Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Comp audio vs CD

Odgovori Odgovori Stranica  <1 78910>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.listopad.2015 u 14:15
Originalno postano od strane člana: amigo amigo napisao:

Zvučnik koji radi fenomenalno sa jednim pojačalom je fenomenalan zvučnik.

Zvučnik koji radi osrednje sa svim pojačalima je osrednji zvučnik.

A zvučnik koji radi fenomanalno sa širim spektrom odlicnih pojačala raznih ustroja?

Necemo se natezati ali zvučnik koji ima veliku potrebu u nekom ustroju pojacala da bi radio fenomenalno ima svojih slabosti.

Sve je to sobna stvar i znam da su stajališta različita, ne želim nikome kontrirati u mišljenju.

Ja sam napokon našao fenomenalan zvučnik.

Editirao Gašo - 16.listopad.2015 u 14:18
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), Berkeley Audio - Alpha DAC Series 1 MQA(Soundness mod), Pioneer C-21, Pioneer M-22, ATC SCM 19 V2
Na vrh
Kalle242 View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kalle242 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.listopad.2015 u 14:28
Ma to je radi Tenora, nije da sam taj zvučnik čuo jedanput i često je radio za kuac sa obzirom na cijenu od 10000 eur.

Apriori ne mislim da je taj zvučnik loš, nego je masu puta bio loše setupiran.

Ne ide sve sa svime, okanite se ćorava posla :))

Editirao Kalle242 - 16.listopad.2015 u 15:20
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.listopad.2015 u 10:43
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

A zvučnik koji radi fenomanalno sa širim spektrom odlicnih pojačala raznih ustroja?Necemo se natezati ali zvučnik koji ima veliku potrebu u nekom ustroju pojacala da bi radio fenomenalno ima svojih slabosti.Sve je to sobna stvar i znam da su stajališta različita, ne želim nikome kontrirati u mišljenju.Ja sam napokon našao fenomenalan zvučnik.
Gašo, ako se nećeš natezati, nemoj pisati takve neutemeljene postove.

Super kaj si zadovoljan svojim zvučnikom. Ja isto mislim da je odličan za određene vrste glazbe. Slušao sam ATCe po sajmovima, ali i u profesionalno tretiranoj slušaoni i setupiranim od strane zastupnika.
Meni se čiini da su, u odnosu na Ayon GyrFalcon sasvim druga kategorija zvučnika.

Za rock glazbu, koja treba što više fercerati, ATCi su svakako bolji, ali ako zvučnici trebaju prenijeti timbar neamplificiranih instrumenata i vokala, ako trebaju prenijeti emocije zabilježene na snimci, onda je Ayon bolji. I ne mora ga tjerati Tenor, dovoljan je mali Jadis. A na ATC možeš spojiti što god hoćeš.
    Moj HiFi
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.listopad.2015 u 11:03
Ni ATC nije apsulutno realan, al ovo napisano je da prostiš totalna glupost koju ne mogu prešutiti.

Glupo se natezati oko toga tko što i kako čuje, kako uopce doživljava zvuk i glazbu.

Prvi sam poceo pa cu i završiti, no mislim da ne treba biti iskljuciv i zaluđen, nego stalno propitkivati i slušati.
Na kraju sve ima neku manu, zbog koje na kraju ode iz kuće jer mane donose zasicenje.

P.S. nebi bilo loše ozbiljnije poslušati ATCove modele višeg ranga ali u pravilno postavljenim uvjetima pa i doma. Prema mojim zapažanjima usporedbe stvarnog ljudskog glasa, zvuka instrumenata..., jedni od najrealnijih zvučnika opčenito.

Over & out.

Editirao Gašo - 17.listopad.2015 u 11:37
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), Berkeley Audio - Alpha DAC Series 1 MQA(Soundness mod), Pioneer C-21, Pioneer M-22, ATC SCM 19 V2
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.listopad.2015 u 11:43
Slažem se da ni jedan zvučnik nije savršen, dodao bih, ni blizu savršenstva.
Slažem se i da ne treba biti zaluđen.
Ne mislim ni da ATC ne valja, jer valja. Volio bih ih čuti u najboljem izdanju.
Slažem se i da keramički zvučnici često zvuče loše, ali se ne slažem da je to zato što su loši zvučnici, jer nisu. Loše zvuče kad su neusvirani, ili kad nisu optimalno setupirani.
To da rade dobro samo s cijevima, nije posve točno. D'Agostino je složio tranzistorsko pojačalo s kojim rade fenomenalno. Da su druga tranzistorska pojačala tako precizna i bez problema i s njima bi zvučali fenomenalno.

Editirao amigo - 17.listopad.2015 u 11:46
    Moj HiFi
Na vrh
dan the man View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dan the man Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.listopad.2015 u 12:12
    Otišlo ovo u krivom smjeru. Mislim da nije zahvalno uspoređivati ova dva zvučnika, koji su toliko različiti cijenom, a isto toliko gabaritima... Slušao sam taj ATC i zvučao mi je jako dobro sa subom, pogotovo kad je trebao dočarati bas gitaru i bubanj pri većim glasnoćama.

Puno je puteva prema vjernoj reprodukciji i kao što se spomenulo nema savršenog zvučnika, pa je onda uzaludna daljnja rasprava. Bitno je da su vlasnici izabrali onaj zvučnik čije mane će manje ili uopće neće doći do izražaja...

Odlična stvar sa keramikama je što se do vrlo vjernog i dinamičnog zvuka može doći sa tek nekoliko kvalitetnih wati za razliku od drugih vrhunskih zvučnika koji zahtjevaju monstrume da prosviraju.

Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.listopad.2015 u 12:43
Ovo je u cijenovnoj klasi ATC scm100(passive).
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.listopad.2015 u 13:12
Originalno postano od strane člana: dan the man dan the man napisao:

... Puno je puteva prema vjernoj reprodukciji i kao što se spomenulo nema savršenog zvučnika, pa je onda uzaludna daljnja rasprava. Bitno je da su vlasnici izabrali onaj zvučnik čije mane će manje ili uopće neće doći do izražaja...

Odlična stvar sa keramikama je što se do vrlo vjernog i dinamičnog zvuka može doći sa tek nekoliko kvalitetnih wati za razliku od drugih vrhunskih zvučnika koji zahtjevaju monstrume da prosviraju.

Najjeftinija dobra keramika košta poprilično, to ne treba smetnuti s uma. Više nego ostali "materijali". Štoviše, uopće je ni nema po cijeni po kojoj se mogu kupiti drugi zvučnici ostalih ustroja i materijala.
Isto tako (iako nebitno u cijeloj priči), meni osobno isto nije superiorna, tako da ...

Da, ima raznih načina doći do dobrog sistema, svako bira po svom ukusu kojeg izgrađuje na osnovu načina kako doživljava glazbu. Stoga se ne trebalo nabacivati "materijalima", pogotovo kad uopće nema tema o formiranju/preispitivanju stavova zašto netko preferira ovo ili ono u hifiju.
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.listopad.2015 u 18:14
O zvuku nekog setupa mogu pisati oni koji su taj setup čuli.

Meni nikad ne bi palo napamet smišljati kvazi teorije o tome da neki setup ne svira baš tako, kako ga je netko tko ga je čuo, opisao. A ja ga osobno nisam čuo. Nikad.

Ili ću reći bravo, volio bih to čuti, ili nešto drugo u tom smislu, ili ću odšutjeti.

Ovo za ATC sam napisao namjerno pretjerujući, da Gašo shvati kako nije dobro postupio. Jer, svaki put kad se spomenu keramike, on istrči s teorijom koja naprosto ne stoji. Volio bih čuti neke ATCe u nekom setupu u kojem će me oduševiti, ne tvrdim da to nije moguće.
    Moj HiFi
Na vrh
Supersaša View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Supersaša Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.listopad.2015 u 19:10
Nešto najbolje što sam čuo u životu bio je ATC SCM20SL (onaj kockasti od 20 kila) sa cijevnim pojačalom Conrad Johnson Premier 11 i nekim Meridian playerom koji je odmah glumio i pretpojačalo.

Bez obzira na vrstu glazbe, amplificirane ili neamplificirane instrumente jednostavno genijalno. Nema mane, ima i emocija i svih ostalih audiofilskih poslastica...tak da ne bi rekel da su generalno za rokenrol...generalno su za sve.

Vjerujem da i kod Gaše s ovim Pajom od 20 watta zvuče yebeno.
I found it hard
Its hard to find
Oh well, whatever, nevermind
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 78910>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,180 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA