Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Klub 21.05.'16 Dynaudio i Munich High-End

Odgovori Odgovori Stranica  <1234 6>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
bais View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj bais Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.svibanj.2016 u 18:31
Ljudi vrte HD video preko wifija bez zastajkivanja pa ne vidim kako onda audio sa daleko manjom protočnošću može biti problem. Koliko ja razumijem stvari, kad dođe do problema stvar prestaje raditi tj. zastajkuje, ali nema gubitka kvalitete u onom smislu koji smo vidjeli u analognom audiju.
P.S. ima i od iza priključak    

Editirao bais - 22.svibanj.2016 u 18:43
Automatski bias
Na vrh
Flikoman View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Flikoman Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.svibanj.2016 u 19:50
Šteta što nisam uspio doći, obaveze spriječile.

Baš me zanimaju druga mišljenja oko ovih zvučnika.
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.svibanj.2016 u 21:54
Originalno postano od strane člana: cariblanco cariblanco napisao:

Originalno postano od strane člana: bais bais napisao:

Zašto bi to bio problem??

Ako tako razmišljaš, onda bi svi kablovi u audiu trebale biti najobičnije žice. Kad bi ti zvučnici imali jednu nulu manje, onda nebi bilo problema. Daj me ubjedi da signal koji putuje preko wireless_a ima istu kvalitetu kao onaj koji ide preko kabla. Tu bi se puno bitova dalo izgubiti zbog masu smetnji koji rade drugi uređaji spojeni na kućni wi-fi. Znam da zvuk neide preko rutera, ali radi na istoj frekvenciji kao ruter, pa su moguće smetnje...mislim ono, ljudi pročišćavaju običan štrom od mogućih smetnji u mreži.

Nemoj se zamarati necime što nimalo ne razumiješ kako funkcionira.
Na vrh
goran st View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj goran st Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.svibanj.2016 u 00:45
Da izgubit če se puno bitova!!
A što se tiče kablova,najplodnije tlo za zaradu u HIFI svijetu!!!
MNK-VOLE GRADELE SPLIT 2007

Na vrh
pule View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj pule Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.svibanj.2016 u 02:01
Vec i samo kratko prozracivanje prostorije cisti od smeca te bitno poboljsava krhki prenos bezicnog audio signala do zvucnika...
Na vrh
cariblanco View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj cariblanco Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.svibanj.2016 u 08:32
    Veliš ti Gašo da se ne zamaram s nečim što ne razumijem. Vidiš kad bi mi ti objasnio to, onda se nebi zamarao Forumi su mjesta gdje ljudi o nekoj tematici žele naučiti više, pa se stoga i učlanjuju na njih. Čitajući tvoje postove zaključio sam da imaš dosta veliko znanje o hi fi, samo si ga ljen djeliti, ali zato veliku aroganciju ti nije problem podjeliti Mogao bi te shvatiti da ti od tih informacija živiš, pa ih ne želiš šerati, ali to vjerojatno ne odgovara istini. Mogu još shvatiti tvoje prepucavanje s npr. appy ili nekim iskusnijim članom, ali ovakav pristup prema rookie članovima ne.

Privatno te nebi želio nikad upoznati, jer i ovo virtualno poznanstvo mi ide na živce

Da odgovorim i ostalim "pametnjakovićima" koji su se nadovezali na moj komentar.

Znači wi fi tehnologija postoji već 10 godina i zamisli sad se dynaudio sjetio napraviti hi-end bežične zvučnike, jer nikom prije to nije palo na pamet

Dajte nemojte, molim vas. Ponekad nije potrebno veliko znanje o nečemu da bi se shvatile neke stvari. Treba samo uključiti zdrav razum, kao što vam ne treba antivirusni program, ako se znate koristiti netom i ne klikćete po glupostima

Pročitajte što piše Ehrenholz, vlasnik te tvrtke. Obratite pažnju na uokviren tekst ili ono podcrtano. Od vas tražim da koristite samo zdrav razum, bez emocija, jer pametnom čovjeku ono što je naznačeno može dati cijelu sliku tog problema.

Ono što želim reći je, da ti zvučnici možda i super sviraju i da su rješeni problemi wi fi tehnologije ( neznam nisam ih slušao ) , ali izjaviti da nisu postojali ( možda još postoje ) problemi oko te tehnologije je krajnje neozbiljno, pogotovo od tebe @Pule koji se baviš s tehnologiojom.

Izvor link

Editirao cariblanco - 23.svibanj.2016 u 08:33
Na vrh
Tihomir View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Tihomir Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.svibanj.2016 u 08:47
cariblanco , tvoje neznanje graniči s gluposti, bez ljutnje molim, napadaš ovdje članove foruma koji imaju daleko veće znanje od tebe.
Čim si rekao a ti ne treba antivirus jer znaš surfati netom i ne klikčeš bez veze - e to mi je tek reklo koliko malo znaš i koliko ne poznaješ problematiku. Sretno ti bilo sa surfanjem, ali budi siguran da ti je komp leglo virusa , a da nisi niti svjestan toga.
Drugo, pa ne prenosi se bežično signal analognom tehnologijom, prenosi se digitalnom koja ima redunsdanciju i algoritme za zaštitu od gubitka podataka, da sad ne ulazim u detalje (a znam dosta o tome jer mi je to struka i od toga živim) , da ima problema u prijenosu signala, ali ništa nerješivo niti tako komplicirano kas u u pitanju sobni uvijeti i prijenos na par metara. A ovo što s i gore podcrtao, a ljudi svašta pišu po netu iz tko zna kojih razloga i interesa.
Gle neki se ne oslanjeaju na zdravi razum u kontekstu koji si ti spomenuo jer da bi mogao ispravno zakjučiti moraš imati ispravne premise i biti upoznat s problematikom, ovako lako dođaš do krivog zaključka.
Uzmi na primjer apple airplay, radi bez greške.
Accuphase DP67 - Mimetism 15.2 - Visaton Vox 253 MTI(modificirani)
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.svibanj.2016 u 08:58
A što se dijeljenja ili nedijeljenja znanja tice, forumi su vrlo nezahvalno mjesto jer su slicni diskusijama s placa, svi imaju nesto za reć, malo ima temelja i argumente a oni koji imaju budu neshvaceni, ignorirani...
Tu su podjeljene tone znanja od clanova koji ga imaju pa je sve to na kraju završilo u mulju forumske mase. Ljudi izgube volju nakon 500 ponavljanja istog scenarija.

Evo upravo zbog egotripera i copy pastera poput tebe koji se odmah nađu napadnutima i brane tuđim tekstovima u kojima nađu nešto što im se sviđa, necu vise pisati ništa konkretno, jer nema smisla.
Da znas tematiku nebi lupao gluposti na javnom mjestu, da si malo promišljen barem bi više puta provjerio što pišeš i onda nebi nailazio na (moje) arogantne odgovore.

Editirao Gašo - 23.svibanj.2016 u 09:04
Na vrh
cariblanco View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj cariblanco Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.svibanj.2016 u 10:44
@Tihomir što se tiče virusa, nemam ih jer koristim os x ( mac ) a znam i mnoge na win. koji nemaju antivirusni program, jer se znaju koristiti s netom. Što se drugog tiče što si opisao o problemu prijenosa wi-fi signala. Ja sam samo komentirao post od ne bilo koga, pa taj Ehrenholz je vlasnik navedenih zvučnika, nisam komentirao neki neimenovani izvor. Pa ako on priča o smetnjama i mnogim problemima koji su ih pratili u izvedbi te tehnologije, šta bi ja trebao zaključiti; da on sere bez veze ?

Može li mi netko reći razlog zašto niti jedan drugi igrač koji puca na hi end, nije napravio nešto slično. Ima masu bežičnih zvučnika za računala i kućna kina u početnom segmentu, dok je onaj najviši ostao nepokriven. Ni vrag da ostale brendirane tvrtke ne vole novac i da se odriču tog dijela kolača.
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.svibanj.2016 u 11:11
Taj isti gospodin je za sve što u Dynaudiu naprave govori da je neviđeno, ultimativno i da su se jako mucili kako bi to napravili.

Da objasnim, postoje specijalizirane tvrtke koje se fokusirane na određene segmente tehnologije koju koriste ostali proizvođaci u svojim proizvodima. Dyanudio sigurno nije razvijao wifi module pa ni pojacaćala u D klasi, jedino su mozda u suradnji outsourcerom customizirali softver za svoje potrebe . A pricu moraju sloziti oko svega da bi mogli konzumentima prodati proizvod pod nešto specijalno.

B&O koristi odavno cijeli sijaset dig pomagala u svojim zvuljama. Ako bas zelis nešto što je kao pravi high end, Goldmund se isto igra i koristi blagodatima moderne industrije.

Zašto drugi to još nisu. Zato što se vjerojatno nečkaju ima li to smisla ako do zvucnika ionako moraš vuc strujne kablove.

Editirao Gašo - 23.svibanj.2016 u 11:26
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 6>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,160 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: High-End
HiFi Tuning osigurači