Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Teski pocetnik

Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Dubs View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dubs Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.veljača.2016 u 23:13
Originalno postano od strane člana: midleage midleage napisao:

Ideja možda i nije najsjajnija. Mala je šansa da taj Panasonic može kvalitetno tjerati Dalije, Ako uopće i može.

U pravu si, granicni su za Panasonica.

(ne)osjetljivost   Lektora 1 je 84 dB i treba im pojacalo od bar 40 W.
Micromega MyDac/Oppo 203/Sony MDS920QS/Onkyo TA6511/Audio Technica LP1240/Marantz PM11S2/B&W CM9S/REL T9
Na vrh
Ardacer View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Ardacer Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.veljača.2016 u 18:27
Za slusalice, moj savjet je sennheiser hd650 plus 02/odac.. Sve skupa ce te ispast oko 4500 kn max i nemozes fulat. Ili beyerdynamic dt 880/990, ili akg k702/701/7xx. Razlike su u nijansama, svatko preferira nesto, sve su odlicne. Ako nikako neces o2/odac zbog savjeta drugih sa foruma ili ceg god vec, shiit magni + modi je isto ok, ili neki drugi pristojni amp/dac za sluse, neki oehlbach maybe
Na vrh
soto View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj soto Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.veljača.2016 u 19:49
Originalno postano od strane člana: Ardacer Ardacer napisao:

Za slusalice, moj savjet je sennheiser hd650 plus 02/odac.. Sve skupa ce te ispast oko 4500 kn max i nemozes fulat. Ili beyerdynamic dt 880/990, ili akg k702/701/7xx. Razlike su u nijansama, svatko preferira nesto, sve su odlicne. Ako nikako neces o2/odac zbog savjeta drugih sa foruma ili ceg god vec, shiit magni + modi je isto ok, ili neki drugi pristojni amp/dac za sluse, neki oehlbach maybe

Kakva je situacija sa FiiO pojacalima

Na vrh
Ardacer View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Ardacer Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.veljača.2016 u 22:05
Nisu električki baš nešto. Električka mjerenja im nisu neš posebno dobra, jel. Možda bi volio njihov zvuk, možda ne, to je druga stvar.

http://nwavguy.blogspot.hr/2012/01/fiio-e10-dac.html
http://nwavguy.blogspot.hr/2011/11/fiio-e6-amp.html
http://nwavguy.blogspot.hr/2011/05/fiio-e9-headphone-amp.html
http://nwavguy.blogspot.hr/2011/03/fiio-e5-headphone-amp.html
http://nwavguy.blogspot.hr/2011/05/fiio-e7-usb-dac-amp.html

FIIO E7 bi bio skoro i najbolji nekako. Dakako, svatko voli nešto. Ja volim znati da moj o2/odac puca van električki savršen ravan signal na gotovo bilo kojoj impedanciji, i to se da mjeriti i provjeriti ako imaš opremu za to, ljudi mjerili, provjerili. E sad, nekto voli puno platiti za build quality/ extra features / eto baca im se para / oni čuju nešto i sl. što je u redu. ako nekog veseli nek si kupi šta oće i smatra dobrim (opravdano ili ne). Ljudi kupuju skuplje kablove od slušalica, umjesto auta si kupe zvučnicu... a ono... ima svega. Netko "čuje" te razlike, netko ne čuje.. ugl. da ne duljim, generalno se može svesti na ovo:

(0)
izvor - loš izvor se ne može popraviti (neke slušalice više opraštaju, neke manje, al loš izvor je loš izvor...) ja sam od flacova napravio mp3 najkvalitetnije kompresije, i onda doslovno oduzeo flac od mp3a, i IMA razlike. međutim to su neki šumovi, i neš sitno se izgubi detalja, istina. Međutim, ja imam HD 800 spojen na O2/odac, trebao bi biti u stanju čuti razliku. ne čujem je. uopće ne mogu skužit jel flac ili kvalitetni mp3. nekvalitetniji mp3 ili drugi su čisti užas i tu neće pomoći ništa.

1) najveća razlika su slušalice - o njima najviše ovisi kakav će bit zvuk, a bitno je jako i jesu li ugodne. SVAKAKO bi bilo dobro pokušati ih poslušati prije kupnje, da se vidi jel to to ili ne.

2) AMP za slušalice : morao bi biti što transparentniji i električki dobro izveden. U principu "nebi smio biti tu uopće" - nebi trebao promijeniti signal, nego ga samo pojačati na dovoljnu razinu da može pokrenuti slušalice na dovoljno visoku razinu glasnoće, a pritom i pripazit da ih ne uništi - tu ima štošta, od izlazne impedancije, thd-a, ovog, onog.. manje utječe na zvuk (osim ako mu to nije specifična namjera!) od slušalica

3) DAC - slično - mora imati dobra električna mjerenja, mora biti izrazito transparentan (osim ako namjerno nije dizajniran drugačije!) u principu to se dvoji ima li čujnih razlika ili nema, al ok moglo bi imati. moglo bi.

4) interconnecti - RCA, i sl. između DAC-a i pojačala - trebaju biti pristojne kvalitete, inače mogu pokupit šumove koje pojačalo pojača, pa ima smetnji.

5) zvučnički/kabeli od slušalica
pojedite me ako oćete, ali ja mislim da to fizikalno nema nikakvog smisla doslovno osim ako nije neki očajni odvratni užas od kabela. ipak, mogu biti lijepi, a ima i smisla kupiti nešto kvalitetno eto jer se dobro osjećaš da imaš neš kvalitetno makar možda i nema zvučnih razlika ili ako i ima jaaako su minorne. neki ljudi se kunu da su ogromne, pa sad eto svakome po njegovom.

6) strujni kabeli
eto to još manje ima smisla od 5), al isto vrijedi - kvalitetni su lijepi, zašto ne. al ne vjerujem da će bit ikakvog poboljšanja. uopće. moj stav, jel.

Na vrh
Ardacer View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Ardacer Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.veljača.2016 u 22:33
Samo da nadodam - treba tražiti sluše otvorenog tipa, zvuče više kao zvučnici, jel. u rangu do 6000 kn, Beyerdynamic Tesla, inače za oko 7000 kn se da nabavit u RH nove audeze LCD2, a to je kuršlus kolko je to dobro.
u rangu do 3 000 hd 600 / hd 650, do 2 000 akg q701/k701/k702/k7xx, dt 880/990/ možda i 770?
ugl. to su moje preporuke. prvo brinut o odgovarajućim slušalicama, onda najbolje neki ok amp/dac combo ili prvenstveno dobar amp, i onda neki solidniji dac. to je sve što treba. btw, jasno, nisu sve toliko dobre za svaki tip glazbe, al ono, to je tako uvijek sa svime. kolko znam jedino DT 770 zvuči čisto dobro na svemu, za sve, na neku foru.

oh. mogu edit radit sad. odlično, neću više double postat.

dakle : zaboravio sam nešto poprilično fora: audeze EL 8 - za oko 5000 kn ak se dobro sjećam, planar magnetic, JAKO ugodne (al kako kome jel), odličan izbor 

ovo je (relativno) razumna lista

http://www.head-fi.org/t/634201/battle-of-the-flagships-58-headphones-compared#user_TLDR

pogledaj gore malo isto, fora je za pročitat sve, al ovdje na desno je ovaj price/performance dio, e sad to je samo njegov stav, al kolko sam vidio, u biti slažu se manje više ljudi sa time. jako je važno da budu slušalice ugodne

Editirao Ardacer - 09.veljača.2016 u 22:47
Na vrh
Tihomir View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Tihomir Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.veljača.2016 u 09:17
I o svih dobrih sluški ti zaboraviš najbolje - Grado
Accuphase DP67 - Mimetism 15.2 - Visaton Vox 253 MTI(modificirani)
Na vrh
midleage View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj midleage Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.veljača.2016 u 10:05
Slažem se sa Tihomirom.
Za ulazak u taj svijet Grado SR 60 ili 80, bile bi odličan izbor. Zvuče dobro uštekane direkt u laptop.
Na vrh
Ardacer View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Ardacer Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.veljača.2016 u 10:23
Ja ne volim grado. Zvuk je ok al mi ne pase njihov signature, skupe su i meni osobno izrazito neugodne :) najugodnije su mi beyerdynamic i sennheiser. Zato i kazem. Isprobati ih prije kupnje ako je ikako moguce!

I nebih se slozio bas da su najbolje, po meni daleko od toga, ali to je ljepota svega! Dobar savjet!

Editirao Ardacer - 10.veljača.2016 u 10:25
Na vrh
soto View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj soto Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.veljača.2016 u 11:14
Puno hvala Ardacer na detaljnom odgovoru.Prije par godina imao sam grado sr8o ali mi se nisu svidile kako stoje na usima i odmah sam ih prodao tako da preferiram Sennheiser a sto se tice Beyerdynamica nikad nisam probao pa me zanoma lik na njuskalu prodaje http://www.njuskalo.hr/slusalice/beyerdynamic-dt990-edition-250-ohm-oglas-18000503
pa me zanimaju da li je dobra kupnja i kako zvuce
Na vrh
Ardacer View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Ardacer Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.veljača.2016 u 13:09
To je bio oglas dt 990 za 900kn? To je korektna cijena. Slusalice su meni izrazito ugodne. Ugodnije su mi jedino hd800. Hd 600/650 su tu negdje. Zvuk je navodno jako dobar... Ja imam dt770 i skroz su korektne
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Utjecaj različite duljine ka...
Forum: Retro audio