Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Comp audio vs CD

Odgovori Odgovori Stranica  <12345 10>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
dan the man View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dan the man Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.rujan.2015 u 18:27
Originalno postano od strane člana: Kristijan Kristijan napisao:

@amigo
Mislim da je i ostatak tu negdje 25-30.

U bem ti... Znači gledamo za usporedbu integrirane playere za oko 60k kn minus cijena interkonekta?!

Editirao dan the man - 25.rujan.2015 u 18:29
Na vrh
Jackson View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Jackson Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.rujan.2015 u 22:45
Nekad davno sam napisao neke stvari na ovu temu, u pogledu izbora računala. Ne sjećam se više jel tekst drži vodu :)

http://audiofil.net/forum/forum_posts.asp?TID=13743&KW=&PID=475072#475072
Na vrh
zuti mrav View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zuti mrav Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.rujan.2015 u 23:09
Ja se ne sječam nekog posta u vezi DACova koji je na tragu Amigovog-dobro se oznojit dok to prosvira.
Ja usporedjivao Copland 266 sa nekoliko DACova: M2Tech Young, Northstar i PS Audio Nu Wave.
Nezahvalno jer je bilo plug and play, jeftin USB kabel, neloš ASUS laptop, al to očigledno nije to.
Bez obzira sam očekivao više u odnosu na player.
Dug je put do vječnosti.
Na vrh
11duc View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj 11duc Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.rujan.2015 u 00:35
Podpis Amigovom mišljenju. Uprkos tome da koristim predpojačalo sa dacom, bi radi izrazitog slušanja CD-ja najradije nabavio cd/dac sa još dva anologna ulaza + volumen kotrolom, i priključio na snagaša (pošto od viška snage ne boli glava). U tom slučaju mi treba samo jedan interkonet i jedan naponski kabel, dok sada trebam transport, digitali kabel, pa još jedan digitalni kabel, pa m2tech, i dva strujaša. Da o važnosti sinergije transporta i daca ni ne pišem.
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.rujan.2015 u 07:30
BADA se rabljena nađe za EUR 1700, Berkeley USB interface za EUR 1200, Mac Mini za EUR 600. To je EUR 3500.

Postoje jeftiniji USB interface-i s kojima će BADA raditi dobro do odlično, ali neće raditi tako dobro kao sa Berkeley USB interfaceom.

Kabeli su stvar izbora. Meni npr. odlično radi i Belkin USB, može se naći dobar ne preskup SPDIF srebrni kabel.

Također, kombinacija radi sjajno i sa običnim strujašima koji se dobiju uz uređaj. Međutim, uz vrhunske kabele, zvuk se može uistinu još mnogo poboljšati.
    Moj HiFi
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.rujan.2015 u 08:03
Originalno postano od strane člana: zuti mrav zuti mrav napisao:

Ja se ne sječam nekog posta u vezi DACova koji je na tragu Amigovog-dobro se oznojit dok to prosvira.
Ja usporedjivao Copland 266 sa nekoliko DACova: M2Tech Young, Northstar i PS Audio Nu Wave.
Nezahvalno jer je bilo plug and play, jeftin USB kabel, neloš ASUS laptop, al to očigledno nije to.
Bez obzira sam očekivao više u odnosu na player.
Dug je put do vječnosti.
Ja sam donio Asus laptop iz firme i probao. Nemam što dobro za reći. Probao sam i nekoliko Windows baziranih različitih stolnih računala za kućne i poslovne namjene, niti s njima se nisam usrećio. Neki su malo bolji, neki malo lošiji. To svira, ali ne najbolje, ne kako treba. I ako ne znaš što je, reći ćeš da DAC nije baš nešto.
Ako je računalo transport i ako želite izvuči maksimum, to računalo mora imati odlično napajanje. Ja imam Seasonic gold. Postoji i Seasonic platinum, koji je zasigurno još bolji. Time će se zvuk otvoriti i pročistiti. Dalje problem može biti matična ploča. Ja sam otkrio Gigabyte sa 70 mikronskom štampom. Međutim, u novoj seriji stavili su nove regulatore napajanja i tiskanu pločicu od staklenih vlakana (sve navodno radi veće trajnosti). Radi jednog od tih razloga zvuk se pokvario. Čist je ali pojačava midrange, a stanjuje bas, tako da violine i soprani vrište.
Ako ne želite gubiti vrijeme i novac na eksperimente s matičnim pločama, kao što rekoh, sigurni ubod je Apple.

Moj HiFi
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.rujan.2015 u 08:26
Mislim da trebam dodati i jedan disclaimer.

To što sam naveo, čuje se u mojem HiFi sustavu, kojeg možete vidjeti kada kliknete na link u potpisu.

Razlike ne moraju biti tolike u svakom drugom HiFi sustavu, jer to ovisi o više faktora. Osim navedene digitalije imam Ayon Spirit pojačalo vrlo kratkog puta signala koje radi u triode modu, zvučnički kabel Nordost Valhalla i trostazne keramičke zvučnike sa skretnicom 1. reda sa samo 4 elementa visoke kvalitete (Mundorf zero ohm zavojnicu na basu, Mundorf folijsku zavojnicu na srednjetoncu, Mundorf folijske kondenzatore na srednjetoncu i Mundorf Supreme silver/oil na visokotoncu). Zbog korištenja visokorezolutnih kabela i zvučničkih jedinica i zbog minimalizma u konstrukciji, svaka promjena u setupu vrlo je čujna, kako na bolje, tako i na gore.

Time ne želim reći da je moj setup bolji od nečijeg drugog, ili da je to nekakav pravi put. No, ako netko drugi u svojem setupu ne čuje navedene razlike kod promjene računala, USB interface-a, ili kabela, ne znači da ja lažem, niti da je on gluh. Možda njegov setup jednostavno nije toliko osjetljiv na te promjene.
    Moj HiFi
Na vrh
Alen43 View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Alen43 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.rujan.2015 u 09:45
U mom sistemu vec podosta vremena svira computer audio sastavljen od DAC Bryston BDA- 1, Berkeley USB, Mac Mini (koji sluzi iskljucivo za glazbu) spojen s Lacie hard diskom thunderbolt vezom.

Moram se sloziti s vec napisanim da nije tako jednostavno izvuci vrhunski zvuk iz comp audia. Mislim…nije sve plug & play kao sto izgleda i treba imatio puno zivaca, vremena i experimentiranja da se to nekako dovede u red.

Evo u mom primjeru samo da navedem jednu sitnicu u moru drugih, razlike izmedju samog pogona tj kompjutora su vrlo cujne (nebi normalan covjek vjerovo). Imao sam najprije PC-Windows komp s Foobarom I Jriverom. Pa sam to zamjenio s Macbookom Pro, paralelno sam nabavio I onaj mali komplutor od kolege koji radi na Linuxu (mislim da se cak I oglasavao na ovom oglasniku ). Na kraju sam zavrsio na Mac Miniju koji je iskljucivo za mjuzu. Onda mi vrag nije dao mira pa sam promjenio hard disk u njemu s SSD driveom, sad planiram i napajanje…I tako unedogled. Nemoram rec da sam svaki put cuo napredak (u mojoj glavi)

Eto to je samo s kompjuterom, da sad ne ulazim u detalje oko USB/SPDIF interfacea jer sam i tamo imao podosta zamjena dok nisam dosao do Berkleya. Pa onda hard disk za pohranu mjuze itd, itd, itd.

Vidim da se spominje BADA. Tu sam misljenja da on mora biti prikljucen direktno na izlazno pojacalo ako se zeli izvuci maximum, a ja nisam bio spreman zrtvovati gramofon i cd pa sam ostao na Brystonu koji je vrlo dobar u suradnji s EAR 868 preampom.

Da, zice…ufff, toga se ne zelim niti sjecati . Koliko sam se puta samo ustao s fotelje da zamjenim USB zicu nebi li cuo neku razliku u koju vise ni sam nisam bio siguran. Jos i danas na tom mjestu tepih ima manje dlaka (a nove nikakoi da narastu). To moze izdrzat samo ludjak. Na kraju sam se skrasio s StraightWire-om.

…al eto, na kraju isplatilo se…ili mozda nije? Vrag ce ga znat. Al barem sad sjedim I nedizem se vise, sve je u Ipadu, otkako je momak iz Audirvane napravio remote aplikaciju, ljubi ga majka…

Odgovor na pitanje ko je bolji nebi znao jer ovaj moj trenutni sitem nisam usporedjivao s CD plejerom u toj klasi, i iskreno nebi niti zelio. Neznam kako bi podnio poraz, zato je za svih bolje ovako…i mir u kuci.

Editirao Alen43 - 26.rujan.2015 u 09:46
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.rujan.2015 u 10:07
Originalno postano od strane člana: Alen43 Alen43 napisao:

U mom sistemu vec podosta vremena svira computer audio sastavljen od DAC Bryston BDA- 1, Berkeley USB, Mac Mini (koji sluzi iskljucivo za glazbu) spojen s Lacie hard diskom thunderbolt vezom.

Moram se sloziti s vec napisanim da nije tako jednostavno izvuci vrhunski zvuk iz comp audia. Mislim…nije sve plug & play kao sto izgleda i treba imatio puno zivaca, vremena i experimentiranja da se to nekako dovede u red.

Evo u mom primjeru samo da navedem jednu sitnicu u moru drugih, razlike izmedju samog pogona tj kompjutora su vrlo cujne (nebi normalan covjek vjerovo). Imao sam najprije PC-Windows komp s Foobarom I Jriverom. Pa sam to zamjenio s Macbookom Pro, paralelno sam nabavio I onaj mali komplutor od kolege koji radi na Linuxu (mislim da se cak I oglasavao na ovom oglasniku ). Na kraju sam zavrsio na Mac Miniju koji je iskljucivo za mjuzu. Onda mi vrag nije dao mira pa sam promjenio hard disk u njemu s SSD driveom, sad planiram i napajanje…I tako unedogled. Nemoram rec da sam svaki put cuo napredak (u mojoj glavi)

Eto to je samo s kompjuterom, da sad ne ulazim u detalje oko USB/SPDIF interfacea jer sam i tamo imao podosta zamjena dok nisam dosao do Berkleya. Pa onda hard disk za pohranu mjuze itd, itd, itd.

Vidim da se spominje BADA. Tu sam misljenja da on mora biti prikljucen direktno na izlazno pojacalo ako se zeli izvuci maximum, a ja nisam bio spreman zrtvovati gramofon i cd pa sam ostao na Brystonu koji je vrlo dobar u suradnji s EAR 868 preampom.

Da, zice…ufff, toga se ne zelim niti sjecati . Koliko sam se puta samo ustao s fotelje da zamjenim USB zicu nebi li cuo neku razliku u koju vise ni sam nisam bio siguran. Jos i danas na tom mjestu tepih ima manje dlaka (a nove nikakoi da narastu). To moze izdrzat samo ludjak. Na kraju sam se skrasio s StraightWire-om.

…al eto, na kraju isplatilo se…ili mozda nije? Vrag ce ga znat. Al barem sad sjedim I nedizem se vise, sve je u Ipadu, otkako je momak iz Audirvane napravio remote aplikaciju, ljubi ga majka…

Odgovor na pitanje ko je bolji nebi znao jer ovaj moj trenutni sitem nisam usporedjivao s CD plejerom u toj klasi, i iskreno nebi niti zelio. Neznam kako bi podnio poraz, zato je za svih bolje ovako…i mir u kuci.

Da, tako je to...

Vezano za korištenje BADE sa, ili bez volume kontrole, i ja sam mislio da zvuk bez preampa mora biti bolji, radi manje smeća na putu signala. A i želio sam u to vjerovati, kako bih mogao živjeti bez preampa, i još 2 dodatna kabela.

U nekim setupima zasigurno i jest tako.

Mene su najprije neki prijatelji uvjeravali da u nekim slučajevima nije tako, dajući mi primjere.

Na poslijetku sam i sam nabavio integrirano pojačalo koje ima i direktni ulaz.

U mojem slučaju također, BADA radi bolje kad se na njoj ne koristi volume kontrola.

Mislim da to ovisi o odnosu ulazne i izlazne impedancije pojačala i predpojačala.
Bojim se da BADA jednostavno nema dovoljno snage da potjera svako izlazno pojačalo.

Osim toga, stišavanje zvuka u digitalnoj domeni često rezultira smanjenjem rezolucije. Iako u Berkeleyu kažu da to oni izvode drukčije, pitanje je u kojoj mjeri. U tom slučaju, ako imate osjetljive zvučnike i izlazno pojačalo visokog gaina, BADA mora biti stišana, a onda je pitanje što je s rezolucijom.

Editirao amigo - 26.rujan.2015 u 10:15
    Moj HiFi
Na vrh
dan the man View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dan the man Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.rujan.2015 u 10:22
    Ispada da ukoliko se želi vrhunski zvuk iz comp audia nije niti tako jednostavno niti jeftino. Kao što vidimo iz iskustava ima mnogo varijabli i nepoznanica, a na kraju se ipak može naći cd player za slične novce i usporedivog zvuka. U početnim klasama mislim da comp audio lako nadmaši plejer istog cijenovnog razreda.
Probao sam jednom mac mini (stara verzija) umjesto svog sony dvd-a koji glumi cd transport na Moon 300D dacu i bilo je razočaravajuće. Zvuk plošan, umrtvljen i tvrd, a o procesu paljenja cijelog lanca da ne pričam- odvojeni hard, mac mini, mini laptop za upravljanje, pa onda ripaj, pa čekaj da se skine cover albuma, pa neće...onda hrpa muzike koju treba sortirati i snaći se u moru toga. Bilo je korisno iskustvo jer sam vrlo brzo dobio odgovor da li da idem u tom smjeru.

Od toga svega me prošla volja, lakše mi je napraviti tri koraka i ubaciti cd, a i izgubi se ona čar, ritual oko knjižice i informacija s albuma. Inače ispadne da stalno drkaš po kompu dok slušaš, a ekran odvlači pažnju i ubija atmosferu...

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 10>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,164 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Koji amp na Opere Quinte SE
Forum: Audio komponente