Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Klub 21.05.'16 Dynaudio i Munich High-End

Odgovori Odgovori Stranica  <12345 6>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
cariblanco View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj cariblanco Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.svibanj.2016 u 11:22
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

A što se dijeljenja ili nedijeljenja znanja tice, forumi su vrlo nezahvalno mjesto jer su slicni diskusijama s placa, svi imaju nesto za reć, malo ima temelja i argumente a oni koji imaju budu neshvaceni, ignorirani...
Tu su podjeljene tone znanja od clanova koji ga imaju pa je sve to na kraju završilo u mulju forumske mase. Ljudi izgube volju nakon 500 ponavljanja istog scenarija.

Evo upravo zbog egotripera i copy pastera poput tebe koji se odmah nađu napadnutima i brane tuđim tekstovima u kojima nađu nešto što im se sviđa, necu vise pisati ništa konkretno, jer nema smisla.
Da znas tematiku nebi lupao gluposti na javnom mjestu, da si malo promišljen barem bi više puta provjerio što pišeš i onda nebi nailazio na (moje) arogantne odgovore.

S ovim prvih pasusom se mogu složiti i mogu donekle razumjeti da ti se neda 100 puta nešto objašnjavati, kad je to već objašnjeno na forumu. Kad je tome tako, onda se može izvući link koji vodi na traženi komentar. Opet ako je i to teško ( možda je forum nepregledan i ne radi tražilica kak treba ) onda se jednostavno pogleda napisani moj post i ignorira ga se, a ne odgovara se arogantno. Da se razumijemo, nisam ja ništa pogođen s tim odgovorom, samo sam vidio takvih tvojih komentara na x mjesta na forumu. Zbog toga to spominjem, jer ti i kad educiraš, radiš to s visoka..ali nebitno, to je stvar tvoje prirode, bitno je ono prvo što sam napisao.
Na vrh
Tihomir View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Tihomir Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.svibanj.2016 u 11:51
Originalno postano od strane člana: cariblanco cariblanco napisao:

@Tihomir što se tiče virusa, nemam ih jer koristim os x ( mac ) a znam i mnoge na win. koji nemaju antivirusni program, jer se znaju koristiti s netom.

Zaista prijateljski savijet, stavi antivirus.
Opet vidim da ne poznaješ problematiku. Istina, za mac ima puno manje virusa (imam i jedan mac), ali ima ih i NISI siguran zato što koristiš mac.
A ove koji imaju win bez antivirusa, to neću ni komentirati. Njih bi strpao u isti koš kao i ove koji ne žele cijepiti svoju djecu pa su se opet pojavile neke bolesti koje su cijepljenjem bile potisnute :)

I kad ti kažem da staviš antivirus govorim ti ne kao laik nego kao netko tko se bavi pisanjem softvera preko 15 godina.

Accuphase DP67 - Mimetism 15.2 - Visaton Vox 253 MTI(modificirani)
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.svibanj.2016 u 12:11

S ovim prvih pasusom se mogu složiti i mogu donekle razumjeti da ti se neda 100 puta nešto objašnjavati, kad je to već objašnjeno na forumu. Kad je tome tako, onda se može izvući link koji vodi na traženi komentar. Opet ako je i to teško ( možda je forum nepregledan i ne radi tražilica kak treba ) onda se jednostavno pogleda napisani moj post i ignorira ga se, a ne odgovara se arogantno. Da se razumijemo, nisam ja ništa pogođen s tim odgovorom, samo sam vidio takvih tvojih komentara na x mjesta na forumu. Zbog toga to spominjem, jer ti i kad educiraš, radiš to s visoka..ali nebitno, to je stvar tvoje prirode, bitno je ono prvo što sam napisao.
Kad netko upadne u diskusiju sa nepreovjerenim informacijama(onako kako se to njemu čini), onda reagiram.

Nedaj bože da ja nekog educiram, samo kažem da isključivost i vlastiti stavovi bez stvarnog pokrića i temelja nemaju mjesta u bilo kakvoj diskusiji, kad kažem da je netko napisao glupost možda zvuči osorno, ali sam siguran da je tako i to je najkraci opis.

Ja se ne petljam svojim nekim tvrdnjama u područja koje ne znam ili ne razumijem, ali ako me zanima onda pitam, slušam, ucim, ili si dam truda prouciti tematiku kroz vrazji internet pa i strucnu literaturu, pa slozim kockice kako ima smisla, ja vec u plusu jer nisam otišao u krivi kolosjek.

Vazno je i znati postaviti pitanje, a ne odmah krenuti sa svojim viđenjima bez ikakvog pitanja ili mogucnosti da mozda nisam u pravu.

Ako je tebi sumnjiva wifi veza jer ju vidiš kao zamjenu za kabel, onda si vec krenuo od krive pretpostavke.

Kad bi ljudi slušali druge ljude koji imaju vece znanje u necem specificnom, bilo bi svima lakše.
Ja se nisam rodio sa znanjem kojeg trenutno imam nego sam propitkivao, slušao i ucio, a to cinim i dalje svaki dan.

Po meni je veca arogancija imati pristup iz neba pa u rebra, pa ako prođe, prođe i na prvoj packi zastat, reči nekom da je arogantan i da gleda s visoka.

Peace.

Editirao Gašo - 23.svibanj.2016 u 12:14
Na vrh
Zoll View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Zoll Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.svibanj.2016 u 12:55
Ovo riješenje Dynaudia otvara mnoga pitanja.
1. Dali se kao audiofil upustiti u kupovinu sistema koji zbog WiFi upotrebljava 16/44 format, te uz Dynaudiov HUB 24/96 i zanemariti 24/176 i 24/192 formate u digital frontu, te si usput dozvoliti i blasfemiju pretvaranja analognog (gramofon)(magnetofon) fronta u digitalni pa opet u analogni signal samo zbog toga da ne vidimo konektore?

2. Ako smo se godinama borili odvajati vibracije od naših uređaja raznim dampinzima, šiljcima, masivnim rackovima itd. nebili posredno priznali kupovinom ovakvog uređaja da sve to skupa nema smisla i da su konverteri i pojačala unutar zvučnika imuni na trešnju po ful spektru?

3. Kako prodati kasnije taj uređaj na tržištu na kome se prodaju pojačala, konverteri, pretpojačala i zvučnici koji bi trebali imati buksne (barem jedan par) da bi se prodali.

Da se razumijemo, ovo je proizvod koji za cilj nema segment u profesionali, ovo nisu nikakvi monitori i to nije ciljana skupina.( prilog tomu pogledati aktivne monitore u rangu 10K eura)
Rekao bih da ni audiofili kao kategorija nisu ciljani.
Tko jest, i u kakvu kategoriju spadaju vjerojatno dobro znaju u Dynaudiu.

nhf ali podsjeća na ovo :

Editirao Zoll - 23.svibanj.2016 u 13:08
prava hifa svijetli u mraku
Na vrh
bais View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj bais Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.svibanj.2016 u 14:44
@Zoll
E to su prava pitanja..

1) koliko vidim upotrebljava se 24/96 u wifi modu i 24/192 u žičnom.
Što se tiče ADA konverzije tu treba fakat razumjeti način funkcioniranja digitalne skretnice da bi se shvatile prednosti.
Istina, AD konverzija jest drawback, ali puno toga se i dobiva - nema pasivnih elemenata klasične skretnice na zvučniku, svaki driver radi u svom optimalnom području zahvaljujući snažnim strminama koje su u analogiji praktički neizvedive. Plus još gotovo savršena linearnost, na mic vremenska usklađenost, mogućnost podešavanja sobne akustike - sve to nije slučaj sa klasičnim "analognim" zvučnicima.
Imali smo prilike čuti u klubu AVID grem ADA konverziju i meni se nije učinilo da tu postoji problem.

2) mislim da je krajnje vrijeme priznati sebi neke stvari. Ne kažem da je ta spika sa vibracijama potpuno deplasirana, ali da je pretjerana - jest.

3) prodat ga možeš po istoj osnovi - kao komplet liniju. Na neki način si u pravu kad veliš da audiofili nisu ciljana publika. Rastužuje me koliki je mali interes za nove tehnologije dok se u isto vrijeme na pijedestal dižu uređaji s korijenima u pretprošlom stoljeću.    
Automatski bias
Na vrh
Dorian View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dorian Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.svibanj.2016 u 16:08
evo cisto nekoliko iskustava,osobno vec godinama koristim wifi vezu izmedu izvora zvuka i ostatka sistema,uredaj od korejske firme NEOFIDELITY,najgora moguca varijanta,konverzija a/d-wifi-d/a-preamp-amp-zvučnici i niti sam ja niti bilo tko od posjetitelja nije uspio cuti razliku izmedu toga i da vucem zicu do laptopa,smetnji nema,probao sam cak na isti kanal gurnut kucni AP pa nafrljiti na 33db+plus antena10db i opet sve radi bez smetnji,za usporedbu,ni jedan normalni kucni ruter nejde vise od 19-20db sa signalom,uglavnom slazem se da ovo nije ciljano na audiofile,nego na nazovimo techomenagere,koji imaju puno novca,malo vremena,a za svoj novac žele najbolje i jednostavno,bez ikakvih nepotrebnih komplikacija,nisam slušao no vjerujem da to zvuči jako dobro.
Na vrh
soundnewsdino View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj soundnewsdino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.svibanj.2016 u 16:14

Originalno postano od strane člana: Zoll Zoll napisao:

Da se razumijemo, ovo je proizvod koji za cilj nema segment u profesionali, ovo nisu nikakvi monitori i to nije ciljana skupina.( prilog tomu pogledati aktivne monitore u rangu 10K eura)
Rekao bih da ni audiofili kao kategorija nisu ciljani.
Tko jest, i u kakvu kategoriju spadaju vjerojatno dobro znaju u Dynaudiu.

Ciljana skupina je poslovno gledano potpuno jasna. Tvrtke poput Dynaudia (i mnoge drugie) su jednostavno u potrazi za novim kupcima. Nije teško zaključiti da Dynaudio u svojoj ponudi ima sasvim dovoljno zvučnika za "klasične audiofile" pa ne vide potrebu nuditi nove modele u tom segmentu. Pretpostavka je da postoji velik broj ljudi koji bi željeli dobar zvuk ali im je klasični hifi (kabeli, pojačala, pretpojačala, police, sve zasebno) prevelika gnjavaža. To su ljudi koji žele dobar i jednostavan sistem koji nebi imao centralno mjesto u dnevnom boravku i nebi se sve vrtilo oko njega. Poželjno je da se lako uklapa u AV sustav, ima što manje žica (bežično poželjno), ima implementirane nove digitalne tehnologije, dobro svira i ima lifestyle image. To što je bežični prijenos inferioran žičanom u ovom slučaju nema previše veze jer to ionako nisu tako zahtjevni kupci koji "tragaju za svetim gralom". Na razvijenom  zapadu tržište za to postoji.
U Hrvatskoj nažalost za takve proizvode nema puno prostora. Klasični audiofili ih odbijaju (jer su previše lifestyle) a za one koji bi htijeli lifestyle su takvi sistemi preskupi. Oni bi lifestyle za 2000 kn...

Editirao soundnewsdino - 23.svibanj.2016 u 23:50
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.svibanj.2016 u 21:04
 Bravo "dino". Kratko i vjerujem svima jasno.

Ispada da cariblanco baš nije bio u krivu kad je stavio članak u kojem je podcrtano da ovo nije namjenjeno za 5% populacije koji bi htjeli koliko-toliko dobar zvuk. I, upravo tako, nije, jer tih 5% su audiofili.

A nije u krivu, ako ništa drugo, samo zbog razloga pod 2. kojeg je naveo Zoll. I tu nema ništa pretjernog, bais. Audiofil će to čuti i prepoznati. Onaj tko ne čuje, uglavnom ga to ni ne zanima. Ako ga ne zanima, nije audiofil. Možemo i nadugačko oko toga, ali su mi draža kraća objašnjenja zadnjih godina.

Btw. (ovo mi je baš zanimljiva digresija) Tihomir, koliko si u zadnjih, recimo, 5 godina imao virusnih upada ili sličnih gadosti, koji su ti napravili štetu na tvom nekom osobnom kompu (pošto vjerujem da ih puno više koristiš u poslu)? I što koristiš sve za zaštitu? Ne moraju nazivi, samo broj i tip zaštite. Ako nije problem.
Na vrh
cariblanco View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj cariblanco Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.svibanj.2016 u 23:41
Originalno postano od strane člana: Tihomir Tihomir napisao:

@Tihomir što se tiče virusa, nemam ih jer koristim os x ( mac ) a znam i mnoge na win. koji nemaju antivirusni program, jer se znaju koristiti s netom.

Zaista prijateljski savijet, stavi antivirus.
Opet vidim da ne poznaješ problematiku. Istina, za mac ima puno manje virusa (imam i jedan mac), ali ima ih i NISI siguran zato što koristiš mac.
A ove koji imaju win bez antivirusa, to neću ni komentirati. Njih bi strpao u isti koš kao i ove koji ne žele cijepiti svoju djecu pa su se opet pojavile neke bolesti koje su cijepljenjem bile potisnute :)

I kad ti kažem da staviš antivirus govorim ti ne kao laik nego kao netko tko se bavi pisanjem softvera preko 15 godina.

To što ti pišeš programe preko 15 godina ti ne znači da se razumiješ u računalnu sigurnost. Što se tiče os x softwera, najveći virus na njemu je sam antivirusni program, tako govore ljudi koji imaju os x u malom prstu. Član sam jabučnjaka malo duže vrijeme i masu puta se je to utvrdilo. Računalima se i sam bavim preko 17 godina i to iz hobija. Kad samo dobili 3D program pro engeneer napravio sam kompletan model generatora s preko 100 k dijelova, mada mi to nije posao, a oni kojima to je to su tek nedavno savladali.

Ovo samo napominjem, ne da se hvalim, nego da me ne smatraš laikom kao u audio svijetu ;)

Da se razumijemo u svijetu računala nema apsolutne sigurnosti, pogotovo u win okruženju. U 95 % slučaja ljudi su sami krivi što su nešto pokupili, jer nisu dosta educirani o tome. Za one druge koje bi ti strpao u onaj koš, malo bi se zeznuo, ti ljudi su radili s računalima, dok ga ti vjerojatno nisi ni imao, to su frikovi s jednog drugog foruma.

Editirao cariblanco - 24.svibanj.2016 u 00:00
Na vrh
remi View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj remi Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.svibanj.2016 u 00:10

Može li mi netko reći razlog zašto niti jedan drugi igrač koji puca na hi end, nije napravio nešto slično. Ima masu bežičnih zvučnika za računala i kućna kina u početnom segmentu, dok je onaj najviši ostao nepokriven. Ni vrag da ostale brendirane tvrtke ne vole novac i da se odriču tog dijela kolača.

Nisi u pravu. Avantgarde Zero napravljen je prije ovog zvučnika. Najnovija verzija Avantgarde Zero XD biti će predstavljen uskoro na Multipak sajmu 3. lipnja
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 6>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Uradi sam
Osvježavanje boje na postoje...
Forum: High-End