Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Potraga za zvucnickim

Odgovori Odgovori Stranica  <1234 10>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.srpanj.2015 u 08:36
Kalle i ja smo vec nekoliko puta zaljepili link od kuda i što nabaviti.

Mislim da sam stavio i opis izrade.

Na kraju Marantz65, buš vidio kad naletiš. Javi se
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2
Na vrh
Kalle242 View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kalle242 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.srpanj.2015 u 09:48
Evo ga ovi...

neotech

Treba mu bar jedno mjesec dana svirke da dodje na svoje.

Btw probao u zadnje vrijeme jedno 4-5 brendiranih ne bas jeftinih zica, ovaj malisa radi povezanije, neutralnije, a od nekih i fest rezolutnije.
Imas dojam da nista ne skriva i ne mulja a opet ne izdize niti jedan dio spektra sto pocesto kablovi rade.

Takodjer bakrena OCC licnasta zica od nanotecha je odlican izbor, nanotech i neotech su 2 razlicite firme.

Editirao Kalle242 - 21.srpanj.2015 u 09:49
Na vrh
Tihomir View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Tihomir Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.srpanj.2015 u 14:57
Dajte onda ukratko opišite postupak izrade, barrm kako izgleda oplet. Samo ufrkano ili nešto kompleksnije. Koliko licni ste koristili ?
Accuphase DP67 - Mimetism 15.2 - Visaton Vox 253 MTI(modificirani)
Na vrh
jerga View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj jerga Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.srpanj.2015 u 19:15
Za predviđenu cifru možeš ubosti više nego dobru žicu u SH. Čak bih rekao vrhunsku. Ali s obzirom na cijenu potrebnu za izradu Gašinog prijedloga DIY kabela ja bih krenuo tim putem pa onda eventualno razmišljao dalje. Budući da sam s Gašom i Kalletom izmijenio neka slušna kabelska iskustva ja bih tako. U suprotnom bih tražio Audioquest made in USA, odnosno Audiotruth (ne Midnight). Ostalo bi ti i para za večeru za dvoje u skupom restoranu s pogledom na more.

Editirao jerga - 21.srpanj.2015 u 19:19
Na vrh
zuti mrav View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zuti mrav Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.srpanj.2015 u 00:13
Originalno postano od strane člana: jerga jerga napisao:

Za predviđenu cifru možeš ubosti više nego dobru žicu u SH. Čak bih rekao vrhunsku. Ali s obzirom na cijenu potrebnu za izradu Gašinog prijedloga DIY kabela ja bih krenuo tim putem pa onda eventualno razmišljao dalje. Budući da sam s Gašom i Kalletom izmijenio neka slušna kabelska iskustva ja bih tako. U suprotnom bih tražio Audioquest made in USA, odnosno Audiotruth (ne Midnight). Ostalo bi ti i para za večeru za dvoje u skupom restoranu s pogledom na more.

Slažem se. AQ Forest npr nije loše rješenje, dapače.
A cijena mu je po oglasima bila oko 1500kn.
Ovu priča o srebru, nju bi nekako zaobišao. Ne srebro, nego priču.

Editirao zuti mrav - 22.srpanj.2015 u 00:13
Na vrh
jerga View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj jerga Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.srpanj.2015 u 00:42
AQ Forest ne da nije loše rješenje već dobro rješenje, a velika braća još bolje! Ali za ove druge moraš osim love u džepu i biti srećković, tako da je večera izglednija... 

Editirao jerga - 22.srpanj.2015 u 00:46
Na vrh
Kalle242 View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kalle242 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.srpanj.2015 u 09:55
Znam ovo je dosta jeftino rješenje i dosta audiofila odmah hvata skepsa.

Mene je ova žnora izašla skup sa bananicama za 2x2,5m nekih 650 kn. Gašo ju je ufrkao u jednostavnu geometriju i terminirao krimpanjem.

Što bi rekli ne možeš kupiti kimber PR za tu lovu, a imao sam ga i loš je koliko je i jeftin. No treba osloboditi um i prepustiti se ušima da odluče. :)

Ne velim da je to možda najbolje rješenje za sve i svaki sustav, no dosta toga što sam čuo, ne košta ispod 3000 kn a da ima nekog smisla ako se ganja tim bolja žica.

Evo flikomanove žice su npr. isto odlične i imaju visok faktor uloženo/dobiveno u zvuku.

Editirao Kalle242 - 22.srpanj.2015 u 10:00
Na vrh
zook View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
mrzitelj malih skakutavaca

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zook Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.srpanj.2015 u 10:42
Originalno postano od strane člana: Kalle242 Kalle242 napisao:

Gašo ju je ufrkao u jednostavnu geometriju i terminirao krimpanjem.

Daj bolan Kalle objasni kako je to sfrkano. Ili bubni fotku. Fala

đez je limunada

Na vrh
Kalle242 View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kalle242 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.srpanj.2015 u 12:29
Kabel mi je trenutno daleko od očiju, a fotaka nemam... nek bubne Gašo ako mu se da. :)

Uglavnom ko da motaš pletenicu od 2 žice, ne može biti jednostavnije.
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.srpanj.2015 u 12:58
Dobro ljudi, opisat cu, stavljat fotke mi se neda, a i nema se što vidjeti.

Dakle ova žica sa linka (Audiophonics) je jedan solid core UP-OCC vodić promjera 1mm obučen u crvenu teflonsku izolaciju, proizvođač je Neotech. Kupuje se na metre, 1m je 7 eura + šiping.

OCC je patentirana tehnologija proizvodnje vodića na način da se dobije jedan vrlo dug kristal u vodiću(kažu da je dug kao tvornički kolut, 100m), umjesesto hrpe kristala kojih ima u klasicnim OFC vodicima na desetine po metru. Granice kristala su zapravo barijere u strukturi metala koje elektroni moraju preskakati prilikom titranja ii putovanja kroz vodic, pa ima smisla zašto ova žica zvuči jasno, definirano i sve ostalo.

Za jedan zvučnički kabel (za jedan kanal) treba dva takva vodića za + i - vod po strani, dakle kad kupujete te žice i ako vam primjerce treba 2m zvučničkog kabla po strani, za jedan set kablova uzmite 2m x 4vodica=8m tog vodiča jer ce vam po strani otiči 4m pošto ih koristite za + i - vod.

Tih 8m koje ste kupili i dobili poštom razrežite na 4 dijela jednake dužine.

Dva vodića fiksirajte s jedne strane tako da vam ne plešu dok frčete jedan oko drugog. Ostavite na krajevima kabla oko 15cm neufrkanih vodića kako bi bilo lakše za konekciju.

Dakle vodići se jednostavno frču jedan oko drugog kao što su npr ufrkane telefonske parice, potrudite se da dobijete jedan simetrični ufrk svaka 4cm, fričite u bilo kojem smjeru, svejedno.

Kad ufrčete vodiće cijelom dužinom na krajeve(ostavivši 15cm slobodih vodića) stavite i cvrsto pritegnite malu plasticnu vezicu kako bi držala definirani kraj ufrkanog dijela i slobodnih vodića. Prođite krpom cijelom dužinom ufrkanog kabla tako da ga malo učvrstite odnosno dodadno oblikujete vodiče u ufrkanu konstrukciju.

Krajeve vodica ositite od izolacije i stavite terminaciju po želji, ja sam koristio banane u koje se vodić fiksira šarafima. Bio je link i za te konektore. To nije krimpanje kao što je Kalle naveo, nego kontakt na šarafe.

Dakle nikakve nauke u svemu tome, ali kabel radi zaista izvrsno, odnosno ne radi ništa primjetno, osjecaj je da nema ničeg između pojačala i zvučnika.

Nemojte me pitati dali možete staviti više vodića paralelno u kabel jer vam se jedan vodić od fi 1mm čini smiješno malo, nisam probavao niti me zanima petljati, ovo radi izvrsno.  Kompliciranje i paralelke iz nekog razloga nemaju jasnocu kao jedan vodić.

Ne odgovaram za vaše eksperimente, nema jednostavnijeg načina izrade kabla od ovoga, tako da nitko ne može reči da je nesposoban ovo ufrkati.

Mnogi renomirani proizvođači zvučnika u internom ožičenju ne koriste ništa deblje i kompliciranije od ovog kabla. Primjerice Audio Physics ili Thiel audio
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 10>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
RME ADI-2 DAC
Forum: Audio komponente