Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Loš dan u Lisinskom...

Odgovori Odgovori
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Reizer View Drop Down
Groupie
Groupie

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Reizer Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Loš dan u Lisinskom...
    Objavljeno: 27.rujan.2015 u 21:50
Sinoć bil u Lisinskom na 4 godišnja doba i moram s vama podjelit 2 bitna detalja koja su mi upala u uho.
Naime, inace izbjegavam Lisinski jer mi je oduvijek zvuk tam bil zadamfan i generalno nezanimljiv no draga me je pocastila s kartom pa nisam mogel rec ne... i vec se dva tjedna od kad imamo karte gustamo kak idemo slusat 4godisnja doba- 4GODISNJA DOBA EJJJJ !!! COECE !!! VIVALDI !!! KVATRO STAĐONE !!!! IDEMOOOOO !!! :)

E sad, prva stvar je da se radilo o nekakvoj pop-slavonske lole-daft punk-vanesa mae/two cellos/maksim mrvica sranju od cetri godisnja doba. opce ne zasluzuju nikakvi dodatni opis mjuze posto je izvedba bila za plakat...  (a dvorana puna i ljudi pljeskali ko gluhi koji prvi put cuju nakon ugradnje umjetne puznice)

druga i jos zanimljivija stvar, meni kao ljubitelju dobrog i prirodnog zvuka, je bila dovoljna da mi upropasti vecer u lisinskom do kraja.
-> pocelo je s izvedbom i zezancijom pijaniste, no nekak mi je klavir bil preglasni...frajer prica na mikrofon, pa malo svirka pa se malo zeza s publikumom.... i mislim si pa nije valjda.... ma nije.

krenu gudaci sim tam, zvuk nekak mutan, dolazi od svukud, nema bas fokusa ni stejđa... mislim si pa sunce im pa kaj je sad to??? da nije ipak????

e kad su daft punkovci izletili u pozadinu na nekakve pop-folk-xyz instrumente i poceli mrcvarit 4 godisnja doba onda sam konacno spoznal da ja slusam zvuk na ***ene MUTNE ZVUCNIKE KOJI VISE SASTRANE. nekakvi sugavi grozdovi horna koji zvuce losije od mojih domacih zvucnika od 5000kn!!!!
jos onak u nevjerici, zaletim se nakon prvog bisa do tipa za mix pultom i pitam ga: "stricek, jeste vi kaj od izvođača pustali na zvucnike mozda?" veli on:"da, pa sve smo pustali na zvucnike". :)))) reko, hvala doviđenja. ;)

dobro dragi ljudi, jel to cesta pojava u lisinskom ili jednostavno nismo imali srece??? 
jel i klasicne izvedbe klasicnih djela isto tak pustaju na zvucnike ili eto, ovo je za siri auditorij pa su malo na pojacalo spojili da se bas bolje cuje??? :)))

sva sreca da ide samoborska glazbena jesen i te izvedbe po crkvama su kak da angeli popevaju :)))

http://www.samobor-festival.com/

Na vrh
Zoll View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Zoll Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.rujan.2015 u 23:09
  Tako obično prođu i oni koji odu u kino a ne pogledaju pobliže što to zapravo idu pogledati. NHF
prava hifa svijetli u mraku
Na vrh
LOUIS PRIMA View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj LOUIS PRIMA Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.rujan.2015 u 08:03
Matej Meštrović je genijalac.
Music Is My Religion
Na vrh
Reizer View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Reizer Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.rujan.2015 u 18:18
Originalno postano od strane člana: Zoll Zoll napisao:

Tako obično prođu i oni koji odu u kino a ne pogledaju pobliže što to zapravo idu pogledati. NHF

bejbe me pitala:"oš na kvatro stađone?" reko: "oču!" i to je bilo to.
kaj ja sad imam propitivat jesu karte dobre ili nisu?
mogu se jedino vama tu pozalit jer me bolje razmete :D

Na vrh
pule View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj pule Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.rujan.2015 u 00:25
Jos davno su se povremeno poceli ozvucavati koncerti, i to ne samo ovakvog tipa nego i klasika, nista novo. Uglavnom, svaki puta kad sviramo trazimo da nam zatvore orgulje jer ipak gain od straznjeg zida znacajno pomogne, no cesto je vizualni element kricavo osvjetljenih orgulja njima puno bitniji. btw jedna od tezih dvorana za svirati na stageu, pogotovo solo i komorna. Tesko je sa pozornice procijeniti i dobiti povratnu informaciju dvorane, srecom, akustika dalje dosta zaokruzuje i pomaze.
Na vrh
Reizer View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Reizer Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.listopad.2015 u 20:15
Originalno postano od strane člana: pule pule napisao:

Jos davno su se povremeno poceli ozvucavati koncerti, i to ne samo ovakvog tipa nego i klasika, nista novo. Uglavnom, svaki puta kad sviramo trazimo da nam zatvore orgulje jer ipak gain od straznjeg zida znacajno pomogne, no cesto je vizualni element kricavo osvjetljenih orgulja njima puno bitniji. btw jedna od tezih dvorana za svirati na stageu, pogotovo solo i komorna. Tesko je sa pozornice procijeniti i dobiti povratnu informaciju dvorane, srecom, akustika dalje dosta zaokruzuje i pomaze.

no krasno s tim ozvucavanjem!
orgulje su zaista impresivne baj d vej :)

imam sljedece pitanje, obzirom da imamo insajdera i nadam se jos strucnih ljudi koji imaju vise iskustva od mene- kak otkrit kad je koncert ozvucen a kad nije?
prisustvo mikrofona? mozda su tu samo radi snimanja i prijenosa uzivo...

preglasna glazba? mozda je akustika takva...
neki dan u samoborskoj crkvi, komorni orkestar slovenske filharmonije zvucal je ful glasno, glasnije od onog koncerta u lisinskom. neki (crkveni)zvucnici su bili sastrane a ni traga mikrofonima.

razlika je ta kaj sam u crkvi bil u drugom redu i glasno je bilo.
sredina i jos iza se puno bolje cuje u crkvi...

u lisinskom sam bil tribina sredina lijevo, sjedalo 13 i 14 (poprilicno iza), pa mi je klavir odmah zazvucal preglasno.

Editirao Reizer - 06.listopad.2015 u 20:15
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: High-End
HiFi Tuning osigurači