Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Fiat Doblo HiFi

Odgovori Odgovori Stranica  <1 78910>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Lest View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Lest Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.kolovoz.2015 u 22:24
Jer nos nisam bio do frenda.
If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is, Infinite.
- Blake -
Na vrh
dupli View Drop Down
Banned
Banned

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dupli Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.rujan.2015 u 18:07
    Dečki hvala!

nu!me! vidiš da sam znao da znaš :-)

Evo kako stvari stoje.

Od cijele priče odlučio sam dobro ožičiti auto i svesti investiciju na minimum.

Odustao sam od 2DIN HU iz financijsko/praktičnih razloga. Osim što dobro izgleda, zvučno i funkcionalno ne nudi baš previše. U u odnosu na DEH8700BT Kenwood varijanta s adapterom je cca 3kkn viška a ozbiljniji 2DIN Pijonir +4kkn. Ovaj 1DIN Pionirac besprijekorno radi BT telefoniju i stream. Trenutačno reagira, guta FLAC a košta cca 1,3kkn. Nema DSP ali ima dovoljno opcija za porihtavanje zvuka u autu. Zvuk je po meni odličan, ali teško je reći kako bi svirao novi Alpine ili Kenwood, ili….nebitno.

Osnovni problem se javio kad smo raskopali vrata i ustanovili da nema čanse da ugnjezdimo 16ice, i da bez ozbiljnog rasturanja i purpeniranja vrata srednjetonac svira u zraku. Tu se najviše gubi/dobija, prokleti srednji i mid. Odluka je pala na JL audio XR 13ice tjerane Audison LR604XR pojačalom + petljanje po vratima da se dobije kakav takav mid. Tu sam odmah odlučio ugraditi i 13ice u stražnji nosač vrata uz purpeniranje. Išli su Focal 13cm koaksialci (na kemiju - original su 10ke!?) spojeni na Solid 4 amp koji uz umjetno stvorenu kutiju začuđujuće dobro popunjavaju volumen zvuka taman tamo gdje ga fali. Da stanu išle bi i 16ice ali ekipa iz Fiata očito nije ni malo razmišljala o HiFiu, što je uostalom i vidljivo iz žnj kvalitete serijskih uređaja i zvučnika - teeeeeško SMEĆE!

Sub je stara 25cm Focal pila u basreflex kutiji spojena u briđu na spomenuti Solid4. Radi PREYEBENO trenutno rezana na 100Hz. Bitnije mi je da lijepo radi i do 125Hz nego da ide ispod 30Hz.

HPF rez postavljen je na 80Hz, a SUB je rezan na 100Hz. EQ je postavljen otprilike HF-3dB, mid i srednji +3dB, a bas na nuli.

Sve u svemu to radi YEBENOOOO! Dečki iz KBZa su odradili vrhunski posao, ništa ne trese, vibrira. Jedino im nije bilo baš jasno kad je AUDIOFIL krele (ja) krenuo kritički osluškivati vibracije, zvuk i porihtavati ampove, rezne FREQ, EQ... Čudili su se mojim postavkamaali na kraju ipak priznali da je tako bolje (nema bumijanja). Morali su još par puta otvarati vrata jer eto *nešto rezonira* :-) kažu pa to se ne čuje, reko JA ČUJEM rezoniranje folije u vratima. Ispravili oni pa kažu, je stvarno se više NE ČUJE :-) Morati ću još jednom do njih da bolje zadihtamo *kutiju* srednjetonca u vratima i TO JE TO!!!!!

HVALA svima na sugestijama i savjetima, svaki dobronamjeran savjet mi je pomogao makar da mi potvrdi razmišljanje.

A evo i pokoja slija….

Na vrh
Zoll View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Zoll Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.rujan.2015 u 00:40
Originalno postano od strane člana: dupli dupli napisao:

Ala ga opravi...
A bio novi Doblo.
prava hifa svijetli u mraku
Na vrh
zook View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
mrzitelj malih skakutavaca

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zook Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.rujan.2015 u 08:49
Dupli, može jedno pitanje?
Otkud baš Fiat?
đez je limunada

Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.rujan.2015 u 17:24
Dupli, vec sam mislio da buš unutra nagural Plancica i Altece
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), Berkeley Audio - Alpha DAC Series 1 MQA(Soundness mod), Pioneer C-21, Pioneer M-22, ATC SCM 19 V2
Na vrh
MATIJA View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj MATIJA Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.rujan.2015 u 19:27
uff...dobro hoće li ovaj doblo nakon ovog zahvata imati važeću garanciju...ako ti kojim slučajem prilikom uključivanja brisača doblo katapultira suprugu sa suvozačkog mjesta poslat ćeš mi broj ovih majstora, imao bi i ja jedan poslić
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.rujan.2015 u 20:29
Kolko truda ni oko čega.
Na vrh
dupli View Drop Down
Banned
Banned

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dupli Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.rujan.2015 u 20:41
    Eeee dečki moji lako se vama zayebavat :-)

Zuče! Ajde ti meni reci, koja su to kola bolja od Moskvića!!?
Samo se čuvaj kad ti na Minken 2016 dojezdi gromila balkanoidnih audiofila u tuniranom Fijatu. U planu su 19" felge i nitro pod haubu. O čipu je bespredmetno raspravljati. Procjenjujem snagu od cca 400Kw i ubrzanje od cca 3.8sec 0-100kmh. Možda nagovorim Apparatusa da išćera svoj tunirani perlweiss viljuškar sa divovskim spojlerom iz garaže 0-100 2.9sec!? O tome se ispredaju urbane legende. Navodno postoji, nešto ko čudovište i Loh Nesa ili zdrav razum u audiofila. Zamisli nas samo kako ovako tunirani oslobađamo Minhen od okupatora....ehhhhh

Gašo, nagurao ja Plančića u Doblo, al pobježe mamicu mu njegovu :-)
Istini za volju ovo je prvi, a vjerovatno i posljednji *auto* u koji mi stanu Alteci. Dao si mi ideju da ih pred izbore stavim u gepek i spojim na osnažila. Pa da vidimo čija majka crnu vunu prede....moja
Na vrh
dupli View Drop Down
Banned
Banned

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dupli Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.rujan.2015 u 20:47
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Kolko truda ni oko čega.

Oćeš da ti to sad kopi/pejstam u temu Apparatus Rum
Na vrh
smig View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj smig Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.rujan.2015 u 09:12
hahahaha
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 78910>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,148 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: High-End
SET