Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Ion

Odgovori Odgovori Stranica  123 25>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
dan the man View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dan the man Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Ion
    Objavljeno: 24.lipanj.2016 u 01:16
   Nije u redu da se raspravlja o raznim marantzima, nadovima, krellovima, passovima, a u susjedstvu se kriju prava audiofilska čuda nastala u Hrvatskoj o kojima se slabo ili uopće javno ne govori. Red je da ovaj proizvod dobije vlastitu temu jer su mi nakon nekoliko dana druženja sa istima ostali veliki upitnici iznad glave i želja da ih trajno udomim, koja će nadam se biti realizirana.

Gašo je nedavno stavio link na stranicu Electron audia gdje piše nešto više o ustroju ION monoblokova - baza je Pascal 200-watni digitalni modul zadnje generacije u sprezi sa ecc88 triodom koja daje karakter zvuku. Nešto malo se moglo čuti, a mnogo više naučiti u Pakracu na Multipaku od konstruktora Ilimzna 'za one koji žele znati više' i koji mogu razumijeti sve trikove ugrađene u ova pojačala.

Nisam dovoljno tehnički potkovan da to sve shvatim, ali zato sam ione neopterečeno mogao slušati u vlastitom sistemu nekoliko dana i čuti o čemu se tu radi.

Uglavnom, nakon sat vremena zagrijavanja gdje zvuk dosta oscilira dok se cijev ne ustabili, napokon se razmaše i prvo iznenadi dubokim kontroliranim basom, koji fascinira brzinom i definicijom bez obzira na glasnoću. Mislim da nikada nisam toliko glasno slušao u stanu, a da se 'slika' nije uopće narušila tj. dok soba nije pokazala ograničenja.To je već područje kada i susjedi vrlo glasno uživaju u detaljima i savršenom 3D efekt-u prije kolektivnog šiz-a. Ovim putem im zahvaljujem na toleranciji jer je glasnoća bila često na koncertnim vrijednostima, a da toga uopće nismo bili svijesni i postepeno bi se nekako našli kako se deremo jedni drugima na uho.

Holografija i raskošan stage su u paketu, slepanje i udarci po bas žicama imaju preciznu poziciju u prostoru kao i ostale zveckalice i detalji na snimci. Accuton keramika je dosta prgava po pitanju amplifikacije, ali je ion dočekala raširenih ruku. Pokušao sam ih iznenaditi Zeppelinima, Beatlesima, jazzom, klavirom, distorziranim gitarama ali nije išlo. Uvijek je bio prisutan čvrsti ritam s mudima, ispravan ton i nesputana dinamika. Ova pojačalca pucaju od snage, ali ne sirove već vrlo profinjene, usudio bi se reći, po meni u dobrom balansu između topog i hladnog.

Poneki hissss viška na nekim ženskim vokalima kao malu zamjerku riješio je Neotech zv. kabel umjesto Mogamija, a završno kratko slušanje prije vraćanja iona samo je potvrdilo euforičan (eufoničan) dojam.

Sa strahom sam uključio Jadis isti dan i u sistem pustio ponešto 'topline' i usporavanja ritma. Trebati će neko vrijeme da se slušni organ privikne na 'ugodu' i koloraciju te na bas većeg volumena i ponešto tromosti te ograničenu snagu.

U svakom slučaju skidam kapu konstruktoru Iona na nesvakidašnjem proizvodu razumne cijene i želim im uspjeh na domaćem i stranom tržištu. S nestrpljenjem očekujem ostale dojmove s obzirom da su uređaji počeli kružiti po domovima audiofila otvorenog uma i ušiju.

Na vrh
ziki View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj ziki Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.lipanj.2016 u 02:47
Jesi imao priliku čuti duoblok u stereo opciji?
Na vrh
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dan the man Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.lipanj.2016 u 08:54
Originalno postano od strane člana: ziki ziki napisao:

Slušao sam ga u Pakracu u nepoznatom sistemu i vrlo maloj sobi tako da nije mjerodavno iako se i tu naslućivao potencijal. Opet, nemam terminale za biwire na zvučnicima, pa da mogu duoblokovima ganjati zasebno visoke i basove...
Na vrh
Flikoman View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Flikoman Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.lipanj.2016 u 10:52
Ion sam slušao u svojem sistemu i mogu potvrditi sve što dan the man priča.

Mali uređajčić ogromnog zvuka. Bravo Željko!!
Na vrh
ziki View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj ziki Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.lipanj.2016 u 10:57
Originalno postano od strane člana: dan the man dan the man napisao:

Slušao sam ga u Pakracu u nepoznatom sistemu i vrlo maloj sobi tako da nije mjerodavno iako se i tu naslućivao potencijal. Opet, nemam terminale za biwire na zvučnicima, pa da mogu duoblokovima ganjati zasebno visoke i basove...

Mislio sam na jedan duoblok kao stereo pojačalo.

Na vrh
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dan the man Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.lipanj.2016 u 11:11

Originalno postano od strane člana: dan the man dan the man napisao:

Mislio sam na jedan duoblok kao stereo pojačalo.

Kao što rekoh...samo u Pakracu na malim Kudosima koje ne poznajem.

Na vrh
ziki View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj ziki Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.lipanj.2016 u 11:23
Hvala. Valjda će biti prilike poslušati.
Na vrh
Gašo View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.lipanj.2016 u 12:36
Vec sam pisao nesto o IONu, ili nisam, ali potvđujem DDMove utiske.
Vec duze vrijeme su mi doma dva duobloka u pogonu, mogu pricati samo u superlativima.

Mislim da se ne radi samo o best buyu, nego i for life buyu.
Nisam slusao sve moguce svjetske srodne proizvode te cijene, al tvrdim da je ovo jednostavo toliko dobro i pravilno, i toliko lako spaja slusatelja s glazbom, da je cijena kao neki faktor potpuno suvišna u diskusiji, evaluaciji ili korištenju.

Ako je lakše za shvatiti, ovo su pojacala koja sa punim smislom mogu nositi epitet referentnog.

Editirao Gašo - 24.lipanj.2016 u 12:38
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Acoustic zen-Satori, ATC SCM 19 V2
Na vrh
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dan the man Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.lipanj.2016 u 14:12
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Vec sam pisao nesto o IONu, ili nisam, ali potvđujem DDMove utiske.
Vec duze vrijeme su mi doma dva duobloka u pogonu, mogu pricati samo u superlativima.

Mislim da se ne radi samo o best buyu, nego i for life buyu.
Nisam slusao sve moguce svjetske srodne proizvode te cijene, al tvrdim da je ovo jednostavo toliko dobro i pravilno, i toliko lako spaja slusatelja s glazbom, da je cijena kao neki faktor potpuno suvišna u diskusiji, evaluaciji ili korištenju.

Ako je lakše za shvatiti, ovo su pojacala koja sa punim smislom mogu nositi epitet referentnog.

Fora je još što zv. kablove možeš svesti na jako kratko ako ione smjestiš blizu zvučnika. Kod mene bi teoretski mogli biti dugi 20ak cm uz nešto dulje interkonekte. U stvari mi trebaju dobri jumperi.

Na vrh
Gašo View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.lipanj.2016 u 14:20
Eto. Kod mene su nekih 50cm a jacala odmah iza zvucnika.
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Acoustic zen-Satori, ATC SCM 19 V2
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 25>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,327 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Dobre SH prilike
Forum: Audio komponente