Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Fiat Doblo HiFi

Odgovori Odgovori Stranica  123 10>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
dupli View Drop Down
Banned
Banned

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dupli Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Fiat Doblo HiFi
    Objavljeno: 13.kolovoz.2015 u 15:23
    Da se malo odmorim od audiofilije, evo jedne prizemne teme.

Naručeni auto iz naslova samo što nije stigao. Znam da je industrija Auto Akustike na izdisaju, no ja sam eto imao *sreće* da sam mogao birati između totalno smeće sistema koje za previše para nudi Fiat i užitka slaganja sistema u vlastitoj režiji.

Nekoć davno složio sam meni odličan sistemčić u Citroen Xari - Kenwood HU, Focal 16cm odvojeni dvosistemci, Focal 25cm SUB i Audison LR604XR pojačalo. S AutoHiFom se ne bavim već skoro deset godina pa sam neke stvari podijelio. Od cijele priče ostade mi SUB i pojačalo, i iz još davnijih dana (moj prvi auto) preko dvadeset godina staro Sonavox dvokanalno pojačalo.

E sad, u Fiatu kažu da je u vrata ugrađen 130mm srednjetonac i 38mm visokotonac u zoni retrovizora, a u stražnji nosač vrata prtljažnika 100mm koaksijalac. Bio sam na probnoj vožnji u Doblu u koji je na zvučnike bila spojena najskuplja opcija Navigacije, i to je za tričavih 7.410kn bilo NESLUŠLJIVO i na 5" žnj tač skrinu NEGLEDLJIVO!

Navigacija me ne zanima, zvučnike bi definitvno zamijenio novima, trebao bi novi HU i eventualno dodatno pojačalo.

Ja sam si priču zamislio ovako:
Imam mogućnost povoljno nabaviti odvojene 13ice+visokotonac od Auditora, a straga ima prilično mjesta pa bi umjesto 10ki složio nekakav adapter i ugradio Focalove 570 CA1 5x7 koaksial elipse. Mogu relativno povoljno nabaviti i Focalovo Solid 4 pojačalo. Za HU bi uzeo 1DIN Pioneer DEH-X9600BT, prednje zvučnike bi tjerao Audison u 2way modu, a Focal bi tjerao zadnje elipse i SUB.

PITANJA:

1. Preporuka HU. Ovaj se model da nabaviti za debelo ispod 2kKn, ima milijun fičra i čini mi se odličan. Jako BITNO mi je da radi sa Smartfonovima, trenutno sam na Androidu, no nikad se ne zna. Ima li tko kakvih iskustava s ovim ili sličnim modelima, kakvu pohvalu pokudu preporuku? Kenvud, Alpina, Nešto??? do 2kKn?

2. S obzirom na ne/kvalitetu plastike i zvučne izolacije u Doblou, ima li smisla ugrađivati nešto bolje i vjerovatno skuplje od Auditora u prednja vrata. Ako da, što do max 1kKn?

3. S obzirom na udaljenost stražnjih zvučnika ima li ih smisla mijenjati boljim 10kama ili se malo potrsiti s elipsama. Ako ima smisla dali ih spajati na dodatno pojačalo ili jednostavno spojiti na HU i izbaciti dodatno pojačalo iz matematike? Čini mi se da bi dobre elipse tjerane pojačalom ipak popunile srednje i mid bas…ili ne?

4. Dali Sonavox može zadovoljavajuće tjerati išta? U tom slučaju spajam prednje i zadnje na Audisona, a Sonavox tjera Sub? Ili Audison tjera prednje i Sub a Sonavox zadnje? Ili da Sonavox zaboravim, doniram, zapalim?

Unaprijed hvala.

PS
Traži se optimalni odnos uloženih para, praktičnosti i zvuka. Tim redoslijedom. U ovom slučaju ne težim HajEndu iako ću kad stigne, auto prvo tretirati Quantum Temple Zvonetom.
Na vrh
Tihomir View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Tihomir Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.kolovoz.2015 u 15:30
Po mom mišljenju i iskustvu s fiatima , ne isplati se ulagati niti lipe u auto akustiku. I kad je nov razina buke je velika, a vrlo brzo kad plastike popuste bit će još gore.
Accuphase DP67 - Mimetism 15.2 - Visaton Vox 253 MTI(modificirani)
Na vrh
dupli View Drop Down
Banned
Banned

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dupli Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.kolovoz.2015 u 15:41
Hm, znači po tebi, najjednostavnija/jeftinija varijanta? Jeftini HU + ono što se ima. To mi je frend napravio i to zvuči tragično loše, doduše bolje od njihove top navigacije - nevjerovatno smeće!!? -gore ne može. S obzirom da HU ionak moram kupiti, pojačala i SUB imam, a Auditore dobijem za kikiriki nekaj bi si ipak složio. Kriza srednjih godina s krivim autom ;-)
Na vrh
Mario.t View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Mario.t Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.kolovoz.2015 u 15:42
Prije svega auto bi trebalo dobro dampirati STP-om, i limove i obloge, na mjestima gdje će ići zvučnici.

HU koji ima hrpu igrarija i povezivosti na sebi, u pravilu nikad nema kvalitetan zvuk. Ako ti je ovo spomenuto prioritet, sam ćeš odlučiti koji ima sve to što želiš, a zvuk kakav bude.

Auditor je stvarno žalost, na to se ne isplati trošiti vrijeme. Probaj naći malo bolje zvučnike, rabljene do te cijene.

Sub je bolje rješenje od elipsi, ali ako nema mjesta za njega, mogu i elipse. I jedno i drugo treba dodatno pojačalo. S tim ako elipse budu previše kreštale otraga, uvijek ih možeš rezati akt/pas skretnicom koliko želiš.

Sonavox kvalitete nema, ali eto može poslužiti ako nema ništa bolje.
A dobra cijena sve prodaje.
Na vrh
dupli View Drop Down
Banned
Banned

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dupli Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.kolovoz.2015 u 15:49
Originalno postano od strane člana: Mario.t Mario.t napisao:

….

HU koji ima hrpu igrarija i povezivosti na sebi, u pravilu nikad nema kvalitetan zvuk. Ako ti je ovo spomenuto prioritet, sam ćeš odlučiti koji ima sve to što želiš, a zvuk kakav bude.

Auditor je stvarno žalost, na to se ne isplati trošiti vrijeme. Probaj naći malo bolje zvučnike, rabljene do te cijene.

Sub je bolje rješenje od elipsi, ali ako nema mjesta za njega, mogu i elipse. I jedno i drugo treba dodatno pojačalo. S tim ako elipse budu previše kreštale otraga, uvijek ih možeš rezati akt/pas skretnicom koliko želiš.

Sonavox kvalitete nema, ali eto može poslužiti ako nema ništa bolje.
A dobra cijena sve prodaje.

Preporuka HU?
Ne treba mi milijun fičra, ali mi treba BT povezivost s Androidom radi korištenja telefona u vožnji više nego strimanja. Auto ne koristim samo ja, nije automatik pa je praktično da se po ulasku u auto HU spoji s telefonom i može raditi kao HandsFree.

EDIT:
Preporuka - Auditor ne, što za prednje?

Sub bi išao svakako, pitanje je dali uopće ima potrebe za elipsama.

Znači sonavox pljuga...

Editirao dupli - 13.kolovoz.2015 u 15:51
Na vrh
Mario.t View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Mario.t Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.kolovoz.2015 u 15:56
HU potraži pa napiši koji ti točno modeli odgovaraju.

Za prednje isto potraži pa napiši. Ako što i sam vidim, napisat ću.

Ako ide sub, ne trebaju elipse. Osim ako nije cilj imati neki fake surround po autu.

A znaš i sam da je Sonavox žalost. No za prvu ruku, sve posluži.
Na vrh
dupli View Drop Down
Banned
Banned

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dupli Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.kolovoz.2015 u 16:17

HU potraži pa napiši koji ti točno modeli odgovaraju.

Pa napisao sam, sve do cca 2kKn da radi s Smartfonovima i po mogućnosti nekak zvuči. Dali je to Pioneer, Kenwood, Alpina,… ne znam, pa pitam ;-)

Za prednje isto potraži pa napiši. Ako što i sam vidim, napisat ću.

Kaj je Auditor baš takvo ćesme. Ajde preporuči, napiši, ja nemam pojma, znam samo da Auditor dobijem za manje od 300kn…+PDV

Ako ide sub, ne trebaju elipse. Osim ako nije cilj imati neki fake surround po autu.

A znaš i sam da je Sonavox žalost. No za prvu ruku, sve posluži.

THNX, tako nekako sam si i mislio.

Fejk surround u autu? Samo mi to treba da se zabijem u prvu banderu?!   
Na vrh
Mario.t View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Mario.t Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.kolovoz.2015 u 16:23
Krivo si shvatio, napiši koje si HU-e si TI našao.
Ne očekuješ valjda da netko danima traži ono što će se tebi možda svidjeti?

Koliko para toliko muzike. Umjesto Auditora ostavi radije original zvučnike i popij ostalo. Pogledat ću drugo.

No, jesi 100% siguran da idu 13 u prednja vrata?
Na vrh
dupli View Drop Down
Banned
Banned

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dupli Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.kolovoz.2015 u 16:42

Krivo si shvatio, napiši koje si HU-e si TI našao.
Ne očekuješ valjda da netko danima traži ono što će se tebi možda svidjeti?

Koliko para toliko muzike. Umjesto Auditora ostavi radije original zvučnike i popij ostalo. Pogledat ću drugo.

No, jesi 100% siguran da idu 13 u prednja vrata?

Napomena!
Ne rujem po Njuškalu već gledam nove uređaje iz razloga što je auto u sustavu PDVa pa je tako sve što ću u njega ugraditi u startu 25% jeftinije + ide mi utrošak itditd….Naravno da očekujem da netko danima istražuje što bi se meni to moglo svidjeti, pa šta si ti mislio, ajmo na položaje.

Pa napisao sam u uvodnom postu?! Iz prve sam nabasao na ovaj Pioneer DEH-X9600BT, a s obzirom da ne kanim ganjati HajEnd zvuk u Doblou pitanje je ima li u toj klasi neke posebne razlike u kvaliteti izrade, upotrebljivosti i na kraju kvaliteti zvuka, odnosno tražim PREPORUKU BRENDA I EVENTUALNO MODELA UREĐAJA OD cca 1.600kn+PDV - NOVO

Za Auditor ti vjerujem.

Sigurna samo sudbina jest. Za 13ice su mi rekli u zastupstvu, iako vjerujem da bi se bez neke prevelike muke mogle ugraditi i 16ice.
Na vrh
MiljenkoC View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan
DALI freak

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj MiljenkoC Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.kolovoz.2015 u 17:53
Đizs Dupli
Zar Geoff nema nekakvo rješenje i za ovaj problem?
Pitaš nas a imaš gurua

Editirao MiljenkoC - 13.kolovoz.2015 u 17:54
Obi-Wan Kenobi says "Use the search Luke", and Yoda says "RTFM, you should"
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 10>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA