Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Raspberry PI spajanje na 5.1 + 2.0/2.1 sustav

Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
zolakt View Drop Down
Newbie
Newbie

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zolakt Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Raspberry PI spajanje na 5.1 + 2.0/2.1 sustav
    Objavljeno: 06.travanj.2016 u 19:38
Pozdrav,

naslov je malo cudan, ali probat cu pojasnit.
Odmah da se ogradim, ovo stvarno nije moj podrucje, tako da moguce da sam nesto krivo shvatio, sve propruke i savjeti su dobrodosli.

Dakle, krenimo od onoga sto trenutno imam i kakvi su konektori:
- Raspberry PI 3: 1 HDMI (trenutno spojen na TV), 3.5'' izlaz za slusalice
- Samsung ue40h5000 TV - 2xHDMI, composite ulaz, opticki digitalni audio out
- Logitech X230 - 2.1 zvucnici, konektor samo 3.5''
- Creative Sound Blaster Live! 24 bit - USB zvucna kartica, konektori: Optical SPDIF Out Connector, Mic In jack, Headphone jack, Center/Subwoofer Out jack, Rear Out jack, Front Out jack, Line In jack, Coaxial SPDIF Out jack, DIN jack, USB port

Htio bi sloziti slijedece:
- uzeti neke 5.1 zvucnike ili soundbar za dnevnu sobu i spojiti ih na Raspberry i TV (sam za sebe, kad nije prebacen na Raspberry)
- uzeti neke 2.0/2.1 (ili iskoristiti postojece) zvucnike za spavacu sobu koji bi svirali s istog Raspberrya, ali na drugom kanalu

Dodatni zahtjevi:
- 5.1 moraju imati passthrough za AC3/DTS na neku komponentu, tako da ona odradjuje decoding, a ne Raspberry
- kod 5.1 da su zadnji sateliti po mogucnosti bezzicni, jer imam dosta problema s kablovinjem, svugdje su neka vrata ili prolazi pa nemogu ni ispod lajsne
- ovi za spavacu sobu bi morali biti obavezno bezzicni zbog istog problema
- glasnoca nije uopce bitna, ne radim disko, bilo koje snage ce biti sasvim ok za pogledat film i pustit mp3
- nije potrebna nikakva audiofilska kvaliteta zvuka
- ne bi bilo lose ni fm tuner ubaciti u cijeli sustav, ali nije nuzno. Imam neku prastaru AIWA liniju, ako ju je moguce iskoristiti. Od konektora ima opticki i aux (2 chincha)

Pitanja:
- prvo i osnovno je kako to sve spojiti, odnosno sto jos trebam kupiti od komponenti
- preporuka za dobre 5.1 zvucnike (po mogucnosti s 2 bezzicna satelita)
- da li ova zvucna kartica moze "zamijeniti" AV reciever ili ga obavezno moram uzeti
- ako ga moram uzeti, takodjer neka preporuka
- da li mogu ikako iskoristiti ove 2.1 zvucnike za spavacu sobu, a da ih nekako "natjeram" da rade bezzicno. Da li ima neki device u koji se mogu ukopcati pa onda on prima bezzicno input s Raspberrya, i da li se to uopce isplati vise nego kupiti jos jedne zvucnike. Raspberry ima bluetooth i wifi. Opcija je i uzet jos jedan PI Zero (cca 5$) i dodati sam na njega audio izlaz, ako ne postoji jeftinija alternativa.

Znam da je dosta pitanja, ali kao sto sam rekao, ovo nije moje podrucje...
Citao sam dosta i pogubio se totalno u šumi AV komponenti.
S obzirom da im je svima cijena relativno paprena, bolje prvo pitati...

Budzet za sad nije definiran, ali gledam da ispadne sto jeftinije.
Ponavljam, nije mi potreban ni audiofilski kristalni zvuk ni da se sve cuje 3 ulice dalje.
Na vrh
cariblanco View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj cariblanco Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.travanj.2016 u 22:07
Nemožeš natjerati zvučnike da rade bežično. Bežični zvučnici moraju u sebi imati baterije na koje će raditi, ili mogu biti aktivni bežični zvučnici koji samo bežično primaju signal, a za reprodukciju imaju pojačalo u sebi koje se spaja na utičnicu. Nemožemo još bežično prenositi energiju, da možemo nebi imali dalekovode ;)
Nemoj nasjedati na markentiški trik i na nekakve bežične zvučnike, jer se oni samo tako zovu. Znači samo se signal prenosi bežično ( koji je male snage ) dok zvučnici za pogon moraju imati energije, bilo baterije ili štrom.
Na vrh
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj cariblanco Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.travanj.2016 u 22:51
Za spavaću sobu ti znači nije bitna jačina, nego da muzika lagano svira. Imam jedan prijedlog za tebe, to su zvučnici x-mini max II, koji imaju u sebi baterije te kad se napune mogu se slušati možda par sati, nisam isprobavao koliko mogu raditi bežično, mada ih i sam imam. To sam kupio za laptop, mislim da su 2* 2.5 W. Možeš ih spojiti na mobitel, ili na laptop. Nisu skupi, koliko se sjećam cca 150-250 kn
x-mini

Editirao cariblanco - 06.travanj.2016 u 23:03
Na vrh
zolakt View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zolakt Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.travanj.2016 u 08:27
Naravno nisam ni mislio da napajanje bezzicno ide. Mislim da te s baterijom.
A za ove sto si poslao, tako nesto bi mogla biti alternativa, samo moraju moci primit signal preko bluetootha ili wifi, ne da ih prestekavam stalno.

Na vrh
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj cariblanco Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.travanj.2016 u 22:01
Originalno postano od strane člana: zolakt zolakt napisao:

Naravno nisam ni mislio da napajanje bezzicno ide. Mislim da te s baterijom.

Ok ako tako kažeš, mada sam pomislio drugačije, kad si pitao dali se mogu oni 2.1 zvučnici natjerati da rade bežično

Evo ti par linkova pa pogledaj bežične , osobnog sam mišljenja da netrebaš ići na neki viši razred tih zvučnika, pošto to neće pratiti izvor zvuka u tom razredu.

Sonus Art

svijet medija

electronic star
Na vrh
zolakt View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zolakt Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.travanj.2016 u 23:13
Za te postojece 2.1 mislio sam da se zvuk na njih salje bezzicno, ne struja naravno.
Pomocu onih bluetooth audio recievera ili tako necega. Ima ih na ebayu hrpa za par dolara.
Na vrh
midleage View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj midleage Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.travanj.2016 u 10:43
Mođda te nisam dobro shvatio, a ni linkovi ti ne rade, ali stvari stoje ovako. Naj jednostavnije je kupiti AVR koji ima zonu 2 za spavaču ili barem prednje A i B zvučnike. Druga zona je bolja jer ti omogućuje da slušaš različite izvore u dnevnoj i spavaćoj.
Malinu i TV spojiš Hdmiem u AVR, a za zvučnike klasika. 5.1 u dnevnu i stereo u spavaću(zona 2).
Opcija B, Malinu spojiš Hdmi kablom na soundbar koji ima potrebne dekodere i izlaz za TV. Analogni 3,5mm izlaz iskoristiš za spavaću. Naravno, pod uslovom da možeš dobit istovremeno oba izlaza aktivna.
Na vrh
Doomsday View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
link master

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Doomsday Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.travanj.2016 u 12:31
Jednostavno...

Za 5.1 nađeš rec najpovoljniji koji ima sve što ti treba, a za stražnje zvučnike uzmeš ovo...

http://www.marmitek.com/en/product-details/listen/wireless-music/digital-audio-transmitters/surround-anywhere-220.php

http://www.amazon.de/Marmitek-Surround-Anywhere-Wireless-AudioSystem/dp/B0054YH5GO/

Odašiljač uzima i high i low level input, a prijemnik ima svoje pojačalo za pogonit bilo koje pasivne zvučnike za surround...

Ako ti je spavaća u bluetooth dometu, uzmeš uparen par ovih...

http://www.avantree.com/product-bluetooth-transmitter-and-receiver-avantree-saturn-pro.html

http://www.amazon.de/Avantree-Bluetooth-Transmitter-Empf%C3%A4nger-Verz%C3%B6gerung/dp/B00OPVWHRY

Spojiš Rpi na rec i jedan stereo kanal na BT transmitter, platiš bežične veze malo više, platiš malo manje rabljeni rec koji ima sve što ti treba a ništa bežično na sebi, i to ti je to...

Gubitak kvalitete i na wireless surround i na BT sa aptX LL codecom je minimalan... Iskoristiš Logitek za spavaću... Za dnevni složiš 5.1 zvučnike kakve želiš...

PERONOSPORA AD OPEL ASTRA...
Na vrh
zolakt View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zolakt Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.travanj.2016 u 12:17
Hvala na odgovorima, mislim da mi je malo jasnije.
Znaci samo da rezimiram:

- u svakom slucaju mi je potreban AVR
- za 5.1 za dvenvnu: ili kupiti set gdje su 2 zadnja na baterije, ili obicni pa spojit s marmitekom
- za spavacu sobu bi iskoristio ove 2.1 koje imam
- ako AVR ima vec ugradjen bluetooth, da li mi je dovoljan samo neki jeftini bluetooth dongle za te zvucnike

Jel ima netko proporuku za AVR?

Jeftinija opcija bi bila stavit soundbar umjesto AVR i 5.1 zvucnika, ako sam dobro shvatio.
Vidio sam Philips Fidelio s detachable zvucnicima, tako nesto bi mi bilo savrseno, jer ne trebam AVR za nista osim opisanog, ali je cijena paprena.
Nasao sam i ove http://iliveelectronics.com/products/sound-bars/bluetooth-sound-bar-with-detachable-speakers.html
Izgleda kao ripoff Philipsa, za neusporedivo manje novaca. Jel valja to ista?
Na vrh
Doomsday View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
link master

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Doomsday Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.travanj.2016 u 16:29
Ovaj soundbar je čista prevara... Prima samo stereo signal, uključujući i optički ulaz...

Moja ideja je uzet povoljniji rec jer bt veza im diže cijenu, a nije nešto naročito kvalitetna... Onda bi mogao povezat 2.1 u sobi ali pitanje je koji codec rec ima i kakve su kvalitete sa kojim codecom ti jeftini bt dongle-ovi...

Htio si povezat rpi sa 5.1 i sa 2.1 a to dobiješ sa parom kvalitetnih bt trans-rec koje sam ti linka... Za 5.1 onda možeš šta hoćeš, soundbar sa dekoderima ili rec sa dekoderima, a stražnje pasivne zvučnike bilo kakve možeš povezat bežično sa onim što sam ti linkao...

Soundbar sa 5.1 decoderima i sa bežičnim satelitima koji su svaki za sebe će koštat... To je jednostavno tako...

PERONOSPORA AD OPEL ASTRA...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,215 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Ljudovi pomagajte