Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Keramičari...

Odgovori Odgovori Stranica  <1 121314
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Tihomir View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Tihomir Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.rujan.2016 u 10:57
Originalno postano od strane člana: lalelala lalelala napisao:

Originalno postano od strane člana: amigo amigo napisao:

Originalno postano od strane člana: Tihomir Tihomir napisao:

Meni jos nije jasno kako kabel koji prenosi digitalnu informaciju moze podebljati bas podrucje, sto promjeni samu informaciju koju prenosi (i uz to zna kako je informacija kodirana) ? Bez ljutnje, ali nakon toga vjerodostojnost cijelog testa mi pada u vodu.
Nije jasno niti meni, vjerojatno niti Dan The Man-u. Međutim, to je činjenica u koju se može uvjeriti svatko tko sudjeluje u isprobavanju kabela.
Činjenica se neće povući zato što je ti ne razumiješ, ili ja, ili bilo tko drugi.
Ako te zanima razlog, nemoj nadmeno diskvalificirati ljude koji su se u to uvjerili slušanjem, nego prioni istraživanju.

sad smo na mom terenu ...

Nismo, baš smo na mome      

Ako si pratio na drugoj temi, pisanje driver i protokola, kodiranje , dekodiranje ... mi je praktički svakodnevnica
Accuphase DP67 - Mimetism 15.2 - Visaton Vox 253 MTI(modificirani)
Na vrh
goran st View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj goran st Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.rujan.2016 u 11:24
Za korištenje buffera ne smanjuje mogučnost grešaka koje se mogu desit >??
MNK-VOLE GRADELE SPLIT 2007

Na vrh
lalelala View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj lalelala Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.rujan.2016 u 11:51

@Tihomir

izvinjavam se svima , nisam pratio mnogo druge teme i ne znam ko je i iz kog profesionalog porekla ali ima vremena , družićemo se ...

Moj profesionalni domen jeste prenos govora putem RTP protokola ali se to niakako ne uklapa u HiFi okvire , dapače potpuno je lišeno pitanja kvaliteta onako kako ga mi ovde posmatramo ...kod IP telefonije se barata "zadovoljavajućim" kvalitetom a kod nas audiofila se dlaka cepa na tri dela :-)

Svakako da sam se u toku studija očešao o razne druge aspekte prenosa informacija kao što je zaštitno kodovanje .

@goran st

to sam i ja mislio ...zato sam i kupio Auralic Aries Mini (500€) umesto skupljeg Auralic Aries Femto (1500€) modela sa boljim clock-om i boljim napajanjem i nešto više memorije ...mislio sam pa tri puta je jeftiniji , a skoro funkcionalno isti ...šalje nizove bitova preko i onako asinhrone USB veze a na drugom kraju na DAC-u ga čeka buffer koji će ga "reklokovati" tj lepo poslagati i u najboljem redu ponovo iščitati iz memorije i poslati na DAC na pretvaranje ...

Eto to sam mislio ali više ne mislim jer sam čuo koliko bolje rade neki drugi mrežni player-i koji imaju dobar i stabilan clock , bolje napajanje itd.

Uticaj stabilnijeg clock-a i linerno reg. napajanja u ovom poslu slanja bitova se verovatno reflektuje na manji jitter što u konačnici daje bolji , tačniji prenos i samim tim manju mogućnost greške na prijemu ...

tako da po mom mišljenju za HiFi upotrebu treba uzeti što bolji posvećeni mrežni player ali to ne mora biti nešto preskupo i što bolji i kraći USB kabel

Auralic Aries MINI -> usb FTA to Auralic Vega -> DIY silver balanced -> Karan KA I 180 MKII -> Goertz AG3 -> Marten Django L
Na vrh
Tihomir View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Tihomir Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.rujan.2016 u 12:22
lalelala, ma zezam te, ne moraš se ispričavati, nisi ništa krivo rekao, samo spominjem da znaš da razumijem o čemu govoriš.
Meni je isto lakše s nekime komunicirati kad znam da li je sugovornik upoznat s problematikom ili nije i do koje razine onda treba objašnjavati.
Na vrh
Tihomir View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Tihomir Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.rujan.2016 u 13:35
Originalno postano od strane člana: lalelala lalelala napisao:

to sam i ja mislio ...zato sam i kupio Auralic Aries Mini (500€) umesto skupljeg Auralic Aries Femto (1500€) modela sa boljim clock-om i boljim napajanjem i nešto više memorije ...mislio sam pa tri puta je jeftiniji , a skoro funkcionalno isti ...šalje nizove bitova preko i onako asinhrone USB veze a na drugom kraju na DAC-u ga čeka buffer koji će ga "reklokovati" tj lepo poslagati i u najboljem redu ponovo iščitati iz memorije i poslati na DAC na pretvaranje ...

Viš, pala mi je na pamet jedna neobična teorija koja se koristi u auto industriji.
Složiše neki motor najbojl što možeš, ali moraš nekao masimizirati profit. Ako ga staviš u jeftinije modele, tko bi više kupi duplo skuplji samo radi nekih drugih nepotrebnih stvari.
E onda su se dosjetili, ajmo mi taj dobar motor malo prigušiti, malo pokvariti i takav stavimo u jeftinije modele, a tko hoće platiti dobije zapravo ovaj normalni koji je originalno i složen kako treba.
Tko zna, možda je to ovdje slučaj da se namjerno malo dira u signal kako ne bi zvučao jednako dobro kao onaj u kojeg se ne dira, treba nekeko opravdati ogromnu razliku u cijeni. Eto samo teorija, možda potpuno promašena.
Na vrh
lalelala View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj lalelala Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.rujan.2016 u 13:56
Tihomire ,

kako god bilo nećemo znati :-) , ali generalno što kraći put signala , što precizniji clock na samom početku , dobro napajanje koje neće prljati signal i to je po meni recept za uspeh i digitalnom hifi konceptu ...

uostalom da li u ovome prepoznaješ Devialet ?
Auralic Aries MINI -> usb FTA to Auralic Vega -> DIY silver balanced -> Karan KA I 180 MKII -> Goertz AG3 -> Marten Django L
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 121314
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Predstavite se
Dobar dan
Forum: Audio komponente