Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Focal, trebam majstora

Odgovori Odgovori Stranica  123 5>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
nino View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Focal, trebam majstora
    Objavljeno: 13.srpanj.2015 u 15:51
Problem s Chorusom 706V starim 3 godine. Prije par dana dođem u sobu, a na desnom zvučniku odlijepljen finiš (Wenge, african rosewood). Možete na slici vidjeti kako izgleda. Zvučnik nije pao, nije udaren i nije stajao na direktnom suncu. Čak i da je, na tom mjestu je stajao Castle skoro 15 godina i eno ga još kao nov.
Kontaktirao sam Focal, oni me uputili na Dacco, brzo mi se javio g. Darko Vekić i sada on pokušava nešto srediti s njima.
Za sada mogu samo čekati, ali ako ne bude ništa od toga imate li kakvih ideja što napraviti. Taj dio koji se odlijepio kao da se skupio, osušio, pa više ne doseže do spoja s ostatkom na gornjoj ploči. Znači kada bih dao nekom da to zalijepi ipak bi ostao dio nepokriven.

Creek Evo 50A/Audiolab M-DAC+(Cardas Golden Presence XLR)/Marantz SA8003(Chord Clearway coax)/Pioneer N-50(Atlas Hyper Intergra coax)/Focal Aria 906(Kimber 8TC)
Na vrh
zden View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zden Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.srpanj.2015 u 17:41
Ideš kao u čajnez modelima , koji šamar i reklama 
zden

Na vrh
Dean View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dean Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.srpanj.2015 u 18:55
Većina (gotovo svi) zvučnici su danas tako napravljeni. Melemin termoformiran vakumom. Oštećenje je najvjerojatnije nastalo grijanjem (gotovo sigurnno). Bojim se da je jedino da nabaviš iz tvornice orginalnu bočnicu ili melamin. Da se izrezati i gornji trokut, pa zaljepiti novi, ali teško da će uredno ispasti..... 
Na vrh
nino View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.srpanj.2015 u 19:47
To sam i ja pomislio, izrezati točno po bridu i staviti nešto najsličnije nijanse, pa kako ispadne.
Creek Evo 50A/Audiolab M-DAC+(Cardas Golden Presence XLR)/Marantz SA8003(Chord Clearway coax)/Pioneer N-50(Atlas Hyper Intergra coax)/Focal Aria 906(Kimber 8TC)
Na vrh
Odilon View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Odilon Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.srpanj.2015 u 13:43
Fenom zagrijati tu fuliju da odmeksa.. (postane lagano gumenasta pri visokoj temperaturi) .. onda se da nategnuti i prilagoditi... i onda tako toplu    s necime zeljipiti natrag na drvo. Ako ces uspijeti nategnuti.. sigurno ce onda ostati viska koji ce preci preko ruba.. to odrezati skalperom..   a ako mislis da neces moci dovoljno navuci..   ovaj mediapan prije sveg postupka mozda obojati u slicnu boju pa onda zaljepiti samo kolko ide....   i na kraju nabaviti pašku cipku + teglu cvijeca   :-) Sretno.
>>> Keep Moving Forward <<<
Na vrh
nino View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.srpanj.2015 u 18:35
Hvala!
Čekam sada vijesti iz daleke, ali prijateljske Francuske, pa ako od toga ne bude ništa idemo u radove. Možda umijesto paške čipke neki pončo preko svega :-)
Na vrh
alki View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj alki Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.srpanj.2015 u 22:31
oprosti nino, ali što čekaš iz prijateljske francuske? da pošalju novi zvučnik možda?
jer očito im je to mana...na njuški se već godinu i pol prodaju točno taj model (godinu stariji) sa istom greškom ali u gorem izdanju...
moj savjet - ostavi kako i je, bilo kakvo saniranje može pogoršati stvar. mene to nebi smetalo.
Na vrh
nino View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.srpanj.2015 u 22:39
Kao što sam rekao, obratio sam se Focalu, oni su rekli da mora ići preko uvoznika, javio mi se g. Vekić i on sada proba s njima nešto srediti. Postoji opcija da uzmem neke druge s popustom, a ovi idu pod račun. To čekam.
Vidio sam taj na Njuškalu, ali taj je stvarno uništen. Ovo bi se možda i dalo srediti.

Editirao nino - 16.srpanj.2015 u 22:40
Na vrh
setup13 View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj setup13 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.srpanj.2015 u 00:53
pomalo se čudim  izjavama :što očekuješ?
korektno bi bilo zvučnik zamjeniti novim . ali kriteriji padaju kad se radi o renomiranim proizvođačima .  jasno je da se sve kvari ... no ipak ni kinezi nisu toliko loši ... pomalo me žalosti kad čujemo komentare koji idu u smjeru šta   bi ti .... kupnjom marke očekujemo i određenu sigurnost .
 ako to nije tako čemu plačati više?
slušam glazbu samo
Na vrh
nino View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.srpanj.2015 u 01:44
Svjestan sam da to nije Grande Utopia EM, po koju bi vjerojatno poslali vozača s limuzinom, Charlize Theron da mi pravi društvo i dobro platili da nikome ne kažem što se dogodilo, ali Focal nije Vivax i ne bi se ni u jeftinijim serijama smjeli događati ovakve stvari. Gledam moje stare Castle Isise i ne mogu vjerovati koliko je to dobro napravljeno, a radi se o skoro duplo jeftinijim zvučnicima.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 5>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
preamp
Forum: Audio komponente