Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

SACD

Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 11>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
markica View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj markica Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.srpanj.2015 u 13:51
Originalno postano od strane člana: pule pule napisao:

A preko cega odnosno kojeg hardwarea bi slusali nativni DSD?

ako je DSD zapis izvučen sa fizičkog SACD diska ili kupljen od izdavača (kao ISO file) onda to rade brojne stvarčice. Lista je duga

i da ne treba nikada zaboraviti da 90% univerzalnih playera (koji vrte CD/SACD/DVD audio i video) lijepo konvertiraju DSD prvo u PCM pa tek onda dalje u analogno i šalju na izlaz. to ljudi često zaborave
GamuT DI 150, Revel Ultima Studio, Linn Akurate CD/SACD/DVD-A, MIT MH-750 Magnum, MI-350 CVT Terminator

Na vrh
pule View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj pule Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.srpanj.2015 u 19:01
Znam da ih ima puno, zato sam i pitao. Cisto me zanima sto koristite   

Editirao pule - 20.srpanj.2015 u 19:01
Na vrh
pule View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj pule Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.srpanj.2015 u 19:02
Originalno postano od strane člana: VU metar VU metar napisao:

Može li se na Tascam-u DA-3000 priključiti HDD, a da radi kako treba? Na sajtu kažu nešto onako, a ne nalazim konkretna iskustva po netu.

Is it possible to use a USB hard drive with the DA-3000? 

A USB hard drive is not supported, but may work if:

• It has a seperate power supply (not buss powered)
  • It is formatted FAT32

I, si probao gornje napisano?

Na vrh
cariblanco View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj cariblanco Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.srpanj.2015 u 19:49

Znam da ih ima puno, zato sam i pitao. Cisto me zanima sto koristite   

Meni je vanjski HD My passport priključen na mac-mini i mac-mini je povezan usb kablom na Marantz SA-8005 DAC. Na računalu koristim player audirvana u kojem pišu svi tehnički detalji oko SACD kojeg vrti, a na Marantz displaju isto piše usb DSD 2.8 mhz ili 5.6 mhz, ovisi o pjesmi.
Na vrh
VU metar View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj VU metar Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.srpanj.2015 u 20:52

Originalno postano od strane člana: VU metar VU metar napisao:

Može li se na Tascam-u DA-3000 priključiti HDD, a da radi kako treba? Na sajtu kažu nešto onako, a ne nalazim konkretna iskustva po netu.

Is it possible to use a USB hard drive with the DA-3000? 

A USB hard drive is not supported, but may work if:

• It has a seperate power supply (not buss powered)
  • It is formatted FAT32

I, si probao gornje napisano?

Nisam, nemam taj uređaj, zato i tražim nečija iskustva. Ako se ne varam ti si radio s njim, pa mislio sam da možeš dati info.
Čak i ako nisam u pravu - ja nisam u krivu...
Na vrh
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj cariblanco Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.siječanj.2016 u 13:52

Na ovom sajtu native dsd imaš i ponudu hardware...nije baš jeftin.

link
Na vrh
alexatpos View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj alexatpos Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.listopad.2017 u 22:17
Pretpostavih kako nema smisla otvarati novu temu, vec se vidim dosta pisalo o SACD formatu, no posto kasnim u razvoju nisam mogao odoljeti napisati par utisaka.
Naime, pod ruke mi je dosao neki 'super duber' hybrid, na kome je (pise u knjizici) obracena paznja na 'sve', od snimke do prebacivanja...
Dok nisam zagledao knjizicu, nisam ni znao kako postoji i cd sloj (player automatski prvo ucita SACD)
Jos sam pod utiskom istog, iako taman dok ovo pisem, slusam cd sloj i moram priznati kako je stvarno dobar...
Ali...
Ali, pod pritiskom da ne upotrijebim kakav izraz iz Appyeovog repertoara (brise pod i sl.) moram samo konstatirati kako mi nije jasno (pravi sam Kolumbo)  kako format nije sire rasprostranjen...
Sami diskovi nisu jeftini, taj dio mi je jasan, no za sve one koji se predstavljaju kao 'audiofili', izbor bilo kojeg drugog formata znaci kako se automatski trebaju oprostiti od te kvalifiacije...
Dopustam mogucnost kako ih ima (kao i svega, svuda) koji nisu takve kvaltete, no ako su  inace blizu ovome kojeg slusam....to je kategorija promjene komponente od 2 razreda....
Vjerujem kako nista novo nisam rekao, no toliko cesto citam price o osiguracima i uticnicama  (imam i njih, ne pravim se 'pametniji' ) i slicnim stvarima, ali toliko ocigledan i dostupan sam 'izvor svega' preskacemo, cini mi se...
Na vrh
Zoll View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Zoll Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.listopad.2017 u 22:46
SACD je krenuo negdje početkom stoljeća, čini mi se. Od kad je foruma povremeno se priča o SACD-u.
Na stranicama ovog foruma ćeš naći i znanstvene dokaze po kojima 44,1 potpuno zadovoljava potrebu za rezolucijom, stoga što ljudsko uho nema takvu rezoluciju a SACD je izmišljen samo za deranje audiofila. Crno na bijelo. To su bili dani. Negdje 2005/2007. No nema potrebe to tražiti, dovoljno je da pročitaš sedam stranica ove teme iz 2015. i izgubit ćeš volju za daljnjom diskusijom i uvjeravanjem u benefite tog formata.haha
prava hifa svijetli u mraku
Na vrh
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj cariblanco Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.listopad.2017 u 23:34
Postoje sajtovi poput NativeDSD Music koji prodaju muziku u tom formatu, normalno da ljudi to kupuju, a neki i podjele to preko torrenta. Znači kupuju iso fajl nativnog dsd_a. Ja sam si skinuo skoro 150 GB tih albuma u formatu DSD256 ( to je puno Gb, ali nije previše albuma, jer su fajli veliki ) većinom klasike i nešto Jazz_a. To su fajlovi koji su snimani u tom formatu i nisu izučeni iz analogne trake, kao stari zapisi od bendova koji više i ne sviraju. Slušam preko teac nt-503 koji podržava nativni dsd do 256, što da kažem kad to slušam neznam, niti sam dovoljno pametan da to opišem vašim audifiskim riječnikom...micro-macro dinamika, timbar, pozornica i slično.
Znam samo da je to drugi audio svijet i da se nemože to usporediti s nikakvim flac ili drugim formatom, to se jednostavno odmah osjeti i bio bi spreman na svaki blind-test native dsd formata i bilo kojeg drugog, jer tu čovjek jednostavno nemože pogriješiti. Uglavnom predivno iskustvo, šteta je da nema sve muzike koju volim.

Editirao cariblanco - 26.listopad.2017 u 23:35
Na vrh
alexatpos View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj alexatpos Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.listopad.2017 u 23:51
Originalno postano od strane člana: Zoll Zoll napisao:

SACD je krenuo negdje početkom stoljeća, čini mi se. Od kad je foruma povremeno se priča o SACD-u.
Na stranicama ovog foruma ćeš naći i znanstvene dokaze po kojima 44,1 potpuno zadovoljava potrebu za rezolucijom, stoga što ljudsko uho nema takvu rezoluciju a SACD je izmišljen samo za deranje audiofila. Crno na bijelo. To su bili dani. Negdje 2005/2007. No nema potrebe to tražiti, dovoljno je da pročitaš sedam stranica ove teme iz 2015. i izgubit ćeš volju za daljnjom diskusijom i uvjeravanjem u benefite tog formata.haha

Kao i mnogo puta do sada, u mnogo cemu, svatko ce prosuditi sam, ako ima mogucnosti i volje, naravno...'znanstvenim dokazima' unatoc....
Ni nakraj pameti mi nije upustati se u 'diskusiju ili uvjeravanje' (to napravim samo ako je netko dovoljno pretenciozan ) no, kako rece Cariblanco, to je drugi svijet, koliko god mi sutjeli o tome...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 11>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,148 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Kupujem Izlaz Primare A30.2-...
Forum: Prostorna akustika