Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Keramičari...

Odgovori Odgovori Stranica  <1 11121314>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
goran st View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj goran st Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.srpanj.2015 u 22:21
Čitam post kolege poviše i cijenim njegov trud i pokušaj tunning sistema do kraja,ali promjenom žica je dobio tolike promjene da mi je baš drago što ja još nisam dosegao tu razinu audiofilije(i nadam se da nikad neću),nije da sam noob u ovome svemu i nije da imam entry level sistem!

A o digitalcu ne smim prozborit ni rijeć više!
MNK-VOLE GRADELE SPLIT 2007

Na vrh
dan the man View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dan the man Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.srpanj.2015 u 23:05
Originalno postano od strane člana: goran st goran st napisao:

Čitam post kolege poviše i cijenim njegov trud i pokušaj tunning sistema do kraja,ali promjenom žica je dobio tolike promjene da mi je baš drago što ja još nisam dosegao tu razinu audiofilije(i nadam se da nikad neću),nije da sam noob u ovome svemu i nije da imam entry level sistem!A o digitalcu ne smim prozborit ni rijeć više!

Uz samo malo dobre volje i par prijatelja za asistenciju i komentare može se dosta toga doznati. Koliko god bile male razlike opisati ih je već malo teže i tu može doći do nerazumijevanja. Što si probao od navedenih žica i sa čime se ne slažeš? Ili se to odnosi generalno na kablove?
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.srpanj.2015 u 00:05
Originalno postano od strane člana: dan the man dan the man napisao:

Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Jitter se cuje na razne načine.Odgovor na pitanje zašto 75 ohma (naglasak na to da to nije otpor kabla nego njegova karakteristicna impedanca kao produkt njegove kapacitivnosti i induktivnosti).ZATO 

U nedostatku bolje fraze - Tnx for nothing

Pitao si. Drugog odgovora nema.

Na vrh
dan the man View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dan the man Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.srpanj.2015 u 00:20

Originalno postano od strane člana: dan the man dan the man napisao:

Jitter se cuje na razne načine.Odgovor na pitanje zašto 75 ohma (naglasak na to da to nije otpor kabla nego njegova karakteristicna impedanca kao produkt njegove kapacitivnosti i induktivnosti).ZATO 

U nedostatku bolje fraze - Tnx for nothing

Pitao si. Drugog odgovora nema.

Sve 5. Očekivao sam neki brzopotezni odgovor.
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.srpanj.2015 u 00:56
Ok. Treba postivati postavke takve konekcije da bi signal zadržao izvorni oblik bez nuspojava.

Editirao Gašo - 29.srpanj.2015 u 01:11
Na vrh
lalelala View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj lalelala Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.rujan.2016 u 10:00
Pozdrav svima iz Novog Sada ...

Tragajući po internetu za iskustvima audiofila koji koriste keramičke zvučne jedinice nalateo sam na ovaj forum pa rekoh da se priključim ...

Moj setup uključuje Marten Django L zvučne kutije koje teram sa Karan najmanjim integralcem ...kao izvor koristim Auralic Aries MINI povezan na Auralic VEGA dac preko usb veze . USB kabel je FinalTouchAudio iz Beograda .

Moja iskustva sa keramikom su bila dvojaka i na samom početku sam bio malo šokiran zvukom ali kasnije sam se sabrao i finim podešavanjima kablova i rasporeda zvučnika u sobi uspeo sam da dovedem zvuk u zonu nirvane ...

Sve u svemu od početka sam primetio izuzetno čist srednjetonski spektar , detaljan i veoma emotivan sa potpuno neočekivanim , dinamičnim izletima u svim smerovima i gore i dole ...
Bas mi je ustartu bio malo prenaglašen ali izbacivanjem jedne poveće komode i stavljanjem uređaja na jednu pravu hifi policu stvar je rešena ...sad basa ima onoliko koliko treba a ostatak zvučnog spektra se dodatno raščistio i sve zvuči mnogo transparentnije .

Visoki tonovi su do samog početka svilenkasti i mekani i izradom u kućnoj režiji sosptvenog interkonekt kabela od čistog srebra sam uspeo da ih dovedem u normalu , mada bi se još uvek moglo reći da su na strani mekšeg i malo tamnijeg zvuka ...generalno sistem malo teže prenosi agresiju u zvuku i to koliko mi generalno prija , ponekad i smeta .
Verujem da to nije samo do keramike nego da nešto ima u karakteru samog pojačala ali sad šta je tu je , pokušavam da stvar rešim sa kablovima i dovedem karakter celeog sistema u meni pogodnu zonu .

Skoro sam detaljno slušao jedan još ambiciozniji sistem sa alumijisko keramičkim drajverima (VIVID zvučnici preko Devialet 400 mono blokova) i ostao sam zatečen kolko je to realno i detaljno mada i tamo ne pršte visoki i sve ukupno nema toliko masti u basu ...sve je prozračnije .

Ideja mi je da zamenim izvor sa ove trenutne skoro pa igračke u vidu Auralic Aries MINI crne kockice koja nema ni linerano napajanje na MELCO N1A model ali i da trenutni zvučnički kabel Supra Sword zamenim za nešto srebrno , možda i sam napravim neku kopiju Nordosta sa Rio Grande žicama (5N , mekana fina žica nekaljena) ...
Auralic Aries MINI -> usb FTA to Auralic Vega -> DIY silver balanced -> Karan KA I 180 MKII -> Goertz AG3 -> Marten Django L
Na vrh
nino View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.rujan.2016 u 10:21
Originalno postano od strane člana: lalelala lalelala napisao:

Pozdrav svima iz Novog Sada ...

Tragajući po internetu za iskustvima audiofila koji koriste keramičke zvučne jedinice nalateo sam na ovaj forum pa rekoh da se priključim ...

Dobro došao!
Imaš dolje pf Novi članovi, pa predstavi ukratko sebe i sistem.
Creek Evo 50A/Audiolab M-DAC+(Cardas Golden Presence XLR)/Marantz SA8003(Atlas Hyper coax)/Pioneer N-50(Chord Clearway coax)/Focal Aria 906(Kimber 8TC) //Sennheiser HD600
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.rujan.2016 u 08:41
Originalno postano od strane člana: Tihomir Tihomir napisao:

Meni jos nije jasno kako kabel koji prenosi digitalnu informaciju moze podebljati bas podrucje, sto promjeni samu informaciju koju prenosi (i uz to zna kako je informacija kodirana) ? Bez ljutnje, ali nakon toga vjerodostojnost cijelog testa mi pada u vodu.
Nije jasno niti meni, vjerojatno niti Dan The Man-u. Međutim, to je činjenica u koju se može uvjeriti svatko tko sudjeluje u isprobavanju kabela.
Činjenica se neće povući zato što je ti ne razumiješ, ili ja, ili bilo tko drugi.
Ako te zanima razlog, nemoj nadmeno diskvalificirati ljude koji su se u to uvjerili slušanjem, nego prioni istraživanju.

Moj HiFi
Na vrh
lalelala View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj lalelala Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.rujan.2016 u 08:52
Originalno postano od strane člana: amigo amigo napisao:

Meni jos nije jasno kako kabel koji prenosi digitalnu informaciju moze podebljati bas podrucje, sto promjeni samu informaciju koju prenosi (i uz to zna kako je informacija kodirana) ? Bez ljutnje, ali nakon toga vjerodostojnost cijelog testa mi pada u vodu.
Nije jasno niti meni, vjerojatno niti Dan The Man-u. Međutim, to je činjenica u koju se može uvjeriti svatko tko sudjeluje u isprobavanju kabela.
Činjenica se neće povući zato što je ti ne razumiješ, ili ja, ili bilo tko drugi.
Ako te zanima razlog, nemoj nadmeno diskvalificirati ljude koji su se u to uvjerili slušanjem, nego prioni istraživanju.

sad smo na mom terenu ...

ako se prenosi digitalna informacija to još uvek nije u potpunosti sigurno da će se sve baš preneti potpuno tačno ...verovatnoća raste ako je prenosni put jako otporan na smetnje kao npr optika ali ako je u pitanju usb veza to nije tako sigurno ...

u pomoć ukaču razni protokoli koji se brinu o kvalitetu prenosa tako što informaciju podele na manje pakete , prenose ih posebno i posle svakog prenosa nekom mat. metodom provere da li je bilo grešaka ...ako nije idemo dalje ako jeste radi se ponovni prenos istog paketa dok se ne ustanovi da nema greške ...

sve je to ok dok se ima vremna na pretek ...kad kliknem na računaru da odštampa stranica sve ide tim tokom i to da li će posao biti gotov za 35 ili 37 sekundi niko neće ni primetiti ...

kad su u pitanji servisi u realnom vremenu (kao što je muzika i video) nema mehanizma provere ispravnosti prenete informacije jer jednostavno za to nema vremena i cela stvar radi dobro onoliko koliko je prenosni put dobar ...

zato vredi uložiti u dobar kabel i u digitalnom domenu

kodovanje se koristi kod upisa na CD medij ...kod iščitavanja se taj deo koristi za proveru i odbacuje .

Auralic Aries MINI -> usb FTA to Auralic Vega -> DIY silver balanced -> Karan KA I 180 MKII -> Goertz AG3 -> Marten Django L
Na vrh
Tihomir View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Tihomir Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.rujan.2016 u 10:54
Originalno postano od strane člana: amigo amigo napisao:

Pa u tome i je problem , kad prionem istraživanju ne primjećujem te pojave .

Ovo sve izgleda kao da kabel bio za analogni ili digitalni prijenos nikad zapravo ne djeluje na signal, tj ne utječe tim načinom na promjenu zvuka.
Ispada kao da npr sam uređaj drugačije radi ako mu spojiš drugi kabel, drugačije ne mogu to objasniti.

Accuphase DP67 - Mimetism 15.2 - Visaton Vox 253 MTI(modificirani)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 11121314>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,200 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Clock reset Yamaha rx-e810
Forum: Audio komponente