Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

bok

Odgovori Odgovori Stranica  123 4>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Ardacer View Drop Down
Groupie
Groupie

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Ardacer Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: bok
    Objavljeno: 27.siječanj.2016 u 19:05
Pozdrav :)

Ja sam po struci liječnik, trenutno na specijalizaciji iz očnih bolesti. (htio sam audiologiju (očito?) al za to treba bit otorinac prvo i super veliko pitanje je dal ćeš dobit audiologiju il ne - vjerojatno ne (99%).)

Ušao sam u ovaj hobi zbog Ante Plančića koji je otac mog kolege iz osnovne škole i dobrog prijatelja. Znamo se već popriličan niz godina i dosta smo dobri. Praktički mi je za nikakve pare dao jedno pojačalo i natero frenda da mi proda svoje handmade zvučnike 

Fala Bogu pa je pojačalo bilo AB ili D klase koje tolerira 8 oma (inače ne zvuči na niš kad krene samozaštitni mehanizam na nižim impedancijama) a zvučnici 4 oma, pa sam proučio strašne količine materije i sad je u planu triamping / quad amping i gradnja novih zvučnika i pojačala. Twittere sam bacio u smeće iste sekunde, al 4 ohmski mid driveri su od 200 Hz do 2 Khz ravna linija, thd izuzetno dobar, transient response solidan. Nisam još ziher dal i njih mijenjam il ne.

Inače sam trenutno jači u slušalicama, i patim jako na fiziku i elektroniku. Jako volim zvuk, glazbu, fiziku, lasere, munje, itd, al sam alergičan na sulude bedastoće kojih u ovom hobiju ima na bacanje. Dakle, imam O2 pojačalo i Odac, jer su njihovi objektivni mjerljivi pokazatelji brutalni. Ni jedan cjevaš to nemože prestići, samo ako je izuzetno dobro poštelan dostići. Isto i za DAC, ovaj je gotovo savršen elektronički.

Od sluša imam Sennheiser HD 800 i HD 650 (650 prodajem jer kupujem curi Momentum II), Audeze LCD 2, Beyerdynamic DT 770 pro 250 Ohm, Hyper X Cloud, i Cosmic Ears Custom in ear monitore (koje pogone električki izuzetan i jeftin Sansa clip +).

Generalno volim platit za stvari / napravit koje imaju realnog fizikalnog dokazivog smisla, a to su po meni 3 stvari : Frequency response što linearniji, THD što niži i Transient response / 30 / 300 Hz Square što bolji. Kod mene nema 10 000 kn za zvučnicu za gramafon (koja btw nema smisla DANAS jer se vinil radi DANAS po digitalnom masteru pa u biti slušaš digitalnu glazbu prek vinila - što nema al baš nikakvog smisla osim da zakompliciraš stvari) ali ima 10 000 za HD 800 npr.

Napravit ću jedan / dva cjevaša za slušalice (koji NEĆE biti dobri ko O2) i IMAT će distorzije jer eto to im je u prirodi, al za zabavan zvuk se isplati imat. Radio sam sa Tesla coilovima doma u sobi sa sekundarnim naponima od 7 000 - 1 000 000 volti pa me cjevaši ne plaše previše :)

U planu je još čopit i jedan Stax koji ima brutalne elektroničke karakteristike. I onda nakon tog napravit još koje zvučnike, i par linearnih tranzistorskih i kojeg cjevaša.

Bit će mi drago upoznat ljude koji znaju cijenit dobar zvuk. Bit će mi drago ako mi netko pomogne ponekad savjetom, a još draže ako ja nekom pomognem istim! Rijetka smo sorta i ljudi nas obično ne razumiju baš :D

Na vrh
Ardacer View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Ardacer Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.siječanj.2016 u 19:14
Inače se bavim i neuroznanosti btw. Puno interesantnih info ima vezanih za audio tamo :)
Na vrh
marantz65 View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj marantz65 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.siječanj.2016 u 21:27
Dobro nam došao 

Na vrh
zook View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
mrzitelj malih skakutavaca

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zook Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.siječanj.2016 u 08:49
Dobro došao, Ardacer.
Gramofon. Kaže se gramOfon.
đez je limunada

Na vrh
glava View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj glava Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.siječanj.2016 u 08:51
Evala i tebi

Vidim da si slušalica freak. Imam Stax SRM-313 stare 8 godina ukupno slušane ne više od 100 sati i poklanjam ih u dobre ruke za određeni iznos.

Spominješ neuroznanost i Hi-fi. Hm...to neminovno vodi u shizofreniju. Ja npr. savršeno vladam umom i tijelom. U jednom trenutko slušam najbolji Hifi na svijetu, u drugom bi ga bacio u smeće
Lastane, pardon, Ardaceru pomozi
Na vrh
Denza View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan
7 of 9

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Denza Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.siječanj.2016 u 11:52
Dosta je stvari koje jos morate nauciti;)
Ok je imati stav, ali je prije toga dobro imati informaciju, iskustvo etc.
Bilo bi super da dodete do kluba koji puta... ;)

https://www.youtube.com/watch?v=4if7CUO-cP0
Disconnected from the collective
Na vrh
Ardacer View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Ardacer Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.siječanj.2016 u 16:04
U ! U ! Lijep doček, hvala :D

Bio bi jako zainteresiran za Stax SRM-313. To je amp za elektrolitske sluše. Koje sluše su sa njim? sr 303? Imaš negdje frequency response? Može PM? Bio bi sretan :D

Volio bi doć u klub i malo se družit i vidit, počeo sam kažem nedavno :D
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.siječanj.2016 u 16:12
Dobrodošao.  Upao si u lijepo receno najuspavanije doba foruma od kad isti postoji, ali bolje ikad nego nikad.

Elektrolitske sluše yebeno
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2
Na vrh
Ardacer View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Ardacer Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.siječanj.2016 u 16:26
Možda sa tim ima neke veze to da je praktički nemoguće registrirati se
Na vrh
Ardacer View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Ardacer Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.siječanj.2016 u 23:00
Hahahahajhahaha sad sam tek skuzio sta sam napiso :D
To bi bilo zakon doduse, prve na svijetu!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 4>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Dobre SH prilike
Forum: Audio komponente