Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Ion

Odgovori Odgovori Stranica  <1 2122232425>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.veljača.2021 u 20:32
Originalno postano od strane člana: ziki ziki napisao:

...Izvrsno izgleda,
Izgleda vrlo zanimljivo, ali u ovakvim slučajevima se uvijek sjetim pročitane anegdote kad je neki švapski distributer tražio jednog proizvođača da "pakira" svoja pojačala u veća kućišta. "Zašto", pita ovaj? "Jer to bolje prolazi", kaže distributer.

Držao sam jedan duoblok u ruci, i koliko to ima, 2-3kg? Išao sad pogledati na službenu web stranicu, ali tog podatka nema - kao ni uobičajenih podataka, barem o dimenziji uređaja, ako ništa drugo.
Kad bih pokopčao sve kabele, morao bih vjerojatno staviti nešto na njega da ga ne prehiti.

Meni to izgleda malo previše "lifestyle", a zapravo je ozbiljan hifi. Svojevremeno sam bio zainteresiran (za monoblokove), i nisam odustao od izgleda, ali ... zna se otprilike kako komponenta treba izgledati na polici.
Mislim, znam da veća i teža AL kutija košta dosta više, no možda da je napraviti nekakav mk2 ili Super Special Edition mig?

izvrsno radi
Ne znam, nisam na  kraju poslušao.

D klasa je trenutno u modi.
Moda je zeznuta stvar, danas ovakva sutra onakva, ali mislim da su cijevi u tom uređaju "dašak" mode. Pa čak i "mrkva" za one koji bi odustali samo kad pročitaju - D klasa.
Na vrh
Sveti_Ilija View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sveti_Ilija Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.veljača.2021 u 20:48
Zašto bi se prehitio ako uštekaš par chinceva i dva para bananica?
Pa ja sam ušetkavao XLO 5.1 koji je krut na ne možeš ništa sa njim pa se nije micao.

Bila je jedna recenzija kod na na Soundnews stranici i meni je tu najviše žao što taj nije bio sa Telafunken lampom jer je razlika poprilična.

Editirao Sveti_Ilija - 07.veljača.2021 u 20:49
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.veljača.2021 u 21:38
Originalno postano od strane člana: Sveti_Ilija Sveti_Ilija napisao:

Zašto bi se prehitio ako uštekaš par chinceva i dva para bananica?
Pa ja sam ušetkavao XLO 5.1 koji je krut na ne možeš ništa sa njim pa se nije micao...
Zaboravio si još strujni kabel, a neki su isto popriličnog presjeka.
Mislim da je velika šansa da ne bi ostao "na sve 4" (nisam rekao prevrnuti , to bi značilo prehititi), no to nije toliko bitno, iako, ako se to događa češće, onda ipak postaje malo bitnije.

Ne znam za taj XLO (ako "ne možeš ništa sa njim", kako si ga onda spojio uopće - malo čudno), no sad me baš zanima podatak težine ION-a (monobloka). Mislim, još uvijek postoji mogućnost da mi dopadnu ruku smijeh
Na vrh
Sveti_Ilija View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sveti_Ilija Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.veljača.2021 u 21:44
Bilo je sad par rabljenih, svi u garanciji u rasponu od 540- 600 e , neki čak i sa siemens e88cc lampama. Mislim da je to stvarno nikakva cijena.

Na vrh
ziki View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj ziki Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.veljača.2021 u 22:08
Dimenzije su 215mm x 215 mm, težina oko 2,5kg (mrak je, djeca spavaju). Izuzetno je stabilan tako da stvarno ne znam što bi se trebalo dogoditi da ga žice povuku ili prevrnu.

Podatak o težini je za duoblok jer taj imam.
Na vrh
soundnewsdino View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj soundnewsdino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.veljača.2021 u 23:26

Opet čudno recimo da Ion nije doživio taj boom, Izvrsno izgleda, izvrsno radi i D klasa je trenutno u modi.

To ti je na tragu onoga o čemu smo pisali. Priča izgleda nedovršeno. Puno je toga još trebalo napraviti da se sve to zaokruži..
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.veljača.2021 u 23:32

Dimenzije su 215mm x 215 mm, težina oko 2,5kg (mrak je, djeca spavaju). Izuzetno je stabilan tako da stvarno ne znam što bi se trebalo dogoditi da ga žice povuku ili prevrnu...
Ok, vjerujem ti, imaš doma, spojeno, sve stabilno ... Super.
Zaboravimo na taj dio, pogotovo što nisam vagao uređaj koji mi se nadigao zbog kablovinja.

No, sve ostalo rečeno bih ostavio.
Inače volim midi-sized komponente (ali da imaju dubinu ala Cyrus), ovaj mi je samo malo ... premal. A stvarno ne patim na težinu i veličinu.

Btw. ako ih je bilo par na oglasu, znači da se toga i prodalo ponešto više od tu i tamo kojeg komada. Dakle, ide to manje ili više, tako da je svejedno što ja sad tu drobim o tome što mi se možda baš ne sviđa. Bezveze haha

Editirao Sten - 07.veljača.2021 u 23:34
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.veljača.2021 u 23:40
Ako ništa drugo, narod je saznao da ti je malo premali.
haha

Editirao Apparatus - 07.veljača.2021 u 23:40
Na vrh
MATIJA View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj MATIJA Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.veljača.2021 u 11:59
primjećujem da duoblock s nekim cijevima dosta "razmišlja" hoće li izaći iz mutting moda, s ponekom i 3-4 minute, nadam se da će bepone doteglit svoj tester do Istre, baš me zanimaju vrijednosti ovih koje kaskaju u odnosu na one koje kresnu relativno brzo, za par sekundi...kakva su iskustva kod ostalih konzumenata ? I da do pred neki dan sam kao preamp koristio ECI-3 pa ga zamijenih sa Superphon SP 100 clonom i propjevao Duoblock za koplje i pol življe nego prije...
Na vrh
Darco View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Darco Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.veljača.2021 u 12:18
Ova ruska koja je bila kod mene (ubij me sad ako znam išta više osim što počinje sa 6) je trebalo negdje cca 15tak sekundi
Predstavnik neukih. Počnimo sa domaćim stvarima
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2122232425>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,889 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Dobre SH prilike