekako omekšan. Na nekim vrlo skupim playerima, ta omekšanost je mnogo blaža pa vjerujem da SACD tako treba i zvučati. Zato su vrhunski SACD playeri jako skupi.

Imao sam M2Tech Young DAC, vrlo dobar uređaj, iako je BADA mnogo bolji (i skuplji) uređaj. Ovaj Young DSD je u istoj cjenovnoj klasi kao i PCM Young, s tim da je kasniji proizvod pa je možda nešto bolji.

Kod DACova najčešće ili radi dobro DSD, ili radi dobro PCM, tako da usporedba na istom uređaju nije relevantna. Radi se o dvije potpuno različite tehnologije. Ova Appyjeva namjera da mu DSD DAC služi samo za DSD/SACD, a CD player za red book čini mi se razumna.

Osobno ne bih a priori odbacivao niti jedan format. Odličnih snimki ima i red book, a još boljih HiRes PCM. Istina, ima HiRes fakeva ali to se ne sluša i gotovo.

SACD, odnosno DSD ima određenih prednosti, ako se radi o pravim DSD snimkama. Pored toga, mislim da tek vrhunski SACD playeri sviraju SACD kako treba. Volio bih da su DSD DACovi izuzetak, da i jeftiniji primjerci rade kako treba, u to se tek trebam uvjeriti.

Editirao amigo - 28.lipanj.2015 u 11:39
    Moj HiFi
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 11>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Prostorna akustika