Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Klub 21.05.'16 Dynaudio i Munich High-End

Odgovori Odgovori Stranica  <1 3456>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
M.Djon View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj M.Djon Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.svibanj.2016 u 10:07
Koda si Ti bil ? , al nema veze. Svaka čast na znanju ! Al brate mili ko vegeta si ? ne mislim negativno i razumijem kaj hočeš reč , al aj imaj malo tolerancije prema osobama koje ne "razmeju" materiju , onak malo "gently" tak je nastao - gentlmen- :)
Na vrh
thoree View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj thoree Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.svibanj.2016 u 10:13
Ja sam isto očekivao više slušnih impresija od tamo prisutnih. Ove napise na prethodnih nekoliko stranica neću komentirati...

Mogu iznijeti svoje impresije kad sam poslušao Xeo 2. Bio sam službeno u Švedskoj i u ušao sam u jedan Hi Fi salon u Linkopingu gdje je čovjek držao između ostalog i Dynaudio. Nakon slušanja samostojećih Confidence čovjek mi spoji ove malce. DAC je bio Berkeley Audio Design Alpha. Bio sam iznenađen velikim zvukom koji je dolazio iz ovako malih kutija.

Općenito, te njihove kutije mogu raditi jako glasno bez izobličenja, ugrađena pojačala su odlično uparena sa drajverima. Za all-in-one sustav moja preporuka. A za one koji tvrde da je wireless bezgrešan, na prezentaciji je došlo do nekih smetnji i to se čulo kroz par kratkih prekida. Naime, nije isto imati takav sustav u ciglenoj kući i armirano-betonskoj zgradi. Mogu reći da sam se osobno uvjerio u to a i čovjek mi je rekao da se ponekad to zna desiti.

E sad, kao što je na početku i cariblanco rekao, te serije zvučnika nisu za okorjele audiofile nego predstavljaju jedan moderni, kompaktni lifestyle sustav odličnog zvuka. A ulazak u taj segment nije ništa čudno s obzirom da svijet ide ka IOT (Internet of Things) konceptu pa će svi uređaji prije ili kasnije biti umreženi...

Mogu samo pretpostaviti da ova Focus serija radi još bolje. Naravno to i košta.
Svaki čovjek je dijete svojih postupaka.
Na vrh
M.Djon View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj M.Djon Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.svibanj.2016 u 10:21
I da se razmemo ! Volim Tvoj edukativni nastup , al je malo "onak". Poštujem ego , al jel to vredno sadržaja i forme ovog mjesta de se družimo ? - od neznalice do ..... ? pa Ti odluči . Znam da Ti na žifce idu 1000 puta postavljena pitajna , al navek ima neko novi i recimo nadobudan ' pa ? Itd itd . Al ne treba ga mam vbit ' neg mu reč ima tema , pa potraži ? .....   :)
Na vrh
Devo View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Devo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.svibanj.2016 u 10:33
Originalno postano od strane člana: cariblanco cariblanco napisao:

Kao prvo isprika autoru teme @Denza, jer smo mu zaspamali temu, mojoj krivnjom najviše. Možda bi bilo dobro da mod to obriše iz teme.
@Tihomir, pobjegla mi je misao pa sam krivo napisao automehaničar, a trebalo je stajati vozač, pa htio sam se samo našaliti ništa više.
@Vlado Jr. Krivo si isčitao ono što sam želio reći. Nisam ja napisao da nemam virusa jer su nemogući na unix stroju, nego se neisplati onim mulcima to pisati, kad cca 5 % populacije koristi taj OS.

Ostajem samo kod tvrdnje da je antivirusni program nepotreban za mac. Vjerojatno vi imate u svom okruženju ljude koji rade na mac_u. Raspitajte se koliko njih koristi antiviruni program, tu ne mislim na pozere koji imaju apple zbog šminke...kak veli @Gašo peace ljudi :)

Osobne isprike ostavi po strani...Puno veći problem je u stvari što si, potpuno nebitnim stvarima zagadio temu i diskusiju koju je Bais započeo, odveo je u totalno promašenom smjeru i što ti je to bilo omogućeno i dozvoljeno ....li mene i ostale koji smo u subotu sve to radili, pripremali i slušali, za tvoj antivirus i OS i mac i wifi smetnje, za to imaš drugih tema na ovom ili još bolje drugim forumima.

Čudim se opet po neznam koji puta i administriranju ovog foruma koje ponovo po neznam koji put dozvoljava da se u temama vezanim za Klub i Klupska događanja razglabaju kojekakve bedastoće od ljudi koji inima nisu ni prisustvovali.

Bolje da se ne piše ništa nego da Forum živi na ovakvim temeljima, dok još uvijek ima i tema i materije za pametne i edukativne razgovore. Ovaj Klupski event svakako smatram jednim od takvih upravo zato što se prezentirani sistem konceptualno bitno razlikuje od 95% naših...
Možda to i nije sistem za nas ali zašto ne izložiti mišljenje i ocjenu onog što smo čuli...

Editirao Devo - 25.svibanj.2016 u 12:06
...enlightened...
...THE HEART OF MUSIC...
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.svibanj.2016 u 14:48
Frend ima Auralic Aries streamer, ima i vrlo kvalitetne i rezolutne zvučnike i pojačalo. Tvrdi da između wireless i wire spajanja nema razlike u kvaliteti zvuka.
Istina, nisam pitao kakav ima LAN kabel.

Nisam siguran da to vrijedi za druge slučajeve, prije da se kod njega tako potrefilo. Nisam siguran zato što sam se mnogo puta uvjerio da različiti digitalni kabeli, bez obzira bili AES/EBU, SPDIF, optički, USB, ili LAN, rezultiraju prilično čujnim zvučnim razlikama.

Btw. najinteresantnija osobina zvučnika iz teme je što su wireless. Čini mi se logičnim da netko pita kako se to reflektira na zvuk.
    Moj HiFi
Na vrh
Solo View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Solo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.svibanj.2016 u 17:48
Originalno postano od strane člana: amigo amigo napisao:

..... Tvrdi da između wireless i wire spajanja nema razlike u kvaliteti zvuka......

Kako različiti npr zvučnički kabeli različito zvuče tako i ova konstatacija možda više govori o samom sustavu nego li o razlikama između wireless i wired konekcije.
Meni je svakako zanimljivo bilo čuti razliku, odnosno bolje rečeno sličnost zvuka na prezentaciji snimki reproduciranih sa gramofona i one reproducirane digitalnim izvorom. Mada je u datim uvjetima nezahvalno nešto definitivno konstatirati (materijal, poznate snimke itd) meni je ona u subotu svakako bila manja negoli u klasično ožičenim sustavima. Takav sam sustav prvi put slušao pa će u budućnosti biti zanimljivo pratiti kako će se priča razvijati.

Timbral listening
Na vrh
icon View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj icon Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.svibanj.2016 u 20:22
Ja bih samo pitao, ako ne smetam previše, kada ćemo dobiti slikice sa događanja, bilo žicom ili bežično, od skupštine kluba nije objavljeno ništa na stranicama kluba!?
Na vrh
bais View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj bais Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.svibanj.2016 u 21:11
@icon    

Imaš na facebook.u - upiši too loud blog
(nemrem nakeljit link)

Editirao bais - 25.svibanj.2016 u 21:15
Automatski bias
Na vrh
goran st View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj goran st Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.svibanj.2016 u 01:40
Ako ništa drugo bar su se javili neki stari forumaši koji dugo nisu pisali,to znaži da još lurkaju u pozadini!!

A sad on topic,ja nisam primjetio razliku spajanja servera sa svojim Slim Device Transporterom bilo da je spojen LAN kabelom ili WiFi!!
MNK-VOLE GRADELE SPLIT 2007

Na vrh
Damir Vuk View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Damir Vuk Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.lipanj.2016 u 10:11
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3456>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: High-End
SET
Forum: Audio komponente