Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Vratio se gramofon

Odgovori Odgovori Stranica  <1 71727374>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.veljača.2020 u 15:53
Originalno postano od strane člana: Ivi Skoj Ivi Skoj napisao:

Pa nije baš glancer, no da se prebroditi.

Pereš li/saugaš na neki način ploče koje na takvim mjestima kupiš?

Meni, moram reći, malo nedostaje to da odem na neko takvo mjesto ili u s/h dućane vinilima, pa da prekopam i eventualno nađem nešto. Međutim prošlo me to 100% nakon što sam par puta uzeo ploče koje su vizualno bile skroz u redu, stavim na gram, a ono izrovano plugom valjda. Doslovno za smeće. Na par takvih ploča sam naišao. Kad k tome pridodam činjenicu da danas više-manje nitko ne prodaje s/h ploče, a da ne škicne na discogs cijene te da sukladno tome gotovo da uopće nije moguće ubosti nešto što doista valja, a košta malo - volja za lov me prošla. Nedavno bio u Nürnbergu i prošao malo njihove s/h dućane vinilima i identična situacija...ne toliko da se prodaje krama kao kod nas, nego sve što vrijedi i košta...identično kao da poručujem preko neta od nekoga sa discogsa ili iz nekog dućana.

A kod nas onda i ta dodatna smiješna situacija da još uvijek ima ekipe koja prodaje u najbolju ruku VG Bitlse i slična opća mjesta na Jugotonkama za 150+ kn. Al ono brate, ploča je, čuli smo da vrijedi. I k tome su Bitlsi. Nula razumijevanja problematike.

Šteta jer velim, kul mi je otići i prekopati da vidim što ima. Ali ljudi vrlo često briju. Ili druga krajnost - krama za iznivelirati stol.
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.veljača.2020 u 17:53
blaženi moji FLAC-ovi smijeh
kupujem tehnički ispravni audio
Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.veljača.2020 u 17:58
Originalno postano od strane člana: zed_alive zed_alive napisao:

blaženi moji FLAC-ovi smijeh

Svakom svoje mig
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.veljača.2020 u 18:03
a čuj, falabogu...
što misliš, da li su comp audio 'digitalci' primarno to što jesu zato jel ne vole analogni zvuk?
ili je to ipak primarno zato što im se ne da zaj... s pločama (pa čak i s cd pogonima koji riknu, jerbo su loše kvalitete)?
kupujem tehnički ispravni audio
Na vrh
doro View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj doro Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.veljača.2020 u 22:44
Originalno postano od strane člana: popol_vuh popol_vuh napisao:

Originalno postano od strane člana: Ivi Skoj Ivi Skoj napisao:

Pa nije baš glancer, no da se prebroditi.

Pereš li/saugaš na neki način ploče koje na takvim mjestima kupiš?

Meni, moram reći, malo nedostaje to da odem na neko takvo mjesto ili u s/h dućane vinilima, pa da prekopam i eventualno nađem nešto. Međutim prošlo me to 100% nakon što sam par puta uzeo ploče koje su vizualno bile skroz u redu, stavim na gram, a ono izrovano plugom valjda. Doslovno za smeće. Na par takvih ploča sam naišao. Kad k tome pridodam činjenicu da danas više-manje nitko ne prodaje s/h ploče, a da ne škicne na discogs cijene te da sukladno tome gotovo da uopće nije moguće ubosti nešto što doista valja, a košta malo - volja za lov me prošla. Nedavno bio u <span style="color: rgb34, 34, 34; font-family: sans-serif;">Nürnbergu i prošao malo njihove s/h dućane vinilima i identična situacija...ne toliko da se prodaje krama kao kod nas, nego sve što vrijedi i košta...identično kao da poručujem preko neta od nekoga sa discogsa ili iz nekog dućana.</span>
<span style="color: rgb34, 34, 34; font-family: sans-serif;">
</span>
<span style="color: rgb34, 34, 34; font-family: sans-serif;">A kod nas onda i ta dodatna smiješna situacija da još uvijek ima ekipe koja prodaje u najbolju ruku VG Bitlse i slična opća mjesta na Jugotonkama za 150+ kn. Al ono brate, ploča je, čuli smo da vrijedi. I k tome su Bitlsi. Nula razumijevanja problematike.</span>
<span style="color: rgb34, 34, 34; font-family: sans-serif;">
</span>
<span style="color: rgb34, 34, 34; font-family: sans-serif;">Šteta jer velim, kul mi je otići i prekopati da vidim što ima. Ali ljudi vrlo često briju. Ili druga krajnost - krama za iznivelirati stol.</span>

Bome lagano to sa sh plocama otislo kvragu....kud gledaju cijene na discogsu i onda dodaju jos shiping te jos malo na to sve draga moja cro a najgore kaj im vecina stoji po godinu pa cak i 2-3g. a cijena ista o zraubanosti bolje ne govorit teska lutrija kak bude to zvucalo [ [

Editirao doro - 03.veljača.2020 u 22:46
Proac Response One SC,Atacama SE 24,Primare A30.1 MKII,Arcam HDA sacd CDS 50,Teac TN-300.
Na vrh
Ivi Skoj View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Ivi Skoj Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.veljača.2020 u 00:05
ziki popustio sam, na da se to više pratiti koliko onaj lunetik izdaje.
Fakat izdaje ko da nema sutra.
smijeh

Popol, to je više druženje i ubijanje vremena nego neka kvalitetna kupovina.
Ja ne posjedujem vrhunsku aparaturu pa mi i nije stalo da sve bude glanc i da u rukavicama mijenjam ploče.
Znaš kako je kod mene, stavim ploču mački se nateravaju trknu gramofon, malo to preskoči i pogrebe se i idemo dalje za iste pare.
Važno da smo svi živi i zdravi, muzika je tu da nas uveseljava, a te tehničke probleme preskočimo.
Inače da se naći i dobrih stvari za nepuno para iako je naglasak na vinil guruima i preprodavačima sa čudnovatim cijenama.
U Križanićevoj bude dobra ponuda (bar je do sada bila), pa ak te put nanese 15. 3. je najavljeno druženje.
Moja žena ima odgovor na sva pitanja.
Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.svibanj.2020 u 18:07

Nabavio sam ovaj protractor od jednog ebay prodavača, nakon nekoliko preporuka i došao mi je neki dan. Do sada sam koristio Baerwalda za RB250 sa Vinylenginea.

Moram napomenuti da sam Vinylengine protractor printao na običnom kućnom laserskom printeru, ništa ultraprecizno, ali dovoljno dobro. Ovaj koji sam kupio je bolji jer su linije izrazito tanke, rupa je vrlo precizno izbušena i materijal je takav da savršeno naliježe na tanjur...bolje i od plastificiranih protractora koje sam imao. Ovo je nekakav karton, ali nije jako krut i djeluje kao da je pomalo i "plastičan".

Nakon provjere sa ovim protractorom, ispalo je da mi je prema njemu overhang bio nekih cca 1mm ili nešto ispod prevelik. U svakom slučaju, niti sa prijašnjim protractorom nije bilo distorzije niti na jednom dijelu ploče, kao niti ikakvih problema sa trackingom.

Sa ovim novim podešenjem, čini mi se kao da je još dodatno se stvar pročistila i zvučna slika utegnula.

Nakon toga sam se igrao i malo sa podešavanjem VTFa i prvo što me zbunilo je da je za Benz Micro gold na netu negdje naveden VTF 1.8-2.2g, a negdje 1.7-1.9g. Prije sam imao na 1.8g, a sada sam podignuo na 1.9g. Ovo podešenje sada daje još malo čvršći "image" elemenata u zvučnoj sceni i zvuk je malo jači/prezentniji u basu, bez da se izgubila zračnost gornjeg dijela. Tracking savršen, ali i prije je bilo odlično, međutim rekao bih da imam još bolju konzistentnost kvalitete zvuka od početka do kraja LPa. Nigdje nimalo distorzije i bez promjena u veličini zvučne slike ili kompresije.

Azimuth je takav kakav je, Roy Gandy ne vjeruje valjda u to, antiskating je totalno otpriličan (znam da tu nema preciznog načina da ga se postavi jer je AS dinamička stvar i ona fora sa praznom lead-out brazdom baš ne drži vodu, jednako kao što ne drži vodu ni VTF=AS) i podešen malo niže, budući da regine ručke imaju malo AS-a čak i kad je isključen (moja minimalno). Jedino što ostaje bi bilo još precizno podešavanje VTAa, iako - varijabilna debljina ploča, a mene apsolutno ne zanima podešavati VTA za individualnu ploču. No, ono što bi me zanimalo je podesiti VTA odnosno SRA za neku srednju debljinu ploče na blizu tih 92 stupnja...no to radim totalno "na oko".

Ukratko, ono što htjedoh napisati - svaka preporuka za protractor. Ima i za razne druge ručke.
Na vrh
tatamata View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan
grnčarija rules

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tatamata Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.svibanj.2020 u 21:00
Originalno postano od strane člana: popol_vuh popol_vuh napisao:

Azimuth je takav kakav je
Malo si nejasan u toj rečenici, dali ti je azimut dobar ili smatraš da ako ručka nema način štelanja azimuta da se to ne radi? Ako to ručka nema, može se naštelati umetanjem "kajle" na jednu ili drugu stranu pri pričvršćivanju zvučnice na headshell. Profesionalci (u štelanju i azimuta između ostalog) će upotrebljavati test ploču sa softverom na lapu koji će povući stanje azimuta usporedbom 1khz tonom jednog pa drugog kanala i lijepo to pokazati na ekranu.
A ukoliko nemamo ni mikroskop za gledanje kako vrh igle nasjeda na brazdu, najbolji način je ogledalom.
Najbolje ogledalo je ono koje je debelo poput vinila. Ja sam svoje pronašao u istrošenoj kutijici za puder svoje žene. Ta su ogledala tanka oko milimetar. Staviš ogledalo na mat ispod spuštene igle i gledaš okomito sprijeda kako kantilever naliježe na podlogu i sve se vidi, dali je okomit ili ima otklon na jednu ili drugu stranu. Uglavnom mora izgledati kao na slici 2.

Editirao tatamata - 10.svibanj.2020 u 21:22
prava hifa svijetli u mraku.
Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.svibanj.2020 u 22:29
tatamata, mislio sam na cinjenicu da se na reginim ruckama ne moze stelati azimut, pa je tako kako je. Kajle nisam uzimao u obzir. Na koji nacin ju se moze izraditi? Ovo sa ogledalcem za puder znam, pa bih bas mogao probati vidjeti stanje. Do sada nisam ni gledao jer rekoh - sto cu i gledati ako se na ovoj rucki ne moze stelati.

EDIT:

Jos jedna stvar - nije li relativno lose nalijeganje zvucnice na glavu rucke zbog kajle losije od nesavrsenog azimuta?

Editirao popol_vuh - 10.svibanj.2020 u 22:35
Na vrh
Komandant Data View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Komandant Data Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.svibanj.2020 u 12:25
Vuše, može link tvog dilera protractorom?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 71727374>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Akustyk RD12
Forum: Uradi sam